Kočárek ABC Design Viper 4S. Máte zkušenost?

janulina82
10. bře 2011

Ahoj holky,

hrozně se mi líbí letošní kočárková novinka od ABC Design - Viper 4S. Četla jsem zatím skoro jenom samou chválu na staršího bráchu 3S, za kterým jsem taky vyrazila do prodejny v OV, ale tam po srovnání se 4S mě tento uchvátil víc. Přijde mi stabilnější a pevnější, lehčeji ovladatelný. Uvádí se docela vysoká váha - 15-17 kg, ale neřekla bych to, jízda je s ním fakt lehoučká.
Zajímalo by mě, jestli už někdo tento kočárek stihl koupit a vyzkoušet v opravdovém terénu - můžete přidat svůj příspěvek?
A co říkáte na barvy? Je to všechno černé v kombinaci s barevným provedením rámu. Zjistila jsem si, že hlubokou vaničku můžete nacvaknout jakoukoliv, takže uvažuju o nějaké světle hnědé, takže bych koupila pouze sportovní kočárek (černý) a k tomu hl. korbu podle libosti. Cenově to pak vyjde stejně jako když bych kupovala ten nový zvýhodněný set (9900). S tím sporťákem je to komplikované - technicky by šla taky nacvaknout sportovní sedačka ze 3S (líbí se mi varianta lattee), ale neprodává se zvlášť ale pouze s rámem, tudíž bych prý musela koupit dva kočárky a zkombinovat si je sama ☹
Ledaže by někdo měl zájem o to mít Viper 3S v moderní černé barvě, která se dodává na 4S, a tak bychom si vlastně vyměnili hlubokou i sportovní sedačku. Najde se někdo takový? 😵

dandik
15. kvě 2012

@kasparci aha, já viděla v obchodě s 6ks suchých zipů, tkaničky to nemělo napsáno na obalu

kasparci
15. kvě 2012

@dandik jsou tam 4 suchy zipy a 2 tkanice

dandik
15. kvě 2012

@kasparci Tak to asi máte nějaký starší typ, protože nyní na netu prodávají všude s 6 pásky, žádné tkaničky. např. text z eshop:
Sluneční stříška Shade Maker
Sluneční stříška s UVA a UVB filtry (UPF 50+). Je zcela univerzální, vhodná ke všem typům kočárků se stříškou. Po bocích má malé úložné kapsy na drobnosti. Upevňuje pomocí 6 pásků.

kasparci
15. kvě 2012

@dandik mame to asi 2 tydny;) vsak jo,6 pasku,to sedi-na 6mistech🙂

dandik
15. kvě 2012

aha..v obchodě mi jí nevybalili, hledala jsem to na netu a z fotek. Tak moc díky, jinak ten držák Valco na lahev (posílala jsem výše odkaz), moc na kočárku nesedí. Tedy sedí dobře, ale při skládání kočárku se musí sundavat, což je naprd. Je to takové složitější zapínání, nejdřív pásek se zoubky, pak se knoflík až na maximum musí vytáčet. Dost trčí do strany, vrala jsem s ním futra . Tak ho jdu zítra vrátit a asi si tedy za to vezmu tu stříšku 😉 nechám si jí ale vybalit, ať jí vidím.

dandik
26. čer 2012

Tak nakonec jsme pořídili stříšku od Lilinka.com a je super. Krásně drží a musím říct, že je dost praktická. Dokonce jsme jí použili i jako stříšku, aby do kočárku nepršelo přes okénko v pláštěnce. Vložím sem foto, až to dám dohromady.

kukina27
3. črc 2012

Ahojky.
Mohla bych majitelky viperů poprosit o změření celkové ložné plochy a šířku zádové opěrky? Myslím ten vnitřní rozměr- skutečno velikost pro zádíčka a ramínka. Děkuji

darkpink
19. črc 2012

@lucieeeee Můžu se zeptat, jakou barvičku kočárku máte? Píšeš, že máte kolekci 2011. Jen mě zajímá, jestli ti barva vybledla. Teď mi 2 maminky potvrdily, že se jim černá barva na Viperu 4S 2012 hodně vyšisovala, tak mám trochu dilema. Děkuji 😉

kasparci
19. črc 2012

@darkpink my mame cernooranzovy 2011,jezdime od srpna a hodne-nepozoruju,ze by mel byt vysisovanej!

