Kočárek ABC Design Viper 4S. Máte zkušenost?

janulina82
10. bře 2011

Ahoj holky,

hrozně se mi líbí letošní kočárková novinka od ABC Design - Viper 4S. Četla jsem zatím skoro jenom samou chválu na staršího bráchu 3S, za kterým jsem taky vyrazila do prodejny v OV, ale tam po srovnání se 4S mě tento uchvátil víc. Přijde mi stabilnější a pevnější, lehčeji ovladatelný. Uvádí se docela vysoká váha - 15-17 kg, ale neřekla bych to, jízda je s ním fakt lehoučká.
Zajímalo by mě, jestli už někdo tento kočárek stihl koupit a vyzkoušet v opravdovém terénu - můžete přidat svůj příspěvek?
A co říkáte na barvy? Je to všechno černé v kombinaci s barevným provedením rámu. Zjistila jsem si, že hlubokou vaničku můžete nacvaknout jakoukoliv, takže uvažuju o nějaké světle hnědé, takže bych koupila pouze sportovní kočárek (černý) a k tomu hl. korbu podle libosti. Cenově to pak vyjde stejně jako když bych kupovala ten nový zvýhodněný set (9900). S tím sporťákem je to komplikované - technicky by šla taky nacvaknout sportovní sedačka ze 3S (líbí se mi varianta lattee), ale neprodává se zvlášť ale pouze s rámem, tudíž bych prý musela koupit dva kočárky a zkombinovat si je sama ☹
Ledaže by někdo měl zájem o to mít Viper 3S v moderní černé barvě, která se dodává na 4S, a tak bychom si vlastně vyměnili hlubokou i sportovní sedačku. Najde se někdo takový? 😵

redbubbles
22. dub 2013

Tak si výrobci nejspíš všimli, že zádová opěrka je příliš krátká a model 2013 vylepšili 🙂 Že je kočárek úzký jsem myslela v ramenou....ne v sedací části. Je strašně fajn pro dítě do jednoho roku....půlroční dítě v něm není malé, je útulný, s kočárkem se dobře cestuje, protože není velký, ale po roce už dítěti nestačí. Viz má nedobrá zkušenost:-/ Je to prostě individuální.....co maminka, to jiné požadavky.....s těžším a větším dítětem jsem se už nechtěla tolik nadřít poté, co jsem prodělala zánět šlach. I to u mě hrálo roli, proč jsem jej vyměnila. Ať Vám slouží. A co se týče barvy, též model 2012 má UPF 50+, měla jsem hnědý a nikdy nevybledl. Prý se to stává jen u černé barvy.....

@kokokinka

kittysha
16. črc 2013

ahoj, mám dotázek na všechny, kteří mají tento kočárek doma jako já. krom toho, že za měsíc užívání už přesně vím, co mi na něm vadí a na co bych si příště dala pozor (což jsem čekala, člověk to prostě musí mít najeto🙂, chtěla jsem se zeptat, jak jste spokojené s pláštěnkou - multi? já z ní totiž neskutečně rostu☹(
nejen, že nemá okýnko na mimčo (což mi vůbec nedošlo, že tam nebude), ale postranní suchý zip mi přijde zbytečný, a hlavně - při držení kočáru v dešti za madlo jsem mokrá durch a vytvoří se mi tam vždy bazének natečené vody.
je fakt, že samotné ježdění v dešti je téměř vyloučeno, pokud chci jít s deštníkem - nehrozí..
pořizovaly jste prosím na kočár jinou pláštěnku aby seděla a bylo tam hlavně to okno na mimčo?

alenek
16. črc 2013

Ahoj, holky, prosím, která máte Vipera 4S, jakou jste dávaly do sporťáku podložku? Pasuje tam Emitex, nebo máte zkušenost s jinou značkou? Asi už přejdem do sporťáku a já pořád nevím, co pod toho našeho prcka dát...... 😉
Děkuji za odpovědi.

kasparci
17. črc 2013

@alenek pinkie(nebo jak🙂 )

kasparci
17. črc 2013

@kittysha na hlubokej jsme meli emitex-spokojenost

kittysha
18. črc 2013

@kasparci a muzu se zeptat, jestli mas i tasku na kocar? Pokud ne od abc, zajimalo by me jaka dalsi tam pasuje..

kasparci
18. črc 2013

@kittysha tasku jsme puvodne koupili abc-ale tu jsme vratili-nejde pridelat na kocar. Mame emitex a pinkie-obe super

kittysha
18. črc 2013

@kasparci taska co se neda dat na kocar:( nemci to fakt vubec nevychytali:( a prosim kterou konkretne od emitexu? nebo pasujou vsechny?

