Kočárek Neonato Puro - vaše zkušenosti

makuma
3. říj 2018

Ahoj holky, maminky, ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s kočárkem Neonato Puro Urban. Uchvátil mě na první pohled svým vzhledem, ale ráda bych věděla nějaké nové poznatky o jeho funkčních vlastnostech a zda byste jej koupily znovu, nebo byste příště zvolily kočárek jiný? Nebýt vyšší ceny, asi bych nějak neváhala a pořídila jej, ale z několika pročtených diskuzí jsem na vážkách, jestli se investice vyplatí. Ocením případně Vaše tipy na jiné kočárky s hranatou korbou, vzhledově podobné Neonatu, které mají třeba lepší parametry. Nechci kočárek úplně drahý, ale zároveň požaduji, aby byl praktický co se týče velikosti korby, lehký a dobře skladný do auta, čtyřkolák s koly i do terénu, nejen na ježdění po městě... Čekáme první dítko začátkem dubna, takže nemám žádné zkušenosti a je pro mě těžké se v nabídce zorientovat. Děkuji za Vaše zkušenosti, připomínky a tipy.

lucye0
3. říj 2018

@makuma Nesla bych do nej kvuli te kratke strisce a mezere mezi striskou a madlem s nanoznikem. Na chalupe mame G-mini Grand a tam je to reseno uplne stejne pitome. Dcera je taky narozena v dubnu, takze do tepla, chce se rict, ale stejne jsem byla nesva, ze ji tam bude foukat. Doma mame Bexa Ideal New a ten je krasne kryty. S nim jsem maximalne spokojena, ale ten ma kulatou korbu...

zuzangel
3. říj 2018

@makuma ja jej nedoporucuji, je krasny, designovy, ale neprakticky. Ma jej kamaradka se kterou kazdy tyden chodime na prochazky.
Jeji holcicka je v unoru a male musela dat ted v zari sportak, protoze by se tam nevesla v bunde a nedejboze podzimnim fusakem, korba je malinka, takze pocitej ze bys tu bajecnou hranatou designovou korbu mela tak pul roku.
Souhlasim s pani vyse, ze je dost otevrena a fouka tam.
A co pro me je nevyhovujici, je ze je tvrdy jak kamen a mimi citi kazdou nerovnost a otres. Za me kocar jedine s odpruzenim a to alespon pro ty nejmensi mimca.

papaja90
3. říj 2018

Ja mam tento, je mu zboku trosku podobný 😃

veronikanj
3. říj 2018

Ahoj, my mame bugaboo cameleon. Prijdou mi docela podobne. S tim bugaboo jsem spokojena ;) dceru je v unoru a myslim, ze by se mi do hl. korby jeste vesla i s podzimnim fusakem. Ale ona uz neni lezak no, vylezala mi z toho, tak jsem dala sportak. S tou boudou to ma BGB resene prodluzovaci striskou, to je za me naprosta topka. Nedocenitelna zalezitost, jak u hl. korby tak sportaku. ;) bgb ma jeste Fox a Buffalo. Kdyztak taky mrkni.

makuma
autor
3. říj 2018

Děkuji za Vaše názory. Já jsem právě četla, že novější verze Neonata už mají vychytané nedokonalosti s tou stříškou - aby nebyl kočár tak otevřený, je tam "kšilt" a řešení nánožníku je už také lepší, respektive mělo by být. Jinak tu tvrdost kočárku jsem očekávala.
@papaja90 jaký máte vy? Je to opravdu podobný typ. Jste s ním spokojená?

papaja90
3. říj 2018

@makuma je to Easygo soul. Stal 10 tis za trojkombinaci. Az na to ze nema odpružení, s nim nemam problem. Akorat mala korbicka, ale to jak jsem koukala, maji ted skoro vsechny kocarky. Rozhodovala jsem se mezi tímto co mam a Easygo virrage ecco. Rozdil je v kolečkách, ja mam nafukovaci.

tynka75
3. říj 2018

Já vlastní zkušenost nemám, ale když jsme vybírali my kočárek, byla vedle nás maminka a právě chtěla neonato puro, čekala mimi nejspíš v zimě, takže fusak, deka a ještě povlak nahoru...no zkoušeli tam dát fusak, panenku jako dítě, tu deku a povlak, a jako bylo to tam dost všechno natěsno, nedej bože mít nějaké větší dítě než byla panenka....chtěla jsem ho taky, ale byla jsem ráda, že jsem viděla tuhle maminku 🙂 nakonec máme prostorný CAM 🙂

ssluniiii
3. říj 2018

@makuma máme, zatím používáme hluboký kočár a můžu říct, že už bych si ho nepořídila. Strašně vrže, dávali jsme 2x na reklamaci a prý to není závada, přitom když přejedeme po nerovnosti, hrozně to rachotí. Taky vůbec nepruží, žádné velké houpání od něj čekat nelze.

