Joolz kočárek. Máte zkušenost?

veronikapulkertova
13. srp 2009

Ahojky, velmi me zaujal kocarek Jool one Grand, ale nikde jsem nenasla zadnou recenci, natoz realne foto... Je to novinka na trhu... Podelite se nekdo se zkusenostmi?
Dekuji 🙂)))

beatrisss1
21. kvě 2012

@evolotka ahoj je inzerat este aktualny?

koubma
17. čer 2012

@teddylu
Ahoj
právě jsem si pořídila Joolz červený. Kamarádky mi ho doporučily. Je lehounký a úžasně se skládá.
Už se těším, až vyjedeme 🙂

evka0812
5. srp 2012

Ahoj ja mám JOOLZIKA červený a je úžasný, malý má už 2,5 roka, tak ideme predávať , naozaj top stav.Vysvetlím všetko čo by si chcela vedieť 🙂 🙂 🙂

nebe
1. říj 2012

@evka0812 Ahoj prosím te mohla by jsi mi rict jak je to s tim nanoznikem ma ho nebo ne? Ja prave ted resim kocarek bo mala ma 1rok a nevim zda se rozhodnout pro Bugaboo cameleon-Quinny buzz nebo Joolz. Vleze se mi tam v zime i s fusakem?? Děkuji

evka0812
2. říj 2012

No mala som všetky 3 a jednoznačne vám musím povedať, že top bol JOOLZ a STOKKE.Už som predala aj JOOLZ a ešte mám STOKKÁČIKA, ten si nechávam na posledy, lebo je naj,naj,naj 😉 ale už sa chystám predávať aj ten 😉 máme 2 rôčky a ešte sa v ňom krááásne vyspinkáme, napr. včera 3 hodky vonku 😀
A nánožník nemá, ten som si dala ušiť 😉

evka0812
2. říj 2012

@evka0812 A ešte fusák do JOOLZU a QUINNY tak do 2 ročkov max, STOKKE v pohodičke do 3 ročkov 🙂

badik
3. říj 2012

Moje sestra JOOLZ má je sice hrozně krásnej,ale mě osobně příjde spíš disainovej než funkčí.Co se týče konstrukce je kvalitní a korba veliká to je plus.Nevýhodu vidím v krátké boudičce (co se týče větru,zimy nebo spunce není tam dítě dost kryté),malý košík pod kočárem a sporťák mi příjde vhodnej až pro starší dítko.Když srovnám že naše malá přes den spí pouze v kočáře asi by pěkně trpěla.Sestra má malou narozenou v únoru,a na zimu se ji i s fusakem do korby nevleze.Jenže ještě nesedí takže sporťák pro ni ještě moc není a navíc je taky hodně otevřenej.Ale co se týče sporťáku tak vzhledově je bombastickej,já ale spíš hledím na pohodlí dítka.

swarovski
3. říj 2012

ja som sa rozhodovala medzi bugaboo a joolz, joolz som si bola cez vikend omakat, poskladat, pokukat - akoze krasny, aj kvalitny, ale pride mi strasne tazkopadny, tazkotonazny a hlavne nie je taky simple. Teda ked ho porovna s bugaboo. Takze u mna po osobnom stretnuti vyhral jednoznacne bugaboo 🙂

renca29
22. led 2013

Ahojte holky, v současné době se mrkám po kočárcích na květen, tak mám ještě docela čas. Stále u mne vede JOOLZ 2012, chtěla bych bílý. Máte někdo zkušenosti? V recenzích na tento typ kočárku je mnoho kladů ale i záporů, tak jsem neustále na vážkách. Kdyby měla některá z vás zkušenosti, informace, popř. rady, prosím o ně a předem moc děkuji 🙂

deniel
23. led 2013

Ahoj, také mám kočár joolz, v současné době ho prodávám, malá už je velká. Je to nejlepší, nejatraktivnější a nejlépe ovladatelný kočár- a to mám třetí dítě, takže šestý kočárek. Byla jsem s ním k nepřehlédnutí, každý ho vychvaloval. Máme v krásné růžové barvě. Určitě doporučuji, byl v poho i v terénu, super látka, flíček šel setřít jen vlhkým ubrouskem a úplná pohoda. Líbilo se mi, jak pěkné pruží a malá ze sporťáku měla dobrý výhled, je vysoko. Já tedy osobně nemůžu vynachválit.Ta cena tedy nic moc, ale manžela jsem ukecala a nakonec byl rád. 🙂

