Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

lucy.l
autor
9. únor 2009

švagrová má toho herkulese, je s ním spokojená, mě se s ním moc dobře nejezdí, kamarádka má peg pérego 3 kolku, jezdí s ním ale jen jednu nejsjízdnější cestu u nás ...

beruska2x
9. únor 2009

tak takovy teren co ty jezdim u nasich taky a nemam se 4kolkou problem.... ted jsme jeli po poli na sankarske zavody a v poho 😉

astrane
9. únor 2009

tak co omrknout někde v obchodě tento?
http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub...
Takže byste potřebovali 4 pořádná a dobře odpružená kola,ruční brzdu,a nejlépe i otáčecí kola nebo nápravu a s možností aretace 😉 No vida,už se to rýsuje🙂
ještě tento by asi šel,ale zase nemá tu brzdu 😒
http://www.bebecar.cz/detail_stylo_at.html
Anebo mít fakt 2-tank z druhé ruky do lesa(to pořídíš na MMb i kolem tisícovky) a pak ještě tříkolku s ruční brzdou na brusle a do města🙂
kdybych něco objevila,co splňuje všechno,určitě ti dám vědět...

yanna.o
9. únor 2009

evi, bydlím v Praze, co dodat? 😅
hoco, co jsem těžkala v krámě, byly těžký. Stejně jako Knorry, Moony, I coo, Dorjany, Takka............................
Ale měla jsem v ruce i vcelku lehký Hoco Striker - přehazovací rukojeť, prostorná sedačka polohovatelná z lehu do sedu (vkládá se taška), široká nenafukovací kola.
S Inglesinou se jezdí tak dobře, že právě bych ráda zkusila nějaký sporťák s velkými otočnými koly, abych zjistila, jak velký nebo malý je rozdíl a v čem přesně tkví 😅
Na brusle to chce otočný kola a ruční brzdu, ale nevím, zda bruslení je zrovna to podstatné.. Budeš ráda, že lezeš 😀
Do MHD to chce nízkou váhu a pokud možno i šikovné rozměry.
Do terénu to chce velká kola, nižší váhu a dobré těžiště, pokud jde o jeho přejetí. Pokud jde o pohodlí maminky a miminka, tak to chce i další věci. 😉

lucy.l
autor
9. únor 2009

holky díky moc, jste zlaté 🙂

zojina
9. únor 2009

Ja doporučuju peg perego gt 3 super karaaa

kikimaruska
9. únor 2009

Bolder je opravdu široký, nevešla sem se s ním ani do velkého výtahu u kamarádky, jak obří má rozchod kol...nevím proč je tak veliký... Nomáda jsem chtěla prve taky ale po dnešní zimě jsem ráda, že ho nemám. Zdvojená kolečka by mi tu v tom sněhu vůbec neprojela (kamarádka prodala i Casualplaye, protože má dvojitá kola co se neprorvaly závějema sněhu. S tankem to bylo mnohem lepší 😉

kikimaruska
9. únor 2009

přidávám se ke GT 3 , naše super hnusný terény zvládá na 1 😵 ...a to jsem začínala s bolderem, přes X-landera a nakonec skončila s Peregem a nelituju 😉

beruska2x
9. únor 2009

ma rozchod 66cm, merila jsem to pro holky z dis. Bolder...ale vejdu se do vytahu v pohode, maleho i velkeho...

astrane
9. únor 2009

Jó Lucy,budeš to mít těžký.Osobně bych asi oželela ty otáčecí kola,myslím,že i na bruslích to bez nich půjde,ale asi bude spíš potřeba ta ruční brzda,ale nevím,to by ti zase spíš poradil Michal-TV pořad....
Pokud neplánuješ extrémní jízdy,jen standartní terén typu jakž takž slušná polní a lesní cesta,tak nějaká lepší tříkolka asi bude taky zvládat...Když to kikimaruska říká a má to vyzkoušený.
Myslím,že v tvém případě ideální kočárek taky neexistuje ☹

leryl
9. únor 2009

ahoj,
já mám quinny,protože jsme potřebovali kočárek,který je lehký(MHD) a skladný(přeprava autem) a ted přemýšlím,že si pořídím ještě jeden do terénu,co říkáte na firkon?

