Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

prada
31. kvě 2007

Zdenickazipo, my máme XA a doufám, že budeme spokojení, právě ty otočné kolečka se mi zdají fajn(případně se dají i zaaretovat).

Reruno, my mimi čekáme taky v září a doufám, že se nám tam mimi vejde. Jak už jsem tady psala, tak oproti Jané ta korba není o moc užší ani kratší. No uvidíme, snad budeme spokojeni.

kasli
1. čer 2007

Aholky, potřebovala bych radu, začala jsme pomalu studovat jaký kočárek pořídit a jde mi z toho hlava kolem 😖 Mám jasnou představu co bych chtěla, ale z toho co jsem viděla na netu mě nic nezaujalo. Chtěla bych určitě kombinovaný kočárek, čtyřkolku, s lepšími koly, nejlépe nafukovací a tak do 16kg. Všechny co by se mi tak nějak líbily a splňovaly moje nároky jsou trojkolky! 😒 Nevíte o nějaké značce, která by odpovídala? Prosím, prosím. 😵

leni77
1. čer 2007

Zdravím! Sama mám s výběrem kočárku problém. Kamarádka má Peg Perego na čtyřech kolech, mně se taky líbí, Young 2007 má pevnou hl. korbu, k tomu se dá pořídit sportovní korba i autosedačka na podvozek. Pěnová kola, takže nepíchneš. Je ale dražší, komplet vyjde asi 16 500,-, ale díly se dají kupovat zvlášť. Něco podobného je Inglesina Magnum, tam se mi ale nelíbí barvy. Bojím se kočárků s vložnou taškou, mimi se tam bude muset vejít celou zimu. Začínám být zoufalá, rady se strašně různí ☹

lajla
1. čer 2007

kasli zkus se mrknout na Herqula, maji trojkolky, ale i ctyrkolky, taky o nem uvazujeme..akorat je to trochu drazzsi kocarek..ten razor 6spin se mi libi.. sice nemaji obr vyber barev, ale zato jsou super funkcni

christine
1. čer 2007

kasli - nebo koukni na Hartan, mela jsem podobne pozadavky a tam jsme vybrali. A meli by byt kvalitni, pry jsou to mercedesy mezi kocarky 😀 Ale nevim, jeste jsem ho nepouzivala.

kasli
1. čer 2007

Leni na Magnuma jsem také koukala, ten se mi sice líbil funkcema, ale mají naprosto šílené barvy. 😖 Jinak holky na Vaše typy se juknu, díky 😀

tvarohacek
6. čer 2007

Ahoj, mě se na první pohled zalíbil Apollon Alux od Bohemia Patron, líbí se mi snad ve všech barevných kombinacích a je dostatečně prostorný, cena přiměřená i reference na něj ok. 🙂

marcetka
6. čer 2007

Reruna a Prada -my jsme měli X-LANDER a mimi v září.Žádný drobeček -3,65 při narození a jezdili jsme v hluboké korbě až do jara.Měla jsem z toho taky obavy a nakonec se tam vlezla dlouho i s fusakem.Tak přeju - ať se vám pěkně jezdí!

prada
7. čer 2007

Marcetko, moc děkuji za příspěvek, udělala jsi mi radost.

denatorek
7. čer 2007

Holky, nikdo z Vás neuvažuje o koupi kočárku z Polska?
Nebo nemáte alespoň někdo zkušenost z kočárkem: KAJTEX nebo BABY ACTIVE?
Díky za radu!

lajla
7. čer 2007

holky nemate nekdo zkusenost nebo nevidely jste kocarek od cam tu novinku mb x6 tris? moc se mi libi..ale moc info u toho neni, zajimalo by me jestli ten kocarek houpe..stejne jim tam asi budu muset zavolat 😝

kitty68
7. čer 2007

denatorek zrovna js se divala na kocarkyonline cz, maji tam polsk kocarky karolinka, nevypadaji zle a stoji do5000kc

zdenucha
7. čer 2007

denatorek kočárky typu kajtex jsou dost těžké ale levné záleží na tvojí finanční situaci ale co jsem já slyšela tak když jsou děti větší je fuška kočár zvkádnout. 😲

kacka79
8. čer 2007

Tak my jsme nakonec vybrali kočárek Jané Slalom pro - barva černo žlutá 🙂
Líbí se nám a navíc je jeden z nejlehčích

kacerka
9. čer 2007

kaci, mám ho také vybraný, ale v barvě Marine. Včera jsem zrovna mluvila s maminkou, která ho má a je naprosto spokojená. Zatím jsem osobně nezaznamenala žádnou negativní referenci.

reruna
12. čer 2007

Ahoj, tak nakonec jsme X-lander museli vyřadit, stejně jako spoustu dalších našich typů, kvůli rozchodu koleček, nevlezla bych se s nima do domovních dveří. Nakonec jsme koupili polský kočárek Kajtex Jupí. Je sice těžší, ale má přídavné odpružení pod boudičkou, takže manipulace je celkem snadná, i když nevím jaké to bude, až tam dáme mimiska s fusakem. Je to kombinace, sportovní s vložnou taškou, která je vyztužená a má i autosedačku, která jde na něj nasadit. Celý komplet vyšel do 8 tisíc.
Lajlo, žádný kočárek od Cam nehoupe.

