Kočárek V-Cross. Máte zkušenost?
Dobrý den, jsem tu úplně nová a nevím jestli píšu do správného diskusního tématu. zajímal by mě Váš názor na kočárek V-CROSS? máte s ním prosím někdo zkušenost?
Děkuji 🙂
Stručné shrnutí
- V-CROSS (výrobce DEPEMO) se vyrábí jako trojkolka i čtyřkolka (označovaná také V‑travel) a nabízí volbu plastových nebo nafukovacích kol, nastavitelnou tuhost pérování pístem místo klasické pružiny a možnost připojení autosedačky pomocí adaptéru.
- Uvedené rozměry hluboké korbičky jsou 76 x 34 cm a velikost lůžka 92 x 33 cm; výrobce uvádí hmotnost podvozku 12,5 kg a váhu vaničky 4,2 kg, uživatelky však naměřily podvozek cca 11 kg u verze s nafukovacími koly.
- V-Cross je dostupný v kamenných prodejnách i e‑shopech (zmíněné prodejny: Zlín, Opatovice n. Labem / Vesna, Boskovice – Bazárek u Světlušky, Blansko, Pardubice – prodejna DUHA, Chrudim N.E.C.) a někteří rodiče řeší i dovoz z Polska (Český Těšín, Bielsko‑Biala) kvůli nižší ceně.
Nejčastější otázky
Q: Kde lze V‑Cross / V‑Travel naživo vyzkoušet v Česku?
A: Uživatelky uvádějí kamenné prodejny ve Zlíně, v Opatovicích n. L. (prodejna Vesna), v Boskovicích (Bazárek u Světlušky, pod Restaurací 29), v Blansku (Bartošova 5 u hlavní pošty), v Pardubicích prodejnu DUHA (Češkova 1328) a prodejnu N.E.C. v Chrudimi; e‑shop Mall.cz má občas vystavené kusy, doporučují ověřit dostupnost telefonicky.
Q: Kolik váží podvozek a vanička V‑Cross?
A: Výrobce uvádí váhu podvozku 12,5 kg a váhu hluboké vaničky 4,2 kg; uživatelé uváděli reálné váhy podvozku kolem 11 kg (měření čtyřkolky s nafukovacími koly) a různé e‑shopové dotazy uváděly i 9 kg, což je rozpor mezi zdroji.
Q: Jaké jsou vnitřní rozměry korbičky a do kdy je vhodná?
A: Hluboká korbička se v diskuzi uvádí jako 76 x 34 cm a lůžko 92 x 33 cm; rodiče píší, že korbička byla dostačující až do cca 5–6 měsíců (některé děti seděly v sporťáku dříve podle preference dítěte).
Q: Jaký je rozdíl mezi trojkolkou a čtyřkolkou (V‑travel) v praxi?
A: Čtyřkolka (V‑travel) má otočná přední kola a uživatelky popisují lepší ovladatelnost na místě, lepší zatáčení a menší riziko převrácení; trojkolka může být podle některých zkušeností komplikovanější při otáčení na místě a méně stabilní v určitých manévrech.
Q: Lze na podvozek nacvaknout autosedačku a funguje ISOFIX?
A: Autosedačka se na podvozek připevňuje přes adaptéry (v diskusi zmíněn adaptér pro nacvaknutí sedačky na podvozek); ISOFIX se pro autosedačku V‑Cross podle příspěvků nevyužívá a autosedačka u V‑Crossu je ve vláknu uváděna s hmotností 2,5 kg.
Q: Jaké technické problémy a reklamace se objevily u V‑Cross?
A: Zmiňovány jsou případy, kdy aretace předních kol táhne kočárek na jednu stranu nebo kočárek táhne při aretaci, potřeba rozšroubovat konstrukci kvůli vyprání vnitřku, problémy s vyšisováním tmavých potahů a situace, kdy nafukovací kola nezapadnou do výtahu; obchody v diskusi slibují servis během 24–60 hodin podle konkrétní prodejny.
Závěry z diskuze
Shoda
- V‑Cross je v diskusi vnímán jako atraktivní multifunkční kočárek s možností volby kol (plastová vs. nafukovací) a s několika podvozkovými variantami (V‑max, V‑travel apod.).
- Uživatelky doporučují před objednáním vyzkoušet konkrétní kus kvůli možným výrobním odchylkám (řízení, aretace kol, odchylky v provedení).
Sporné názory
- Některé rodičky píší, že čtyřkolka s otočnými předními koly je lépe ovladatelná; jiné uživatelky mají zkušenost s konkrétním kusem, který při aretaci táhl na jednu stranu, což vedlo k reklamačním zásahům.
- Některé příspěvky tvrdí, že vnitřek korbičky jde vyprat jednoduše, jiné uvádějí, že je potřeba kočárek rozšroubovat, aby se vložka mohla vyprat.
Otevřené otázky
- Zda jsou popsané problémy s aretací a táhnutím k jedné straně systémový problém napříč výrobou nebo záležitost jednotlivých kusů.
