Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

womann
14. čer 2007

Mam Quinny Speedy sx a abslolutni spokojenost,je super!

bramburka
14. čer 2007

Holky a co mi doporučíte, když hluboký mám, ale chtěla bych ejnom sporťák, skládací do auta, ale aspoň malinko bytelnější... děkuji

lulinkaa
14. čer 2007

janana: souhlasím, je opravdu pěkný, taky se mi líbí a švagrová má červený.
Tak já nevím co ta Cortina x4. Holky a co BeBe car????

baca
14. čer 2007

Bebecar se mi dóóóst líbí, ale nemá největší korbu. Má asi 34 cm, což je teda pořád víc než některé, co maj jen 30. Inglesina patří taky mezi mé favority. Plánuju otěhotnět na podzim, tak doufám, že budou mít v kolekci 2008 zase jiné barvy, i když kdyby nebylo zbytí, tak bych si vybrala.

rozak
15. čer 2007

Bramburko nejkvalitnější jsou buď skládací Inglesiny, špatné není ani pliko P3 od Peg Perega. Ale Inglesiny jsou lépe odpružené a lehoučké. A pak od Jané, ale to jsou drahé golfáčky. ostatní mně přišly moc těžké - na první pohled vypadají jako lehoučké, ovladatelné, ale zkus si je "pochovat" v obchodě.

janana
15. čer 2007

lulinkaa - a jak je s ním švagrová spokojená?

lulinkaa
15. čer 2007

janana: je s ním spokojená moc, také o něm uvažuji čím dál víc, ale verze sporťáku je prý prakticky nepoužitelná (příliš se houpá)

jana.1
16. čer 2007

jen pro info, pokud někdo přemýšlí nad inglesinou magnum, v dětském ráji nějak vyhrabali kolekci z roku snad 2005 - já jen kvůli barvám.. z kolekce 2006 toho moc na výběr nezbylo..
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3354-inglesina-ma...
akce platí do 20.6. nebo do vyprodání zásob

jana.1
16. čer 2007

starší kolekce se dají koupit do 10 000, kolekce 2007 je samozřejmě letos dražší..

jana.1
16. čer 2007

tak kulový 2005, je to kolekce 2003! 😕 😝 😀 hrabali, hrabali, až někde nějak vyhrabali 😕 😀
viz stránky inglesiny
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/...

bramburka
16. čer 2007

ty jsou pěkný, chtěla jsem se ale zeptat, jestli nemáte zkušenost s Inglesinama espresso, lehký sporťáček, ale prý, když dítě usne a položíme ho, tak mu plandají nožičky a to by mi vadilo... ?

zdina
16. čer 2007

ahoj holky, koukam na vasi diskuzi a vubec nevim jaky typ kocarku poridit. Ja uz mam deti velky a tenkrat byly 3typy kocarku a konec. Muzete mi poradit, uz doma nemam totiz vubec nic.

rozak
16. čer 2007

Bramburko. My máme inglesinu espresso. Kdyby jsi měla nějaký konkrétní dotaz, klidně mi napiš do IP, odepíšu. Jinak s těma nožičkama je to fakt blbý - my ho užili od 5. měsíce Filípka - teda na přechodný lítačky do města, ale kvůli těm nožičkám jsem z něj neměla dobrý pocit. Až začne dítě sedět, už je to OK i když na spaní spíše provizorný. Proto jsme nakonec ještě koupili peg perego Venezia - něchtěla jsem golfák - a taky plánovitě kvůli 2. baby. JinaK velké plus Inglesiny je její hmotnost. I jako těhulka v něm občas zvedám Filípka do MHD.

