Kočárek ABC Design Viper 4S. Máte zkušenost?

janulina82
10. bře 2011

Ahoj holky,

hrozně se mi líbí letošní kočárková novinka od ABC Design - Viper 4S. Četla jsem zatím skoro jenom samou chválu na staršího bráchu 3S, za kterým jsem taky vyrazila do prodejny v OV, ale tam po srovnání se 4S mě tento uchvátil víc. Přijde mi stabilnější a pevnější, lehčeji ovladatelný. Uvádí se docela vysoká váha - 15-17 kg, ale neřekla bych to, jízda je s ním fakt lehoučká.
Zajímalo by mě, jestli už někdo tento kočárek stihl koupit a vyzkoušet v opravdovém terénu - můžete přidat svůj příspěvek?
A co říkáte na barvy? Je to všechno černé v kombinaci s barevným provedením rámu. Zjistila jsem si, že hlubokou vaničku můžete nacvaknout jakoukoliv, takže uvažuju o nějaké světle hnědé, takže bych koupila pouze sportovní kočárek (černý) a k tomu hl. korbu podle libosti. Cenově to pak vyjde stejně jako když bych kupovala ten nový zvýhodněný set (9900). S tím sporťákem je to komplikované - technicky by šla taky nacvaknout sportovní sedačka ze 3S (líbí se mi varianta lattee), ale neprodává se zvlášť ale pouze s rámem, tudíž bych prý musela koupit dva kočárky a zkombinovat si je sama ☹
Ledaže by někdo měl zájem o to mít Viper 3S v moderní černé barvě, která se dodává na 4S, a tak bychom si vlastně vyměnili hlubokou i sportovní sedačku. Najde se někdo takový? 😵

romca13
8. dub 2012

@dandik tak to je fajn,,, my máme ten sand-dark brown,, a ten vnitřek je taky hodně světlý,, světlý béžová proužek,,,, vypadá to hodně elegantně,,, moc se mi to líbí 🙂

dandik
8. dub 2012

já tu barvu neviděla v reálu, měli to tam, ale jen si to matně vybavuji, takže jsem šla do klasické černé, ty barevné pruhy (červená, modrá) se mi moc nelíbili. Musíš říct, že i po týdením drandění si kočárek chválí nejen babičky, ale i manžel.

tertery
9. dub 2012

Ahoj, uvažuju o koupi tohoto kočárku, mimi by se mělo narodit v říjnu, bojím se aby se tam ve fusaku až do března - což mu bude tak 6 měsíců vlezlo, máte tak načasované mimi jako já a můžete poradit?

romca13
10. dub 2012

@tertery já mám mít mimi v červnu a doufám, že ještě část zimy ho odvozím v hluboké,, ale to jen doufám,, není úplně nejmenší,ale ani ne největší, myslím, že hluboká korbička je takový průměr,,,,a pokud máš mimi říjnové, tak bych se toho rozhodně nebála,,,,, 🙂

romca13
10. dub 2012

@dandik mě se právěhodně líbil i ten černo červený,,, ta červená konstrukce vypadá hoodně dobře,,, ale čekáme chlepačka, tak jsem tu červenou zavrhla,, a teď jsem moc ráda,,, ta hnědá je fakt luxusní 🙂

kasparci
10. dub 2012

@tertery Ahoj, nevím, jestli viper 2012 má stejnou korbičku jako 2011. Ale my jsme se do 6 měsíců vlezly a to máme velikou holčičku! Důvod, proč jsme šly už do sporťáku, byl hlavně ten, že jsme už nějakou dobu jezdily s rozeplým fusakem(nevlezla se do té malé varianty). Takže nakonec jí bylo líp ve sporťáku🙂. Ten sporťák je polstrovaný, jde do lehu, může být proti směu jízdy........takže ikdyby jste se do hlubokýho neměli vejít, tak to není žádná trága🙂 Ona ta hluboká korbička je větší, než se na první pohled zdá

tertery
10. dub 2012

@romca13
@kasparci Moc děkuju holky, je to první mimi, tak zkušenosti minimální, zvládli bychom i kočár za 20000, ale nevim, jeslti to není zbytečný, když je to tak na chvíli....a tenhle se mi zamlouvá. Tak když ho budu kupovat v červenci asi už to bude 2012.

kasparci
10. dub 2012

@tertery Podle mě není pravidlo, že čím dražší, tím lepší🙂

tertery
10. dub 2012

@kasparci Já právě vůbec nevím, jen tak pokukuju, člověk zase chce pro mimi kor když je to premiéra něco "vychytaného", ale nechci to přehánět a dát peníze na jiné věci....

