Kočárek, když nemusíte hledět na peníze

klara.t
14. říj 2009

Holky prosím dejte mi tipy na super kočárek, když nemusím koukat na peníze. Mě ho chtějí koupit tchánovci. Já si vybrala Firkon Verano, nebo Dor Jan a jim se zdá být příliš levný (trojkombinace kolem 10 tis) a tím pádem prý asi nekvalitní.
Líbil se jim třeba bebecar, ale ten nemá přední otáčecí kola (jen nápravu u některých typů), které já vyžaduji. Taky se mi zdál těžký.
Vím, že značka nebo cena není zárukou kvality, tak prosím to v této diskuzi neřešte.
Já bych jen chtěla tipy na dobrý kočárek, nejlépe s otáčecími koly.

yanna.o
9. lis 2009

a nehoupe se nahoru dolů jak ve cvokhauzu.. 😀 jen se do toho drcá jako do ostatních kočárů, ale jde to snadno.. rukou, nohou, bokem.. 😀

aponchie
9. lis 2009

yanna videla jsi kolekci 2010 Inglesina?j auplne slintam nad tou novou barvou vinovou ja bych chtel ana treti Classicu tu vinovou nebo bezovou mnam 😲

jj houpani je super!!!!!!!!!!!!!!lehce spickou prstu parada zadne ginglani ze stran na stranu ja jsem silene zamilovana do Inglesiny jak je kvalitni..mame chromovej podvozek De Luxe a to je kvalitka..o kozene korbe ani nemluvim staci pretrit hadrou a X konstrukce je vzdycky lepsi..mimochodem jsem ocenila to zvedani polohy ditete packou u madla kdyz sponka otocis motylkem a decko ani nevi 😎

aponchie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yanna.o
9. lis 2009

apon, jo to maj inglesiny dobrý to polohování zad zvenku tím kolečkem u madla.. magnum to má klasicky zezadu zvenku, takže taky nehrabu dovnitř (jako u mnoha vaniček) a nebudím dítě 😉

a s tím houpáním to tak je. já nemám ráda, když někde čtu, že houpání je fuk, že si na to akorát dítě zvykne. Protože o tomhle to vůbec není 😝 Většina lidí, který zastavěj na místě, tak s tím kočárem musej začít hýbat nebo když na místě uspávaj. Jenže popojížděj dopředu dozadu nebo s tím viklají do stran nebo jinak drncají, ale u toho bolí ruka za chvíli. Fakt to není ono. Samozřejmě si člověk zvykne a bere to tak, ale houpací podvozek se rozpohybuje snadno. A hlavní je to, že je supr do terénu. Je to jak výborně odpružený sportovní podvozek, vlastně je to lepší. Takže pro jízdy s malým mimčem výborné.
Viktoria je krásnej kočár, magnum je houpací, ale na gumových kolech. do města i do terénu, bahna (to jen pro ty, co jako já nemaj na vybranou 😅 ).
A lidi taky podceňujou to těžiště. Když je dobrý a kočár není těžká kráva, tak není potřeba mít otočný kola. To jen u sporťáku pro batole je to lepší, protože batole víc váží atd.

viděla jsem z nové kolekce jen béžové, pískové magnum..

aponchie
9. lis 2009

kukni na bambinomio sekce 2010kolekce

aponchie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yanna.o
9. lis 2009

líbí se mi hnědobéžová viktorie a nechápu, že magnum je jen ve 4 barvách 😝 😀

kutcher
9. lis 2009

Inglesina magnum, otutto, hezkej je i od teto firmy zippy system cena olo 20tis moznost dokoupeni podvozku houpaci nebo golf - tak, jako to mam ja. Cena podvozku cca 5,5 tis.

kozinka
9. lis 2009

Já bych si vybrala stejný jako jsem měla 🙂 prostě Takko mě šíleně překapil, malá byla hodně velká a jako snad jediná z mých kámošek jsem fakt neměla problém s tím, že je veliká a hajala si v korbičce hodně dlouho 🙂 a druhý mám také z Polska Coletto a je super 😵 Sporťáček jak má být, ono fakt nezáleží na penězích, ale na tom co člověk od kořáku očekává, já byh si třeba nekoupila sestavu za 20tis kterou bych využila cca 5 měsíců 😅

kutcher
9. lis 2009

Ne 5 mesicu, 3 roky

aponchie
9. lis 2009

tako sem mela u prvni a super jen nehoupal to sem postradala..ja mit prachy koupila bych si silver cross..nase mala je tak velka a ma 6m a lezi v te hluboke korbe porad a jeste ma mistecko a vydrzi urco i do jara ma tam uz i fusak a je v kombineze to uplne cumim pac jine miminka sou v 6m davno ve sportaku coz si neumim predstavit ji tam dat kdyz je tak malusenka este a nesedi..diky bohu za inglesinku i manzel uplne basni jak sme to meli mit uz davno .. 😝

