Kočárek Mikado Oxford. Máte zkušenost?

bambusek
5. kvě 2007

Ahoj holky, muzete mi nekdo poradit jestli mate zkusenosti s kocarkem mikado oxford? Videla jsem ho v krame a docela se mi libil a cena je super, jen se bojim, ze je to Polsky vyrobek

kamka.1
7. říj 2008

revik: Ahoj, ta prodejna je tam tak 1/2 roku. Dřív tam bylo nějaké oblečení, na jedné straně je teď vchod do Lalandu (kočárky) na druhé jsou jakési malé potraviny. Přes cestu je květinářství.Je to na ulici Brněnská 1435. To bys našla, na parkovišti je auto a na něm šílený starý kočár. A dnes mi zrovna paní prodavačka volala, že tam mám kočárky nachystané. Tak si pro ně zítra půjdu.Teda pro jeden z nich, který mi padne do oka.Cenu nevím přesně, ale bez autosedačky se mi zdá že je to něco kolem 8 500,-. Výhodou je , že paní nabízí při reklamaci náhradní kočár. Což mi připadá super

revik
8. říj 2008

Tak pak dej vedet, ktery sis nakonec vybrala. S tou nahradou je to fajn, tak by to podle me melo fungovat vzdycky. Ja mam nastesti jeste jiny kocarek po dceri, ale doufam, ze ho vyuziju jen na ty hory 😉 🙂 Uz se na kocarkovani moc tesim. Az budu na juhu, tak se tam nekdy mrknu, co tam maji za sortiment...

kamka.1
8. říj 2008

revik: Ahoj, tak kočárek mám už doma. Vybrala jsem ten černo zelený-boston, je nádherný. Podvozek jsem si ale vybrala z oxfordu, tu "tříkolku". Kočárek je krásně vysoký. Pro mého manžela super. Má 198cm 🙂 .Jsem z něj nadšená. Už mi stojí v ložnici 🙂 ,nemůžu se vynadívat

revik
9. říj 2008

Kamko, jeee, tak jsi vzala ten stejny, hod pliiis fotooo!!! Ja se uz moc tesim 😵 Manzel ma presnu tu samou vysku🙂, ale jezdit budu spis ja nez on, takze hl., aby jsme nebyli prilis dlouzi po tatkovi a do kocarku se do leta vlezli🙂)

kamka.1
9. říj 2008

revik. : Já měřím 170cm a úplně mi vyhovuje. Až si udělám chvilinku času, hned sem dám foto. Momentálně už připravuju výbavičku, tak jsem ráda, že najdu 5 min času a nakouknu sem. Je toho teď nějak moc, ještě malá chce neustále aktivně pomáhat s chystáním, takže mám dvakrát tolik práce. Je to mala pomocnice 😉 . Jediné, co bych zatím vytkla kočárku je hlasité polohování boudičky a né moc dokonalé polohování, do nejhornější polohy to nejde lehce, musí se potom poopravit potah. Musím se ještě někoho zeptat, jestli mu to taky dělá nebo mám požadovat nějakou opravu. Nevím. U hoca mi to nedělalo

revik
9. říj 2008

Aha, tak to nevim, ja bych si to na prodejne urcite zkusila, u kocarku na kukande projedu vsechno vcetne sklapeni strisky, tak jsem nato zvedava. Taky jsem zvykla na tichy chod, tak uvidime 😅 Kdy vlastne rodis, ja uz to cekam kazdym dnem, spis hodinu, je to na spadnuti (jsem uz otevrena na 3cm), ikdyz mam termin az koncem rijna. Taky mam uz holcicku a myslim, ze bude s mimcem taky chtit pomahat, tak doufam, ze se spolu hezky sziji, no my vsichni, jsem na ten chod pak zvedava 😉

kamka.1
10. říj 2008

revik: Ahoj, včera jsem tam zajela a jak říkám paní vedoucí je super. Odzkoušeli jsme naši stříšku, potom ostatní. U jednoho kočárku to bylo to samé, ale u dalšího šlo vše lehce a nebylo to tak hlučné. Tak se mě p.prodavačka zeptala kdy mám termín a řekla, že do té doby objedná další kus a stříšku vyměníme. Prostě super přístup. Prozatím mi nechala tu hlučnou, kdybych náhodou porodila dřív, ať nemám kočár bez stříšky.Termín mám za 5 týdnů. Tak si na to dávejte pozor, až budete kupovat kočárek. I na té prodejně jeden kočár dělal to samé.

revik
10. říj 2008

Kamko, to je spravny pristup, tak by to melo byt. Hodis sem jeste tu fotku?