romca13
10. dub 2012

@tertery
@kasparci - já už mám taky kolekci 2012 -- hluboká korbička je dlouhá 77 cm,,,

tertery
10. dub 2012

@romca13 Díky za údaj 😀 , ale mě budoucí matce laičce, to moc neříká, nevim ani kolik jsou jiné kočáry 🙂

tertery
10. dub 2012

Holky a jak je to prosím ještě s autosedačkou? Píšou cosi o jakémsi adaptéru - ten se musí koupit?

tertery
10. dub 2012

Ještě jeden dotaz vůbec nechápu, co bývá v ceně a co je potřeba dokoupit.

romca13
11. dub 2012

@tertery jj, musíš si koupit adaptéry abys mohla na kočárek autosedačku přidělat,,, záleží, co jaký obchod v ceně nabízí,,, my máme kočárek doma asi 14 dní a v ceně jsme měli konstrukci s kolečkama, hlubokou a sportovní korbu, oba nánožníky,,,, jinak tašku a pláštěnku jsme si museli přikoupit, a ty adaptéry,,,, celkem se vším všudy jsme dali 10 400,- + budeme kupovat autosedačku,ale tu budeme mít od známých, ne novou,,,, jinak některé kočárky mají třeba korbičky 75cm dlouhé, některé myslím i o něco míň,ale zase jsou kočárky, které mají korbičku přes 80,,,, ale myslím, že pokud budeš mít říjnové dítko, tak to nemusíš moc řešit 🙂

dandik
11. dub 2012

my máme listopadové dítě a ještě má fůru místa u hlavy a nohou, hlavně korba je u hlavy širší, takže ta má hodně místa kolem rukou a hlavy. S fusakem máme ještě rezervu. Já měla jen hluboký kočár od Mutsy - Urban podvozek. Kočárek vyšel na 13tis. a jsem ráda, že jsem šla do ABC. Zatím opravdu věřím, že to o ceně není, ani o kvalitě, dle zkušeností s ABC. Ty detaily jsou fakt propracované a jak se krásně skládá. Cena za set je super a je lepší než X lander XA.

@tertery o jakém kočárku uvažujete?

tertery
11. dub 2012

@romca13 Děkuju za rady a k tomu kočárku není autosedačka, když je to kombinace, to se dá koupit i jiná a bude na to pasovat?

tertery
11. dub 2012
romca13
11. dub 2012

@tertery v ceně je dvojkombinace, tzn. hluboká a sportovní korba,,, autosedačku si musíš dokoupit,, většinou mají uvedeno jaké adaptéry k tomu prodávají a ty si vybereš, jakou autosedačku si koupíš a k tomu si objednáš adaptéry,,, jsou i přímo autosedačky ABC design ... třeba tady http://www.moje-miminko.cz/kocarky-abc-design-v... ,,,dole je uvedeno, jaké autosedačky jsou na tuto konstrukci napasovat,, a k tomu si jen objednáš adaptéry

tertery
11. dub 2012

@romca13 Díky za info, nemám zkušenosti 😀

romca13
11. dub 2012

@tertery já ho zatím taky nemám otestovaný na ostro,,, mimi je zatím v bříšku,ale kočárek je už doma, tak se klidně ptej, když tě něco napadne,,, 🙂

dandik
11. dub 2012

My jsme nakonec adaptéry nekoupili, ale určitě se dají sehnat i použité na internetových mimibazarech. I když na netu se moc jeté ABC neprodávají. Je pravda, že jich moc není vidět ani na silnici, což je fajn, že jich není plné město. Na druhou stranu existuje spoustu kladných ohlasů na tento kočárek a přitom v obchodech jich není moc k vidění. Já na autosedačku Maxi Cosi Cabrio používám golfkový podvozek Quinny Zapp, je velice skladný do auta. Ale bylo spíš z důvodu toho, že Mutsy Urban byl v obchodech jak tank, tak golfky to vyřešily. Nyní adaptéry na 2-3 měs. již kupovat nebudu. Ale určitě se to vyplatí, když někdo hodně cestuje - do obchodu, k doktorovi atd.. Já tuto variantu hodně využívala, vajíčko se po čase pěkně pronese.

tertery
11. dub 2012

@romca13 Ještě mě napadlo, že když se dívám na netu na obrázky toho golfáče, tak ta varianta, jak dítě kouká na tebe má jinou tu stříšku, jak varianta, že dítě kouká před sebe, to je ještě něco navíc?