jana.1
17. čer 2007

na inglesině magnum se mi líbí, že jak není přecvakávací, tak že když chce děťátko už sedět, tak mu nestačí ta "provizorní" zádová opěrka u hluboké korby. U inglesiny zvednu celá záda a mimi může mít natažené nohy nebo můžu sklopit i nohy a mám z toho sporťáček. Takže v takovém kočárku mimi vydrží déle. Když bude chtít během cesty zase odpočívat, tak to opět sklopím do lehu nebo polosedu.. Tenhle typ polohovatelného kočáru samozřejmě vyrábí víc výrobců ... (třeba na nehoupacích podvozcích, s taškou atd...). Později půjdu do golfek, protože jsou lehké a skladné (ne proto, že by se mimi do inglesiny nevešlo) a inglesinu vytáhnu jako sporťák za necelý rok a půl v zimě kvůli sněhu nebo na nějaké výlety. Stabilita je horší, protože je podvozek houpací a vyšší, ale zas to není nestabilní kočár. Bavila jsem se o tom i s maminkami, taky s prodavačem, co mi vysvětloval, jak se dělají zátěžové testy.. Samozřejmě nižší podvozek, který nehoupe je určitě stabilnější, ale i tak mi to neva.. mimi se musí stejně hlídat, jinak se klidně vyvěsí z každého kočáru a při troše snahy ho i převáží jak tam bude tak hopsat a snažit se vypadnout ze strany ven 😀 😀

janana
18. čer 2007

no vzhledem k tomu, že já s ním budu jezdit asi více v terénu než po městě, tak mi to velké odpružení nevadí. A až bude malinká větší, tak stejně určitě koupíme nějakej lehounkej sporťák.

baca
18. čer 2007

Holky , právě jsem na tránkách inglesiny objevila novou barvu - modrostříbrnou - novinka!!!!!!!! kolekce 2007. Mrkněte se!

gandy
21. čer 2007

Ahojky holky, našla jsem jeden kočárek CONCORD FUSION chci se zeptat zda s ním někdo nemá zkušenosti, nebo zda si ho někdo nekupuje... Mám vybraný x-lander x1 ale tento se mi taky líbí, tak teď fakt nevím????

anatanka
21. čer 2007

Tak "dobre", jak ja na tom urcite nejste. Rodim kazdou chvili a kocarek nemam jeste ani vybrany, natoz koupeny. To je tak, kdyz mate doma chlapa, ktery ma na vsechno porad dost casu. Takze asi budu muset poridit nejaky ojety, hlavne at mam vubec neco a nevezu malou domu v nakupnim kosiku 😝
Sly byste do pouzityho kocarku nebo radeji pro prvni mimi vsechno novy a vonavy...?

lucinecka
21. čer 2007

Anatanka, já podědím kočárek po tetě, takže klidně bych šla do ojetýho, někdy se to i vyplatí když dáš na doporučení maminky, která si ho pořádně odzkoušela. 😉

prada
21. čer 2007

anatanko, já jsem v tomhle jednoznačně pro nový kočárek. asi bych nesnesla pomyšlení, kdo a co v tom vozil. Já jsem pro nový kočárek, hlavně když se jedná o první mimi. Já mám v plánu svůj nový zachovat i pro druhé mimi(pokud to jeho technický stav dovolí).

susik77
21. čer 2007

ahoj jani1: ja mam inglesinu magnum 2007, je super, akurat si neviem poradit s tymi popruhmi v korbicke-nechcem do nich davat mimi po narodeni-mam tu hygienicku vlozku, kt. davam na dno kocika a tie poruhy by som chcela dat nejak prec, aby mimco netlacili, pozerali sme na to s manzelom a dali sme dole akurat 1, ktory siel prevliect...Niekde na diskusii som citala, ze vraj sa daju dat dole aj tie ostatne, ale fakt neviem akym sposobom...skusali ste to?

kristi
21. čer 2007

koupila jsem ten nas za levno, jinak bych uz ted udelala vse jinak...nejaky pekny ojety hluboky a pak kvalitni sportak....hlubokej clovek uzije tak 5 mesicu a trojkombinace byvaji zbytecne tezky a neohrabany...

lucinecka
21. čer 2007

Kristi, to je pravda, hodně maminek v mém okolí si pořizovalo nový sporťák, protože nebyly se "starým" kočárem spokojené.