makuma
autor
3. říj 2018

@ssluniiii dekuji za nazor. Bohuzel nejste prvni od koho ctu, ze mel problem s reklamaci. Budete tedy kupovat novy, jiny, nebo zkouset reklamaci protlacit? Mne by to teda u kocarku za nemale penize hodne nastvalo. Zatim mi to hodnoceni prijde tak 50 na 50 :(.

ssluniiii
3. říj 2018

@makuma řekli jsme si, že už to s ním nějak doklepeme, ale sporťák si už koupíme jiný. To jsou prostě taliáni, od nich už fakt jen pizzu

magdanaty
3. říj 2018

Holky, Neonato puro mám a jezdily jsme s ním skoro 22mesicu..za mě spokojenost. dcera je rijnova, v pohodě se vesla..kdybychom se s manželem nerozvadeli, nechala bych si ho i na druhé. Takže prodávám, kdyby měl někdo zajem🙂

makuma
autor
4. říj 2018

@veronikanj Dneska jsem koukala na Bugaboo Cameleon a Buffalo na netu, Fox už je pro mne celkem dost drahý. Chtěla bych se na ně podívat i naživo a na prodejně v Ostravě, kam se chceme jet podívat, jej mají za docela slušnou cenu si myslím (co myslíš ty? Přikládám odkazy: https://funbaby.cz/cameleon-3-classic-collectio... a https://funbaby.cz/cameleon3-zkladn-vbava-bug01...). Asi záleží na výbavě, od toho se pak odvíjí cena. Četla jsem ale, že jsou údajně tyto kočárky těžší a je nějaký problém s brzdou + jsou hodně neskladné do auta? A jak zvládá jiný než rovný městský terén? Typově jsou ale podobné Neonatu, co se mi zase u Bugaboo líbí více, je větší výběr doplňků a ta stříška, jak jsi psala. Podle všeho má Bugaboo také větší nosnost.

veronikanj
4. říj 2018

@makuma no ja jsem hodne spokojena. Ta cena vypada dobre, taky jsme byli ve Funbaby. Spoustu veci mam z druhe ruky, napr. Nahradni strisky, potahy, sunecnik, drzak na kafe atd... jde si ho hodne personalizovat. To se mi na nem libi. Korba se da odcvaknout, takze jsem dceru do cca 4m nechavala v korbe a tu jsem za madlo vzala a sla po schodech do bytu a pak zase dolu, kdyz jsem sla ven. Mohla jsem si tedy mimco nachystat doma. Ve meste se mi jezdi dobre, ale jezdim casto s velkyma kolama vpredu. Coz jsem si vsimla, ze moc lidi nedela. Na zimu mam jeste tereni misto tech malych otocnych a dobre. Do auta se prave sklada dobre, mam slozene asi za 15 sec. Ale mame kombik. S brzdou, jak pises, jsem problem nemela a ani o tom teda nevim, ze by nekdo mel. To jsem neslysela. Tezky mi neprijde, ale to taky tezko porovnat, kdyz jezdim jen s nim. Nosnost deklaruji do 17 kg coz je dost, takze uplne v pohode poslouzi 3-4 roky, si myslim. Je super, ze treba kdyz bychom meli kluka, tak si necham kocar a koupim jen misto ruzove modou strisku. Prakticke jsou i ty otocne madla a kola. Ja jsem s nim spokojena a v neposledni rade se mi moc libi. ;) jo a dalsi super vec, vsechno muzes vyprat v pracce. I kos a tu korbu. Bomba.

makuma
autor
4. říj 2018

@veronikanj takze Bugaboo zarazuji do uzsiho vyberu 🙂. Dekuji za prinosnou zkusenost. Pokud do nej pujdem, snad budem taky spokojeni.

ifankka
30. říj 2018

Me zrovna u neonata ta hluboka korbicka prijde jedna z tech delsich u kocarku teda.. a je jasny,ze kdyz se mimco narodi v unoru, tak dalsi podzim/zimu uz bude ve sportaku ne? Beztak by uz nechtelo v ty hluboky korbe byt, bude chtit koukat :D ja na nej zatim cekam az vyjedeme, ale tesim se moc, za me spolecne s moon scala jeden z nejhezcich kocarku.. a ze nepruzi, to nepruzily snad zadny, co jsem si vybirala, asi nejaka moda ted.. ale ja ho chci prevazne do mesta, takze to neresim.. a verim, ze nejaky lesopark zvladne (kamaradka ho mela a jezdila s nim i v lese).

