Kočárek Quinny Speedi - vylepšováky

iza
26. led 2008

ahoj holky,
prosím o radu ty,které mají kočárek...máte kněmu některá namontované madlo a dokoupený nánožník? Někde jsem četla, že by k němu mělo jí madlo Madlo Chicco Ct 0.4 a nánožník CASUALPLAY.Máte některá? A jak jste to madlo přichycovaly?děkuju 🙂

janulazaynab
24. črc 2010

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s přešitím Quinny Zapp na polohování?

minitrouble
24. črc 2010

@janulazaynab vyrobca to v ziadnom pripade neodporuca - pise tam o poruseni taziska a tym padom znehodnoteni kocika 😎 😝 ...tiez som nad tym uvazovala lebo sa mi zapp paci ale my potrebujeme polohovaci kocik ....ale tymto ten kocik pokazis a ked nahodou potom na rucku nieco zavesis tak sa ti moze cely kocik zacat pretacat dozadu - tak isto aj ked sa ti dieta v kociku vzopre alebo postavi tak sa ti moze kocik prevratit
ja by som to uz neriesila ...nakolko ma vraj quinny prist s novinkou coskoro a to s polohovacim zappikom 😉 🙂

dahlia23
25. črc 2010

@minitrouble už sme v športiaku 🙂 hlboký som dala oprať a už sa mi to nechcelo meniť naspäť. a myslím, že sme spokojní obaja. teda, aj Lenka 🙂 malý má už bezmála 8 kg, do vaničky to bolo tak na obuvák 😀

deyana
26. črc 2010

Tak náš speedi šel z domu, už mi na něm vadilo moc věcí:
1)malá si úplně nesedla(systém s páskou jsme využívali jen chvilku, nebavilo mě to pořád odpínat a zase zapínat),
2)to polohování je postavené na hlavu, člověk aby použil zvláštní síly když to chce posadit
3)i s vložkou tam plavala, jak je sedačka obrovská,
4)položit to taky nejde úplně (pro malé mimi) a
5) cojsem teď byla naštvaná ze všeho nejvíc, tak když svítilo, bylo to peklo. Investovat peníze do pořádné sluneční stříšky se mi nechtělo, na to jak je boudička velká - ani nevím, jestli nějaká stříška existuje. A že bych táhla kočár pozpátku, to se moc nedalo :(
Ocenila jsem ho spíš s tou korbičkou, to byl super, skvěle se ovládal, ale teď jsem ráda za obyčejné golfky a na zimu jsme dostali starý kočár s přehazovací rukojetí a boudička jde zavřít skoro úplně (proti větru). Asi jsem moc náročná 😅 Vidím, že plno lidí si speediho kupuje dál, já už bych do něj nešla ani za nic, zklamal mě 😕 Za tu cenu se dá koupit plno lepších sporťáků.. My už snad tu jednu zimu odjezdíme se starým kočárem a na další zimu bude malé skoro 2,5 roku, takže doufám, že budem bez kočáru, už 2 měsíce chodí, tak to vypadá slibně 😎

minitrouble
26. črc 2010

@deyana mozem sa ta spytat niekolko veci?
1. mala si aj madlo? pretoze ak mala mala problem si sadnut, s tym madlom by sa ti to bolo vyriesilo ....
3. mala si original vlozku a aj tak ti mala plavala v kociku ??? to sa mi moc nechce verit lebo moja mladsia dcera je jedna z najmensich medzi jej rovesnikmi a teda v kociku vobec nepada 😖 😒 ...takze skor tipujem ze si mala len tu neoriginal vlozku 😝
4. vozila som v kociku starsiu dceru ako 3mesacnu a ten sklon bol idealny pre nas a to bola male mimi - ved predsa ani v lehatku nie je dieta uplne na lezato ale cca od 3och mesiacov uz kazdy to lehatko dava do sikma ...
5. stacilo si kupit akykolvek slnecnik - speedy je jedna z mala kocikov kde slnecnik celkom slusne drzi ....

ale jasne ze kazdy ma svoj nazor 😉 🙂 tak nech ti "nove" kociky dobre sluzia 🙂 😉 😵

zuzkabar1983
26. črc 2010

Ahojte baby,

prosim poradte mi. Mam skoro 4- mesacneho synceka, este nesedi, ale je dost velky a vo vanicke je uz dost ''napratany''. Rozmyslala som, ze ho dam do sportoveho, ale ked som ho rozlozila, tak som ostala dost prekvapena, tym sklonom opierky. Myslela som, ze sa to da dat viac do lahu. Teraz som si neni ista, ci nieco robim zle, alebo ta opierka sa da dat oba takto:

zuzkabar1983
26. črc 2010
medan29
26. črc 2010

@zuzkabar1983 teda já sporták ještě nerozložila ale v obchodě nám to ukazovala a šlo to více dolů, vzadu se to povolovalo ty pásky

zuzkabar1983
26. črc 2010

@medan29 skusala som vsetko mozne. Asi sa pojdem spytat do obchodu ..