kristi
21. čer 2007

Luci, presne tak..ja si muj sportak necham, je fajn..ale jeste kupim maly skladny golfky..

susik77
21. čer 2007

no, o tych trojkombinaciach som to pocula, ze su zbytocne tazke a pozerala som sa po hlbokych...ale zistila som, ze cenovo je to skoro rovnake, aspon u Inglesiny a tusim aj vahou...A este som rozmyslala, ze ked kupim zvlast hlboky a zvlast sportak, dam za to viac ako za trjkombinaciu-ja som kupila tu inglesinu magnum 2007 na nete za 12 800 Kc. Este k tomu budem mat letne miminko takze tak v januari budeme uz muset prejst na tu sport. verziu...a v zime ked neni zrovna vsade v meste perfektne odhrnuty sneh si myslim, ze asi lahsie "prezijeme" s tym podvozkom ergo bike ako s nejakymi malymi kolieskami...Potom v lete, ked bude mat mala okolo 1 roka, kupime tie golfove hole...

jana.1
21. čer 2007

no tak záleží na tom, co to je za kombinaci...je dost druhů kočárů, který jsou různě těžký a naprosto různě dělaný a neházela bych to do jednoho pytle..
a co to je sporťák? třeba jané je sporťák s možností přikoupení korbičky.. proto taky ta korbička je mrňavá.. neklade se na ní takový důraz...
pak jsou přecvakávací kočáry.. vycvakne se hluboká korba a nacvakne se sporťák.. tak v tom případě záleží na tom, jak je dělaný ten sporťák..a to je teda dost různé.. rozměrově i váhově i jinak (opěrka zad atd. atd.). Jinak v tomto případě není pak rozdíl mezi hlubokým kočárem a vycvakávací hlubokou korbou.. obecně některé kočáry jsou prťavé a některé ne a nezáleží vůbec na tom, jestli to je nebo není kombinace - a to ať jde o sporťáky nebo hluboké kočárky (nebo kombinace) - to je fakt totálně jedno...
akorát jde o to, že hluboký kočár stojí stejně jako kombinace.... a kupovat v bazaru.. to jsem si taky původně myslela.. ale když mám první mimi, hodlám kočár využít i pro další, a tak ojetý nechci..opotřebuju si ho sama. krom toho když nechci šmejd, tak to chvíli trvá, než se objeví na netu, kolikrát je z druhé strany republiky a nechápu, když maminky prodávají ojetinu za cenu opravdu téměř stejnou, za jakou je možné sehnat fungl nový kočár přes internetový obchod. Asi si myslí, že jedniná známá cena je z nějakého drahého kamenného krámu... Takže tuhle možnost jsem zahodila...
jinak jsou různý podvozky, různý korby, různý sporťáky.. i ty samostatné jsou úzké, široké, na plastových kolech, do úplného lehu mnohdy ne..a jsou různě poruchové... takže tohle bych neřešila
inglesinu napolohuju (to uměj i jiný značky..), takže jí mám jako kombinaci s tím, že je lepší v hluboké variantě, ale polohovat můžu dle potřeb dítěte.. a i jako sporťák do terénu ji klidně využiju.. stála 9500,- (pouze hluboká inglesina stojí uričtě o pár tisíc víc..). pak koupím golfy.. nejde jen o to, jestli se dítě do vycvakávací korby nebo hlubokého kočárku vejde.. jde i o to, že si chce sedat a provizorní zádová opěrka klasické hluboké korbičky mu nestačí.. až začne chodit, nebude chtít sedět v kočárku.. takže ať bych měla jakýkoliv kočár (kombinaci-nekombinaci), dokupovala bych golfky - těžším golfkám se stejně říká sporťáček.. mají vždycky pod 10 kilo, ty těžší kolem 6-8 kg, ty lehčí kolem 5 a míň.. pak u jsou jen ty, co váží jak pro panenky.. takže golfky jsou prostě lehčí než sporťák, takže mám polohovací kočár a k němu koupím golfky a je to. golfky jsou skladné a přenosné a já bydlím v praze a tady se mi fakt budou hodit.. a inglesina se 4 gumovými koly pojede terénem i později..

