Je malá korbička a nevejde se do kočárku! Jak to řešit?

anchsunamun
9. čer 2008

Ahoj maminky, nemohla jsem podobné téma najít tak zkusím nové.
Našemu Ondrovi jsou tři měsíce má nejakých 64cm a nevejdeme se do kočárku. Máme X-Landera.
Měli jste nějaká taky takový problém a jak jste ho řešily?? Není na sporťák nebo golfáče ještě moc mladý???

majina
9. čer 2008

No prááávě! mají alespoň chvilku klid! Potřebují uvařit, nějak se upravit a obléci se než se jde ven atd... to je tak na
3 hodiny takže já budu jednou ráda až ho tam přikšíruju a budu vědět že je v bezpečí (teda až na ty záda)

sisstin
9. čer 2008

majina: já ho tam taky chci mííííííííííííííííííít...mám 2...ale on nechceeeeeeeeeeeeee-...a o tom to je 😅

neeve
9. čer 2008

Eti 😀 Hezky napsáno 🙂

Neodsuzuju moderní kočárky, ale ať jsou praktické 🙂 Mně lidi zastavovali a chválili mi hluboký kočárek (byl krásný a koupen použitý) a říkali - jej to je drobře, konečně normální kočár a ne takové ty ruksaky na kolečkách 😅 Ovšem jsou i moderní krásné kočárky, to ano. Na můj vkus moc scifi. Ale někomu se to líbí, nic proti tomu. Jen ta praktičnost...

kacka.va
9. čer 2008

etinko: já mám taky kombinovaný kočár za 19 a rozhodně je mi jedno jestli je in nebo ne, já koukala na to, jeslti se mi vejde do auta, abych nemusela celou dobu skejsnout doma. a vybírala jsem takový abych právě ty 3 kočáry nepotřebovala 😉. Protože pak nejvíce užijeme sporťák, takže to byl základ a pak jsem hledala, aby ta korbička nebyla úplně pidi a aby byl kočár lehkej. 😉

majina
9. čer 2008

sis... s tím se musí začít hned od malička 😀

etinka... napsala si to přesně! Já vím že u jednoho nebo dvou kočárů prostě nevydržím 😀 Vystihla si mě úplně přesně, budu potřebovat 3 nebo 4 😀

sisstin
9. čer 2008

neeve: no to mně taky právě chválili lidi, že konečně kočárek, kterej nevypadá jak z vesmíru a je velkej 😅 a houpe...ale zas má jiný nevýhody, který převažujou ty výhodu..a jdu do toho pěknýho sportáku... 🙂 ale to mu bude skoro 8m.

coxa
9. čer 2008

Maji ale to potřebujeme všechny - uvařit, obléknout se, postarat se o domácnost a co maminy, co mají dvě děti - to bude to malé pořád v lehátku, aby se mohla věnovat tomu staršímu? Kdepak, tohle všechno se dělá když miminko spí a nebo když si hraje - klidně na zemi. 😉

sisstin
9. čer 2008

majina: já ho tam dávala hned od malička 😉 ale prostě jemu se tam nelíbí..nebaví ho někde sedět a bejt přivázanej, tak se modli, at to tvoje dítko baví 😝 😅

kacka.va
9. čer 2008

i když je pravda, že když vidím některé ty "futuristické" kočáry, které mají zadní obrovská kola a přední jak kolečka od nákupního košíku, tak mi z toho zůstává rozum stát, když pak maminy zapadnou do jakékoliv "díry" na chodníku.

petra2204
9. čer 2008

zzz- to nemyslíš vážně 😕 . Zkus někdy ležet v krátké posteli s pokrčenýma nohama hodinku dvě, myslíš, že se Ti to bude líbit?

Jsem tak trochu starší matka a nejstarší syn se mi narodil v době, kdy na trbu nebylo skoro nic, takže vím, že se jde obejít bez spusty věciček, které se dnes pokládají za nezbytné. Na druhou stranu, pokud na to rodiče mají a baví je to, proč by nekupovali, to je normální a lidské, ne? Vždyť není nic špatného na tom, koupit třeba 5 kočárků za "kočárkovou éru" dítěte, je to na každém z nás. Tak asi tak.

sisstin
9. čer 2008

no to jsme koukaly s kámoškou..nevim, co to je za značku..ale má to spodek jak židle, která se dává k PC..a místo tašky takový dva kufýrky 😅

coxa
9. čer 2008

Přesně jak píšete, taky mě zastavovali lidi a říkali, že konečně klasický hluboký kočárek, ono jich je teď tak málo, že to lidi považují za zvláštnost víc, než avantgardní modernu! 😅 😀 😀 😀

majina
9. čer 2008

No prostě každý ať si dělá ci chce a co uzná za vhodné pro své dítě 😉 Já svoj vkus a názor měnit nebudu 😀

sisstin
9. čer 2008

majina: však jo..já ti chci jenom říct, že až to dítko budeš mít, tak možná něco změníš, protože jemu se nebude líbit to samý, co tobě.. 😉

majina
9. čer 2008

kacka... jinak ty kočáreky co popisuješ jsou bezva!

