Kočárek X-Lander XT. Jaký na něj máte názor?

misakiki
4. srp 2007

Ahojte maminy stávající nebo budoucí,ráda bych znala váš názor na kočárky značky X-Lander,typ XT z kolekce 2007.
Děkuji

terrezka
6. srp 2007

ahoj holky. my jsme se po dlouhém výběru rozhodli pro X-lander tříkolku. je to opravdu úžasný kočárek a ve všem jsme u něj spokojený. budeme kupovat komplet - sporťák, korbičku a autosedačku. tak už se moc těším až s ním poprvé vyjedeme 🙂 Ještě bych se Vás chtěla zeptat.... nikde se mi nepodařilo najít jestli X-Lander je česká značka nebo jaká vlastně.. neví to některá z Vás? to já jen jako pro zajímavost 😀 fakt se na něj moc těším a mám chuť se na něj chodit dívat do obchodu každý den 🙂 díky

petra.v
6. srp 2007

Musko, díky. 🙂 koupím ho.
Terko, údajně polská značka.I já jsem z něho nadšená a máme ho už koupený. 🙂

musko
6. srp 2007

Je polský, ale údajne ho už robí Qunny ako lacnejšiu verziu - vraj to kúpili - som čítala, ale neoverovala.

terrezka
6. srp 2007

děkuji moc holky. sem moc ráda, že nás je víc, který jsme nadšený z X-landera!!! Mám koupený taky zimní fusak od emitexu a jsem moc ráda, že jsem se tady dozvěděla, že za prvé se mi vejde do našeho super kočárku 🙂 a taky radu, že ho mám prát raději v ruce..... Tak se rovnou zeptám ještě na jednu otázku... Má někdo z Vás koupený komplet? ptám se totiž kvůli těm adaptérům.... ty adaptéry jsou stejné na autosedačku a korbičku? nebo musím mít zvláštní adaptéry na autosedačku a zvláštní na korbičku? budeme ho objednávat v sobotu, takže se když tam můžu zeptat v prodejně, ale tady se mi líp kecá 😀 díky

petra.v
6. srp 2007

Terko, my máme hl.korbičku a spořťáček.Autosedačku jsme nekupovali neboť máme od Maxi Cosi.Ty adaptéry jsou jiné jak na korbu tak na autosedačku.To Ti vše vysvětlí v obchodě i s nacvakováním.Tak pápá

musko
6. srp 2007

Terezkaa, ak by si chcela, adaptéry na autosed. mam nevyužité - tak Ti ich rada dám. Ak by si chcela, naíš do IP. 😉

zdenik123
7. srp 2007

Holky mám dotaz...ohledně kočárku....
mám tak nějak představu....chci čtyřkolku spíš do terénu, větší kola...přední taky...né ty menší u sebe...a chci aby s nima šlo hýbat...což x lander má ty přední otáčecí...jen mám dotaz, zda má přehazovací rukojeť...a lze dítě vézt směrem ke mně....nebo prosím poradťe...na který kočárek bych se měla zaměřit...díky moc...také se mi líbí DorJan cross country, ten zatím požadavky splnuje, jen zase přední kola nejdou otáčet...a je polský což mám taky strach...tak babo raĎ 😀

brendi
7. srp 2007

taky jsem se ptala na veletrhu na výrobce a paní mi řekla že china, já si myslela že se vyrábí v polsku a ono že ne že v číně, no tak babo rad, ale to je jedno, ne, hlavně že jsme spokojené.
Zrovna včera jsem viděla jednoho tatínka co si vezl malé babuško v XA, ta korba je perfektně tvarované, na foto z profilu vypadá ale divně ale na živo je nádherná. já mám XT

petra.v
7. srp 2007

Zdenko, X-lander nemá přehazovací rukojeť. 😒
čtyřkolka terénní je X1.
🙂

krista
17. bře 2009

bertica.h • 1d, 30tt • 12. únor 2007 ve 12:48
ahojte babulky!počuli ste niečo o tom,že X lander Xt má nejaké vady?ja som o tom počula,ale neviem presne o čo ide..my ho máme a sme velmi spokojní,ale dokonca je to vraj nebezpečný kočík..podaríte,ak viete?dakujeme

janica.. • 1d • 12. únor 2007 ve 12:51
Zdarec, u nás ve zprávách bylo, že je nebezpečný x lander AA, ale ten jsem neviděla vůbec v prodeji!!! Já mám zrovna objednaný x lander x1, tak jsem se taky lekla!!