darkpink
19. črc 2012

@kasparci No, možná se to týká jen té černé... Jsme z kočárku úplně nadšení, ale trochu mě zaráží to vyblednutí. I když tomu se asi nevyhne žádný černý kočík. Škoda, že toho Vipera nedělají třeba v šedé ☹. Každopádně díky za reakci 😉

kasparci
20. črc 2012

@darkpink My máme hlubokou korbu celou černou a ten sporťák je taky převážně černej - to, co není zakrytý Míšou je téměř celý černý

romca13
20. črc 2012

holky, teď je novinka- černobílá kombinace--- bílá konstukce a vypadá úžasně

darkpink
20. črc 2012

@kasparci A jak jste spokojeni s velikostí sporťáku? Malá má skoro 11 měsíců, vejde se tam v pohodě? A myslíš, že vám ještě dlouho bude stačit?

kasparci
21. črc 2012

@darkpink jiny kocar jsme nemelu,takze nemam srovnani,ale my jsme spokijeni! Misa je fakt velka holka a nemam pocit,ze by se tam nemohla vejit. Navic si myslim,ze uz dlouho jezdit nebudeme;)

darkpink
21. črc 2012

@kasparci Děkuji za odpověď! Tak ať vám to pěkně jezdí a potom chodí! 😉

lucieeeee
2. srp 2012

@darkpink chodím sem jen čas od času, proto odpovídám až teď - omlouvám se. máme černo-červený, používáme ho už skoro 10 měsíců a po šisování ani stopy. barevně je pořád stejný - korbička (tu jsme používali asi 7-8měsíců tak nějak a teď přes 2 měsíce sporťák přes léto a oboje jsou v pohodě). jsem moc spokojená. za sebe vidím jiný zádrhel (a asi jediný)-a to spíš v tom, že když se dá sporťák proti směru jízdy, těžiště se tím nějak změní a kočárek je pak těžší na manipulaci, což je znát vzhledem k tomu, že v té době se vozí už třeba 8 kilový a čím dál těžší poklad. nejvíc je to znát, když dítě leží, čím víc je do sedu, tím je to víc v pohodě). zatím stále jezdíme jenom proti směru jízdy (i kvůli tomu jsem si tenhle kupovala) a člověk se trochu nadře - myslím, že by stálo za to si to v prodejně radši vyzkoušet - otočit, zatížit a zkusit na něco najet... jinak jsem s ním moc spokojená a nelituju 😉

lucieeeee
2. srp 2012

@darkpink a co se týče šíře sporťáku, taky mi přijde trochu užší, ale zatím (v 10měsících) se tam vejdeme v pohodě (malá má cca.9kg,je cca. průměr). je pravda, že co to udělá za půl roku v zimním oblečení, to nevím.

darkpink
3. srp 2012

@lucieeeee Děkuji za zkušenost! Viper byl opravdu našim velkým favoritem, ale nakonec jsme se rozhodli pro Mutsy Transporter. Měli jsme oba kočárky vedle sebe a sporťák Mutsy byl o poznání větší, tak jsme vzali raději tento. Sice nejde otáčet na obě varianty směru jízdy, ale přesvědčil nás jinými vlastnostmi. Tak doufám, že budeme spokojeni. Tak ať malá pěkně roste a kočárek dál slouží! 🙂

lucietenglova
12. zář 2012

Ahoj, máte někdo zkušenosti s reklamací kočárku? Vztahuje se záruka i na barvu? Koupila jsem si černý Viper 4S 2012 a je to hrůza, po měsíci už byl vyšisovaný do hněda a teď po šesti je to úplná katastrofa. Je to fakt ostuda s tím jezdit, za deset tisíc by ta barva měla vydržet ne? Když jsem si kočárek kupovala, tak jsem vybírala kvalitnější, aby mi vydržel i na druhé miminko a teď abych se styděla tu hlubokou korbu vytáhnout. Divím se, že o tom nikdo nepíše☹.

kajjkka
9. únor 2013

Ahojte,
uvažujeme nad koupí tohoto kočárku a tak se snažím oživit diskusi. Nějaké další názory? I po delší době používání?

