Kočár Cam Cortina X3. Máte zkušenost?

nasticka
6. dub 2007

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem CAM Cortina X3 evolution? je to můj favorit, ale když koukám po bazarech, tak ho nikde nevidím - to se vůbec neprodává? nebo je tak dobrý, že si ho maminky nechávají? 🙂 kdybste někdo měl nějaké reference (dobré nebo zlé) ráda si je přečtu.. Chceme koupit celý komplet (sport+korba+sedačka) vypadá moc pěkně a i se s ním výborně manipuluje, korbička mi připadá i docela rozměrná (budeme rodit v červnu, tak bychom už na zimu možná mohli i na sporťák..) a vše se dá nasadit po i proti směru jízdy..fakt moooc pěkný a šikovný kočár, jen mi chybí nějaké ohlasy z reality..přece jen výrobce toho naslibuje a nakecá a za půl hodiny v krámě taky nepoznáte, zda se nezorvrzá po měsíci provozu...

dolda
7. led 2009

Koupili jsme taky cortinu, byla favoritem od začátku, tak jsem zvědavá 🙂

misalka
7. led 2009

Jako vše, i cortina má své chyby, ideální kočárek prostě neexistuje,ale co mne dost překvapilo, že se naše Natálka v 1roce má 12kg, 82cm do sporťáku stále vejde i s fusakem v zimním oblečení a ještě má i rezervu...

minda
8. led 2009

I já mám Cortinu, v korbě jsme jezdili do 7 měsíců i ve fusaku, teď jsme ve sporťáku, ale připadá mi trošku úzký, když tam dám fusak a Patrikovi dám při větších mrazech ještě bundu, tam je tam jak sardinka.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
evik3
22. led 2009

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli je plastenka stejna na hlubokou korbu i na sportak a nebo se musi koupit nejaka jina. My jsme minuly tyden vytahli sportak a dnes jsem na nej nasazovala plastenku a nejak mi to tam moc nesedelo, ale je pravda, ze jsem dost spechala, tak jsem to mozna nejak spatne nasadila

evik3
22. led 2009

Jo a jinak jsme s kocarkem maximalne spokojeni 🙂 i v lete na bruslich byl super, no vlastne i na zimnich bruslich na lede 🙂

misalka
22. led 2009

pláštěnka je stejná,zkus to znovu... 😉

evik3
22. led 2009

dik, zkusim to 🙂

evik3
22. led 2009

misalka mas pravdu, prave jsem to vyzkousela a fakt to sedi 😀

misalka
23. led 2009

nemáš za co

pec
3. únor 2009

Ahojte holky, máme Cortinu, vcelku jsem spokojená, ale po zkušenostech už bych šla asi do jiného kočárku.
Ale mám problém a asi budu muset reklamovat. Ráda bych se zeptala, jestli se to taky někomu nestalo. Jak se dá přicvakávat korbička a autosedačka na podvozek, tak my jsme to používali v podstatě denně. A asi po sedmi měsících nám to vycvakávání začalo dost blbnout. Jde to velice těžko a zasekává se to. Přešli jsme na sporťák, tak to už nepoužíváme, ale jelikož bych kočárek ráda používala pro druhé mimčo, popř. kočár prodala, tak budeme muset reklamovat. Teď už jenom čekám, až se trochu oteplí a nebudeme tahat fusak, protože do golfek by se mi malá i s pytlem nevešla. ☹ Nestalo se to taky některé z vás? A ještě mám taky problém s brzdou. Občas se mi po odbrždění zasekne pravé kolečko, a když to konečně rozjedu, tak v tom kolečku tak jaksi klepe.

smilena
4. únor 2009

pec: a zkoušeli jste promazat? Je na to silikonový olej ve spreji - koupíš v drogerii. Mně to nacvakávání taky zlobilo, zalízal mi ten "čudlík", kterým se to vycvakává. Manže to všechno prostříkal i tu konstrukci a je to v pohodě. Pravé kolečko taky trochu řachtalo, tak mi ho sundal a pročistil, je možné, že se tam třeba dostal nějaký písek nebo tak...

