icon

Kočík Peg perego book cross, skúsenosti

avatar
cima11
29. únor 2016

Ahojte dievčatá odette 123 a karnea. Odette vytvorila otázku a tam som vám už nemohla napísať, lebo tam sa dá reagovať iba jedenkrát. (https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/...) Po pár dňoch pridávam svoje skúsenosti s PP book cross. Som zatiaľ veľmi spokojná. Vyskúšala som tie kolieska aj na našich popraskaných chodníkoch, aj na tráve, aj na dlažbe v meste a ide to tichučko. Uvidím, či to bude rovnaké za mesiac, ale teraz je to dobré. Má všetko, čo sa mi na kočíkoch páči - ľahučkú ovládateľnosť, dobré skladanie, sed až skoro do ľahu (skoro úplný ľah), nadstavenie nožičiek, super veľká strieška (aby nesvietilo slniečko) a veľký nákupný košík. A čo som milo prekvapená aj nejaké vychytávky, čo moje predchádzajúce kočíky nemali - okno na strieška na magnet (na starom kočíku som mala suchý zips a vždy som budila malú, keď som sa šla pozrieť, či spí), skladanie také, že sa vnútro kočíka nezamaže, keď sa zloží (na starom kočíku som mala síce tiež výborné skladanie, ale keď sa zložil, tak sedacou časťou dovonku a vždy som ho zašpinila, keď som ho dávala do auta) a dá sa dať až skoro do kolmého sedu, čo je tiež super, lebo môj starý kočík nešiel, a tak sa mi v ňom malá nechcela opierať, lebo nevidela. Ak chcete ešte čokoľvek vedieť, kľudne sa pýtajte.
Túto diskusiu som vytvorila preto, lebo keď som ho kupovala ja, hľadala som na nete skúsenosti a nič som nenašla, tak aspoň ja teraz môžem poradiť.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 3. čer 2026 · 175 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Peg Perego Book Cross je lehký a dobře ovladatelný kočárek s velkou XXL stříškou a možností téměř úplného sklopení do lehu.
  • Book Cross má Soft‑Ride nenafukovací (pěnová) kola a odpružení na předních i zadních kolech; je o 4,2 kg lehčí než Peg Perego GT3, ale uživatelky uvádějí tvrdší podvozek a větší „drncání“ na nerovném povrchu než u GT3 nebo BJ City Elite.
  • Nabízí se dvě hluboké korby: Pop Up (83 × 42 × 67 cm, 4,1 kg) a Navetta XL (87 × 45,5 × 67 cm, 5,3 kg); Modular/Completo set obsahuje Navetta XL, autosedačku Primo Viaggio SL a tašku s přebalovací podložkou.


Nejčastější otázky

Q: Jaké jsou vnitřní rozměry sedací části a opěrky u Book Cross?
A: Uživatelky změřily šířku sedací části cca 32–34 cm a délku sedací části 41–42 cm; délka zadní opěrky byla změřena na ~50 cm a šířka zad na 31–37 cm.

Q: Jsou kola u Book Cross nafukovací nebo píchuvzdorná?
A: Kola jsou Soft‑Ride gumová s pěnovou výplní (nenafukovací) a uživatelky je popisují jako píchuvzdorná.

Q: Lze sportovní část nasadit tváří k rodiči?
A: Ne; sportovní sedačka Book Cross není otočná a nelze ji nasadit čelem k rodiči.

Q: Co obsahuje základní sportovní set a co Modular/Completo set?
A: Sportovní set obsahuje pláštěnku a nánožník; Modular/Completo set obsahuje hlubokou korbu (Navetta XL), autosedačku Primo Viaggio SL a tašku s přebalovací podložkou. Originální pláštěnka stojí uváděně 1 090 Kč, alternativní pláštěnka Emitex cca 200 Kč.

Q: Vejde se do korby fusak pro lednové miminko?
A: Ano; uživatelky uvádějí, že Pop Up korba pojme lednové miminko i s fusakem a že Pop Up často vydrží do cca 9 měsíců; Navetta XL je rozměrově větší.

Q: Kde kočárek koupit a kde řešit servis v ČR?
A: V ČR je dovozcem/distributorem Kenyo s.r.o.; zmiňovaní prodejci/importéři: babystar.cz (prodejna v Horních Počernicích), Malvík, prodejna v Praze na Haštalské; servis řeší autorizovaný servis dovozce a uživatelky hlásily i konkrétní reklamace (např. výměna brzdových kotoučů v záruce).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Většina uživatelek hodnotí Book Cross jako lehký a dobře ovladatelný kočárek se snadným skládáním a velkou stříškou.
  • Sportovní část Book Cross není otočná; nelze ji nasadit čelem k rodiči.
  • Kola jsou Soft‑Ride nenafukovací a uživatelky je považují za píchuvzdorná.


