Kočárek TFK. Máte zkušenosti?

balsiger
2. črc 2007

ahoj holky, zaujal me kocarek TFK, je to nemecka vyroba, vic o tom nevim...

ma nekdo zkusenosti? 🙂

katrinaelizabeth
10. dub 2018

@evikbar1 mam X4 a zadne problemy nemame, a to se vozi uz druhe dite a vyuzivali jsme u prvniho opravdu hodne 🙂 ja bych treba trojkolku nechtela, nelibi se mi, takze mi přijde skoda ze je prestali vyrabet.. 🙂 i TFL Dot mame a spokojenost

mialuuu
11. dub 2018

@evikbar1 já mela X4 a maximální spokojenost co se jízdní vlastnosti tyče.

absintka19
11. dub 2018

Mam tfk joggster III ubehla jsem s nim pulmaraton. Mala spala, koukala se, nic nevrze, lepsi neexistuje.

andrade
10. bře 2019

Ahoj,
rozhodujeme se mezi kočárkem tfk adventure a tfk trail. Poradí někdo, který zvolit? Rozdíl by měl být v podstatě pouze v kolech (gumová x gelová), budeme jezdit hodně v terénu - polní cesty, les apod.

sunny1sis
12. bře 2019

@andrade My mame TFK Joggster Adventure 2018, Quiet Shade. Hory, huste lesy, reky, atd, ...
jezdime vyslovene drsny teren. Kocarek si nemuzeme vynachvalit. Projede uplne vsim. Zpocatku jsme si museli zvyknout na 3 kolku, je trosku jine ovladani (predtim jsme meli Mutsy Urban Rider, taky pecka), ale jak uz to clovek vychyta, jede jak drak. Kdyz je potreba, prejedeme na zadnich dvou kolach, kdyz je hodne tenky chodnik, tak jdeme jak s koleckem na prednim. A kdyz je neschodny teren, tak preneseme - je lehky (vzhledem na velikost). Volili jsme nafukovaci kola prave kvuli narocnosti nasich tras. Lepe pruzi. Co jsme se docetli a bylo nam receno u prodejce, tak gelova spise na asfaltove cesty, cyklostezky, atd... Drzim palce, at vyberete ten spravny pro Vas. ;)

pataja
12. bře 2019

Ahoj, jaký máte skate na kočárek tfk adventure, mám verzi 2017. Originál mi nějak nesedí 😉

andrade
12. bře 2019

@sunny1sis Moc děkuji za zkušenost z praxe. 🙂 Původně už jsme měli vybraný právě adventure, ale já začala zkoumat i trail a líbí se mi o trochu víc vzhledově. Ale máš pravdu, že do terénu budou asi lepší nafukovací kola 🙂

sunny1sis
13. bře 2019

@andrade Urcite nafukovaci, jak manzel uvidel nazivo ty gelova, hned zahlasil, ze v zadnem pripade. ;)

saoirse
13. bře 2019

Ahoj, mám dotaz na vlastníky kočárků TFK adventure nebo trail : kočárek je skvělý, o tom žádná, ale co mě na něm hodně trápí, je ruční brzda. Nedá se prakticky "zaparkovat" jednou rukou a jednoduchým pohybem, vždycky je potřeba naštelovat zarážku za brzdu, pustit mladší dítě z ruky a věnovat se plně kočárku, což je pro mě dost problém. Dá se zabrždění vychytat jinak? Pořešit pouze jednou rukou? Raději bych brala nášlapnou brzdu nebo mechanismy, jako má Gesslein či Hartan, tohle je strašně nepraktické

sunny1sis
15. bře 2019

@saoirse Dobry den, zabrzdit jde i jednou rukou, je to o cviku. ;) Ze zacatku, nez jsem si na to zvykla, jsem mela ten cerveny bezpecnostni popruh od kocarku navlecen na rucke ditete at mi v pripade vytrhnuti nebo nahleho pusteni neujede. Ale uz neni potreba, zvladnu ridit i brzdit jednou rukou. Tri prsty stisknou brzdu a ukazovakem zatlacim zarazku. ;)