deniel
23. led 2013

@renca29 Ahoj, teď jsem psala obecnou recenci na tento kočár, teď ho momentálně prodávám. Takže se klidně ptej. Já ho mám růžový a ten materiál je úplně super, takže bych se ani bílé nebála, vše šlo setřít jen vlhkým ubrouskema žádný flek nezůstal. Jinak super jízdní vlastnosti, lepší kočár jsem neměla - můj šestý kočárek, i se dobře skládá do auta. Korba je dlouhá 83cm, takže dost a sporťák je super vysoký, malá z něj krásně viděla. Určitě nejatraktivnější kočár, co jsem kdy měla, každý obdivoval. Kladů má spousty, zápory- krátká stříška u hluboké korby, ale dala jsem si na zakázku ušít sluneční clonu i s logem a vyřešeno. A pak možná, že jak je kovový kolem korby, stříšek atd., musí se hodně dávat při dávání do auta pozor, aby se neodřel, ale dá se uhlídat, já to mám netknuté. Lepší než quinny, casuaplay atd. 100%. Ahoj Denisa

upirek
23. led 2013

Tak já se přidám s negativním hodnocením.....kočárek ma švagrová a zase tak unešená z něj nebyla...design nic moc, u nás se právě designu každý divil...přijde mi moc výstřední ☹ale to je věc názoru.Ve sněhu se nedostala nikam, jak jsou ta přední kolečka malá, tak se jí tam dostával sníh a kolečko se vůbec netočilo, tak mohla kočár tlačit, jako sáně ☹Bouda u korby je opravdu hodně nepraktická, jak nejde ani o trošku přetáhnout dopředu, dítě je v korbě hodně otevřené, třeba v zimě, když tam nedáte pláštěnku, normálně mu chumelí do obličeje ☹Já sama mám S4 a pro mě nesrovnatelné........ale je to věc nározu, rozhodně Vás od koupě nechci zrazovat, já sama vím, když se do něčeho zamiluju, stejně si to koupím...jen jsem prostě měla pocit, že Vám to musím napsat ☹((

renca29
24. led 2013

Moc Vám děkuji za rady a názory. Design mě naprosto zaujal, protože je nevšední, líbí se mi i to, že má dost velikou hlubokou korbu, jenže můj prcek bude mít v prosinci půl roku a mám obavy, abych ho nasoukala ve fusaku do sportovní sedačky. Bílá, zelená, růžová ... všechny barvy tohoto typu jsou skvělá volba. Jediná má největší obava je ale právě z těch prťavých koleček vpřed :( Jsme hodně sportovně založeni, já i přítel a proto potřebuji mít jistotu, že zimní procházky terénem v Beskydech budou přinejmenším ok. Jasně, do kotár ho tahat nehodlám, ale tlačit jej po chodníku se mi také nechce. Deni, ten tvůj jsem viděla na inzerci, je úžasný, má super výbavu ;) My čekáme chlapečka ... jinak bych ho brala 🙂 Cena, tak jasně .... není to levná věc, proto se také ptám. I když u prvního dítěte nijak nebazírujeme na tom, kolik co bude stát a zvláště kočárek, ve kterém malý stráví cca 3 roky života, ale je to už docela nadstandard. Ale je skvělý i tak 😀 No tak se snad co nejdříve rozhodnu ... uteče to jako voda, tak abych měla v čem vozit 🙂

renca29
24. led 2013

Moc Vám děkuji za rady a názory. Design mě naprosto zaujal, protože je nevšední, líbí se mi i to, že má dost velikou hlubokou korbu, jenže můj prcek bude mít v prosinci půl roku a mám obavy, abych ho nasoukala ve fusaku do sportovní sedačky. Bílá, zelená, růžová ... všechny barvy tohoto typu jsou skvělá volba. Jediná má největší obava je ale právě z těch prťavých koleček vpřed :( Jsme hodně sportovně založeni, já i přítel a proto potřebuji mít jistotu, že zimní procházky terénem v Beskydech budou přinejmenším ok. Jasně, do kotár ho tahat nehodlám, ale tlačit jej po chodníku se mi také nechce. Deni, ten tvůj jsem viděla na inzerci, je úžasný, má super výbavu ;) My čekáme chlapečka ... jinak bych ho brala 🙂 Cena, tak jasně .... není to levná věc, proto se také ptám. I když u prvního dítěte nijak nebazírujeme na tom, kolik co bude stát a zvláště kočárek, ve kterém malý stráví cca 3 roky života, ale je to už docela nadstandard. Ale je skvělý i tak 😀 No tak se snad co nejdříve rozhodnu ... uteče to jako voda, tak abych měla v čem vozit 🙂