laola
11. říj 2008

Ahoj holky,
přidávám se k dalším spokojeným zákazníkům LaLandu 😉

mirka755
12. říj 2008

ahojky
tak jsem měla možnost vidět na vlastní oči Mikado Boston. Byla jsem na tržišti v Ředhošti (za Slaným). Měli ho s korbou od Oxfordu, zkoušela jsem si i jízdu-je lehoučký-no úplně super. Je ale fakt, že odpružení je hodně tvrdé-aby to trošku pohouplo mi dalo docela dost zabrat. Ale jinak je fakt SUPER 🙂

revik
13. říj 2008

Mirko, takze myslis, ze bude na nerovnostech dost drncat? At z maleho nevytrepu dusi 😀 😉 No, jsem na nej zvedava, snad budu mit stesti a nebude problem s tou hlucnou boudou, mne by se to reklamovalo hur 😒 Zatim jsem mela na kocary stesti, tak uvidime 🙂

mirka755
13. říj 2008

revik: tak to netuším, ale myslela jsem že to odpružení bude měkčí ☹. Po vyzkoušení je to jeho mínus (já měla stejný princip odpružení u trojkolky a bylo rozhodně měkčí, do tohodle bych nejspíš nešla)

kamka.1
13. říj 2008

Ahoj, to je právě to , co jsem říkala. Proto jsem raději vzala podvozek Oxford "trojkolku" a korbičky mám boston černo-zeleny. Ještě vyměním tu stříšku a bude 100% spokojenost 😉

mirka755
14. říj 2008

kamka:1: dokud jsem ho nevyzkoušela, tak jsem furt věřila že to je stejné jako u mého bývalého kočárku. Ale je to fakt opravdu hrozně moc tvrdé ☹, vím že děti houpání nepotřebují ale aspoň trochu ten kočár musí být odpružený, aby to miminko v kočárku neskákalo

dareen
14. říj 2008

Teda holky, já už byla rozodnutá pro tenhle kočár,ale potřebuji,aby byl odpružený...tohle bude problém..a jsou tam vůbec pružiny?že to třeba časem povolí?Takhle to měla u kočáru sestra-povolil až po čase... 😒

revik
14. říj 2008

Tak ja uvidim no, uz ho mam objednany, snad to nebude takova hruza. Na zahrade muzu houpat se starym 😀 Ted se dela hodne kocaru s timhle tvrdsim pruzenim, ale ja ho budu mit vicemene na prejizdeni do auta, nejdulezitejsi je to, ze je lehky a prostornyy zaroven.

kamka.1
15. říj 2008

mirka755: Ahoj, vzhledově je moc pěkný ten podvozek, ale opravdu moc tvrdý 😒 .Jsem ráda, že jsem měla možnost ho vyzkoušet a místo něj dát podvozek z oxfordu 😉 .Připadá mi, že na to, že je to nová kolekce, tak má dost chyb. viz podvozek a já natrefila na tu šíleně hlučnou boudičku. Můžu být jen ráda, že paní prodavačka je tak vstřícná a dá mi novou 🙂

dareen: Myslím, že tam nemá co povolit ☹ . Raději bych volila jiný podvozek. Tak jsem to udělala já. Jsem s tím podvozkem (oxford"trojkolka" ),spokojená. A je o dost víc odpružený jak boston

mirka755
15. říj 2008

kamka.1: docela jsem z toho podvozku zklamaná ☹, ale měli tam ještě jeden kočárek, který jsem si mohla vyzkoušet tak už jen miminko 😀

dareen
15. říj 2008

Aha..to je škoda teda...Já potřebuji rozhodně čtyřkolku kvůli zdejšímu terénu...ale zase nechci ten úplně klasický podvozek z Oxfordu..tak to je rébus opravdu. 😒

kamka.1
15. říj 2008

dareen: Ta čtyřkolka z oxfordu mě taky nezaujala, já mám tu "trojkolku" ve předu jsou dvě kolečka u sebe. Tento podvozek se hlavně líbíl manželovi a mě mile překvapil. A neříkám to jen kvůli tomu, že už ho mám doma. Je velice stabilní. Mám dvouletou dcerku, která ho doma pečlivě projíždí a i bez zátěže se jí ho ještě nepodařilo (naštěstí) převrátit. Má dobré odpružení. Taky jsem z něj měla strach protože chodníky jsou tady katastrofální a chodíme i do přírody, ale jak říkám , velice mile mě překvapil a i od ostatních slyším chválu. A s korbičkou boston je nádherný. Neměla bych z toho strach 😉 . Nemáš možnost si ho v nějaké prodejně vyzkoušet?