- Jaká je dlouhodobá životnost a odolnost (např. šití a barevné vyšisování) u různých barevných variant V‑Cross z hlediska provozu po letech.
- Jak přesně se liší hmotnost a ovladatelnost jednotlivých typů podvozků (V‑max vs. standardní vs. travel) v praxi pro uživatele s různými konfiguracemi kol.
Zmíněné značky a firmy
DEPEMO, depemo.cz, babyworld.eu.com, kocarek.com, prodejna DUHA (Pardubice, Češkova 1328), Mall.cz, N.E.C. Chrudim, Vesna (Opatovice n. L.), Bazárek u Světlušky (Boskovice), Babystar, kocarky‑zlin.cz, kocarky.pepee.cz, Implast, Mikrus Alu Sprint, X‑lander, Gesslein, Dorjan, Jané, Teutonia, Mikádo, Roan, Pampeliska.net
Zmíněné produkty a metody
V‑CROSS, V‑travel (V‑TRAVEL), V‑max podvozek, nafukovací kola, plná (plastová) kola, pístové nastavení pérování (místo pružiny), adaptér pro nacvaknutí autosedačky, autosedačka (uváděná hmotnost 2,5 kg), novorozenecká vložka do sedačky, ISOFIX (uváděno jako nevyužitelné pro tuto sedačku), pláštěnka, síťka proti hmyzu, fusak, praní vnitřního potahu vyžadující rozšroubování, aretace předních kol, otočná přední kola, rozměry korbičky 76 x 34 cm, lůžko 92 x 33 cm, výrobní uváděná hmotnost podvozku 12,5 kg
Místa a osoby
Zlín, Opatovice nad Labem, Boskovice, Blansko, Vyškov, Český Těšín, Bielsko‑Biala, Pardubice, Chrudim, Kroměříž, Ostrava, Plzeň, Praha, Mladá Boleslav, Rožnov pod Radhoštěm, Vysočina, Severní Morava
no, ťuk a sme u toho. Ten emitexovej fusak má přece oddelávací ten spodek!!!sem pude ten bordel z botiček!
Ja ho pro autosedačku neprořezávala, tak mě to čeká ted na zimu, no z toho strach nemám, to asi nejde ani pokazit ty "díry" jsou obšité..jen vědět kam jsem ho strčila. Já se těšim. Už budem velcíí 🙂
ahoj 🙂
skleni: ten fusak emitex je právě velkej, pro větší děcko, když se nastaví. Jinak ještě prodávají Aesthetic. Ten je taky nastavitelnej, ale dražší.
majanak: jo, ale co na podzim, to s fusakem jezdit nebudeš 😅 a co ty boty od bláta, budou na ty podpěrce nohou 😝I když vy ještě asi budete malí, ne? Psala jsi, že jste ho kupovali v únoru. Já jsem ho prořezala akorát do autosedačky až na kluka. Na holku jsme ho neměli prořezanej vůbec, ani v kočáru. Nesnesla být uvázaná 😒
taky řeším jak budu mít na podzim a v zimě pěkně zasviněný kočík,tu slídu na sportáku totiž taky nemáme ☹ už mě napadlo že mu snad na boty nechám ušít návleky nebo že by igelity na botičky 😀 😀
jinak zatím žádný problém s kočárkem nemáme
hele já jsem měla prvního také obyč kočár a dalo se to i v zimě. Bylo mu rok a půl a v pohodě, šlapat se mu moc nechtělo, tak nemusíte mít strach, určitě budou hačat.
Ahojte holky,
citam, ze je tu vela nazorov na kocarky Firkon Verano a V cross. Termin porodu mam za 6 tyzdnov a uz by som chcela mat kocarek vybaveny, bohuzial nevieme sa rozhodnut medzi Firkonom a V cross. byvame ve 4 patre takze budem hlboku korbicku bravat casto do schodov Firkon verano ma 5.5 kg a V cross 4.2 inak mi pridu skoro rovnake az nato, ze Firkon Verano ma lepsiu vybavu.
Mate niekto skusenosti s nosenim miminka v hlbokej korbicke do schodov?
Vsetkym maminam pekny den
katarina: já se pokoušela jednou spící dítě přenést do druhýho patra v hluboké korbě a víckrát ne 😅 Je to hrozně těžký s tím dítětem. My jsme měli těžké dítě, tak to bylo i tím 😒 Nadřela jsem se teda dost. Holky tady určitě přidají taky svoje zkušenosti 😉
Ja vim :D pravdepodobne budem mat ruky ako Herkules 😒 ale co ine mi ostava??? ☹ inak som sa uz rozhodla definitivne pre Firkon Verano takze hura v pondelok po neho do Tuchlovic.