yanna.o
9. lis 2009

kutcher, to je kočár od kočáru. korby jsou mrňavý, sporťáky taky nevyhovujou (krátká opěrka zad, špatné madlo, málo místa, poruchovost, špatná bouda, špatné řešení proti nepřízni počasí atd.) a dítě se vozí nejvíc do roka a pak méně a méně a méně. V zimě samozřejmě více, v blátě dítě ťapat nemůže. Ale jinak jak začne ťapat, tak je kočár jen doplněk, přibližovadlo a spousta lidí začne využívat převážně golfky a sporťák jen do terénu, páč je rozměrný a zbytečně těžký, ač má lepší jízdní vlastnosti než golfky s mrňavými kolečky. Takže kombinace od 0-3 let je pověra výrobců 😀 Jasně že i 3leté dítě se může vozit, když už je unavené nebo aby nelítalo po krámě samo nebo když někam spěchám a ono jde klasicky pomalu a zastavuje se u každýho kanálu, ale provoz s ťapajícím batoletem se nedá srovnat s provozem v prvním roce věku 😉

TAko je šíleně těžký, ač je levný a praktický. V této cenové relaci je lepší deltim travel, který vypadá subtilněji, je snadno ovladatelný, protože je lehčí a má dobrou páku. Má přehazovací ručku, plné polohování, dobré odpružení a je poměrně prostorný, vejde se do něj i dvouleté dítě. A do terénu supr, protože to psala maminka, co sjíždí vesnický terény denně.

yanna.o
9. lis 2009

apon, to je pravda. Děti se vozí ve sporťáku (kolikrát jen po směru 😖 ) mezi 4 - 6 měcíci proto, že
- korba je sice dostatečně dlouhá, ale nemá polohování zad a dítě řve, takže procházka nepadá v úvahu
- korba je krátká a lidé si myslí, že miminko je tak maličké a nějakou dobu i bude. Nevědí, že v prvním půl roce miminko vytáhne zdaleka nejvíc..
Ani jedno jsem řešit nemusela a jsem ráda, jeliikož v prvním roce jsem pochodovala s kočárem denně 4 - 6 hodin, pokud vyloženě nelilo nebo nebyla vánice.

aponchie
9. lis 2009

taktak korby maji obrovske a hlavne siroke ne ty rakvicky jak nektere 😝 ja ji proste jen o jeden dva stupne zvednu a vidi a je proti me otocena coz je super..uz se tesim na snih a posypovou sul potrebuju vybelit kola 😀

kutcher
9. lis 2009

Tak malej uz tape davno a vozime furt, v kocarku je rad a hlavne ja si podvozky stridam - kdyz to predelam na golfky, tak je ten kocarek lehkej a s houpacim podvozkem urco pujdu do snehu - me teda na 100% vyhovuje a malokdy potkam maminku u ktere by se kvality kocarku rovnaly a hlavne inglesina nabizi ruzne typy s odlisnou delkou, sirkou operky a vybavou kocarku, nedaji se vsechny hodit do 1 pytle a jsem si jista, ze s prodejem toho naseho problemy nebudou a to se nechvastam, proste to tak citim

yanna.o
9. lis 2009

kutcher a jakej máš?

yanna.o
9. lis 2009

já měla jen magnum a golfky. Magnum do roka a půl a pak golfky. Ale hodily by se i dřív. Stačily by. Sporťák bych využila od necelého roka, ale už jsem ho pak nekupovala. Vzala jsem rovnou ty golfky.

coxa
9. lis 2009

Rozhodně Inglesina - já měla Vittorii na nafukovacím podvozku a teď pro druhé budeme kupovat taky to samé, maximální spokojenost. 😵 😉

kutcher
9. lis 2009

OTUTTO COMBO

yanna.o
9. lis 2009

kutcher jasně 😉 ten houpací podvozek je taky ergo bike? na něj se nacvakává magnum, sofia, ottutina atd. Ten podvozek je fakt supr. Hodně vydží, skvěle se s ním manipuluje. a košík velký, přístupný, bytelný. Vždycky když jsem viděla maminky, jak nákup táhnou v ruce nebo se snažej dostat do košíku a prostrkávaj to škvírama a přeskládávaj to tam sto let, tak jsem byla za tenhle košík ráda. I na vejlety kolik tam toho narvu, s ničím se nemusím tahat. 😉 do terénu je ten podvozek perfektní.

kutcher
9. lis 2009

Jj jeden mam ergo bike, druhej allum ten otutto je s magnumem stejnej, jen otutto kdyz ho sundas z podvozku a zatlacis na strany, slozi se do sebe, takze prave jde slozit rovnou s tim allum

aponchie
9. lis 2009

coxa jak to vypada na tech nafukovacich?ja jsem to chtela vylozene retro at to vypada tak mam ty biloucke kola jako jezdi se i na nich suprove tim jak se houpe kocaek ja ho mam na chozeni po meste ,ale uz jsme s nim byli i v lese a parada a jeste mam peg perego ten samej jako vittoria taky houpaci jen uz neni moderni na zahrade a to je bomba kocar jen uz bych se s nim stydela jet do mesta pac ma natrhlou boudu a je zelene barvy proste hodne stara kolekce

kozinka
9. lis 2009

yanna: těžké? jáá měla odlehčenou verzi, takže fakt lehké 😉 a sporťák jsem využila od 6-ti měsíců (už lezla a sedla si sama)

yanna.o
9. lis 2009

kozinko aha, tak zpět 😉 🙂

mně nevadí dítě ve sporťáku v půl roce.. když jde polohovat a otáčet po a proti (ručka při zachování snadné manipulace..a sedačka) a taky pokud chrání výborně proti nepřízni počasí. Protože malé mimčo proti větru když je kolem nuly... nic moc fakt.. a to stačí slabý větřík, vánek..

