Kočárek, když nemusíte hledět na peníze

klara.t
14. říj 2009

Holky prosím dejte mi tipy na super kočárek, když nemusím koukat na peníze. Mě ho chtějí koupit tchánovci. Já si vybrala Firkon Verano, nebo Dor Jan a jim se zdá být příliš levný (trojkombinace kolem 10 tis) a tím pádem prý asi nekvalitní.
Líbil se jim třeba bebecar, ale ten nemá přední otáčecí kola (jen nápravu u některých typů), které já vyžaduji. Taky se mi zdál těžký.
Vím, že značka nebo cena není zárukou kvality, tak prosím to v této diskuzi neřešte.
Já bych jen chtěla tipy na dobrý kočárek, nejlépe s otáčecími koly.

josifek
15. říj 2009

Senza tak to je blbý ale nemáte až tak nezvyklé jméno jsou i jiné horší a projdou normálně , možná záleží na matrikářce 😒

ikke
15. říj 2009

...a teraz spat k teme... 😉

senja
15. říj 2009

ikke Ale no taaak 😝 😀

berenika39
15. říj 2009

Britax Vigour 3+

Dneska jsme si ho přivezli, jen sporták, ale za stejné peníze je i komplet s hluboku vaničkou. Úžasnej, skladnej, lehoučkej, krásnej, jsem zamilovaná, jezdíme s ním po obejváku a zejtra i kdyby padaly trakaře jedem na dloooouhou procházku 😀 😀

maruna75
15. říj 2009

Ahojky
tak já měla Firkona trojkolku,hluboká korba skvělý podvozek taky 🙂 používán tak 8 měsíců,pak jsme přešli na sporták a katastrofa-malej se mi tam bohužel nevešel,je hrozně ouzký a to jsem myslela,že ho budem používat co nejdýl..opravdu to mají blbě vyřešené,korba ohromná a sporták malý ☹ tak jsem ho prodala a koupila sporták New-sprint od baby- pontu a jsem maximálně spokojená....a jestli můžu poradit Firkon je hodně těžký nevím jestli to Verano,ale ta trojkolka byla ☹ ted' kdybych si měla vybrat tak jdu do X-landera 🙂 🙂 lehoučký,hezky se sním manipuluje a má velký sporták 😉 🙂 🙂

garfie
15. říj 2009

senja: co se týká toho jména, je sice drsný že musíš cálovat za posudek, ale na druhou stranu v tvém případě bys měla téměř jistotu že ti to povolí, lze použít jakékoli jméno, pokud oficiálně existuje v jiném jazyce.
Omlouvám se za odbočku od tématu 🙂

tvarohacek
16. říj 2009

pokud bych nemusela hledět na peníze, pořídila bych si zvlášť hluboký kočár - houpací, zvlášť sporťák vhodný do terénu a později golfky.

klara.t
autor
16. říj 2009

No to jsem chtěla taky - koupit to zvlášť. Jenže já nenašla kočárek, který by měl přední otočná kolečka, byl lehký a s alespoň rozumně velkou korbou a prodávali ho zvlášť (ne v kombinaci). Šel by koupit třeba Roan Marita, nebo Bebecar...jenže ty nemají ty přední otočná a to je u mě velká priorita.

Firkon Verano je snad nejlehčí kočár, který jsem zkoušela, ale dříve byl prý těžký. Pokud nám nebude vyhovovat sporťák, tak koupíme tedy jiný. To se nedá nic dělat. Jinak si prostě nevyberu. ☹

dosa
16. říj 2009

klara - bebecar ma predne otocne kolesa na podvozkoch vector, icon, ip-op a prime, a icon a ip-op maju zadne koelsa nafukovacie. daju sa kupit zvlast podvozky a k nim vanicka 😉

klara.t
autor
16. říj 2009

Díky, ještě jednou juknu. Ale ten Vector má jen přední otočnou nápravu. Icon jsem viděla, ale ten je trojkolka. Já chci čtyrkolku.