Ahojky
já jsem to nezkoušela, asi bych se ztrhla. Ale jako řešení vidím kočárek s vložnou taškou na novorozence. Ta je rozhodně lehčí. Přeji příjemný nákup
katarina: já jsem měla na první dítě kočár s vložnou taškou, a jak píše sklenicka, je lehčí a líp se nese do schodů 😉 Taky přeju dobrej kup, a hlavně potom spokojenost 😉
Kočky normálně jsem našla originál fusaky do toho našeho kočárku. Ale asi bude lepší Emitex z druhé ruky, hodím se odkaz http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16199505&ta...
zrovna ten první by pasoval nám, ale nevím nevím
Jojo, ty fusáky znám, jsou krásnééé, ale praktičtější a teplejší bude určo ten oblíbený EMITEX
furt neeee, pojedem teprve do Ostravy omrknout ještě jiný kočík, pak se definitivně rozhodnu a odjedem už s nějakým kočárkem 😀
HIHI, no tak zatím ještě nějaký čas máš viď?? Koukala jsem i tobě do alba, ten zelený bych chtěla vidět na vlastní oči, je moc pěknej.
sklenicka: jé, to vidím poprvý ty fusaky 😕 🙂 Jsou pěkný, ale pochybuju že by se mně tam malej třeba ve 2,5 letech vlezl 😅 My máme emitex, sice už má něco zažitýho, ale na malýho ještě musí vydržet 😀
evita:jj, souhlas se sklenickou 😅 moc pěknej kočárek ten zelenej. co je to vůbec za značku, nemůžu to najít 😅
Leo: je to Espiro GTX myslím, je fakt úžasnej, hele hned bych měnila. Jinak já jsem včera našla na mmb paní a ta prodává emitex za 650,- tak do něj asi půjdu. je jako nový
jj, je to Espiro GTX, je super, ale nakonec jsme objednali V cross, nejsem si uplne jista rozhodnutim, ale ten espiro ma napr. strasne maly kosik a nemeli ho tam v te zelene, jen modry a cerveny - ten cerveny byl super
a ani tam nemeli autosedacku, tak trochu zklamani
Evit: takto je škoda, tenhle také nemá nic extra koš,al to jsi asi viděla viď. 😉
skleni: tak to je hodně dobrá cena za ten fusak 🙂
evita: tak koukám, že jste se nakonec rozhodli pro v-cross 🙂 Mně by na tom espiru vadily jen ty průhledný okýnka na boudě u sporťáku. Měla jsem už jeden takový kočár a dost do něj svítilo 😒 A taky jsem četla, že je snad šířka sedáku jen 31 cm, to je dost málo. Jinak je moc pěknej. Ale každej kočár má svý pro a proti 😉 Tak snad budeš s V-crossem spokojená. Objednali jste čtyřkolku nebo trojkolku??
joo,snad budem spokojeni!!!! 😀 Máme objednanou čtyřkolku. A ten košík je podstatně větší než u toho espira, viděla jsem včera oba. Nepotřebuju obří koš, ale aspon nějaký použitelný.
leonik: vidíš, mě se ty okýnka zas líbily 😀 a to lůžkko je asi plus minus stejne s v-crossem, neměřili jsme to, a na netu jsou všelijaké údaje...
No to je jedno, každý kočár má svoje zápory a tak věřím, že na ty dva roky, co budu v cross pouzivat, ze bude uzitecný a hlavně at se nekazí, to je moje největší přání 😉
Katarina - Zkontroluj, jakým způsobem se korba vycvakává, V-crossovou já sama nemám šanci vycvaknout a pak když ji nesu, bodají mě do nohy ty čuply, kterýma se to přicvakává na podvozek 😅 V tomhle případě bych byla jasně pro tu vložnou tašku.
ahoj holky takze doporucujete kocik v cross???taky je to muj favorit tak snad vykona dobrou sluzbu........ 😉
Pipet- Ahoj diky moc ten V corss som skusala odopnut korbu a ide to strasne tazko, takze som sa nakoniec rozhodla pre Firkon tam to ide lahucko. Mam aj tasku pre babatko tak dufam, ze to nejako zvladnem ale bude aj tak kvalitna posilka kedze ja mam 47 kg v beztehotnom stave :D.
Ked sme boli pozerat V cross vadila mi hlavne sportova verzia a polohovanie ako pisali aj ine maminy, potrebujes tri ruky 😒
Drzim palce vsetkym aby si vybrali to najmensie zlo co sa tyka kocikov, lebo ani jeden nieje idealny :D
Ahoj holky, pořád se rozhoduju, který kočárek koupit. Termín se mi pomalu blíží a já začínám být z hledání kočárků dost vyřízená. Líbí se mi i v-cross travel, ale každý obchod má různé podvozky travel (vepředu s obloukem jako u tříkolky cross nebo jen tyčky, které končí kolečkem) 😅 Poradíte mi, který je lepší a hlavně bezproblémový? Děkuju 😀
Ahojky,tak my už máme ten náš dooooomaaa!!!! jupí, je parádní a vůbec nejde těžko sundávat korba, vše jde hladce a lehce. Tak nevím, existuje více typů stejného kočárku? 😅 😅

Aháá, no tak to se mám na co těšit. Ten mám právě v merku, ale asi si ho seženu na MMB, tak jich je dost 😵
Ale moc děkuji 😉