Kočárek vhodný na sport a do terénu. Jaký máte?

meekos
19. lis 2019

Ahoj, chtěla bych se zeptat spíše na zkušenosti... jsem prvorodicka a tak možná naivně si myslím, jak budu si budu s miminem užívat jízdu na bruslích, výlety i na nějaké kopečky nebo si zajdem spolu zaběhat... hledám proto vhodný kočárek... je někdo, kdo si užívá s miminem aktivne? Jaký kočárek mate? Trojkombinaci vidím jako výhodu ale to už bych chtěla asi moc? Díky za ochotné a mile odpovědi

yanyt
19. lis 2019

Dobré ráno, my jsme k těmto účelům pořídili Thule urban glide 2, je super jak do terénu, odpružená kola,... tak do města.

snahnah
19. lis 2019

@meekos Na hory a turistiku šátek nebo nosítko 😉

nikolakoezlova
19. lis 2019

Ahoj, na brusle a běh je vhodný X-Lander run. U prvního dítěte jsem si koupila trojkombinaci kočáru a po 7 měsících zjistila, že je absolutně nevhodný jako sporťák. Korba se používá jen chvíli a pak už jen sporťák, měl by být lehký. Tak teď jsem to udělala naopak. Koupila jsem si sporťák X-Lander run a k tomu v obchodě zrovna i adaptéry a nejlevnější korbu X-Lander. Autosedačku Cybex a adaptéry a vše to zapadá. Je to krásné lehoučké a jsem maximálně spokojená. 😊

blbajulca
19. lis 2019

To vůbec není naivní představa....já mám z tohohle důvodu Baby Jogger Summit X3😁 fakt doporučuju, je odpružený a na brusle, běh, do terénu....na tohle všecko je super a to i s hlubokou korbou😉 navíc jde sporťák dát do ùplného lehu a je velký, takže i dlouho vydrží...a lehce se s ním manipuluje👍

yanyt
19. lis 2019

Zapomněla jsme dát fotku, vypadá i krásně elegantně a je lehoučký.

saoirse
19. lis 2019

TFK Joggster Adventure. Ze všech výše uvedených jsme také vybírali, ale vyhrál tento. Je super do terénu, na sport i dobře použitelnej ve městě. Na rozdíl od Baby Joggeru má minimum plastových částí (vše hliníkové), na rozdíl od Thule není tak extrémně rozměrnej (na délku) - i přes to je i pro veliké děti. Dá se na něj nacvaknout i hluboká korba pro miminko. Je to můj čtvrtý kočárek (na třetí dítě) a fakt mohu doporučit, poprvé jsem velmi spokojena.

suromana
19. lis 2019

@blbajulca
Také doporučuji tento kočárek, velká spokojenost, lehký, perfektně skladný, snadná manipulace, doporučila jsem kamarádce a je také velmi spokojená.

wxkatuska
19. lis 2019

@meekos doporucuji rovnez TFK viz.vyse. Mela jsem i korbu, jenz sla predelat na maly sportak. Vajicko bych koupila kvalitni zvlast a dala na adaptery 😉

makronka222
19. lis 2019

Mam Joolz a byli jsme na horach i s nim beham. Jako stejne jsou vsude asfaltky, tak je to jedno