lendy1
4. únor 2009

pec, brzda se taky zasekává a jinak do Cortiny už bych taky nikdy nešla. Máme kočárek už dlouho, používám ho denně, ale v jakém je stavu po roce a půl používání to je katastrofa. Měla jsem ho 3x na reklamaci a bohužel je jen jedno reklamační místo v celé ČR a tam jsou tak neschopní, že poprvé měli kočár 14dní a nikdo se na něj ani nepodíval, podruhé jsem si tam vydupovala, ať se tam na to někdo podívá + jsem jim tam popsala A4 list se závadama. Nechala jsem si to podebsat od přebírajícího dodavatele kočárku a na reklamaci tento list zapřeli a opět mi kočárek v rátili v původním stavu, jak tam přišel bez toho, aniž by se na to někdo podívál. A to jsem byla ochotná si všechno zaplatit sama. Potřetí proběhlo opět vše v bleděmodrém. Prostě, když to zkrátím: kočárek neskutečně veže, skřípe, všechny nýty jsou povolené a nic s tím nejde udělat (dle nich a je to normální stav po používání kočárku), já se jen obávám, kdy se celý kočárek rozpadne. Ještě budu psát o celé záležitosti, jak se mnou jednali ohledně raklamací přímo jejich vedení firmy i do Itálie, protože kočárek za skoro 20.tis (to jsem za něj dala já) můžu tak akorát hodit se stráně, je to něco příšerného s ním jezdit. A přitom je pořád v záruce, jsem ochotná i zaplatit opravu, ale oni nejsou schopni udělat nic. Podotýkám, že jezdím pouze ve městě, bydlíme v centru, takže nijak náročný terén nezdoláváme.

smilena
4. únor 2009

Lendy1: to mne trochu děsíš 😨 My jezdíme zatím teda necelého půl roku a po tom promazání teda naštěstí vše OK. Já za kočárek dala 15500,-, samozřejmě jsem pošilhávala i po jiných, ale Cortina mi přišla poměr cena a to, co nabízí hodně dobrá. Mám teda ještě kolekci 2007. Kamarádka má Jané a co se týče oprav, tak by taky mohla vyprávět... No tak doufám, že mně nepotká žádná reklamace. A můžu se zeptat, co se ti konkrétně rozbilo?

atreides
4. únor 2009

tak teď mi to ta brzda udělala ve městě taky, jsem odbrzdila a kola pořád stály a když jsem to konečně rozjela, tak v tom pravém klapalo - jsem si přišla jako s nějakým střepem, ale musím říct, že si za to můžeme nejspíš sami, protože teď jak byl všude posyp, tak se mi tam asi dostal písek
MM mi to dal naštěstí do pořádku

gabka32
4. únor 2009

ahojte, já kortinu používám 7 měsíců a dlouho jsem váhala mezi ní a jané slalom. nakonec (kvůli ceně vyhrála kortina ) zatím jsem spokojená, korbičku jsme měli asi do 6měs, ted už ve sportáku. sice mi připadá vleže moc dlouhý a ten nánožník jak je připnutý na gumě tak nejde dotáhnout výše ☹
a taky se mi zasekává občas brza a hlavně když jsem skládala podvozek tak to zpátky nešlo rozložit - vlevo se to zaseklo a až po pár pokusech se rozložil. ale možná stačí promazat, vyzkouším. kočár ale nepoužíváme denně, střídám s nošením v manduce

pořás se mi více líbí slalom (navíc když ho brácha objednal v německu za skoro stejnou cenu jako my cortinu) ale když jsem četla diskusi tak to asi taky není žádný ideál,....

😎

atreides
4. únor 2009

já jsem s kočárkem taky jinak spokojená a podotýkám, že si za tu brzdu můžeme asi sami, páč jsme ji nevyčistili a nepromazali 😅

komteska
4. únor 2009

jsme mega nas...ný nejen na Cortinu, ale i na prodejce ☹
včera dorazila PPLkem stříšk z kočárku v tý samý krabici s ručně psaným paírem, že reklamace byla zamítnuta(páře se stříška od korby ve švu jak je rantl).......s odůvodněním, že za stříšku bylo neúměrně taháno tak jsme snad neměli kočár používat, to snad není možný.....no nenecháme si nic líbit, zjišťujeme o podvodníkovi Šimčíkovi z Bluone podrobnosti a kdyžtak to budeme hnát přes obchodní inspekci

a to nám ještě u stříšky u sporťáku rupla ta výstuha přesně u šroubu, takže stříška pořádně nedrží 😒 😒 😒
to vůbec nevím co na tohle řeknou, že jsme kočárek vůbec skládali do auta nebo cooooo
tady je i pár stížností http://petr-simcik.blog.cz/0809/jak-se-snadno-n...
http://my.opera.com/tomas.drbohlav/blog/

takže holky pozoooor dávejte bacha na tento eshop!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mery.luu
4. únor 2009

Ahojky,
tak já mám taky model 2007 a s cortinou jsem docela spokojená. Hned po koupi kočárku jsme sehnali i nafukovací kolečka, takže zatím dobrý. Brzda se nám taky sice občas sekne, ale stačí jen znovu zabrzdit a odbrzdit a jede se dál. Žádné problémy se zacvakáváním ani se skládáním jsme teda neměli.