dosa
16. říj 2009

vector ma predne zdvojene otocne (takze je to 6kolka) a otocnu napravu ma "vector AT". pozri si prehlad podvozkov na stranke bebecar myslim, ze by si tam vybral kazdy:

ak chces vsetky styri nafukovacky a predne otocne, tak na v tejto chvili napada jedine x lander XA, ale ten zase nie je sportak otocny do protismeru - mala som x landet pri prvom dietati, pre druhe som kvoli tomu kupila iny 😉 tiez som uvazovala o kocikoch bebecar, ale nikde v nasom okoli som ich nenasla k videni. nakoniec som kupila bertini - aj tie si mozes pozriet, tiez maju zadne nafukovacky, predne otocne, sportak do obidvoch smerov, akurat ze ked chces vanicku, musis kupit aj sportak - a napriklad nas X2 sa zlozi uplne na placku. akurat su to tazsie kociky, co mne ale vobec nevadi, lebo v aute mam iny kocik.

tvarohacek
16. říj 2009

klara, nevím, odkud máš informaci, že s kočárkem - čtyřkolkou, který má nafukovací kola, je obtížná manipulace. Já měla inglesinu magnum a jezdí se s ním opravdu perfektně. Zajdi si do jakéhokoliv obchodu s kočárky a vyzkoušej, je to opravdu jeden z nejkvalitnějších kočárků. Když jsem později přešla na golfky a než jsem si na ně zvykla, byla to pro mně katastrofa. Já za sebe bych šla do hlubokého - do inglesiny, jako sporťák ale už mi nevyhovovala, asi není marný x-lander, nevím a golfky bych pravděpodobně zvolila Jané energy (mám chicco multiway je ok, já ho měla i místo sporťáku)

klara.t
autor
16. říj 2009

Já jsem si v obchodech zkoušela jezdit se čtyřkolkou a prostě s kočárky s otáčecími kolečky se to nedá srovnat. Proto je upřednostnuji. Jak už jsem někde psala - mám potíže se zády, musela jsem nosit i korzet, takže chci co nejjednodušší ovládání kočárku a tím je pro mě ten s otočnými koly. Samozřejmě hledím i na váhu. Proto mám ve výběru ten firkon (i když levný, neznačkový). U toho mě ta hmotnost mile překvapila.

Golfky mám v plánu pak někdy koupit. Nějaké lehké, skladné. Ale pro malé mimi se zatím nehodí. Tak ještě golfky nevybírám, do té doby budou už zase nové.

tvarohacek
16. říj 2009

ok..zkus se ještě podívat do diskuze inglesina magnum, opravdu to je jeden z nejlepších a nejkvalitnějších kočárků. Jinak podle mé zkušenosti je neocenitelné, že je houpací. Miminko ti v něm krásně usne, často vídám matky jak všelijak kvedlají kočárky, které nejsou houpací a děti jim řvou. Pro mě by tohle byla priorita. Navíc váží cca 12-13 kg atd..má více výhod. Ale nebudu tě přemlouvat. 😉

beruska2x
16. říj 2009

klara.. tu nataceci napravu na 100% doporucuju, super se s tim jezdi, lehce se ovlada, muzes ridit jednou rukou i mezi regaly a ne nadzvedavat pri kazdem otoceni tezky kocar... 😉 mozna taky mrkni aby byl odpruzeny, to pekne houpe a s vahou ditete si to preridis...

lubkamik
16. říj 2009

Klara a pozerala si ten Brio Go? Aj s hlbokou vanickou ma 12.7 kg - sportak 9 kg, otacave kolieska, da sa nasaditi v oboch smeroch jazdy 😵 😵 U mna je to favorit. Som si ho aj vyskusala a je s nim super manipulacia, lahko sa sklada a je lahulinky 🙂

europa8
16. říj 2009

Teutonia!!!

lennis
16. říj 2009

měla jsem houpací firkon a nikdy více......malej řval i když jsem se mohla uhoupat
u mně vyhrává nízká váha (oceníte později), ovladatelnost (100% otáčecí kola nebo kolo) jednou rukou, nafukovací kola a prostor v kočárku......

lul
16. říj 2009

ak netreba hladiet na prachy, tak urcite teutonia Cosmo. ma vsetko, co som ja od kocika vyzadovala. lahka vanicka alebo vkladna taska (vyberies ci, co ti viac vyhovuje), vanicka sa lahko nosi, lebo je na nej hore ta "rucka" co napr. brio go nema a nechapem, ako sa prenasa vana. sportak je do oboch stran, koliecka su perfektne, otacacie, lahsiu manipulaciu som ja osobne este nezazila. ide dat do uplneho lahu a tych farieb co si mozes nakombinovat... to je uz len bonus 😉 navyse moznost rucnej brzdy, ak jazdis aj do kopcov/z kopcov (my to vyuzijeme) a vaha - cca 13 kg stoji tiez za zmienku 😉

martinamil
17. říj 2009

Kláro, já mám kočárky 2. Jsem mrňous a potřebovala jsem kočárek lehký, abych ho vůbec unesla.