kosi_cek
19. lis 2019

Určitě si se svými dětmi žiji aktivně už od jejich narození, ten kdo chce cestu si určitě najde, i když třeba cesta bude klikatá, takže s chutí do toho,...! Sama kočárek jako takový nepoužívám, přijde mi příliš omezující, navíc jsem zažila problém s výdrží dítěte při pobytu v něm, což je pro mě také hrozně omezující a prostě kočárek se nestal nikdy tím pravým prostředníkem a pomocníkem, i když jako prvomatka jsem to s ním zkoušela. Své děti nosím (respektive jsem je už všechny odnosila) na svém těle v šátku, projdu tak úplně všude, ať jsou závěje, blátivá, či kamenitá cesta nebo úzká soutěska nebo prostě obyčejné schody, obrubníky a td., nepotřebuji žádnou pomoc, jsem snad jen ráda, když nemusím nést moc dalších věcí navíc, ale když na to přijde, navléknu k dítěti z druhé strany i velkou krosnu, však dobrý trénink je třeba nebo ne? Jsem svobodná i v tom, že tak dítě můžu kdykoliv nakojit, aniž bych musela zastavovat. Jelikož je naším velmi důležitým dopravním prostředkem kolo, tak nošení kombinuji právě s kočárkem připojitelným za kolo- cyklovozíkem, mohu tak jezdit na kole už s velmi malým miminkem nebo taky běhat, a kdybych jezdila na bruslích, tak i bruslit nebo třeba běžkovat (to se dá i se šátkem), bývají k tomu různé sety buď v základní výbavě nebo volitelné. Takový vozík je v porovnání s normálním kočárkem spíš takové monstrum, ne zvlášť vhodné do města, či MHD, ale otevírá další aktivní obzory, uveze i předškoláka, či školáka, takže si člověk může naložit i extra zátěž vyrazit, má obrovská kola a projede leckde, pokud se tamtudy tedy vleze 😀 Zrovna teď jezdím taky se značkou Thule (dříve Chariot) a mohu doporučit, dříve Croozer, ale nabídka je široká, existuje třeba i česká značka Kozlík, ten vozík je opravdu lehký (s vozíky tohoto typu se běhá i s většími postiženými dětmi na těch velkých běžeckých akcích), ale ta cena je vyšší...Takže tohle je jedna z mnoha cest, jak si může žena zařídit aktivní mateřství 😉

verunka_korunka
19. lis 2019

@saoirse jenze tfk je tezsi nez ostatni zminene. Proto jsem ho zase ja zavrhla... je rozdil tahat o 2,5kg vic nebo min do kopce. Kamaradka mela tfk, zkousela jsem si s tim i jezdit a teda je takovy tezkopadny, podle me. Ale moje srovnani ted je s bugaboo a ten proste "jede sam". Proto se mi libil summit x3, taky se s nim jede lehceji a snadneji. Stale hledam a rozhoduji se, budu kocarek kupovat na jaro...

hermia
19. lis 2019

Summit x3 a urban thule glide 2 jsou na brusle a teren špička. (Je treba si dat pozor aby brzda byla na zadni kolecka, v parku jsem potkala pani s nejakym terenakem s brzdou-bruslila a pekne si natloukla tim ze mela brzdu ve predu) Mam summita a zbozuji ho (kazdy den s nim sjizdim a vyjizdim do tretiho patra. Tet jsem tehotna a deti budou od sebe necely rok a pul, budu kupovat thule urbat glide 2 double s korbou.”

wxkatuska
19. lis 2019

@verunka_korunka summit mi naopak proti tfk prisel hure ovladatelny a pocitove mene kvalitni. Je pravda, ze tfk je tezky

texetka
19. lis 2019

Opravdu do terenu jsme meli charriot. Byli jsme s nim vsude. Treky, dolomity, lesni cesty, polni cesty, snih, bahno,primo pres les - mimo cesty.
Ted nebude prvni rok moc casu na tury, takze kupujeme thule, projede polni cesty, lesni. Ale primo do terenu jako takoveho neni.
A mame satek a nositko.

saoirse
19. lis 2019

@wxkatuska Není jen pocitově... Má dost plastových spojů na zátěžových místech (ten Baby Jogger), to není úplně záruka trvanlivosti... Já ho chtěla, vizuálně se mi moc líbí, ale tohle mě odradilo. Věděla jsem, že budu chtít převážet i dvě děti naráz a že zátěž bude mít extrémní. TFK je těžký, ale zvedat kterýkoliv kočár, když je v něm cca desetikilové dítě a je to sporťák, a ne golfky (mám bohatou zkušenost, u nás ve městě jezdí zásadně vysokopodlažní bariérové autobusy) je masakr... No a Thule by se tam vzhledem k délce skoro nevešel. Ale je taky krásnej a ten design je super... Jen mi nepřijde dost "obojživelnej". Ale to už je hlavně o tom, co kdo potřebuje. Čistě na běh jsou stejně nejlepší modely s fixním předním obřím kolem, ale ty jsou pak všude jinde prostě nepoužitelný