dodies1997
21. črc 2019

Máme od půl roku trail 2019. Tedy vyzkoušen velmi dobře😎 Je to náš 5 kočárek a určitě poslední 😀je téměř dokonalý. Někdo píše,že má gelová kola🤔. Kola jsou se vzduchovými komorami a v terénu jsou úplně suprova. Ani je Krkonoše ani ostré kameny v Chorvatských horách je nezastaví. Když jsme měli nafukovacím, měnili jsme na každém náročnějším tripu kolo😟. Nás 18kg a 98 cm dvouletý drobeček😂 v něm spí i tři hodiny. Ruce za hlavou a na délku ještě velká rezerva. Ovládáte lehounce jednou rukou i s takto velkým dítětem. Zkoušeli jsme na rychlé cesty Valco Snap, to me něco zoufalého😢. Pro takto větší a těžší dítě je to oproti Trailu neskutečná dřina. Pokud rádi a často cestujete a nejen po nakupacich😉 trail je fakt báječný. Adventure je také skvělý, ale do města je takový hromotluk, trail je přeci jen více elegantní a nadčasový😎

billiejean88
18. lis 2019

Znovu otevírám tuto diskuzi a měla bych dotaz ke kočárku TFK Joggster Adventure, konkrétně k výběru hluboké korby. Kterou jste volili - Quick Fix nebo Multi X? Korba Quick Fix mi přijde ideální, je taková betelná, bezpečná. Pokud by sporťák měl otočný sedák, tak bych to vůbec neřešila. Ale vzhledem k tomu, že sporťák nejde otočit směrem k mamince, tak uvažujeme nad koupí Multi X, která jde přeměnit na sportovní sedák. Jenže mi přijde taková měkká, nevím, jestli je dostatečně bezpečná pro novorozeně?? Máte někdo zkušenosti?? Moc děkuji.

andrade
18. lis 2019

@billiejean88 My máme korbu quick fix. Příště bych ale volila multi x, protože dcera 5,5 měsíce je zvědavka a v klasické nechce mimo spánek být, protože nic nevidí.

mia255
18. lis 2019

@billiejean88 my měli multi x a naprostá pecka 🙂 to, že není bytelná vadí v čem? Sice to s miminkem trochu více houpe ale treba u nás to byla výhoda, krásné u toho usínala 🙂 jinak používali jsme cca do roka a čtvrt, právě kvůli tomu, že jsem malou mohla mít směrem k sobě. Začala hodně brzo sedět a už ji nebavilo ležet a predstava, že na sedmiměsíční miminko nevidím pro mě byla šílená...

billiejean88
21. lis 2019

@mia255 Moc dekuju za odpověď. Me překvapilo, ze mi ji v několika obchodech dost rozmlouvali..ze prý je moc mekka, ze se vůbec neprodává, ze nemá tak kvalitní matraci apod. Jedine, co mi pocitově vadí je, ze nemá pevné to dno (Quick Fix to má jakoby plastové). Takže když si představím, ze jdu nakupovat do obchodu a někdo mi do kočárku vrazi nákupním kosikem, tak aby to miminku neublížilo, když není korba tak pevná..

petaska
25. dub 2020

Zdravím všechny, uvažuji o koupi golfek Buggster s nafukovacími koly. Jak jste spokojení s užíváním - ovládání, prostor, skladnost... Jak zvládají lehčí terén, třeba louku, zpevněnou lesní cestu... Moc díky za poznatky 🙂

jirinka1989
25. dub 2020

@petaska Raději TFK lite mini - buggster je trochu nestabilní a navíc se rychle projezdí zadní pláště

petaska
25. dub 2020

@jirinka1989 děkuji za tip. Tak u plášťů je to hlavně o způsobu jízdy, zátěži a terénu, trochu se mi nechce věřit, že by kola u takové značky jako tfk byla horší, než u neznačkových kočáru. Ale k vašemu tipů - hledám už přímo golfky, také kvůli skladnosti. Snad to s tou stabilitou nebude tak hrozné, na tříkolku jsem navíc zvyklá...

jirinka1989
27. kvě 2020

@petaska tak hrozné to u TFK nebude nikdy 😀 😀 sami jsme měli obě varianty a ségra X4ku, TFK a gesslein jsou nejvíc super kočárky

petaska
30. kvě 2020

@jirinka1989 skoro jsem si to i myslela 😀 Už ho máme doma a zatím naprostá spokojenost. Teda akorát jeden drobný zádrhel... Když jsem chtěla dát do košíku pod kočárkem krabici s botami, zjistila jsem, že ji tam žádným otvorem neprocpu 😂 Ale to je "problém", který se dá přejít mávnutím ruky 😊