Je nutný sourozenecký kočárek při věk. rozdílu 19 měs.?

maxi.smile
9. zář 2011

Prosím maminky, aby mi pomohly se rozhodnout! Jsem hrozná, pořád jen měním názor,zda je či není potřeba sourozenecký kočárek a to za předpokladu, že se nám má narodit druhé dítě na jaře 2012. Věkový rozdíl mezi dětmi by byl 19 měs. Dceři byl 1 rok, používáme golfky, manducu, sama už chodí, ale samozřejmě to není jít bez kočárku do krámu. Na jednu stranu mi přijde úžasné je obě posadit do kočárku a jít na nákup, ale když si zase přiznám, že jaro-léto chci být na chalupě v přírodě, říkám si, jestli se neobejdu bez něj a ve městě příp. přídavné stupátko, nebo s manželem oba (jeden hluboký, druhý např. golfky) ? Poradí mi někdo, kdo má s tímto zkušenosti????Díky moc všem🙂

beponka
9. zář 2011

mám dvě kamarádky. obě mají rozdíl mezi dětmi 20 měsíců. jedna pořídila sourozenecký kočár, druhá ten skate. obě si to chválí. mě osobně přijde lepší ten skate. ale opravdu záleží na tom jak je dítko zvyklé chodit....

helulela
9. zář 2011

mezi dětmi mám rozdíl rok a půl. Starší chodí hezky, ale utíká si, kam chce apod., takže ve městě po ulicích jezdil v kočárku. Pořídili jsme buggypod a myslím, že dobrá volba. Samozřejmě tvoji dceru neznám, ale nejspíš byste se bez sourozeneckého kočáru obešli.

luciana43
9. zář 2011

Ahoj, taky mám rozdíl 19 měsíců a bydlíme na vesnici a stačil mi jen skate do města, když sem potřebovala něco vyřídit a doma si v přírodě běhal jak chtěl, ale musím ho teda pochválit, že mi nikdy neutíkal a když je potřeba chodí u kočárku, a na nákupy stejně jezdím autem, takže v supermarketech je vždy oba šoupnu do vozíku 😉 Jestli máš čas, tak sme hodně o tom diskutovaly s jinýma maminkama v téhle diskuzi : https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/deti-nar...

hojda
9. zář 2011

Já jsem taky spíše pro skejtík, ale záleží na dítěti. Sousedka má děti od sebe 21 měsíců a dost často nosila malou za krkem 😝 , takže něco bych určitě pořídila.

ladybugie
9. zář 2011

ahojky, taky jsem to řešila 🙂 Jenže z jednoho očekávaného zlatíčka se staly dvě 🙂 takže starší dcera má smůlu a bude chodit po svých. Je ale fakt, že jsem od začátku věděla, že děti přijdou brzo po sobě a jak začala chodit, tak jsme zrušili kočárek a dneska (18m) zvládá i pěší výlety sama. Kočárek je pro nás u starší dcery zbytečnost, spíš bych asi pro jistotu pořídila skate.

sasanka03
9. zář 2011

My máme rozdíl 21 měsíců a pořídili jsme buggypod i skate. Malou jsme od začátku zvykali na chození, ale stejně jsem byla ráda za sedátko a ona taky. Nebyla jsem tak závislá na manželovi a mohla jsem kdykoliv chodit i na delší procházky.V sedátku seděla, když jsem se potřebovala někam rychle dopravit nebo když malej plakal a já neměla čas hlídat, kde všude lítá. Skate využívám teprve až teď, už tolik nechce sedět. Nevýhodou je, že muže kdykoliv seskočit.

adelka89
9. zář 2011

my mame mezi detmi rozdil 16mesicu a mame souroz.kocar konkretne baby jogger city select, ze ktereho lze jednoduse udelat mono kocarek, vyuzivame obe moznosti 😉

lukza
9. zář 2011

já budu mít děti 21měsícu od sebe a mimi přijde na zimu a budu kupovat jen skeit příjde mě že kočár je už zbytečný jasně nebude to na žádné velké výlety ale už tedka učím syna chodit pěšky je to sice na dlouho než vše okouká ale jde to ono taky zaleží kde bydlíš bydlet ve velkém městě jako třeba praha určitě jdu do sourozeneckého kočárku.