saoirse
19. lis 2019

@verunka_korunka On je určitě lehčí, kvůli tomu plastu. Pak je na zvážení, jestli je to z dlouhodobého hlediska výhoda nebo ne (a jak moc velkou zátěž má ten kočárek před sebou🙂. Já jim dávám dost zabrat

maargit
19. lis 2019

@saoirse Ze se pletu do vasi diskuze... Ale pripojim se se svou zkusenosti. Nejdrive jsem kupovala kocarek klasiku. No, po deviti mesicich slo to tezky monstrum z domu. Koupili jsme prave summita a pro usetreni z bazaru, kde odvozil 2 deti. Nachodim denne celkem hodne, dcerka neni lehke dite, chodim v ruznych terenech a kocarek stale bez problemu. Krome samozrejme mensich odrenin. Proste uz vozi 3.dite. Ten plast bude tedy asi nejakej "americkej", ze tu obrovskou zatez vydrzel😁 Navic ovladatelnost bez chyby. Jednou rukou se otoci na miste a to je plne nalozenej.

saoirse
19. lis 2019

@maargit Tak to by bylo fajn, kdyby ta kvalita tříkolek byla natolik srovnatelná, že by zakladatelka neměla mít šanci při výběru udělat chybu🙂 Já své předchozí čtyřkolový sporťáky komplet odrovnala (Gesslein i Valco Snap bohužel skončily svoji službu ve stavu žalostným), takže v jiných kategoriích mám zkušenost, že je třeba pečlivě vybírat. Je fakt, že naprosto využívám tu maximální nosnost 34 kg (za jedenactikilový batole musím občas posazovat šestnáctikilovou dceru, k tomu pak nákup do košíku a už to frčí), ale to už je asi dost specifický využívání kočáru a málokdo má tu potřebu jej využívat takhle do extrému. Ono vždycky je nakonec nejlepší sjet do obchodu, tam si jednotlivý typy vyzkoušet a podle toho se pak rozhodnout

suromana
19. lis 2019

@maargit
Já mám summit po prvním dítěti jako nový, a to jsme s ním běžně brázdili hřebeny hor, teď se pomalu chystá na druhého prcka. Jediné, co mi vadilo, že byl trošku větší do tramvaje, ale to už teď řešit nemusím, z Prahy jsme se odstěhovali na venkov.

maargit
20. lis 2019

@saoirse Ja si myslim (podle zkusenosti kamaradek i mych vlastnich), ze pokud se pani rozhodne pro tfk, summit, thule, easy walker, x-lander (pokud jsem na nejaky zapomnela, tak klidne doplnte), tak neudela vylozene chybu. A klidne bych doporucila prave z druhe ruky. Ona ta chyba pak tolik neboli😊 Ale chapu, ze chce na miminko novy kocarek. Valco je takova dobra varianta asi do mesta, ale proste nemuze konkurovat temhle trikolkam. On prave ten sportak by mel byt nekdy nadepsan v uvozovkach😁

maargit
20. lis 2019

@suromana Ja s nim jezdim prave nekdy i v te prazske tramvaji a v nizkopodlazni nemam problem (nebo jsem takovy ignorant, ze prejedu tem lidem v tomhle prostoru nozicky😁). Problem mam spis, kdyz je nas tam hodne maminek, ale to mame problem vsechny. Proste ja za nej budu hlasovat vzdycky😁

verunka_korunka
20. lis 2019

@saoirse tfk ma nosnost 34kg, summit x3 35kg. Videla jsem ho po 2 detech a neprislo mi, ze by byl nejak vychozeny. A s tou vahou... nakladani do busu a chuze po schodech je jedna vec, ale je to jen chvilka, ale ja spis myslela tlacit kocar do kopecka. Bydlime na kopecku a vzdy se domu vracim do kopce a treba s nakupem v kocarku je to hodne znatelny rozdil, jestli je kocarek jeste tezsi a nebo co se jizdnich vlastnosti a ovladatelnosti tyka. Treba jsme jely vedle sebe s kamaradkou, ja bugaboo donkey pro sourozence a ono mono easywalker a kdyz jsem tlacila oba kocarky zaroven tak to bylo jak nebe a dudy... vaha i ovladatelnost easywolkeru byla strasna. A tfk je tomu dost podobny :( teda aspon podle me.