Jen se mi ze začátku nelíbilo to drncáná, ale malý si nestěžoval. Navíc jsem u různých kamarádek zjistila, že všechny kočárky tohoto typu drncají (x lander a pod.)

mery.luu
4. únor 2009

týý vado, to je teda síla. To je nějaké celé zlomené, né??????

Tohle mě ještě více utvrzuje v tom ,že přes net dražší věci vůbec neobjednávám. Jsem asi staromódní, ale nějak k tomu nemám důvěru. Dražší věci nakupuji jen v kamenných obchodech......Ale to jsem odbočila od tématu....

komteska
4. únor 2009

meryluu: jojoo je to ten šroub jak se sklápí a rozdělává stříška, normálěn to ruplo vadou materiálu 😠

jojoo po této zkušenosti golfáč kupujeme v Praze a v kamenném obchodě

atreides
4. únor 2009

ty jo komteska to je drsný 😲 😲 😲

pec
4. únor 2009

komteska: tak to je síla, my to máme taky pres Blueone - to jsi mě fakt potěšila ☹ Nemá tu holky ještě někdo zkušenost s reklamací u Blueone? Tak mám takový pocit, že po Vašich zkušenostech - jak lendy, tak komtesky - nemá cenu tu reklamaci ani posílat.
smilena: díky za tip, zkusíme to tím silikonem a uvidíme, co tu udělá. 😉
jinak ten nánožník mě taky vadí. to mimčo je v tom hodne odkryté. musíme to dohánět dekou a tak všelijak. A ještě mě štve košík. Jak jezdíme se sporťákem, tak tam nejde nic dát. kamošky mají Patrona a Hoco a nánožník i košík je o moc lepší. No mé nadšení z Cortiny se časem užívání podstatně snížilo. 😖

gabka32
4. únor 2009

to tedy koukám 😒 ta si nejsem jistá jestli nemáme kočár přes ten samý e-shop 🙄 snad ho nebudeme potřebovat reklamovat...

vendy01
4. únor 2009

Ahoj holky, když to tady čtu, lituju ty, které mají s Cortinou takové problémy 😒 My jezdíme 14 měsíců a žádná větší závada, vlastně ani menší se nevyskytla. Jezdili jsme rok denně, teď jak malej chodí a je zima, tak toho moc nepojezdíme, ale kromě těch drobností, které tu byly už několikrát zmíněné, jsem moc spokojená 🙂 Kočárek máme kupovaný přes net, pře prckove.cz a v pohodě...

gabka32
4. únor 2009

hmm tak jsem fakt kupovala přes ty autosedacky-kocarky.cz 😒 ale třeba není každý kočár takový šmejd... naštetí jsme nechtěli nafuk.kolečka, o tom jsem taky hodně četla co s tím je problémů.
nám naopak drncání vyhovuje, lépe se přitom malé spí, dokonce MM jezdil občas jedním kolem na trávníku a zbytkem po chodníku aby byl terén nerovnější....

atreides
4. únor 2009

gabka jj taky kolikrát musím zajet na nerovnost, aby ji to uklimbalo 😀

atreides
4. únor 2009

jo a ještě jedna kosmetická vada - stačí, když vezu pláštěnku a už mám z poloviny plnej koš 😒

komteska
5. únor 2009

tak to buďte rády, kdo s ním nemáte problémy a holky co to máte od Bluone doufejte, že nebudete muset reklamovat 😉
nafukovací kolečka jsme měli doobjednaný ještě za tu starou cenu, ale pak nám napsali, že nejsou a potom byly dražší, tak jsme na ně hodily bobek 😎 vydrželi jsme to bez nafukovaccíh koleček doteď a ono stejně to není zas takový rozdíl, nejvíc prckové nadskakují, když josu lehký, teď už to tolik neskáče s našim skoro desetikilovým čertem