Sporné názory

  • Odpružení a jízda v terénu: někteří uživatelé chválí Cross za stabilitu a terénní schopnosti, jiní uvádějí, že na hrubém povrchu „drncá“ více než modely s nafukovacími koly (GT3, BJ City Elite).
  • Blednutí materiálu: část diskutujících hlásí výrazné vyblednutí některých potahů, jiní uvádějí, že materiály typu Ascot/Synergy nebo MOD/Luxe blednout méně.
  • Kvalita servisu: někteří popisují rychlé řešení reklamací (např. výměna brzdových kotoučů), jiní považují záležitosti servisu za problematické a neochotné.


Otevřené otázky

  • Jaké bude míra a viditelnost blednutí potahů při dlouhodobém vystavení slunci u různých barevných řad?
  • Jak dlouhodobě vydrží ložiska a kola při častém ježdění po staveništích, schodech a těžkém provozu?
  • Jak se bude sportovní nástavba Book Cross chovat u větších dětí (nad 8–9 kg) z hlediska komfortu a stability?


Zmíněné značky a firmy

Peg Perego, Primo Viaggio SL, BJ City Elite, Britax B‑Motion, Peg Perego GT3, Valco Snap4, Hartan, babystar.cz, Kenyo s.r.o., Emitex, Pinkie, Nosanda, Babymoov, andys.cz, Kaiser, Lodger, Bugaboo Bee, Mutsy, Malvík, Cybex, ABC design, Reer, Modrý Koník

Zmíněné produkty a metody

Peg Perego Book Cross, Peg Perego Book Plus S, Peg Perego Book Completo (Completo Set Modular Elite 2017), Navetta XL, Pop Up korba, Primo Viaggio SL autosedačka, Soft‑Ride nenafukovací kola, nafukovací kola, nánožník, pláštěnka, originální pláštěnka Peg‑Perego (1 090 Kč), pláštěnka Emitex (~200 Kč), taška Babymoov Chic, fusak Kaiser Coo Coon, Lodger Bunker, rukávník Emitex, rukávníky Pinkie, adaptéry pro autosedačky (pozn.: pro některá vajíčka/Maxi‑Cosi se pro sporťák nezmiňují adaptéry), Modular/Completo set, sportovní sedák, měření rozměrů sedáku a korby

Místa a osoby

Praha, Horní Počernice, Haštalská (Praha), Chomutov, Malvík, Ostrava, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Tatry

Strana
z7
avatar
cima11
autor
Odpověď byla odstraněná
avatar
cima11
autor
Odpověď byla odstraněná
avatar
dockysbazar
15. pro 2016

@cima11

Tak to jste mě trochu uklidnila 🙂

avatar
bambullkaa
15. pro 2016

@dockysbazar pojď do sz 🙂 Něco ti povím 🙂

avatar
bambullkaa
15. pro 2016

@cima11 Jenže Acot je jiný materiál stejně jako Synegry- ty nebledou. PP je o materiálu

avatar
chicina
17. pro 2016

Jak je to prosim s material i mod beige. Mame doma, zatím jeste nejezdime. Mam rodit v lednu.

avatar
vesanus
18. pro 2016

@chicina krom výše zminovaného ascot a synergy, které jsou krapet kvalitnější a proto dražší, jsou zbylé modely na stejné lodi... Akorát tipuji že na světlejších odstínech bude vyblednutí přirozeně míň nápadné. Mám Versilii (ještě světlejší než beige), ale až od října, takže silné sluneční záření se tou dobou už nekonalo. Uvidím příští rok. Ale toto je mně osobně dost jedno, hlavně ať jede, brzdí atd. jak má 😉

avatar
bambullkaa
18. pro 2016

@vesanus Není to o materiálech, ale o tom, zda má zakrývací okýnko. Blue Denim patří k těm dražším... a pokud se jedná o světlou barvu? Ne. Mám světlý kočárek a je to hodně vidět.
Látky s označením 'Bloom' či 'MOD' by blednout neměly. Paní mi poslala pár fotek MOD Black a a zdál se být OK. Mám tu někde i MOD Beige...

avatar
dockysbazar
18. pro 2016

Takže Bloom Beige by mě mělo být taky v pohodě?