janulabj
26. črc 2010

@zuzkabar1983 podla mna to tak ide najviac,ako tak teraz pozeram na moj kočiar....a maly v nom spi a v pohode,on cez den spi len v kočiari,od mala,a žiaden problem nemame.

janulabj
26. črc 2010

a ešte len tak nahodou neviete o niekom kto predava madlo? alebo link na obchod s dobrou cenou na madlo???
DAKUJEM

minitrouble
26. črc 2010

@zuzkabar1983 no podla mna to ide tiez len tak ako si dala fotku ...ale ked tam das dietatko do tej podlozky tak tam tak inak sadne ak chces pozri na siminku (aj ked ona uz je "velka" baba)

zuzkabar1983
26. črc 2010

no idem ja hned dnes objednat tu podlozku, leboi bez nej tam je uplne ''utopeny''. Baby a od kolkych mesiacov ste zacali pouzivat sportak???

medan29
26. črc 2010

taky by mě zajímalo od kolika měsíců jste tam dali mimi

minitrouble
26. črc 2010

inak baby ideme definitivne predat nasho speedacika, nakolko ho uz fakt vobec nepouzivame ☹ lebo stale uz chodime len s tym surodeneckym kocikom aby sme odviezli obe baby a tak je to ozaj zbytocne mat ho doma len preto aby sme ho mali, takze ak by mal dakto zaujem tak je na predaj aj s doplnkami
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=38925
ak ma admini vymazu tak to berem, kedze reklama sa tu robit nema ale mozno to niekomu urychli ak nieco potrebuje ze nemusi hladat 😉

deyana
26. črc 2010

minitrouble.. madlo jsme měli, ale často jsme kočárek skládali, tak jsem ho tam pak už nedávala, jediný na co bylo, tak že si na něj malá dávala nohy při ležení, vložku jsme měli emitex... má ji u nás v okolí dost lidí a problémy s ní nemají (myslím u speediho), ale malá je fakt droubounká, je jí za 14 dní rok a oblíkám jí ještě do vel. 68.. některý věci nosí od 3.měsíců.. je maličká. Slunečník jsem nekupovala, když jsem viděla jak "krásně" se otočí jakmile zafouká vítr. Bydlíme na Vysočině a tady to počasí není nic moc extra, bezvětří tady není skoro nikdy. A co se týče té ležící polohy, tak pro malé mimi (v 5m v zimě se nevešla do korbičky s fusakem a dekama, měli jsme tu šílenou zimu tak musela být nabalená) mi Dr. říkala, že pokud dítě samo nesedí (resp. samo si nesedne), mělo by mít úplný leh. Nechci si pak vyčítat, že má něco s páteří.. Takže toť asi moje názory.

deyana
26. črc 2010

minitrouble.. jsem slepá nebo máte na speedim jen 3bodový pás? 🙂 ještě jsem to neviděla..

minitrouble
26. črc 2010

@deyana mame 5 bodovy ale moje deti neznasaju pasy okolo tela tak su opasane vzdy len okola brucha 😎 😀
no ja som to tiez riesila s detskymi lekarkami a mne zase povedali ze predsa aj lehatko je do sikma - ze dolezite je ci ten kocik pod chrbatikom je pevny alebo je to len nejaka nespevnena latka ...a ked tam bola siminka na tej zmensujucej vlozke tak tam naozaj pevne drzala a nesmykala sa a cely chrbatik mala narovno
rominku sme tak vozili od ukonceneho 3tiehome mesiaca a v 6m si az sama sadla a ma krasny rovny chrbatik ..
...ale ako som uz pisala ze vyrobca pise ze sportak je od 6mesiacov - takze ak da niekto skor tak na vlastne nebezpecie a riziko - ja som s tym nemala problem 😉 🙂

medan29
26. črc 2010

@minitrouble taky mám v plánu kolem 4.měsíce dát malou do sportáku jen musím ještě koupit tu originál podložku

minitrouble
26. črc 2010

@deyana este ma napadlo ze dost vela nasich kamosiek a kamosov si sami sadli az v 9tom mesiaci ...to by akoze dovtedy mali byt vo vanicke? 😕

medan29
26. črc 2010

no naše vaničku bojkotuje od 1.měsíce

deyana
26. črc 2010

minitrouble.. ono každej doktor tvrdí asi něco jiného, já jsem se toho prostě bála.. a ani v autosedačce ani lehátku se nedoporučuje mít mimi víc jak 2h denně.. my chodili ven i na celý den, občas jsme potřebovali, aby tam malá spala přes noc.. takže proto mám vysoké nároky, potřebuji od toho trochu víc, ale nic proti, je spousta lidí, kterým to tak stačí.. ;)

deyana
26. črc 2010

@minitrouble - s tím sezením - nejsem doktor, ale bylo mi řečeno tohle, tak se tím řídím. A tady jezdí dost mamin a mají děti v ležícím kočáře právě i v 9 měsících. Kámošky malej má 11 měsíců a sedl si teprv nedávno,ležel doma na hrací dece, v postýlce, tak proč by nemohl ležet i v kočáru.. Samozřejmě na krmení v polohovací židličce.