saoirse
20. lis 2019

@verunka_korunka On ale ten Baby Jogger dřív tu nosnost takovou nemíval, míval klasicky 15 kg, ta vysoká je až záležitostí posledních řad (alespoň tehdy, když jsme vybírali to tak bylo). Taky bydlíme ve vysokém strmém kopci, vím, o čem mluvíš, ale to pro mě není zdaleka takový problém (jsem trénovaná) jako nakládat po schodech do busu sama 25 kg dítěte i s kočárkem🙂 Chvilka to je, ale likvidační. (S bugaboo zkušenosti nemám, ani jsem o něm neuvažovala, neb jsem velmi vysoká a on má korbu položenou dost nízko.) Ale to je fakt všechno na každého zvážení. Já proti tomu kočárku fakt nic osobního nemám 😄 Jen z uvedených důvodů preferuji jiný.

saoirse
20. lis 2019

@verunka_korunka A uvedená nosnost je samozřejmě pěkná, pak je otázka, jestli se v realitě osvědčí. Mně se TFK osvědčil denně naložený na max, proto ho doporučuji

verunka_korunka
20. lis 2019

@saoirse jasne, je bytelny a je to na nem videt na prvni pohled ;) chapu

maargit
20. lis 2019

@verunka_korunka Jen se ze zvedavosti zeptam, pac jsem lina dohledavat, jestli se ten bugaboo pri srovnatelnych sportovnich vlastnostech blizi tento ostatnim kocarkum i cenove. Mozna jen mam v hlave neopodstatnenou predstavu, ze je to o min.10 tisic vyse. To neni rejpani, jen to tak srovnat mezi sebou. Mam totiz pocit, ze pri dobrem hledani (klidne i v nemeckych eshopech) se ty kocarky tfk, thule, atd. dostanou na vzajemne podobnou cenu. Bugaboo nevim, pac jsem nikdy nehledala. Myslela jsem si, ze uz je to moc drahy predem

alexovka
20. lis 2019

Za mě také Baby jogger Summit X3. Na brusle, do terénu i města nejlepší. Teď ho mám na druhé dítě a velká spokojenost ;)

maargit
20. lis 2019

@alexovka Jo, a to se musim zeptat teda. Ja nebruslim, pac to neumim. Ale co to madlo? Neni to na brusleni moc nizko? Byla by to hned druha vec, co by me napadla, kdyz bych vyrazila s kocarkem na brusle. Prvni by byla, o jakej kandelabr se zabiju😁 Jinak kopu za summit, ale pri me vysce cca 175cm fakt nevim, jak bych to davala.

alexovka
20. lis 2019

@maargit měřím 169 a manžel 180 a oba s kočárkem bruslíme v pohodě. Na bruslích jsme samozřejmě ještě vyšší, ale na ty max dvě hodinky na ježdění se to dá vydržet ;)

verunka_korunka
20. lis 2019

@maargit bugaboo je cenove hodne vysoko. Ja ho kupovala z bazaru za 20tis (novy by vychazel na 35-40tis v nasi vybave). Jako kocarek pro 2 deti je neprekonatelny, opravdu uzasny a da se slozit (zuzit) na 1 kocarek. Jinak na sport to neni. Bugaboo ma jeden na sport, s pevnym prednim kolem, nevidela jsem, nezkousela jsem a ani bych do pevneho kola sama nesla, potrebuji otocne kolo kvuli manipulaci v mhd, obchode a ve meste. Jedna z kamaradek mela tfk s pevnym kolem a na sport asi super, ale pro me na normalni jizdu to bylo neco na moje nervy, ona si to chvalila a prislo ji to super 🙂