domina
13. čer 2007

Holky nevíte kde v Praze je velký výběr nových kočárků?Díky

doubek
13. čer 2007

ja mam Quinny buzzy, trikolku, do auta Maxi Cosy, co se nasadi na kostru kocarku a nemusi se tahat korba, super. Jsem veliiiiice spokojena s trojkolkou a to predni kolecko jde zaaretovat, ale to nedelam, protoze diky nemu, je ten kocar tak super ovladatelny.Na miste se otocim o 360 stupnu.Kdyz chci, tak se s nim pohybuji doma uplne bez problemu, vleze vsude.
A slozeny je taky hned.

vera78
13. čer 2007

Quinny je také můj favorit, ale jak je veliká korbička? Mimčo se narodí v listopadu, tak se bojím, aby se mi pak do korbičky v tom fusaku vešlo. Přece jen může být pěkná zima do března.

petra.v
13. čer 2007

Ahoj maminky,
My dnes objednali X-lander X1 2007 v barvě Red.Moc mne zaujal a moc se mi líbí.Quinny má také pěkné kočárky.Zkuste mrknout na www.kocarek.cz tam mají docela dost značek na výběr ale od Quinny tam myslím nenabízí.
😒 Hodně štěstí ve volbě kočárku, u mne to byl první a okamžitý tip 😀
pěkný den,P

petra.v
13. čer 2007

Jinak ještě co se týká rozměrů tak ty korbičky jsou většinou malé,ale myslím že do jara/léta vydržíme pak se většinou přechází na sporťáček a jak píše Marcetka tak ta vydržela od září do jara a mimi nebylo žádný drobek.Já z těch rozměrů také měla a mám strach tak uvidíme... 🙂 určitě to bude v pořádku.

melissa
13. čer 2007

Ahoj holky, pokud můžu doporučit, určitě kromě jiného si dejte pozor na hmotnost kočárku. Je rozdíl tahat 14 kg nebo 22 kg kočárek, plus mimi a někdy i nákup. My jsme měli Inglesinu a můžu ji jen doporučit. Kasli, splňuje i tvé požadavky. Co se zkusit kvůli barvám podívat do nějaké starší kolekce? Sporťák jsme měli od Perega a dost jsme se s ním nadřeli 😝
Domino, to je odkaz na prodejnu, kde se nám líbilo : http://www.detskyraj.cz/kp_pha/index.htm
Přeji šťastnou ruku při výběru a spojené mimi

doubek
13. čer 2007

ty kobicky jsou tak male. to vlastne celeho pul roku budes potrebovat fusak.
velke korby maji ty nemoderni kocarky,co snad ani nejdou poradne slozit.
a je fakt, ty deti hrozne rostou. mala ma 2 mesice a uz ma o 10 cm vice 🙂

iza
13. čer 2007

ahooj holky, takmy užmáme doma Quinny Speedi bezvadně se skládá,dobře se s ním manipuluje..ta korbička teda není moc velká, ale mě se prostě děsně líbí a vlezu se s ním do výtahu 😉 🙂

mesulka
13. čer 2007

Ahoj holky, my máme kočárek Aro Lex 2 Plus. Je to trojkombinace, široká škála barevných kombinací, stál nás kolem 6500Kč. Ale po delším používání kolečka začaly házet, při častém přehazování rukojeti se celý jaksi rozhýbal, je méně stabilní, tak nevím. Díky tomu uvažujeme o koupi sporťáku, protože v tomto už malou vozit asi nebudeme. A nevím přesně hmotnost, ale je docela dost těžký. A vím od kamarádek, že stejný problém mají i kočárky Bebetto.

lulinkaa
14. čer 2007

Ahoj holky, tak jsem pročetla celou vaši diskusi o kočárcích a musím uznat, že mi z toho jde hlava kolem..... 😝
Můj favorit je CORTINA X4 tris, hodně se tu píše o X3 ...na X4 se mi líbí větší stabilita a nafukovací kolečka. Velké mínus beru že se oba dva typy nehoupají... Prosím někoho, kdo viděl variantu X4 napište mi jak vypadá, popřípadě jak jste s ní spokojené. Je totiž prodejná pouze přes net... ☹ děkuji

janana
14. čer 2007

Ahoj holky! Nemáte někdo náhodou zkušenost s kočárem Inglesina Magnum? Mám termín porodu 2.10. a připadá mi, že tenhle kočár má snad největší korbu co sem viděla. Přijde mi, že jen do něj se mi miminko vejde po celou zimu ve fusaku.

janana
14. čer 2007

domina - zkus zajet na Černý most do Babyparku nebo Babystaru, je to kousek od Makra, Hornbachu, atd.

lulinkaa
14. čer 2007

Janana: já se právě rozhoduji mezi tou Cortinou a Inglesinou. Inglesina má stejně velkou korbu jako Cortina. Myslím, že je dost velká, právě si ho koupila švagrová. Je moc hezký, krásně se s ním houpá (to beru jako velké +)... je to taková ta klasika.

janana
14. čer 2007

lulinkaa - je to sice klasika, ale mně přijde dost praktická, hlavně váží jen 11 kg, což beru taky jako plus. A že má strašný barvy? Mně se teda ta šedivá líbí. Švagrová má už tři děti a říkala, že prej patří mezi kvalitnější kočáry.