berynka
18. črc 2013

@kittysha pláštěnku máme obyčejnou univerzální z DM. Okýnko má a pasuje dobře 😉.

berynka
18. črc 2013

Jinak doplňky jsem kupovala Pinkie. Zatím máme hlubokou korbu, tak je tam i vložka do hlubokého, je jen nepatrně kratší na délku. Je oboustranná (látka/bavlna a teplejší s chlupem). Od Pinkie mám jejich dvě tašky na kočár a dvě deky na střídačku 🙂. Taška má jen jednu velkou kapsu a pak dost malou max. na peněženku a telefon.

kittysha
18. črc 2013

@berynka v DM maji i plastenky? tak to se tam zajdu podivat, snad budou mit i u nas.. podle netu nedokazu odhadnout co se hodi, radeji vzdy osahat🙂

berynka
18. črc 2013

@kittysha je to od té jejich zn. Babylove. Přijde mi dobrá, docela pevná a hlavně má dole gumu, takže to nevypadá, jako když se na ten kočárek nasadí stan 😉

fori
22. črc 2013

@alenek já mám v kočáru podložku z Fleru...je super a krásně tam pasuje...a hlavně je bavlněná....takže saje pot...

kkristal
2. zář 2013

Mám prosbu, dám na viper 4S sportovní nástavbu z ABC Design 3 Tec . Děkuji 😉

kakamilca
27. kvě 2014

Dobrý den. Mohu se zeptat na zkušenosti s tímto kočárkem. Uvažuji o koupi. Děkuji

kasparci
29. kvě 2014

@kakamilca My jsme byli moc spokojení! Prodáváme😉

olinka89
5. čer 2014

Kočár super ,koupě nelituji 🙂

popoluska305
5. čer 2014

Ahoj,kočiar je super,tiež sme boli spokojný,už nepotřebujeme,predávame..

lenja17
20. říj 2014

Zdravím, holky co bydlíte v paneláku, vejde se kočár do malého výtahu, budeme se stěhovat do paneláku s výtahem, je to takový ten malý bezpečnostní výtah, máte někdo zkušenost jestli se tam s ním vejdu? Já doufám, že nebudu muset kupovat nový kočár :-/

luciezza
25. led 2015

Ahoj holky, koupili jsme ABC design viper 4s 2015. Mám dotaz, co se brašny na madlo týče. Jak ji přiděláváte? Koupili jste na to ty speciální klipy? Nebo máte jiný fígl? Děkuju moc 🙂

oxyadmin
26. led 2015

Kočárky jsou super když porovnáte cenu a užitnou hodnotu. Reklamace na ně také nejsou. Je jen škoda, že se opravdu nedá koupit jiná barva korbičky a jiná barva sporťáku. Ale zákazníci, kteří již kočárek zakoupili jsou s ním spokojení. Kočárek lze letos navíc oživit originálními doplňky od ABC DESIGNU a to vložkou do kočárku z paměťové pěny, nebo dekou.

cinda82
27. led 2015

Ahoj, nevíte jaký je rozdíl mezi kolekcí 2014 a 2015? Teda kromě ceny 🙂

martinka_pigi
22. srp 2015

Ahoj holky, čtu tady vaše názory na kočárek ABC Design Viper 4S Style 2015. Přemýšlím o koupi korbičky i sporťáku. Máte zkušenost i s jejich autosedačkami?
Vybrat kočárek je nadlidský výkon, prakticky jsem nenašla žádný, kde by nebyl alespoň nějaký malý problém. Tady u tohoto jsem ráda, že si prakticky jen pochvalujete! Heurekaaa 🙂

vikynka33
22. srp 2015

@martinka_pigi sedačku jejich nemáme, koupili jsme Maxi Cosi a adaptér na kočářek asi za 500 a spokojenost. Jinak kočárek je super, jen už se mi malá skoro nevejde do korbičky a to jí ještě není pět měsíců. ☹ V září nebo nejpozději v říjnu pomaže do sporťáku. Teď ale koukám, že máš termín až v dubnu, tak to budeš mít jako my, to bych se nebála. Ale třeba na dítě narozené teď v září nebo v říjnu bych se ho asi bála koupit, že se mi tam v zimě s fusakem nevejde. 🙂

zo_ja
22. srp 2015

Za nás
Super vysoký madlo, když se vysune, pro vysoký lidi nádhera. Když je vysunutý, jezdí se s kočárem dobře, i do zatáčky snad jednou rukou.
Když je zasunutý, ovládá se hůř až hodně blbě, takže i když na něj malý dítě dosáhne, tak s ním pojede max rovne a ještě ho nesrovná, a nedá se dát tak, aby na něj dosáhlo dobře.