1. MUTSY URBAN RIDER - chceš sice natáčecí přední kola, ale zkus si na prodejně ovládání tohoto. Jde velice jednodušše, korbička je rozumě velká a hlavně je asi o 10cm výše než obvykle, tedy se nemusíš ohýbat tolik k dítěti. Váhově super. Přes Aukro jsem ještě koupila podvozek 3 RIDER, kvůli Funsetu a taky se dobře ovládá.

2. Bébe Confort Loola - podvozek je jako golfáček, lehoulinký a přitom pevný, nacvakneš bez adaptérů hluboké lůžko Windoo, které je také poměrně velké (nenech se mýlit prvním dojmem, já si myslela, že ne, až jsem si na to musela vzít metr 😉, jde použít do auta místo autosedačky (což jsem u předčasňátka ocenila asi nejvíc). Nebo autosedačku, která je taky velice praktická, krásně nastavitelná. Se sportovní nástavbou ještě nemám pořádnou zkušenost, ale jde dát po směru i protisměru.

Podotýkám, že syn má v necelých 5 měsích (ač se narodil dříve) 68cm a i s teplým fusakem se mi do obou kočárků vejde. A já mám 48kg, 156cm, skoro každý den dávám jeden nebo druhý kočárek do auta a to bych u těžkých modelů fakt nezvládla.

Líbila se mi i Teutonie, ale má šíleně těžkou autosedačku, nízko uložené lůžko a hlavně neuvěřitelně dlouhé objednací termíny

tilly
17. říj 2009

viem, že téma je trošku o inom, ale kebyže vôbec nepozerám na peniaze, tak by som určite nemala len jeden kočík 😀 (to nemám ani teraz 😅 )

takže by som chcela hartan topline S do terénu, potom hartan vip na prechádzky na skladanie do auta s adaptérom na autosedačku na rýchle presuny, crooser k bicyklu a nejaký jogger na korčule 😀
a nejaké veľké "hovado" do záhrady na spinkanie... také veľké "hovado" som raz videla na ebay, malo to ležiacu plochu vyše 100 cm na dĺžku, ale malo to tuším 25 kg 😅 čiže fakt taká postieľka na kolieskach na von 😉

minka21
18. říj 2009

CASUALPLAY S4🙂 ten sa paci mne najviac

lul
18. říj 2009

martinamil - existuju aj ine autosedacky ako origos k teutonii 😉 a su rovnako kompatabilne s podvozkom

cantharis
23. říj 2009

klara - podla mojho nazoru jednoznacne Brio Go. ja som velmi dlho spekulovala a tento ako jediny splnal vsetko co som pozadovala (patri sice medzi tie najdrahsie - 3 kombinacia cca 1000eur, ale podla mna stoji za to). je sice pravda, ze mi zatial stoji len v izbe, mala je este v brusku ale nemyslim, ze ma sklame 😀 vyzdvihla by som hlavne to, ze je lahky, zaroven dostatocne masivny na to aby bol pevny (neposobi vsak prilis robusne). ma 4 koliecka, co je podla mna omnoho stabilnejsie (hlavne ked uz pouzivas sportak a mas *zive* dieta), predne koliecka su otacacie, ale daju sa aj zaaretovat. samozrejme ma aj brzdu na zadne koliecka. vynikajuca manipulacia - okolo vlastnej osi (osy? 😅 ) sa s nim otocis na mieste!
kosik je obrovsky a velmi dobre pristupny (zo vsetkych stran a pri oboch verziach - hlboky aj sportovy). dostatocne velka hlboka korbicka na ktorej sa da cast striesky rozzipsovat, je tam sietka na vetranie. sportova cast sa da sklopit do takmer uplneho lahu, podpera pod nohy sa da tiez polohovat. cela sportova cast sa da uchytit v smere aj proti smeru jazdy. ma aj bezpecnostne pasy, ktore sa podla potreby daju pouzit do hlbokej vanicky, keby ste chceli v hlbokom vozit babo, ktore uz sedi (tak ako kedysi - aj my sme sedavali v hlbokych kociaroch upevnene specialnymi popruhmy 🙂 ). nastavitelna vyska madla (pre maminu)... co este take. velmi jednoduche prehadzovanie hlbokej, sportovej casti a vajicka a velmi rychle a lahke skladanie (par sekund, jednym tahom, stlacenim 2 gombikov sucasne). ak mas este nejake otazku, kludne sa pytaj 😀 mna ten kocik totalne uchvatil, uz sa tesim, ked s nim budem moct vyjst von s malou 🙂 a pre mna tiez velke plus, velmi pekny material aj farby (sice relativne maly vyber, ale mne stacil).
dufam, ze pomohlo 🙂 brio by mi mohlo dat za propagacnu cinnost nejaku peknu hracku 😀 😀