radka35
9. zář 2011

15měsíců od sebe mám holky a vzhledem k větším vzdálenostem na nákup i třeba na autobus byl dobrý kočá rpro dvojčata.Koupila jsem použitý a stačil,hlaně přes zimu byl ideální,protože pěšky by starší holka ve sněhu nezvládla nic.a na jaře jsme postupně odbourali a chodí po svých.

mem
9. zář 2011

mezi staršími dětmi je rozdíl 18m, vystačila jsem si naprosto se skatem, dcera pěkně chodila, jen třeba do kopce se svezla nebo když jsem někam pospíchala. Skate jsem používala necelé 4m, pak byl sníh a to už se nedalo. Teď máme zase miminko, od syna je 24m a skate už nemám prodala jsem ho, zatím fungujeme bez problémů

jajulin
9. zář 2011

Tak přesně tohle jsem řešila před dvěma měsíci 🙂. Mám rozdíl 22 měsíců a byla jsem si jistá, že kočárek kupovat nebudeme, bydlíme na malém městě. Staršího syna jsme ale do porodu nestihli naučit chodit civilizovaně (jít jen po chodníku, dopředu, držet se za ruku atd.), takže jsem hledala nějaký skejt, přídavné sedátko... Jenže když jsem viděla, že buggypod stojí přes 3000 Kč (a stejně by nepasoval na náš hluboký) a nový sourozenecký kočár seženu za 4000, bylo rozhodnuto. Dneska bych ho nedala za nic na světě. Prostě naložím obě děti a frčíme třeba na hřiště a až tam toho staršího vysadím a nechám ho lítat. Doma máme zaparkované tři kočáry: hluboký pro mladší, golfky pro staršího a sourozenecký pro oba a používáme všechny tři 🙂. A ještě si dovolím jednu radu: počkej do porodu a až pak se podle situace rozhodni. Do té doby se může hodně změnit. Stačí mít případný kočárek vyhlídnutý, pak ho jeden den objednat a max. do 3 dnů ho máš doma.

vojtaxx
11. zář 2011

ahojky Já budu mít mezi kluky rozdíl asi 17měsiců a mám i skate i sourozenecký kočárek a uvidíme co pak přijde vhod.My bydlíme ve vesnici a pořád chodim na procházky atd..takže myslím si že kočár mi přijde jistě vhod a na různé výlety.A co nevyužijem tak se pak zase prodá tak sama uvidím...Jinak všem maminkám přeji zdravé miminka 🙂

petule246
11. zář 2011

ahoj, já mám rozestup 18 měsíců, ale ml. syn se narodil v listopadu. Sourozenecký kočár jsme koupili a byla jsem za něj moc ráda, protože alfínovi se moc nechtělo v zimě šlapat ve sněhu. Na jaře a na vesnici si myslím, že se bez něj obejdete (když si odpustíš nějaké delší výlety). Jinak bych doporučila koupit nějaký dost jetý za málo peněz (my koupili za 2.000), protože jsme ho relativně rychle odložili a ještě jsme ho za 1.000 prodali.

giselka
11. zář 2011

Ahoj, taky máme rozdíl 19 měsíců. Sourozenecký kočárek jsme koupili, ale byly to vyhozené peníze, nepoužili jsme ho ani jednou. Využili jsme manducu, stupátko a když jsme šli ven celá rodina, tak jsme měli dva kočáry 😉

zdezli
12. zář 2011

Taky mame rozdil 19 mesicu. Pockali jsme po porodu, videli, ze starsi dcerka sice chodi, ale ne tam, kam chceme my, a kocarek jsme poridili a vyuzivame ho. Prochazky bychom zvadli asi bez nej, ale obchuzky, navstevy lekare apod urcite ne.