Košík - pevnej, nosnej, velkej, super.

Sportovní sedačka
- nádherná vzdálenost nožní odpěrky při jízdě po směru, vejde se tam pohodlně i průměrnej čtyřleťák.
- výška zádové opěrky kriticky nízká, roční dítě si tam hlavu neopřelo ani náhodou
- sedačka jde dát do úplnýho lehu, takže i pro mimino ok
- ale problém s délkou - roční dítě se mi tam už moc nevlezlo na dýlku, v létě, bez fusaku
- stříška je překlápěci, což je fajn
- problém je se vzdáleností stříšky od sedačky - roční dítě se mi pod tu stříšku už nevlezlo, když sedělo, mělo ji prakticky na hlavě
- sedačka jde dát pro i proti směru jízdy, přehazuje se jednoduše. Pro malý dítko mi to přijde super a proti sluníčku taky
- problém téhož je, že se oddělává za madla po stranách sedačky, což je jednoduchý na manipulaci, ale je to jediný místo, za který to vezmeš jak instinktivně, tak po přemýšlení, protože jinde to nejde vzít, když potřebuješ třeba z/do schodů. Takže hrozí, že dítě máš v kočáru a vycvakneš si tu sedačku i s ním. Téhož jsem se bála hlavně, když mi někdo s kočárem pomáhal. Jinde to není jak vzít, tak to člověk sám neunese, není to jak uchopit, pobrat. A to jsem velká a sílu mám.
U nás v roce šel, protože byl z výše uvedených důvodů malej. Máme teda větší děti, ale neznám nikoho, kdo by s ním jezdíl dýl jak do ca 1,5-2 let. Leda někdo s hodně drobnými dětmi.

Mně se mnohem víc osvěčily sporťáky, kam si dítě samo vleze a vyleze, když v ca roce začíná chodit. To je hop nahoru, hop dolů. I později, chtějí se vézt, něco je zaujme a chtějí dolů. Mě by hrozně iritovalo a vyčerpávalo je zvedat nahoru a dávat dolů, zvláště přes madlo to jde špatně, navíc pak v období bláta , sněhu, mokra, špinavých botiček. Taky jsou pak děti větší a těžší a tohle 10x za 15 minut je vyčerpávající.
Zaměřila bych se pak zase na délku zádové opěrky a vzdálenost té nožní podpěrky, jeden čas jsme měli třeba Mutsy Transporter, kde se i náš větší tříleták vešel a vyspal, ale zase ta nožní podpěrka byla tak blízko sedátka, že kolena měl u brady.

Šťastnou ruku při výběru!

martinka_pigi
23. srp 2015

Holky díky moc za názory. Vím, že je u mě čas sledovat, či kupovat kočárek ... jen jsem chtěla předběžně vědět a nejlépe mít i vybráno 🙂. Moc jste mi pomohly ;) díky díky

natymaty
6. zář 2015

Ahoj maminky,
potřebovala bych zjistit - kdo máte vipera s4,jestli ve sportovní sedačce máte na bokách velké "fuky" u boudičky..když dám opěrku do lehu,tak v zimě abych dítě zabalila nevím do čeho 😠 ...Máme tento:

http://www.delfinek.mimishop.cz/detail/4785926/...

Jináč teda všem doporučuji,když si budete kupovat kočárek v obchodě,tak vybalit a prohlédnout..já budu reklamovat stříšku u hluboké korby -z výroby nevšitá asi 10cm část a dle mého je i špatně ta střecha u sportovní verze...není možny,aby tam měla být taková díra na každé straně ☹.

Jinak na kočárek nemůžu říct půl slova...sice je těžší,ale festovní,což jsme chtěli.

@martinka_pigi - dnes jsem se dívala na ten viper s4 z limitované edice(šedý s hnedým madlem) a je úžasný 😵 😵 😵 😉

martinka_pigi
7. zář 2015

@natymaty přesně na ten jsem se dívala taky 😀 vypadá nádherně. Já ještě pokujuji po joggeru nebo quinny.

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lefla
11. pro 2015

Taky o něm uvažuji, o tom novém modelu 2016. Došlo tam k nějakému vylapšení? Už někdo, máte/užíváte? Jak jste spokojeni?
Ještě se mi líbí
http://www.detskydum.cz/detail/bumbleride-indie...
ale ještě jsem ho neviděla na vlastní oči.
U ABC design se mi líbí, že má zaty peníze spoustu vychytávek a dá se dokoupit spousta příslušenství (což nešlo třeba U Maxi Cosi Mura, kterou nakonec z užžšího výběru vyřazuji)