jana.1
21. čer 2007

sussik, přesně tak.. je to cenově srovnatelné, ale zpravidla kupovat samostatný hluboký kočár a k němu sporťák je nejdražší řešení. někdo má lehkou skladnou kombinaci s přecvakávací korbou a sporťáčkem.. i když mimi vyndá třeba i v tom půl roce, tak ten sporťáček může být snadno ovladatelný... no nesmíte koupit kočár, co má víc než 15 kilo.. to je pak neohrabané těžké monstrum a pak se dá opravdu říct, že kombinace je hrozná..
vždyť ale kombinace není nic jiného než nějaký podvozek a na něm je něco nacvaklého.. teď záleží na provedení a kvalitě toho podvozku a kvalitě toho, co na něm sedí..
jsou kombinace přecvakávací a kombinace poloovatelné a podvozky jsou s gumovými koly nebo umělými a s konstrukcí do A nebo do X.. a to, co sedí na podvozku se buď dá otáčet přehazováním rukojeti nebo vycvaknutím a nacvaknutím opačně..
prostě nekupovat těžký monstrum, o kterém maminky píšou podezřele často,že je poruchové..(ačkoliv samozřejmě dost lidí poruchu nemá, ale jak je vyšší procento, tak ruce pryč..). a je jedno jestli to je nebo není kombinace. Porotože monstrum je prostě monstrum.

susik77
21. čer 2007

jani: ja mam tu inglesinu magnum 2007 easy clip. Tiez som z Prahy a myslim ze to vyuzijem...navyse v sept. sa stahujemer do Uhrinevsi a tam je to ako na dedine v niekt. castiach...
Ty nemas nahodou v tom kociku tie popruhy na mimco? Ako to budes riesit?

jana.1
21. čer 2007

sussik: jasně, do magnumu se standardně dává ta hygienická vložka.. sice jí prodávají zvlášť, ale to oni prodávají celé příslušenství. ta vložka tam prostě patří, mám jí taky.. taky mám tu jejich matraci, ale je taková tlustší a měkká..tak uvidím.. a taky se v drogérce prodávají ty jednorázové přebalovací podložky.. tak ty bych zkusila taky.. a nebo deku.. i to je možnost..
ty pásy jdou odhodit a do urč. fáze zatáhnout, takže jistou dobu překážet nebudou.. dělaj to dneska u většiny kočárů, nechápu to, proč to nejde úplně vyndat, taky jsem nad tím žasla.. 😝 😀

a sporťák samotný.. no to je taky různý.. klasický sporťák má nad 10 kilo... sporťák se říká i takovým těžším golfkám.. ty mají povětšinou umělá malá kolečka, váží pod 10 kg a teď záleží, jakou mají opěrku, jak jsou polohovatelné, jaký mají sedák (aby mimi neklouzalo dolů), jak jsou široké (aby se tam mimi vešlo).. a jakou mají rukojeť (dost často si o sporťák okopete nohy). já tomu, co váží pod 10 kg říkám golfky a nějaké si dokoupím..ať lehčí nebo těžší.. ale až budu vědět, jaké budou vyhovovat miminku..
z přecvakávacích se mi třeba líbí panther junior, ale skoro nikde ho nemaj. má velkou korbu i sporťák.. je lehký a má dobře posazené těžiště, takže se ovládá lehounce jak pírko 😉 nevýhoda je, že je to tady novinka a není ozkoušený maminkami.. to je jen příklad lehké ovladatelné kombinace..¨výběr je větší..a i kombinací tohohle typu se mi líbí víc..
a co se týče kombinace, která se mění na sporťák polohováním, přijde mi nejkvalitnější inglesina magnum.. dle toho, co jsem četla na netu a slyšela od maminek..
levnější varianta je roan.. taky chválený, ale tam se nacvakává sporťák a ten se maminkám nelíbí.. blíž nevím proč.

kristi
21. čer 2007

jani, ty jsi jak knizka... 😲