mishi25
7. lis 2009

Moja kamarátka má CONCORD FUSION Kúpila ho ako ten Travel set aj s vaničkou a autosedačkou. Ja keď som jej malého vozila, bola som úplne uchvátená. Ja som mala kombinovaný TAKO a nedá sa porovnať. Podľa mňa je vemi kvalitný, keďže je to nemecká výroba a považuje sa za jeden z najbezpečnejších. Autosedačky získali plno ocenení kvality a dizajnu, takže ja by som neváhala(pri druhom bábätku ho kupujem).. 🙂 A inak tá vanička na hlboký kočík sa dá použiť aj ako autosedačka v aute do 10 kg a autosedačka sa dá samozrejme tiež nakliknúť na kočík.. Taška ku kočíku je PAPABAG, taká veľká čierna aj s prebaľovacou podložkou.. Fakt super..

aponchie
7. lis 2009

za me Inglesina Vittoria nebo Classica jako hluboky..mam v albu

aponchie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lilly21
7. lis 2009

high trek 🙂

yanna.o
9. lis 2009

jestli chceš nejdřív houpací a pak sporťák, tak z těch houpacích Inglesinu Magnum. Je to dva v jednom. Není to pevná korba, ale polohovatelná sedačka, kterou uzavřeš nánožníkem a vysteleš hygienickou vložkou, takže vypadá i plní stejný účel jako hluboká korbička, ale vydrží dýl než půl roku 😉 3/4 roku až rok a půl. Navíc máš plně polohovatelná záda, takže když ti malé mimčo kolem 5 měsíců začne řvát, že vleže neusne, tak mu to na 5 minut přizvedneš a je to. Později zas můžeš sklápět kdykoliv během jízdy dle potřeby, jak zrovna dítě spí, bdí.. Dále nemusíš doma skladovat sedačku a korbu zvlášť a nezabírá to místo.
Tím, že nemá pevné nohy jako klasická vanička, tak se tam vejde i rostoucí dítě, takže to je taky výhoda, pokud jde o rozměry. Korbička/sedačka lze otočit po a proti směru jednoduchým cvaknutím a dobře se to při otáčení drží rukama narozdíl od mnoha jiných kočárů s touto funkcí. Má velký a supr přístupný košík, malé větrací okénko v boudě - kol. 09 (bouda při sklápění necvaká). Na podvozek se dá nacvaknout jejich autosedačka (vítěžzí ale maxi cosi nebo romer). Těžiště velmi dobré, váha přijatelná (do 14 kg), tudíž se dá kočár zvednout na zadní dvěma prsty i s dítětem. Ovládání velmi snadné i bez otočných kol. bouda lze vsedě překlopit vpřed jako sluneční, větrnná.. stříška.. 😉
Pokud jde o kvalitu, tak je to snad nezničitelný kočár. 😅 Bahno, bláto, hrboly, terén denodenně s přehledem a bez poruchy. A protože má úzký rochod kol, tak projede všemi dveřmi.

yanna.o
9. lis 2009

jo a to houpání je supr. nemusíš popojíždět dopředu dozadu nebo se s kočárem snažit viklat. Na houpání vyložíš menší námahu, je to pohodlné. A za další ten houpací podvozek skvěle tlumí nerovnosti, to je jeho hlavní výhoda.