jolal
30. říj 2018

@makuma a Moon Scala se ti nelibi?

zuzangel
30. říj 2018

@makuma tak jak jste vybrala? Ja jeste tedy jednu a zasadni vec co jsem zapomela, a to je vylisovany tvar sportaku coz je za me to nejhorsi pro mimi co muze byt.... mimi je stale v poloze sedu, i kdyz se jakoby sklopi/da do lehu .... ve sportaku bude pak vetsinu doby a kdyz usne tak si neodpocine a pro jeho svaly je to spatne, bohuzel je tak delana vetsina stylovych kocarku ...... zajimavy clanek, kuknite 😉
http://www.ivafis.cz/kocarky-v-sede-lezet-jako-...

makuma
autor
31. říj 2018

Zdravím maminky či budoucí maminky (@ifankka, @jolal, @zuzangel), děkuji za další Vaše názory a zkušenosti. My jsme tedy nakonec vybrali Puro před Bugaboo, který mi přišel opravdu nízký a minimum doplňků v základní výbavě, která odpovídala ceně Pura se vším všudy, tedy trojkombinace + taška a nějaká lepší kolečka. Zatím teda stále čekám, než mi kočárek doručí, objednávali jsme přes internet kvůli uplatnění slevy v rámci akce Ona Dnes. V obchodě jsem s prodavačkou probrala to, že dnešní moderní kočárek už opravdu ani jeden nehoupe a celkově jsou menší, aby byli praktičtější, lehčí a samozřejmě estetické. Jsem tedy zvědavá, jak budeme spokojení hlavně s hlubokou korbou, protože sporťák prý stejně většina maminek kupuje jiný, tak uvidíme, jak na tom budeme my. Záleží, jak velké bude dítko a tím pádem velikost kočárku dostačující.

ifankka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ahojcau
14. led 2019

Vybornej !!! S tezkym srdcem ho ted budu prodavat :/ protoze dcera uz je velka :(

mary92
28. led 2019

@ssluniiii Jsme na tom úplně stejně. Už bych si ho nekoupila. A jsem pořád víc naštvaná, že jsme do něj šli, za ty peníze to neodpovídá kvalitě a praktičnosti.
@zuzangel Kvůli tomu ,,sporťáku,, teď budeme kupovat nový kočárek - fakt sporťák. Malý má 10 měsíců a už nechci, aby v něm jezdil, protože mi v tom potom spí :-/ A to jsem ho tam dala jakmile si sedl, už od 7. měsíce, protože nám v korbičce pořád hrozně řval. Nejhorší je, že jsem v jedné diskuzi četla, že tam maminky psaly, že je to naopak zdravé, jak tam ,,leží". :(

zuzangel
28. led 2019

@mary92 jj ono maminky si obhaji cokoli a spani v lehu jakbysmet. Vsak jen kdyz si clovek uvedomi, kdyz cestuje v aute 2h a pak ma vstat, jak je dolamany a musi se protahnout poradne, tak co teprve to mimco, kdyz v pozici lehu je denne v kocarku.
Je to na pohled treba hezky ale zbytecne drahy kocar a pro mimco za me nevhodny.
Priji ti lepsi ruku na vyber sportaku at se tam mimcu dobre odpociva 😉

adusci
5. srp 2022

@zuzangel My máme už ten off road.A popravdě litujeme toho,že jsme do něj šli.Za ty peníze to je ,,hrca rozvrzana" malý je narozený v únoru,jezdeny byl od půlky února a už na něm řešíme 3 reklamaci.S tím,že tu 3.reklamaci neuznali.Pry jsem s kočárem mela naraz(ale my už řešili peníze zpatky)do terénu rozhodně ten kocar není,přední kolečka se do sebe zasekavaji.Ma Teda už vychytanou stříšku oproti předešlému typu.Ale třeba teď máme zapůjčení neopop,tam je uložení na kolečkách lepší,konstrukce nevrze,jen ta stříška nejde dát dolů.A ten Off road.Ten silene vrze a musíme furt Šplíchat do konstrukce...Za ty peníze už nikdy vic.Ja se s Neonatem hlavně dohaduji teď.Takze místo toho,abych si užívala radost z jízdy v kočárku s malým.Tak je to spíš nastvanost s kočárkem jezdit...

anonym2001
28. pro 2023

@makuma chtěla bych jen pro ostatní co se po tom stále pídí upřesnit že je kočárek pěkně na houby🤣 MÁM HO!