edita • 12. únor 2007 ve 12:58
Ahoj holky, jediné co jsmen našla ke zprávě o nebezpečnýc kočárcích je toto, cituji:Česká obchodní inspekce (ČOI) při kontrole dětských kočárků zjistila, že deset ze 12 odebraných typů kočárků je pro dítě velmi nebezpečných, a to hlavně z mechanického hlediska. Uvedla to televize Nova. Některé kočárky mohou způsobit až zlomení končetin. U pěti kočárků zjistila inspekce až stonásobné překročení povolené hladiny ftalátů. ČOI s okamžitou platností zakázala jejich prodej. Většina nebezpečných kočárků přitom pochází ze zemí EU.
U výrobků Tako City Voyager, Style AT BéBéCar, Sojan Exclusiv, Platon 3 AIR a Scout x Classic našla inspekce folie nebo popruhy obsahující stonásobky povoleného množství ftalátů. Ty mohou u dětí způsobit hormonální poruchy. Nejhorší výsledek zaznamenali u kočárku Style AT BéBéCar. "Zde je obsah ftalátů víc jak 330krát větší, než má být. Tento výrobek je bohužel ze země Evropské unie, z Portugalska," řekl Pěkný. Z mechanického hlediska vyšel jako nejhorší Tako City Voyager.

macanet • 1d • 12. únor 2007 ve 13:40
X- lander neprošel díky tomu, že má ostré šroubky v konstrukci, ale bylůa to trojkolka barva modro-červená a to je stará kolekce.Jinak já chci X-lander XA a tak si ho koupím, jelikož jsem na něm nic neshledala a jedna maminka tu má trojkolku a ta říkala, že je spokojená 🙂

musko • 1d, 22tt • 12. únor 2007 ve 13:45
Ahojte!
Všetko, čo sa týka kočiarikov X lander hľadajte na stránkach predajcu - www.babypoint.cz, v aktualitách, na prípadné dotazy Vám radi odpovedia! A buďte v pohode, ten čo ukazovali v telke bol dopredaj a už sa nevyrába ani nedováža.

krista
17. bře 2009

brendi • 1d • 4. červen 2007 ve 12:48
mohly by jste mi prosím napsat své zkušenosti s tímto kočárkem, já sama ho mám ale už jsem si musela objednat pěnu na rukojet jelikož se mi ta původní začala trhat, jinak jsem ale spokojená maximálně

lilourich • 4. červen 2007 v 19:53
Ahojky taky by mě to zajímalo, chtěli by jsme ho koupit, až bude malej sedět, ale myslím že je v poho ne?

zuzka1000 • 1d • 4. červen 2007 ve 21:00
Brendi od kolika měsíců v něm dítka mohou být nevíš ?

brendi • 1d • 5. červen 2007 v 07:28
záleží jak je dítko veliké a jak dlouho vydrží v korbičce, ale sporták se muže použít od cca 6 měsíců +-, neměla jsem zkušenosti se stabilitou trojkolky ale já mám strašně živé dítě které mi za jízdy i samo vyskočí pokud ho nezakurtuju ale stabilní je pořád. Je lehký a dobře ovladatelný, žádné potíže nebyli, až na tu pěnu.
Na druhé mimi jen k tomuto podvozku dokoupíme korbičku, líbí se mi barvy kolekce 2007

majenka • 1d • 5. červen 2007 v 07:35
Brendi: tento kočárek je můj zatím největší favorit, takže také uvítám všechny postřehy. Jak se s ním jezdí ve sněhu??? A schody zvládáš?Říkám si, že mimčo narozené v lednu nebo v únoru v korbičce vydrží i navlečené a další zimu už bude ve sporťáčku...