kikimaruska
9. únor 2009

astrane má pravdu s tou ruční brzdou, na to jsem nepomyslela. Na brusle bez brzdy je dost risk...a není na to stavěný ani ten kočár. Si nedovedu s mým Riderem představit jízdu na bruslích...do terénu je super, na vrusle absolutně nevhodnej. jak stavbou, tak nemá brzdu. To Perego GT 3 má-ruční brzdu a i většina lepších trojkolek... Je to dilema, kočár dobrej do terénu se na brusle podle mě moc nehodí...a nebo to bude trojkolka...jak tu píšeme. Já ji jikdy nechtěla...a nakonec jsem s ní skončila 😀 , maminy s ním prý taky bruslí, je i lepší v brzdě-že je na zadní kola a ne na přední jako má třeba Jané, to některým bruslařkám nevyhovuje (co jsem četla). Firkony jsou kvalitní a maj dobrý výsledky v bezpečnosti, do terénu bych je viděla taky, ale jsou těžší...a nemaj zase brzdu. Tak na brusle trojkolku s brzdou...a do terénu něco pořádnýho...anebo pořádnou trojkolku na všechno. Já už boldera nepoměřím, ale do výtahů v Ústí nad labem jsem se nevešla nikde do žádného-kromě stěhovacího 😕.

andy80
9. únor 2009

lucy.l: korbička u x-landera patří mezi nejprostornější mezi korbičkami. Malá byla hoooodně velká (v 6ti měsících 9000g a 71,5 cm) a v pohodě se mi vešla do 6ti měsíců i s fusakem. Přestavovala jsem na sporťák v 6ti měsících, malá v pohodě sama seděla, takže to bylo akorát. Ale myslím, že by se ještě chvilku vešla, ale já už jí chtěla dát do sporťáku, aby mohla kukat. A do terénu je fakt super.

kikimaruska
9. únor 2009

Holky poměříte mi na šířku v nejužší části a na délku vevnitř taktéž korbičku Navetu? díky 😉

kikimaruska
9. únor 2009

Aha, tak se omlouvám, to patří jinam... 🤐

yanna.o
9. únor 2009

Jo, to je fakt. Je dost kočárů s dobrým těžištěm, slušnou váhou a velkými koly (nafukovacími i jinými). Otáčecí kola se samozřejmě dají zaaretovat, takže nějaký normální cesty, kde projede auto, projedeš taky. To už pak záleží, co se ti líbí, třeba víc pruží, je prostornější, praktičtější, připadá ti pohodlnější a nevím co. Já netvrdím, že klasická 4kolka bez natáčecích kol je jediný, co projede horšími cestami. I trojkolka nebo 4kolky s otáčecími koly to zvládnou. Jsou tam jisté rozdíly, ale co 😉 Kola se točí a kočár jede 😀 Beruška má Implast, kikimaruška trojkolku a jak se jim s tím jezdí 😉 😀 My jsme ti tady pomluvily ta otočná kola, ale to je dobrý, mají svý výhody 🙂

Já bych oželela bruslení jako takový. Já totiž nebruslím ani sama o sobě, natož s kočárkem 😀 Sice sportem ku zdraví, ale mně osobně na něj nezbylo sil. Dostatečně mě vyčerpalo to malinké ležící roztomilé miminko. Ačkoliv já vlastně jezdila do těch kopců. Jak furt píšu, že se kočár dobře ovládá, tak to je pravda, ale není to peříčko, přeci jen něco váží, takže jsem si dost mákla 😀

firkon je prý dost těžký a špatně se s ním jezdí. Možná je víc typů.. 😕
bebecar stylo má podvozek dost těžký. Bebecar vyrábí i nějaký lehčí podvozek. Líbí se mi na nic to, že se sportovní sedačkou je ten jejich houpací podvozek hezčí. Já mám ale radši inglesíní ergo bike, který je osmikilový.
Jo a projedu i dveřmi do cirkus café - místní dětská kavárna.. (aniž bych sundavala kolo nebo otevírala druhé křídlo). A ty jsou určitě užší než dveře v bytě.