neslusanka
27. led 2013

@renca29 myslím, že mimčo se ti tam v půl roce v pohodě vleze. My se vešly ještě v 8m s fusakem. Korbička je dlouhá 83cm, což patří mezi ty největší korby. Takže myslím, že stejně o moc větší ani neseženeš 🙂 Co se týče předních koleček, tak jsou sice malé, ale tím, že jsou dvě, tak se jede lépe, jak kdyby bylo jen jedno malé. Samozřejmě v závějích a ještě k tomu do kopce se jede špatně, ale to nezvládá skoro žádný kočárek. Jen takové ty obrovské tanky. Mám už odzkoušeno hooooodně kočárků a tento patří mezi nejlepší. Ono možná je lepší koupit bazarové, v dobrém stavu a střídat podle ročního období a podle velikosti prcka. Takže třeba co půl roku jiný kočárek a když je koupíš ojeté, tak na nich ani moc neproděláš. Ještě Brio Go je super kočár, ten je takový fakt všestranný. Super kola, zvládnou téměř vše, korba také dost velká a sporťák mega dlouhý. Mám oba kočárky a oba budu v blízké době prodávat (máme kluka). Kdyby Tě něco zajímalo, klidně se ptej

kbuba
12. únor 2013

@veronikapulkertova : chci se zeptat když máte joolze novýho... Já ho taky mám z 2 ruky od kámošky... Mimi ještě nemám) v břiše) - ten kočár se celý hýbe v spojích, jakože když nasadím sportovní sedačku ta se pohybuje trocha i níže na kontrukci je spoj který se pohybuje, asi se má pohybovat, ale nejsem si jistá. Taky to tak na tom novém kočárku máte? Jinak ten kočár je super a má výborný recenze, zkoušela jsem v něm vozit kamarádky dceru a krásně se to ovládá a to složení je báječný, konstrukce se mi vejde i do kufru malé felície.

deniel
12. únor 2013

@kbuba Ahoj, mě se taky hýbal, právě to mi vyhovovalo, že se tak jakoby dalo s ním pohupovat a nebyl tvrdý na nerovnostech.Ale myslím,že jen v těch spojich podvozek-korba, níž asi ne. Ale já z něj byla nadšená, byla to moje srdeční záležitost. Nedostatky má taky samozřejmě, jako každý kočár, ale vše lepší než ta příšerná taka atd...

kbuba
13. únor 2013

@deniel děkuji za reakci. Bála jsem se jestli to není nějak poškozené že se to tak hýbe, ale to je pravda že to je asi právě to odpružení, aby to nedrncalo v terénu. Jinak jezdila si s ním ve sněhu? Někde jsem četla že v čerstvě napadaným je to blbý, prý se nabalí ty přední kolečka a že to pak šoupeš jak sáně ten kočár... Ale už se nemůžu dočkat až se nám malý narodí a budu drandit s kočárkem. Je moc pěkný

deniel
13. únor 2013

@kbuba Tak v hlubokém sněhu to jde úplně stejně špatně jako s jinými kočáry, to se nadřu. Já to beru jako daň, je to prostě desingový kočárek, to mají asi problém všechny módní kočárky s menšími kolečky. Prostě jsem si koupila do hlubokého sněhu a na zahradu ještě jeden s velkými koly. Manžel hučí, máme momentálně 3 kočáry, ale stejně na něj nedám dopustit a ty dva měsíce v zimě se nějak zvládnou. Mám ještě staršího casualplaye s ruční brzdou na brusle a je celkem ošklivý (pro me) a mám nový x-lander a buďte v klidu, má sice větší kola, ale žádné odpružení, malá v něm úplně nadskakuje, vůbec z něj nadšená nejsem. Joolz je nejhezčí a na jeho lehoučké ovládání nemá žádný kočár a že jich mám nazkoušeno dost a dost.

kbuba
14. únor 2013

@deniel Tak x lander není dobrý kočár. Jako vzhledově dobrý, ale je to nekvalitní kočár, tvrdý, malá ta hluboká korba atd atd....

deniel
14. únor 2013

To už vím taky, každý mi ho chválil a nechápu tedy proč. Ale musím uznat, že malá, jelikož je obřík, tak v něm pěkně na zahradě spinká. Ale momentálně scháním nějaké super lehoučké a atraktivní golfky, zatím mě nic nenadchlo, tak uvidíme. A joolzíka si užijte, je super!