brendi • 1d • 5. červen 2007 v 07:41
já to ve sněhu ještě nezkoušela, bohužel ale má kola daleko od sebe tak si myslím že je hodně stabilní, bohužel mě nenapadlo že budou problémy ve dveřích, zkrátka jsem neprojela musela jsem si otvírat druhé lítačky......ale pak jsem zkusila najet první jedním zadním kolem, vytočit se a pak najet druhým zadním kolem.....a už to bylo 😀

brendi • 1d • 5. červen 2007 v 07:48
ne bohužel ale ještě že má kola daleko od sebe 😎 😀

lilourich • 5. červen 2007 v 08:08
brendi, prosím tě, jak daleko má od sebe ty zadní kola?

petra.v • 1d • 5. červen 2007 v 08:13
Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat, čekáme miminko na listopad.Favoritem se pro mne stal X-lander X1 je to z kolekce 2007 čtyřkolka.
Moc se mi líbí, ale velikost korbičky je maličká, myslíte si, že to přes zimu zvládneme a na jaře použijeme již sporťák,prosím zkušenosti.
Pokud se nepletu korbička má d73 x š31 x v18cm.
Děkuji za info. Krásný den, Petra

krista
18. kvě 2009

kikinka18 • 16. květen 2009 ve 14:53
ahoj holky muzu se vas zeptat kdo mate jake zkusenosti s kocarkem xt???

krista
14. led 2010

leila.sayy • 1d • 12. leden 2010 ve 23:40
Ahojky, potřebuji radu. Mám tříkolku a přední kolečko se dá bud zacvaknout aby se neotáčelo nebo se "může otáčet" jenže mě se to kolečko prostě otáčet nechce, nikam stím nedojedu prostě se to nějak kousene... rukou mi to jde lehce, ale když jedu tak teda nééé! Máte někdo podobný problém a radu jak tomu pomoci? Díky

jajina.c • 1d • Včera v 17:18
ahojky, já mám také x landera XT, ale tento problém ne. Zkust to poá dně promazat a jinak to vidím na reklamaci, co čtu diskuze, tak ty přední kolečka u X landerů zlobí...

leila.sayy • 1d • Včera ve 20:52
No, musím to promazat díky moc

zabja
18. únor 2013

Ahoj,stále pročítám diskuze na téma kočárek X LANDER XT,ale nikde jsem nenašla odpověď na můj dotaz.Koupila jsem starší verzi tohoto kočárku a jsem s ním docela spokojená 🙂Pouze by mě zajímalo,zda se někomu stalo,že když jedu na nerovném terénu,tak přední kolečko prostě klape.Dělá to docela randál ,připadá mi,jako by tam byla vůle,či co?Nevím,zda si mám myslet,že jsem koupila šmejd,nebo je to nějaká vada,co ostatní neřeší?Předem moc díky za názory.

misakiki
autor
14. bře 2013

Tohle by dělat nemělo,určo to bude nějaká zvada ☹

mvkoty
14. bře 2013

@zabja já mám také starší verzi a tohle mi nedělá. Podle mě to budou nejspíš ložiska nebo povolené kolo. Co vím od kamarádkx co měla také XTéčko ale rok 2011 tak ten jí rachtal i fungl nový

veruska007
14. bře 2013

@zabja Měli jsme na jiném polském kočárku stejnou závadu - byl za tím uvolněný nýtek v místě, kde se napopuje taková ta černá guma s kolečkem na kovovou konstrukci podvozku. A i když nám to opravili (udělali nový nýtek), tak to moc nepomohlo, vyviklal se za chvíli zase. Chtělo by to šroubky, ty se dají aspoň přitáhnout.