@lucietenglova jak to dopadlo s tou barvou? Uznal vám ji prodejce jako reklamaci?

kasparci
9. únor 2013

@kajjkka Misa bude mit rok a pul-sice uz moc nejezdime,ale nikdy jsme nezalitovali! Jsme moc spokojeni!

lukaslukas
28. únor 2013

Prosim Vas je nejaka prodejna kde by som si mohl vyskouset Viper 4s? Vidiet ho ?Dakujem

koncita
28. únor 2013

@lukaslukas AAA kočárky v Kobylisích, tam jsme ho i kupovali...

modellook
7. bře 2013

@lucietenglova
ahojky, máme taky "černého" vipera a jsem z té barvy úplně nešťastná :( Zkoušeli jste prosím reklamovat? Díky za radu

modellook
7. bře 2013

@modellook
Jinak po technické stránce je to dokonalý kočáre a nikdy bych neměnila, jen jsem nešťastná z té barvy, úplně zešedl a to jsem si ho chtěla nechat na 2. mimčo :(

redbubbles
8. bře 2013

Ahoj, taky jsem majitelka Viper 4S a jezdíme s ním už 14 měsíců a musím říct, že spokojenost byla hlavně na začátku, u hluboké korby, ale u sporťáku si občas zanadávám🙂 Máme hnědo/béžový a barva je pořád stejná. U hluboké korby (měli jsme na zimu) trochu fučelo. U sporťáku je těch nedostatků více. Hlavně mi přijde malý a úzký. Též s ním jezdíme v zimě a dcerka se tam v kombinéze či bundě a ve fusaku už špatně vleze. Má krátkou zádovou opěrku, též pásy mě štvou, jsou krátké a nízko posazené i na nejvyšším nastavení. A teď, když mám dcerku už přes rok,(ale ještě nechodí), tak se s ním dosti nadřu. Sice terén zvládal vždycky dobře, ale když už je dítko těžší, tak se s ním špatně ovládá. Určitě není špatný, ale myslím že není právě technicky dokonalý🙂. A to nemluvím o tom, že jsme jej kupovali i kvůli tomu, že lze sedačka dát v obou směrech, ale prakticky jsme to stejně moc nevyužívali. Dosti špatně se s tím jezdí, je-li dítě čelem k vám ve sporťkáku. Využíval to jen dědeček, který chtěl na vnučku vidět. Jinak je to k ničemu, dosti to změní jízdní vlastnosti.

redbubbles
10. bře 2013

Jinak já se také divím, že nikdo nepíše o tom, že má krátkou zádovou opěrku a je dosti úzký. Asi opravdu záleží, kdy se hlavně sporťák využívá. Věřím, že v létě by se tam dcerka vlezla daleko lépe, ale v zimě je sporťák na houby, co se týče prostoru:-/ Ale i vlétě, kdy měla dcerka 6-8měsíců a dala jsem tam podložku s bočnicemi, byla v něm strašně namáčklá:-/ Dnes po více jak ročním ježdění vidím kočárek už jinak......vyměnili jsme za jiný. Našimi proioritami se staly hlavně prostornost, lehkost a lepší skladnost kočárku. Kdybych tenkrát měla lepší rozhled v kočárkách, tak bych volila hluboký kočár zvlášť a k tomu lehký sporťák. Dvoj či trojkombinace už jsou na mě příliš těžké🙂 Ale v porovnání cena - výkon si nevede zase tak zle 🙂

kokokinka
17. bře 2013

Tak já si tenmto kočárek objednala ABC DESIGN VIPER 4S 2013. Rozdíl je jen v tom že ten nový model má opěrku zad 48cm dlouhou. Jinak co jsem četla na tu barvu, že vybledla. V rámci záruky je i UPF 50+. Což znamená že barva vyblednout nemá. A po proměření ze všech stran 🙂 , jsem zjistila že ty rozměry jsou vesměs stejné. Dokonce jsem našla i užší sedací plochy. Už se na něj těším a doufám že budu spokojená. Jediné mínus co jsem zatím našla je strašně málo barev, samá černá nebo Lotus.

bellarat
25. bře 2013

@kokokinka Ahoj, zvažujeme taky Vipera 4S, můžu se zeptat, kde jsi objednávala? Váham i nad barvama, které jsou celkem nic moc :(

kokokinka
26. bře 2013

Já objednávala na doporučení kamarádky v http://www.sambaby.com/ . Pokud objednáš na prodejně je cena 9.999kč. Barvu mám Lotus. Ta barva není tak světlá jak je všude nafocená, jde trochu do hněda. Jsem spokojená. Stějně do hluboké korby dám barevné prostěradlo a do sportovní koupím pratelnou vložku, Tím oživím tu barvu.