majina
9. čer 2008

sis... bude mít smůlu 😀

susik77
9. čer 2008

etinka: je to pravda ciastocne 😎 bohuzial, zatial nevymysleli kocik, ktory by vyhovoval od narodenia do 2 rokov a vyhovoval by vsetkym 😎 aj tak kazdy vacsinou kupi bud kombin. a potom aj tak sportak al. golfky. mne mala odmietala kombin. kocik od 5.-6.mesiaca, v 8. som ju dala konecne do golfiek a bola stastna 😉

sisstin
9. čer 2008

majina: no přeju ti jízdu po kostičkách s mini pidi předním neodpruženým kolečkem 😀

sisstin
9. čer 2008

majina: no ted to bereme asi humorně, ale těžko bude mít dítě smůlu že 😉 přece ho nenecháš někde řvát, jen proto, že je to pro tebe pohodlný 😉

majina
9. čer 2008

sis.. no jasný! já tady teď jsem si za úplnýho blbečka ale asi takhle "všeho s mírou", "všeho moc škodí" prostě "přiměřeně" 😉 Taky pro své dítě budu chtít to nejlepěší ale taky chci aby se mi to líbilo 😉 🙂

prada
9. čer 2008

holky, nezlobte se, ale znám hodně kamarádek, kterým děti už ve dvou letech v kočárku být nechtěli.

Susik, máš pravdu. Mi už malá nechce být ani ve sporťáku(když nespí), protože ví, že může lozit a stavět se.

lante
9. čer 2008

Nám bola korbička dobrá ale od 6 mesiacov a 2 dni sme prešli na šporťák, alebo ho už nebavilo v kočíku iba ležať. Inak by sme sa do korbičky ešte týždeň dva určite v pohode zmestili. Ale! Vili nie je zrovna veľké dieťa, takže verím, že kto má väčšie dieťatko tak má čoskoro problém. My sme do kočíka zainvestovali dosť, ale nemyslí, že to bolo nezmyselné. Pretože šporťák je skvelý určite nebudem potrebovať ďalšie tri či štyri kočíky. Mám ešte jeden niečo podobné ako je bugina, ibaže ten sa chatám nosiť v aute, keď bude Vili už väčší a bude chodiť to už nebudem so sebou vláčiť celý šporťák, lebo podľa mňa už v ňom ani nebude chcieť byť. Ale keď už nebude vládať, vytiahnem to malé čudo a odveziem ho.

Lehátko sme kupovali až keď už mal Vili takmer 5 mesiacov a to iba preto, že ešte nevedel sedieť a kŕmiť ho lyžičkou bolo dosť ťažké bez toho aby všetko nezababral, teda nechcela som, aby zababral napr. autosedačku. Ale inak v ňom nechcel byť, takže na nejaké "odloženie" aby som si mohla porobiť veci som ho nevyužila.

kacka.va
9. čer 2008

majina: no každého věc, mně bezva nepřijdou, kór když jsem v zimě viděla, jak s tím mamina zápasí ve sněhovém marastu. zadní kolečka to zvládala bravurně, kdyby je ovšem nebrzdila ta přední, která nijak zvláš ť jet nechtěla 😀

sisstin
9. čer 2008

majina: jo jasný, já jdu taky do Quinaka..chtěla jsem i jinej hlubokej...ale fakt pak oceníš, že ty kočáry, co jsou fakt super moderní..tak ty jsou asi tak na jízdu po rovnym asfaltu 😉 a když vidim, jak ženský jezděj po městě s tim vajíčkem a v tom je narvaný malý miminečko celý zkroucený..to je fakt děs..a to já to mateřství nijak nežeru 😝 😅

susik77
9. čer 2008

neeve: citala som si tvoj prispevok, dovolim si nesuhlasit 😎 my mame inglesinu magnum a hupe perfektne-je to trojkombinacia 😉

sisstin
9. čer 2008

susik: tak Inglesina je sama o sobě houpací kočár..já ji moc chtěla v těhu..ted už se mi vůbec nelíbí vzhledově..jsem taky částečně zhýčkaná těmi moderními..ale funkčně je to jistě skvělý kočár 😉

domina
9. čer 2008

My máme taky malou korbu - Quinny.Malé je 6 měsíců a ještě tam má tak 10 cm.Ale nechce tam být ani za boha.Nevím jestli by nám velká korba byla k něčemu, když tam řve jak prase. 😀 Tak nevím jestli jí nacpat do korby jen proto, že by tam měla být a pak si odtrpět procházku,na které 90% času bude ječet, nebo jí dát do sporťáku ve kterém by být ještě neměla, ale zas bude procházka pohodová a klidná.Malá kouká ven, je spokojená a vydrží i 2,5 hodiny koukat a je v klidu.Myslím, že 2,5 hodiny denně jí ve sporťáku neublíží, zvlášť když nepoužíváme lehátko, chodítko, autosedačku minimálně a jiné krámy. 😉 Jsem si to tedy sama obhájila 😀

panterka
9. čer 2008

holky, taky máme klasiku už po prvním prckovi a jsme s ní moooc spokojený 😵 vůbec jsem neměla potřebu dívat se po něčem novým 😉 jo, sisstim a máme inglesinu vittorii 🙂 krásně houpe, v krumlově na kostkách to s ní jde a mně se i líbí 😵 holky, jaký hluboký kočíky máte vy? 😉

sisstin
9. čer 2008

domina: tak v půl roce už mi to nepřijde nijak strašný..to jezdíme taky 😉 ale jemu se stejně v tom hlubokym líbí víc..to už záleží na konkrétním dítěti..on zas nechce vůbec sedět..nejradši by furt jenom ležel 😅

sisstin
9. čer 2008

panterka: já měla DorJan..takže žádná super kvalita..ale je hodně prostornej, docela houpe...malýmu se tam líbílo-líbí..ale já ho nenávidim 😅