kutcher, jj.. otutto je v tomhle dobrý, že jde složit i s¨podvozkem, aniž by se vycvakávala sedačka. ani jsem nevěděla, že jde nacvaknout i na ergo bike.. tak to je dobrý.. takže jsou vlasntě hodně podobný, jen magnum je jen s houpacím a je levnější tipuju..

kutcher
10. lis 2009

Hmm magnum jako takovy levnejsi je, ale ne o moc, tam se fakt priplaci jen za tu moznost slozeni. Co ja jsem videla, tak magnum se prodava jak na ergo bike, tak na allum, s tim otutto to je horsi ten je kvuli moznosti slozeni jen na allum, ale da sa samozrejme objednat zvlast bouda a zvlast podvozek a rozdil cenovy prakticky neni, ja ho koupila na allum a hned jsem prikoupila ergo bike a fakt vyuzivam oboji - jeden do lesa, na zimu, druhej do mesta, mhd, do vlaku...

yanna.o
10. lis 2009

aha..já právě myslela, že otutto se dá koupit jen dohromady a nikdy ne zvlášť. A navíc jsem myslela, že jen s alumem (i když to jsem asi spíš jen zapomněla).

U Magnuma si můžu vybrat allum podvozek nebo ergo bike. Většina lidí bere ergo bike. Můžu mít oba. Ale vždycky musím asi vycvaknout korbu. Nikdy jí nesložím i s allumem jako u otutta. Nevím, jaký je tam systém, jak to vypadá.
A jinak to otutto je řešený jako magnum? volný nožky atd.? a má možná furt tu velkou větrací síť v boudě.. ? u magnuma jí totiž dost zmenšili... asi nějaký rozdíly tam budou, aby se neřeklo.. jinak by to totiž bylo stejný jen s rozdílem skládání s allumem, to nevím no..

yanna.o
10. lis 2009

jo a pokud bych měla volit kvalitní trojkombinaci na pevném podvozku bez ohledu na cenu, tak jdu do nějaké lehké Teutonie (maj i těžké na můj vkus - tj. ve srovnání s tím houpacím kočárem, co mám)

coxa
10. lis 2009

Aponchie jestli chceš pošli mi do IP mail a pošlu ti fotku. 😀 Vypadá to dobře - mně se to líbilo, třeba Sofia se mi na něm nelíbí, ale hlavně jsem s kočárkem vyjela všude bez problémů - dokonce i na Sněžku jsme se vydali. 😀

kutcher
10. lis 2009

yanna.o: no nektery otutto nejsou od magnumu poznat kdyz jsou na ergo bike a to hlavne ty, ktery jsou jednobarevny, ale nektery jsou rozeznat typickym rozlozenim barev a maji trochu jiny nanoznik, nevim co myrlis ted tema nozickama, ale ten pult jde u magnumu taky povysunout a udelas z toho hlubokej ne? Vim jen, ze otutto nema popruhy na prenaseni, protoze by se mohl s ditetem secvaknout, ne ze by to bylo nebezpecne, ale urco neprijemne pro mimi, tak mame pren. tasku, i kdyz ja bych ji koupila i do ostatnich inglesin, me ty korby v kombinaci s ditetem prijdou zbytecne tezke. vetrani je furt reseno jako u starsich kocaru sitkou, da se zregulovat, jak moc ji chces povytahnout.

yanna.o
10. lis 2009

kutcher, normálně jsem myslela, že to u nožiček není pevná vanička.., že je tam navlíknutý ten nánožník prostě. To má otutto určitě stejný. u magnuma sice popruhy jsou, ale na nic, protože se korba za ně nedá nosit (převažuje se). Zas ale vím, že žádnou korbu nebudu nosit dlouho, protože se to s tím mimčem tahat nedá. Do půl roka mám co dělat i s dítětem v autosedačce. Magnum jsme nosili snad je zezačátku a normálně obouruč. Vložená taška je dobrá věc pro tyto účely, protože s korbou to fakt nejde. Má 5,5 kg. Těhule si většinou myslí, jak budou děti nosit do 5. patra v korbě a řešej, kde má madlo na držení.. 😅 záležitost na měsíc, dva? Ta síťka větrací velká a regulovatelná je supr, já mám dítě narozené do horkého léta a moc jsem to ocenila a i když bylo během roku dusno nebo malý byl třeba i na jaře, když najednou vysvitlo slunce, moc zapařený.. U magnumu jí ale nevim proč zrušili a teď je mrňavá..