micha27
5. bře 2013

Ahoj, měla bych také pár dotazů k Joolzíku. Moc se mi líbí, ale mám trochu obavy z velikosti sporťáku - přijde mi celkem úzký a hlavně sedátko pod zadek mi přijde celkem malé, tak se chci zeptat, jaké s ním máte zkušenosti. Mimčo čekáme v červenci, takže myslím, že v průběhu zimy už přejdem na sporťák a mám obavy, aby nám velikostně vyhovoval i příští zimu, kdy bude prckovi rok a půl. Popravdě bych chtěla slyšet jen pozitivní reference, po vzhledové stránce se mi žádný jiný nelíbí 🙂 Děkuju

evis33
5. bře 2013

Joolzík je fajn, miminko se do hlubokého lůžka vejde do 10. měsíce, já měla velkého klučíka a bylo to v pohodě, a ve sporťáku jsem ho ostudu vozila do 3 let 🙂, sedátko mi také přišlo malé, ale ty jejich prdelky se tam v pohodě vejdou.

micha27
5. bře 2013

Tak přesně tohle jsem chtěla slyšet 🙂 Moc děkuju. Jakou jsi měla barevnou kombinaci? U nás vyhrává stříbrná korbička i podvozek

ivett
10. bře 2013

zdravím, chci se zeptat, ta síťovka - nákupní taška XL co má Joolz, máte ji někdo? můžete mi prosím napsat jak je to s uchycením? jde o nějaký univerzální systém a bude pasovat i na jiný kočárek? konkrétně na Bugaboo Bee+ a Brio Go? nebo je to čistě jen pro Joolz? a i kdyby bylo, je nějaká možnost si to upravit? kdybyste ji někdo měl a hodil sem detailnější fotku, jak v realu vypadá, byla bych moc ráda...

díky za radu...

petronelllaa
21. bře 2013

@deniel Dobrý den, měla bych na Vás doplňující dotaz k tomu, co jste tady již psala. S přítelem čekáme naše první miminko a proto jsme z toho všeho nějak přehlcení, včetně výběru kočárku 🙂 Mezi naše favority patří v diskusi již zmiňované Bugaboo, ale také Joolzík. Ten se nám líbí víc a navíc by byl praktičtější z hlediska výšky mého partnera, korba se nám zdá výše nad zemí a nemusel by se k mimi tolik ohýbat. V obchodě nám hned upřímná paní prodavačka označila jako vadu tohoto kočárku krátkou stříšku, což jak jsem se na této diskusi dočetla, vy jste vyřešila objednávkou stínítka, resp. nastavení stříšky. Ta se dá objednat přímo u prodejce nebo jste musela nakontaktovat firmu a zadat speciál. zakázku? Případně jak finančně náročné to bylo? Nenašla jsem o tom nikde žádné info.
Předem velice děkuji za odpoveď.

deniel
21. bře 2013

Dobrý den, dala jsem si to vyrobit přímo na zakázku a k tomu i nánožník na sporťák, ale musím říct, že ten jsem téměř nepoužila. Dala jsem si tam vyšít i logo Joolz a bylo to super. Když mi pošlete mail, najdu i foto, ať to okouknete a taky kontakt na tu paní, nebylo to nic předraženého. Jinak, my oba jsme s mužem hodně vysocí a u bugaboo jsme vypadali naprosto směšně, je úplně u země, absolutně se mi to nelíbilo. Joolz byl skvělý a o hodně atraktivnější kočár, o ovládání ani nemluvím.Bugaboo je ohraný a má ho už kde kdo. Pouze můj názor. D.

neslusanka
22. bře 2013

@micha27 také mám joolz a pokud čekáte mimčo v červenci, tak do hluboké korby se Vám v pohodě vleze celou zimu. Co se týče sporťáku, tak široký je tak normálně, jako většina kočárků s otočnou sedačkou, stříška je poměrně vysoko nad sedátkem, takže minimálně do 2,5 let se Vám tam prcek vejde. A ta hloubka sedu mě také štve, také mi přijde strašně malá. Ale určo se tam dítko vleze. Můj malý má rok, má kombinézu, fusak a je celkem obřík a v pohodě. Takže to spíš vadí nám - rodičům - než dětem 😀 Toto a ještě ta malá stříška je jediné mínus tohoto kočárku

jennyska
15. kvě 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kočárky Joolze, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/kocarky-joolz/. 🙂

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a třeba jim usnadní i samotné rozhodování. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme! 😉

Mějte krásný den!
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

carpatia
2. črc 2013

Prosim majitelky kocarku Joolz Day, myslite, ze se vleze dvoulete dite do te sportovni sedacky v zime s fusakem a kombinezou?Dekuji