@chicina
Ale to máte tedy korbu Naveta XL, že jo? Je to v pohodě s tím nasazováním na podvozek?

avatar
chicina
18. pro 2016

@dockysbazar ano,mame. Zatim je pouze nasazena a ceka na mimi,az zacneme jezdit. Ale sla nasadit dobre,nebyl problem

avatar
mich35
29. pro 2016

Taky mam crosse s xl navettou a nasazovani uplne v pohode

avatar
dockysbazar
30. pro 2016

@mich35

A stabila? Všechno v pohodě? Jste spokojená s kočárkem?

avatar
bambullkaa
30. pro 2016

Kočárek je stabilní. Nikam se nepřevrací a krásně drží stopu.

avatar
mich35
30. pro 2016

co se tyka skladnosti a manipulace tak je skvělý, stabilita super, jen prostě když nejedeš po hladké cestě tak trochu drncá , dnes jsme jeli po polní cestě, zvládne to problém nemá ale prostě není to tichá jízda, na terén byl lepší gt3, jsem zvědava na sporták to bude těžiště jinak tak jsem zvedavá jestli i to drncání bude lepší

avatar
natvencl
6. led 2017

Dobrý den. Pokud budete mit zájem, v průběhu února budu crosse prodávat jako trojkombinaci🙂. V záruce je do července 2018. Inzerát je už na bazaru na Modrém koniku

avatar
dockysbazar
10. led 2017

Nemáte někdo kočárek v barvě Manri? Ráda bych se koukla jak vypadá v reálu, děkuji 🙂

avatar
bambullkaa
6. únor 2017

Prodám hlubokou korbu Pop Up v barvě Atmosphere byl by zájem?

avatar
majavcelicka
21. únor 2017

Holky, která máte PP Book Cross a starší dítě - cca 2-3 roky, jak se Vám vejde dítko co se týče hlavy a jak to vypadá, když dáte nad hlavu stříšku. Jde mi o to, že současný kočár, když dám stříšku malýmu nad hlavu - například aby na něj nepršelo, tak přes hlavu dobrý, ale vpředu jak je zakulacená, tak to má do obličeje a nic nevidí, tak nakonec většinou stříšku musím dát pryč a jet v dešti...

avatar
annov
21. únor 2017

Uvažuji o prodeji Book Cross Completo ( nánožnÍk a pláštěnka) v barvě denim. Byl by zájem? Kupovaný v 07/2016 v Malvíku, ježděný od konce září 2016. Neujezdíme ho, střídáme jej ještě se starším Mutsy.

avatar
katkad85
25. únor 2017

Dobrý den, nemáte prosím někdo fotku kočárku s nasazenou korbou a vajíčkem? Na netu a u videí je převážně jen vše kolem sporťáku. PP Book Cross se mi moc líbí, ale na videích jsem si všimla, že se vajíčko nasazuje přímo na sporťák a ne na podvozek a to se mi na tom nelíbí. Máte prosím s tím některá zkušenost? Případně ty fotky moc pomůžou. Děkuji

avatar
bambullkaa
25. únor 2017

Prosím 🙂

avatar
katkad85
25. únor 2017

Moc děkuji 🙂 S vajíčkem PP jste taky spokojená? A používala jste vajíčko spíš na ten sporťák nebo na podvozek. Je v tom nějaký uživatelský rozdíl?

avatar
mich35
26. únor 2017
avatar
bambullkaa
26. únor 2017

Používala jsem 10 měsíců hlubokou korbu, autosedačku jsem používala jak na holé konstrukci, tak i teď na sporťáku protože se mi do ní malý v roce vejde. Noo a sporťák je fakt super. Za mě super kočárek a to že mi jich už prošlo rukama.... 😂

avatar
zuzineckah
26. únor 2017

@katkad85 kočárky PP mají tu úžasnou vlastnost, že bez jakýchkoliv adaptérů nasadíš jakoukoliv korbu vč. vajíčka na kterýkoliv podvozek (kromě těch velkých houpacích)👍🏼 mám 4 kočárky PP a všechny perfektní. Nejlepší poměr cena/výkon👍🏼

avatar
katkad85
28. únor 2017

Moc děkuji myslím, že už tedy mám jasného favorita 🙂

avatar
fiborka
6. kvě 2017

Ahojte. Chcem sa opytat, ci sa da sportova cast PP cross modular nasadit aj tak, aby bolo dieta tvarou k matke. Dakujem.

avatar
karnea
6. kvě 2017

@fiborka nejde

avatar
bambullkaa
6. kvě 2017

@fiborka Ne, nejde.

avatar
chicina
9. črc 2017

Prosím o radu. Zatím jezdíme ještě s hlubokou korbou, ale chci být připravená. A chci nechat ušít do sporťáku podložku. Nemáte někdo tip, kdo šije... teda kromě pinkie?? Děkuji moc za rady

Strana
z7