romca13
11. dub 2012

@tertery nee, je to jedan boudička, jen je zřejmě jednou vyfocená v poloze, kdy mimi leží,, tím je ta zádéová opěrka daná úplně do lehu a proto je to jakoby větší,,,, když se dá do sedu,tak se ta látak vzadu stáhne,,

tertery
11. dub 2012

@romca13 Ahaa díky, mně se právě ten tvar "do lehu" moc nelíbí, ale přežiju to 😉

lucieeeee
11. dub 2012

@tertery máme viper 4s kolekci 2011 a holčičku,která se narodila na začátku října-tj.zhruba jak čekáš ty 😉 . měří na půl roce (zrovna dneska jsme byly u dr.) 67cm a váží 7,6kg, tj. rozhodně žádné pidimiminko, spíš trochu buclík 🙂, a do korbičky se vejde úplně s přehledem i s fusakem ještě teď. předpokládám, že jí ještě tak třeba 6 týdnů vydrží (tj. do 7,5 měsíce nebo tak - a pak už miminko stejně často sedí a chce vidět ven,takže by v téhle korbě být nemohlo neb nemá polohovací záda..,což ale vůbec nevadí).je pravda,že korbička vypadá asi menší než je. takže bych se nebála,že se ti tam mimi nevleze 😉 (narozdíl třeba od quinny, jané apod.) a je bezvadně krytá (neprofoukává a přitom stříška není tlustá jako u polských) a super je i zabudovaná síťka v nánožníku na korbičce,myslela jsem že nevyužijeme a je to super i proti sluníčku.
co se autosedačky: na vipera, když se dokoupí adaptéry, pasují maxi-cosi, cybex aton a tuším ještě jedna. my máme cybexku a jsme nadmíru spokojeni. krásně vypadá, bezvadně s adaptéry zapadá, lehce se vycvakává a nenahraditelná je stříška (oproti maxi-cosi má stříšku,co se nemusí zahákávat za háček, ale lehce jde vyndat i zasunout jednou rukou (při jízdě nebo tak) - když jsem ji kupovala,nenapadlo mě, že to bude až taková výhoda, ale je... takže vřele doporučuju - kočár i sedačku. jo a co se odpružení týká: nějak závratně valné není (houpání vůbec), určitě je spousta kočárků s lepším odpružením, ale při jízdě ani miminku to myslím nevadí - soudím,dle našich podmínek - místo chodníků máme v našem městě v podstatě tankodrom, takže jakoby chodníky nebyly.. 🙂 hodně štěstí při výběru a ať jste spokojeni 😉

lucieeeee
11. dub 2012

@tertery ještě mě napadá,až budeš vybírat autosedačku - kromě bezpečnosti (to je jasné) si je zkus ještě otěžkat. když je mimi z porodnice, je to jedno, ale pokud váží třeba 7 kg nebo víc, jen to pak mazec se s ním v sedajdě tahat. říkám z vlastní zkušenosti,ale jako negativum cybexu to nevidím,protože si nejsem jistá,jestli lehčí sedačka a přitom srovnatelně bezpečná (d-test), existuje..

romca13
12. dub 2012

@tertery
@lucieeeee my teda budeme mít maxi cosi,ale jen díky tomu, že ji budeme mít od znmých už použitou,,, co se týká odpružení kočárku, tak my teda máme 2012 a přijde mi, že je odpružený hodně,, houpací to ne,,ale to nemá v dnešní době spousta kočárků,ale odpružený mi přijde hodně,, těch kočárů jsme vyzkoušeli moře, než jsme si tento dovezli domů 🙂
jinak tvar do lehu se mi taky moc nelíbí,ale to tak mají všechny kočárky,,,, když dáš záda do lehu, tak se logicky přes to musí ta stříška, ta látka přetáhnout, takže to dělá takovou velkou boudu,,, já měla spíš naopak strach, že když je v sedu, že je ta stříška hrozně krátká, aby na mrně netáhlo,ale ve skutečnosti tak moc krátká není, takžeje to super,,,, 🙂

tertery
12. dub 2012

@romca13
@lucieeeee Moc děkuju za rady, fakt je cením, když nemám zkušenosti. No na co koukat u autoseačky vůůůůbec nevím, ale apsoň vím značky, co doporučujete.

romca13
12. dub 2012

@tertery já taky ještě žádné zkušenosti nemám 🙂 jen to co jsem vyčetal, pozjišťovala,, 🙂

lucieeeee
12. dub 2012

@tertery když jsem vybírala autosedačku,akorát jsem koukala na to, aby pasovala na podvozek s kočárkem - to je moc praktické, a aby byla hlavně bezpečná. na netu jsem si přečetla výsledky z d-testu, kde nejlíp dopadly maxi-cosi a cybex (naprosto srovnatelně), takže sedačky ala polsko a vlastně i ostatní sedačky jsem rovnou vyloučila. no a pak jsem hledala kočárek,aby k němu nějaká z těchhle dvou pasovala (teda bylo to jedno z kritérií)... no a k viperu jdou obě,takže pak zvítězill vzhled a cena 🙂 (i když ta byla taky skoro stejná). jo a ta stříška (o té jsem si někde na netu přečetla,že ji někdo chválil..-a dávám mu teda fakt za pravdu..) tak hodně štěstí při výběru - doteď si pamatuju, kolik dní až týdnů jsem nad kočárky strávila 😉 ale vyplatí se to pořádně si vybrat.. 😉