Hluboká korbička kočáru. Do kdy se do ní dítě vejde?

acimedaca
6. únor 2011

Ahoj všem, mám praktický dotaz - jak dlouho se Vám dítě vešlo do hluboké korby kočárku ? Prosím napište Vaše zkušenosti.
1) typ kočárku
2) v kolika měsících dítěte jste musely přejít na sporťák
3) jak velké asi dítě bylo (odhad, velikost oblečení...)

Vybírám kočárek, ale v každém obchodě mi řeknou něco jiného. Náš prcek bude mít v prosinci 6 měsíců - v zásadě mi jde o to, jestli se 6ti a více měsíční dítě vč. fusaku vejde v zimě do hluboké korby (pomineme jeho chuť/nechuť tam ležet 🙂)
Ráda bych se na základě Vašich odpovědí rozhodla, jestli řešit velikost korby, nebo prostě natvrdo počítat, že od 6 měsíců musím přejít na sporťák.
Děkuju všem za odpovědi.

mell
9. únor 2011

1) Teutonia Spirit S3, korba fashion, fusak Lodger
2) v 8 měsících, ale asi by se ještě třeba měsíc vešel
3) cca 70 cm, 7,5 kg

weri1
13. únor 2011

dorjan danny sport
máme 73 cm, 6,5 měsíce a stále jsme v hluboké ve fusaku, korba má 80 cm
ale není nic jednoduššího, než jít do obchodu s kočárky vzít metr a měřit, takhle jsme to dělali my

dendaz
14. únor 2011

1) Casualplay S4
2) v 5ti měsících, s fusakem by se tam už nevešla, bez fusaku by tak měsíc ještě vydržela, ale chtěla koukat, furt se zdvihala, ležet nechtěla, tak jsme přešli na sporťák. 🙂
3)velikost oblečení cca 74 (v půl roce vážila 7,93kg a měřila 71cm)

beruska1989
14. únor 2011

patron fenix f4 s vložnou taškou,
tašku jsme vyndali a i ted ve skoro 9m se mi tam vleže krásně vejde i s fusakem od emitexu.
v 8 m jsme měli 70cm a 8kg, velikost oblečení 68 a 74

mates22
14. únor 2011

dorjan danny sport 3

jak už bylo napsáno, korba je velká, my přesedlali na téměř devíti měsících, velikostně na 74 cm, ale ještě by tam chvilku mohl být
(obecně ty kočárky co mají vyměňovací nacvakávací korbu a sportovní korbu mívají ty vaničky menší až na několik výjimek jako je dorjan, ty kočárky s vložnou taškou a přehazovací rukojetí slouží déle jako hluboké, vyndáš tašku, ale ještě nezvedáš záda ani nepolohuješ nohy)

crew
26. lis 2012

muj syn ma 15 mesicu,kocar mam x lander no a vozim ho ve hlubokym🙂,protoze na delku se nevleze tak sem mu to udelala na sezeni a poridila si ksiry no a je spokojen v teple,hluboky je teplejsi,navic pytel nevisi a deka nepada 🙂meri 82 cm,vazi 11 kilo a velikost ma 74-80

deyana
26. lis 2012

Bugaboo Cameleon
zatím máme 63cm (nosí vel.68) a má tam místa dost i ve fusaku. Korbička je jedna z největších co jsem viděla..
tady na diskuzi píšou, že tam vozili i 10m dítě, čemuž věřím. Náš je teda buřtíček (ve 4m má 7kg), ale myslím, že do jara nám vydrží a to mu bude tak nějak 8m. Spíš přesedláme až bude sedět.

romcovaklarka
26. lis 2012

1. Babypoint kombinace, korbička 72cm
2. v ani ne 5 měsících
3. skoro 9 kg a 68cm, takže v zimní kombinéze a fusaku už se prostě nevešel.

hojda
26. lis 2012

TEutonia spirit
8 měsíců (únor až říjen) velikost korby 74 cm
71 cm s fusakem už to nešlo, ale dlouho jsem to řešili tímto místo fusaku
https://www.modrykonik.cz/bazar/detske-zimni-ov...

Jinak sporťák jde zcela do roviny, dokoupí se prodlužovací díl ke sporťáku a vznikne mega hluboká korbička!

danydo
27. dub 2013

ahoj,
muj syn mam nyni 3 mesice a ma 66 cm a 6.5 Kg. Mam kocarek Tako Jumper ale korbicka uz mu skoro neni. Shanim tedy jiny velky kocarek s otacivymi koly. Hodne velkou korbicku. Mate nejaky typ? Diky