Kočárek Firkon Vesta - zkušenosti?

jitulka87
17. dub 2019

Ahoj holky, kdo máte prosím zkušenost s tímto kočárkem? Moc se mi zalíbil, ale na netu není moc recenzí...a když, tak jsou staré tři až čtyři roky. díky za reakce

pajaposmurna
21. dub 2019

@jitulka87
Ahoj 🙂
Máme Firkon vesta a malému je 8,5 měsíců, používáme ho téměř denně. Musím říct, že si na něj nemůžeme vůbec stěžovat. Korba je skoro největší na trhu, což jsem ocenila hlavně v zimě s fusakem, když ještě neseděl, protože máme obříka a děti s jeho kily a centimetry v té době už dávno sedí ve sporťáku. V naší čtvrti jsou hodně špatné chodníky, tak jsme měli hodně často zaaretovaná přední kola, ale jakmile to šlo, odaretovala jsem si a jízdní vlastnosti jsou skvělé. Relativně velká nafukovací kola jsou fakt výhoda, taky má výbornou stabilitu, nepřevažuje se ani v autobuse, když řidič hodně prudce zabrzdí nebo řízne zatáčku a i když jede člověk po nerovnostech, nemá strach, že se mimčo vyklopí. Jako nevýhodu může někdo brát, že je relativně těžký a se sporťákem a větším dítětem ještě víc. Potom široká zadní kola jsou nevýhodou do některých starších výtahů a na nájezdy na kočárky (u nás u baráku třeba katastrofa) a malinko se nám rozvrzal, ale konstrukce krásně drží, vůbec se nerozklížila nic, jako nová. Takže za mě když nechceš jezdit po poli a po lese, tak do města ideálka! 🙂