Kočárek s velkou korbičkou a koly i do terénu

luciedol
7. únor 2016

Ahoj holky, prosím o vaše zkušenosti a případně rady. Vybíráme kočárek a jsem z toho tak trochu nešťastná. Nechápu, proč kočárky pro malé děti jsou většinou v tmavých barvách a minimum je ve světlých a veselých odstínech. Měla jsem předvybraný kočárek JUNAMA IMPULSE, ale po včerejší návštěvě obchodu s kočárky mi rozmluvili kola (ložiska), tak si nejsem jistá. Jaký byste poradily kočárek, aby měl velkou korbičku (rodím v červenci, ale mimi se určitě bude vozit alespoň částečně i v zimě s fusakem) a kvalitní kola, kterým se nevymlátí ložiska po 3 měsících? Děkuju moc a krásnou neděli všem 🙂 Lucka

lenjii
7. únor 2016

Ahoj, rodím taky v červenci a budeme kupovat Roan Maritu. Ovšem o ložiskách nic nevím, v tom se nevyznám 🙂

werik153
7. únor 2016

Já jsem zatím v začátku, termín bych měla mít až v říjnu ( když vše dobře dopadne) a libí se mi taky Roan Marita 🙂 Má i velkou korbičku asi 83 cm 🙂

luciedol
autor
7. únor 2016

Tady ty typy se líbí partnerovi (pevná kola). Mají i hezké designy, to bez debat 🙂 Jenže mě se na nich hrozně nelíbí sporťák a nechce se mi za půl roku vybírat kočárek znovu... Raději bych dvojkombinaci :-/ A mimochodem, krásné barvy 🙂

lenjii
7. únor 2016

Jo ten sportak je na nic. Mam doma snapa a jde mi jen o hlubokou korbu. Spartak využívat nebudu.

andysek2512
7. únor 2016

Ahojky. Já mám termin v březnu a doma máme Firkon vesta swing🙂 má obrovskou korbu, velká kola, sportak je taky velký 🙂 když jsme kočárek zkoušeli tak se s ním i moc hezký jezdí, úplně lehce🙂

werik153
7. únor 2016

@luciedol Kvůli tomu sporťáku se mi do něj taky moc nechce. No uvidíme, hluboký se mi ale moc líbí 🙂

letadlo13
7. únor 2016

@luciedol mám Tako Laret trojkombinaci ve žluté barvě, a jsem nad míru spokojená. Terén je u nás teda co proto, kopali tu kanalizaci, jezdím blátem, lesem, polem, bez potíží jsem projela všude. A nemám nic rozbitého, dobře se pere, nešpiní se, lehký, skladný. Korba mi vydržela 7 měsíců, a vydržela by i dýl ale mrňousek z ní neviděl ven, tak šel do sporťáku, ten je taky supr. Na to, že to je levný kočárek, nemůžu říct jedinou výtku. Doporučuju 😀

werik153
7. únor 2016

Ten je taky hezký.

luciedol
autor
7. únor 2016

O Firkonu jsem taky přemýšlela, vypadá hodně bytelně. Ale zase je tam problém s těmi plastovými ložisky. Budeme dost jezdit i po přírodních cestách a bojím se, aby se rychle nevyčvachtaly... Teď dost přemýšlím o X-Landeru - tam je prý sporťák super. Je to mazec vybrat krásný a funkční kočárek a ideálně za rozumnou cenu, co? 🙂

veroniquecz
7. únor 2016

@luciedol Já mám Britax a spokojenost. Malé je devět a půl měsíce a stále se do korby ještě vejde i sberánkem fusakem 🙂
https://www.google.cz/search?q=britax+b+motion+...

orchidis
7. únor 2016

@lenjii Roan je nejhorší šunt ever 🙂. V testech mu i vyšly nějaký zdravotní závady, atp. Jako pokud jdeš jen po ceně, tak ok, ale jinak fakt nedoporučuju 🙂.

luciedol
autor
7. únor 2016

Ne, nejdu jen po ceně... i proto koukám třeba po tom x-landeru. Na Roan se mi líbí vzory. Nicméně jak nám bylo včera potvrzeno, čím hezčí kočárek designově, tím spíš tam věci neladí ☹

luciedol
autor
7. únor 2016

@veroniquecz Ten vypadá hezky, ale na náš vkus má malinká přední kolečka. Jezdíš s ním i v terénu?

veroniquecz
7. únor 2016

@luciedol Jezdím vesměs město, ale zvládl už i závěje v zimě, kdy se u nás neuklízel sníh a i návštěvy na Vysočině u našich, tudíž i vycházka v lese, po poli.... Hodně si myslím, že to dělají ty nafukovací kola. Jinak je tam i možnost aretace, že si ty kolečka v náročnějším terénu uzamčeš a ve městě je mám zase na volno.

orchidis
7. únor 2016

@luciedol Za mně X lander ok, Peg perego PECKA!, TFK taky pecka, a Jane trochu bakelit, ale jde to 🙂. Jiný za mě nebrat 🙂. A mají i nádherné barvičky. Taky bych do černé nešla, je to nebezpečné a neskutečně nepraktické. Mockraát jsem si v létě zkusila, jak je v zelenkavém kvalitním kočárku po boudou (dobře) a v černém malinkém (o dobrejch 5-10 stupňů víc). Navíc černá není za šera vůbec vidět. Dost ty matky s černejma kočárama nechápu, nemaj rozum. Jdou asi jen po designu, ohled na dítě žádnej. Nebo mají v hlavě taky černo 😀.

