Korba na Valco nebo jiný kočár. Jak se rozhodnout?

dareenn
30. srp 2019

Ahoj holky, plánujeme druhého prcka a tak se pomalu zajímám o kočárek. Syn v hlubokém vůbec nebyl, až ve sporťáku, takže mám doma Valco snap 4 sport.
A teď mi jde o to - je lepší koupit na valco hlubokou korbu (bazarová cca 2tis) nebo úplně jiný kočárek třeba dvoj (troj) kombinaci (tu bych taky kupovala bazarovou kolem 3-4tis)?
Máte někdo zkušenost s korbou na valco s malým miminkem? Není to odpružený kočárek, ale budeme jezdit jen chodníky a silnice, žádný terén...tak nevím co vybrat. 🙂

zelenaesmolda
30. srp 2019

@dareenn
pokud se dite narodi v lete nebo na jare tak je hluboka korba zbytecna,ja ji vubec nemela 🙂

kopretinak
30. srp 2019

Jsem ve stejné situaci , až na to, že já mám doma k trojkombinaci ještě sporťák Valco Ultra Sport. S Valcem ,ač není odpružený a nemá nastavitelnou rukojeť jsem tam spokojená, že jsem si sehnala hlubokou korbicku a budu kočarek používat ve městě na nákupy a pochůzky. Takze za me pouze dokoupit korbu a co nejdriv, dokud jeste jsou. Na snap 4 je jich jeste dost, ale na Ultra jsem shanela pul roku.

enyty
30. srp 2019

Zdravím. Také jsem uvažovala o koupi Valca ale když jsem pak četla na Fb skupině :My máme Valco, kolik problémů s ním je tak na doporučení jsme koupily Baby design....

malytlustyhroch
30. srp 2019

Korbu na snap 4 mam cerstve doma, ale jeste k tomu nemam to miminko 😉 Jsem zvedava, jak to bude fungovat. Zatim me spis prijemne prekvapila, na podvozku drzi dobre, pusobi relativne stabilne, i vic nez sam sportak v lehu... Na prvni dite jsem mela retro houpaci kocar s obrovskou nosnosti i stabilitou... Tak to je dost zmena, zatim si nedovedu predstavit, ze bych ve valco-korbicce nechala treba sedici dite, jako jsem mohla nechat v tom retru... Taky vaham jestli na madlo muzu povesit prebalovaci tasku atd. Ale holt se trosku zmenily nase potreby, tak doufam, ze to s nim tech sest - sedm mesicu preklepem a pak bude leto, tak to by mohl byt sportak v pohode.

dareenn
autor
30. srp 2019

@enyty já právě valco mám a jsem s ním moc spokojená, jde mi o tu korbu, jestli nevadí že nebude na odpruženém kočárku 🤷🏻‍♀️ asi budu muset vyzkoušet

dareenn
autor
30. srp 2019

@zelenaesmolda zbytečná proč? Přece nedám novorozeně do sporťáku 🙂 a s šátkem nebo nosítkem pořád chodit nechci 🙂

zelenaesmolda
30. srp 2019

@dareenn
a proc ne?kdyz jde sportak dat do uplneho lehu...

kafr
30. srp 2019

@malytlustyhroch já o tom taky do budoucna přemýšlím a trochu se bojím stability. Jak je ten kočárek lehoučký, naložená korba je vysoko = změna těžiště, aby nebyl vratký.
Někde jsem četla radu, že pokud chceme zjistit stabilitu, naložit kočárek PETkama (2x PET=3 kg). A klidně přidat i tu přebalovačku. Zkusíš to ?🤔😉

malytlustyhroch
30. srp 2019

@kafr ted nam tu zuri mensi rekonstrukce, takze je korbicka zase zpet v krabici, ale tak za tyden dva by to mohlo jit zkusit. Ale nevim, jestli z toho vyjde nejaka prenositelna informace. Korbicka je ale relativne nizko (asi podobne jako u ostatnich "modernich" kombinaci a absence odpruzeni tu stabilitu v klidu asi taky zvysuje. Valco snap 4 jako sportak, co mam zkusenost, tak v lehu se snadno prevazi dozadu - kdyz si tam nepripoutane dite sedne, nebo kdyz si da clovek na madlo tasku, tak v tom mi ta korbicka prisla na prvni povozeni vyvazenejsi. Casem to muzu zkusit s tema lahvema, ale uplnou katastrofu neocekavam, a na 200% super to asi taky nebude, a cokoli mezi tim se spatne popisuje, ale zkusim to a napisu, az se to doma uklidni. Me ted nejvic desi "plachteni" - uz jsem parkrat videla snap 4 sportak hnany vetrem... Nerada bych, aby mi mimino nekam odfouklo...