petis
21. říj 2008

Ahoj holky,

po hledání toho pravého kočárku, jsme si včera objednali Mikado Boston.
Původně jsme měli vybranou trojkolku Oxford, ale pak jsme objevili čtyřkolku s otáčecími koly a bylo vyhráno. Akorát v obchodě neměli ty nové bostonové korby, tak jsme si vybírali podle netu a podle katalogu látek ... a v noci mě tak přepadla otázka, není na korbě Bostonu někde takový mega velký nápis, jako to má Oxford?
Odpovíte mi některá?
Díky moc 🙂

kamka.1
21. říj 2008

petis: Ahoj, na té Korbě od Bostonu není žádný nápis. A mně osobně se tyto korbičky líbí mnohem víc, jak Oxford. Připadají mi kvalitnější. 😉 , Korbičku Boston mám doma zeleno-černou, je nádherná. Jen jsem k ní pořídila podvozek z oxfordu trojkolku. Vyhovovala mi víc 🙂

petis
21. říj 2008

Jé, Kamko, díky moc za odpověď 🙂
My jsme právě zvažovali, jestli korbičku zeleno-černou nebo červeno-černou a nakonec to vyhrála ta červeno černá. Už se na kočárek, na miminko, na kočárkování prostě na všechno moc těšíme 🙂
My měli původně taky vybranou trojkolku oxford, ale pak to vyhrála ta čtyřkolka, jedinou nevýhodou vidím malé odpružení-že nehoupe. Ale hold nikdy asi nemůže být člověk spokojený úplně se vším.
Probírali jsme to s manželem odpředu dozadu a odzadu dopředu a vybrali čtyřkolku, tak snad to bude dobrá volba 😉

kamka.1
21. říj 2008

Určitě. Nemůže všem vyhovovat to samé 😉 . To by potom mohli vyrábět pouze jeden druh kočárku.

straspytelka
24. říj 2008

Ahoj včera jsem zkoušela kočárek boston s korbičkou mikado oxford a jsem nadšená 🙂 asi taky pořídíme 😉 mě se teda líbí víc ta kolka 😉 ještě zpracovat manžela, ten by chtěl Mutsy 🙄 ale mě se nelíbí 😖 máte někdo další poznatky o kočárku?krom že je tvrdší?Mě to nevadí, bydlíme ve městě s dobrými chodníky 😉 Díky

tiliamajka
25. říj 2008

petis: Píšeš, že podvozek Boston má malé odpružení oproti trojkolce Oxford. Já dnes poprvé naživo viděla a zkoušela v prodejně v Humpolci trojkolku Oxford a přišlo mi, že vůbec nehoupe (nevím teda, zda se to dá nějak naštelovat, pani říkala, že nehoupe). Oproti Bolderu je i Oxford trojkolka dost tvrdá, naživo jsem Boston nezkoušela. Tím odpružením myslíš reakci na terén nebo zda to houpe?

mirka755
25. říj 2008

tiliamajka: ne ani jeden nehoupe jako klasický kočár, ale Oxford je o něco pružnější nez Boston. Bolder má kamarádka a je ohledně odpružení mnohem lepší 🙂

tiliamajka
25. říj 2008

Holky,ještě jeden dotaz. Někdo tady psal, že se mu zdá podvozek typu Boston (s otočnými koly) stabilnější než to zdvojené kolo u Oxfordu, ale když chci zvednout kočár na předních (při nájezdu na chodník), tak u té čtyřkolky s otočnými koly přeci záleží, jestli jsem předtím jela rovně a tudíž jsou kola stejně otočená, ne? Zkoušela jsem to teda sice jen v obchodě, ale pokud nejsou kola u podvozku typu Boston stejně natočená, tak se teda o stabilitě nedá mluvit a stejně to musím rvát rukama. A pak u jízdy v terénu, není naopak nevýhoda, že ta kola reagují každé jinak? To se pak asi stejně jezdí se zaaretovanými koly, ne? To mně pak přijde lepší to zdvojené přední kolo.

petis
26. říj 2008

Holky,
tak v pátek jsme si přivezli kočárek. Je teda zaparkovaný u našich, abychom ho neměli doma, ale museli jsme ho složit a vyzkoušet 🙂
Takže v prodejně mi připadalo, že jsou Boston i Oxford oba stejně tvrdé.
No a teď pár slov k našemu kočárku - jsme spokojeni, barvičky jsou hezké, nejsou tam zbytečné nápisy, podvozek se skvěle skládá, je lehký. Všechny díly se tam moc dobře umísťují.
Manipulovat se s ním dá skvěle, když jsme to zkoušeli před prodejnou, tak nájezd na chodník nebyl problém, rukama se to rvát nemusí. Jinak do běžného provozu se ta otoční kola moc dobře hodí, aretovat bych je aretovala jen třeba ve sněhu nebo ve větším terénu ... ale to se uvidí až v praxi 😉
Jinak jsme ho kupovali přímo v Polsku v obchodě, takže cena super 🙂 Nám se hodně líbí kočárek Quinny, ale cenově je pro nás momentálně nedostupný, protože přistavujeme, tak je každá korunka dobrá.

mirka755
26. říj 2008

tilia: sjíždět z chodníku a na chodník je o zvyk. Já si nepamatuji že bych s trojkolkou někdy zaaretovávala kolo, abych najela nebo sjela (měla jsem trojkolku Hoco). To si potom nemusí člověk kupovat kočár otočnými koly, když je má věčně zaaretované