medan29
26. črc 2010

@deyana a co by jsi dělala kdyby ti dítě bojkotovalo hlub. kočár

zuzkabar1983
26. črc 2010

No mne by ta vanicka ani nevadila, mozno ani malemu, ale uz sa tam za chvilku nezmesti. Je veliky, vravia mi, ze vyzera o 2 mesiace starsi ....

deyana
26. črc 2010

@medan29 Holky, třeba mě ukamenujte, ale myslela jsem že tohle diskuzní forum.. a že si každý napíše svůj názor. To, že mě ten kočár nevyhovuje a malinké dítě bych tam nedala, je moje věc. Vy si můžete dělat co chcete 😝
Co bych dělala? to nevím, zeptala bych se Dr., případně psycholožky, co dítěti vadí, co mám zkusit. Existují i homeopatika na uklidnění dítěte, myslím, že se to naučit dá. Může mít koliky, strach, chce cítit mámu, to já nepoznám. Nebo bych ho nosila v šátku, nebo existují nosítka myslím do 9kg, tam se nemusíš učit nic složitě vázat. Taky jsem tak malou občas nosila, byla pak klidnější i v tom kočáře.

medan29
26. črc 2010

@deyana no taky jsem dost řešila kočárek a dost dlouho trvalo než jsem nějaký vybrala a myslím si že za 18.500,-nemůže být zas tak hrozný, jen naše dcera je dost velká citlivka a prostě nesnáší kočár, nesnáší nosítko a nejraději je jen v zavinovačce a na rukou, u doktorky jsem to řešila a jediné co mi řekla, bud ji nechat ječet nebo nosit, některé děti jsou prostě takové. A já bych třeba mimi nenechala přes noc chrnět v kočáru, docela dost cestujeme k rodičům a mám pro malou druhou cestov.pos.

minitrouble
26. črc 2010

@deyana v pohode ..ved som ti hned pisala ze kazdy ma svoj nazor 😉 🙂 ...zavisi podla mna na dietatku ale moje baby su strasne zive a pohyblive a ked nevidia tak sa cele pretacaju a otacaju a su uplne na nervy, mozno tvoje druhe dieta bude ine a pochopis o com piseme my ostatne ktore sme dali dieta do sportaku skor a prave tak aby sa mohlo divat von cize nie na lezato 😉 ...nik ta neukamenuje ved presne ako pises je to diskusne forum 😝 😅 takze kazdy nazor sa tu berie ako nazor a kazdy ho ma moznost vyjadrit
ja mam aj ergo nosic ale podla mna je to skodlivejsie pre dieta ako lezanie na sikmo ...najma na dlhe chodenie - to je moj nazor ..decko je v nosici cele skrcene a chrbat vobec nema nejak extra spevneny a to mam najdrahsi a najlepsi dostupny nosic aky u nas je 😉
kocikov sme mali aj mame niekolko a aj take co sa daju dat uplne na lezato a napriek tomu sme poloho na lezato nevyuzivali vobec skoro pretoze akonahle som simcu dala na lezato tak chytila nervy ze nic nevidi a musela som ju dat do sikma - ziadnymi liekmi homeopatickymi by som ju nenapchavala lebo to aj tak funguje len ako placebo efekt a decko tento efekt este nepozna takze by jej to bolo na prd 😀 a uz vobec by som s nou nesla k psychologovi len za to ze nechce lezat - preboha ved nemam doma mrtvolu ale zive a zvedave babatko a som tomu rada ze ma zaujem o okolity svet 😉 🙂
tolko len moj nazor - dufam ze ma neukamenujes zan 😎 😀 😀 😀
na trhu je vela kocikov prave preto aby si kazdy nasiel ten kocik co mu najviac sadne a kazdy kocik ma svojich priaznivcov aj odporcov, kazdy si musi zvazit co je pre neho dolezite 😉 🙂

deyana
26. črc 2010

Já neříkám, že to tak nemůže být 🙂 ale koupila jsem jí kočár, který šel plně do lehu, aspoň na těch pár měsíců než sama seděla.. Musím ale přiznat, že jsem na kočáry trochu blázen.. přece jen tolik, co jsem jich za rok vyzkoušela, to asi někdo nevyzkouší za celej život. Ona naše prďola jak zjistila, že se dá koukat kolem, tak taky chtěla do sedu, samo že jsem ji tam na chvíli dala, než usnula, pak jsem to položila.. Naopak vím, o čem mluvíte, naše Diana se zvedala za naše ruce ve 2m a chtěla prostě do sedu. Museli jsme ji držet co nejvíc v lehu, bylo to s řevem, ale nakonec jsme to nějak zvládli a ležela.. a teď už nic takovýho neřeším... Já nikoho nekamenuju, jen mi občas (jako na každým foru) přijdou některý příspěvky kamenující :D Příště nejspíš budeme volit Teutonku Spirit S3.. abych začala pořádně šetřit 😀