luciedol
autor
7. únor 2016

@orchidis A s jakými máš konkrétní zkušenost, prosím?

lenjii
7. únor 2016

@orchidis ještě jsem nečetla, že by byl šunt 😀 Je to můj sen a jinej nechci 🙂

orchidis
7. únor 2016

@luciedol Já se všemi zmíněnými krom TFK (ten do budoucna 🙂. Černý laciný šunty měly dvě blízký kamarádky (šílenej rozdíl - teplota, bezpečí, manipulace, vše). Zkoušla jsem mnohokrát osobně a ten rozdíl v teplotě byl markantní.

orchidis
7. únor 2016

@lenjii Šunt to je prokazatelně, pohledej si nezávislý testy. Má ho příbuzná a vždycky se tajně směju, když ji s tím vidím 😀. Ale hlavně že se ti líbí, je to pro tvoje dítko, mně to v zásadě vůbec nezajímá 🙂.

eliskaxox
7. únor 2016

Ja mam do terenu Concord wanderer, zatim nas zadny teren az na travu po kolena neprekvapil. Luxusne odpruzeny, korbicka mensi ale sportak je pan kral. Vylozene prostornejsi a luxusnejsi sportak neni. Je to muj milacek a ani barvy nejsou spatny.

lenjii
7. únor 2016

@orchidis na testy kašlu v tomto. Stačí mi recenze maminek a nikdo mi ještě na MAritu nenapsal nic špatného.

verusinek
7. únor 2016

Doporučuji Maxi Cosi Mura, je to tank, korbička je opravdu veliká, odvozila jsem v kočárku oba syny a spokojenost, jak s hlubokou korbou, tak se sporťákem.

luciedol
autor
7. únor 2016

@verusinek A jak jste byla spokojená s kolečky v terénu? vypadá dobře 🙂

pe_ma
7. únor 2016

@lenjii @orchidis taky slyším poprvé špatné info na maritu...taky nad ním přemýšlím, hodně se mi líbí a co sem četla, tak jsou všichni moc spokojení...chci rozhodně velkou korbu, at se vejde ještě v zimě a mám v plánu řešit pak sporták zvlášt...

lenjii
7. únor 2016

@pe_ma škoda, ze se neda koupit samotná korba, že ☺

pe_ma
7. únor 2016

@lenjii to určitě, ale zase není tak drahej, aby mě to nějak hodně mrzelo...počítala sem na kočárek 15, ev. až 20 tis a to půjde s přehledem 🙂

pokoda
7. únor 2016

Ahoj, my máme Navington Galeon a za mě super, je to teréňák. Bydlíme na vesnici a jezdili jsme fakt tankodromem, ani jsem si nemyslela, že bysme některé kotliny projeli a naprosto v pohodě. Navington má 3 typy podvozků ( právě Galeon a další...) a k tomu korbičku v několika nádherných barevných kombinacích. Teda nevím, jaké mají letos, máme ho 2 roky. Teď plánujeme druhýho prcka a už se strašně těším, až ho sneseme z půdy. Korbička je opravdu velká, malá se narodila v srpnu a ještě v květnu se tam v pohodě vydal i fusak, jenže pak jsme museli do sporťáku, protože už mi v hlubokým jen klečela a to se nedalo. Dá se k němu koupit i sportovní korbička, s tou ale nemám zkušenosti, ten jsme koupili Britak B-motion3, aby nám vajíčko pasovalo na podvozek. Prvně jsem to neřešila, ale je to docela zásadní věc, na kterou je dobré přihlížet. Super je kufr místo košíku, je zavíratelný na zip a celý ho odcvakneš a nákup v něm můžeš odnést. Navíc se ti do něj nepráší a nic z něj nevytratíš. Ale není nejlevnější. Je to boj kočárek vybrat, každé mamince vyhovuje něco jiného, jedna bude spokojená, druhá najde mouchy, tak hodně štěstí při výběru🙂

petrasipkova1
7. únor 2016

Mám veliké dítě, teď má 7 měsíců, v 6 m měla 71 cm a 10,5 kg , máme do města , na výlety , na parádu kočár I coo peak air, super, ale u něj korbička je teď už těsná, tak dávám do sporťáku, jde do lehu, boudičkou jde úžasně schovat, paráda, na doma ve vsi jsem si koupila Roana staršího za 3 000 Kč, vejde se tam úžasně , místa jak královna i s fusakem, hlavně je i široký, takže se fakt netísní. Jinak trochu vrže, ale jinak na něm nic šmejdskýho nevidim, je to držák, jezdím jen děsivé terény 🙂 , ovšem sporťák otřesný, ten se mi fakt nelíbí , takže možná taky tak na pole, ale jinak bych to řešila třeba mít fakt 2 kočárky jako my. Mít jen Roana bych nechtěla.

luciedol
autor
7. únor 2016

@pokoda Ten vypadá moc hezky, kouknu, jestli na něj půjde posadit i autosedačka 😉 Děkuju 🙂

aklin
7. únor 2016

Roan maritu muzu doporucit. Je opravdu vhodna na hory. Byla jsem dvakrat na horach a vubec se nerozsypal.