leryl
9. únor 2009

andy80:to slyším poprvé,že korbička X-landera patří mezi nejprostornější,všude slyším opak

kikimaruska
9. únor 2009

X-landerovská korbička co jsem porovnávala, tak je menší než Cortina a menší než Bolder..., ten má z těch vaniček korbu jednu z největších. Menší než u x-landera jsem žádnou nenašla...spíš tak na stejno. my máme 65 cm, ale s fusakem a kombinézou jsme tam byli jak sardinky, tak jsme už dávno korbičku museli opustit.. V létě by to bylo o něčem jiném, když leží dítko skoro nahé jen na lehké dece...

yanna.o
9. únor 2009

mně přijdou malý všechny možný korbičky (x-lander, quinny, jané..). V tom mají výhodu klasický hluboký houpací kočáry (i když.. 😖 ) a pak ty typy kočárů, co mají sportovní sedačku a v ní vloženou tašku nebo jako to má např. Inglesina Magnum nebo Peg Perego Uno (ale to už je spíš takový zvláštní golfáč nebo golfosporťák). Tam se korba tvoří hygienickou vložkou a speciálně šitým nánožníkem, takže to pak vypadá uvnitř i tak nějak zvenku jako vanička 😉 A i to má stejnou funkci a stejně dobře to kryje i hřeje 😉

astrane
9. únor 2009

Já taky nebruslím,mě tím pádem taky stačí obyč 4 kola 🙂 Jezdím hrozný štreky a pod názvem Do terénu jsem si představila fekt terén.Ale Lucy asi takový blázen jako my nebude 😉 Potom jí stačí středně terénní vozítko,čož asi většina trojkolek i čtyřkolek s otáčecíma 2 kolama bude.Jen si teda neumím představit ten Bolder a brusle....Ten na to teda není stavěnej...

Ono i projet vyjetýma kolejema od traktoru někdy znamená jet po 2 bočních kolech-tady jsou tak půlmetrový díry,a to teda nevím,jak to zvládáte s tříkolkou...Jde to?

Firkon nevím-musíš si ho někde osahat,jak se s ním manipuluje a jak lehce se zvedá na zadní a otáčí-pokud to nejde jednou rukou,nebo ještě lépe jedním prstem(to už nejde ani mě,potřebuju 2)tak rozhodně nebrat!

Beruska-rozchod 66 je pro někoho strašně moc,já bych se nevešla do mnoha 60cm dveří a výtahů(mají 65cm) a sundavat kola by se mi nechtělo...

kikimaruska
9. únor 2009

astrane: tady půlmetrový koleje od traktoru nemáme...ale u našich jo...a tam drandím tím Riderem... Trojkolku máme na doma...kde máme taky terény, ale ty koleje jsem tu ještě nepotkala...to leda až se dostaneme už do lesa. Ale kamarádka s Cortinou se mnou tyhle hrůzy jela v létě a taky to projela 😀

astrane
9. únor 2009

Asi to chce tréning 🙂

kikimaruska
9. únor 2009

😀 to teda jo...celkově si tady asi představujem opravdu terén, od slova zlomit si tam nohy sami...natož s kočárem...ale o tom to je...Určitě mamkám terénačkám pomůžeme s výběrem, až to budou číst, a o to jde 😀

astrane
9. únor 2009

Já na svůj Deltim travel taky nedám dopustit,ale je fakt,že mě design nezajímal,jen užitné vlastnosti 🙂 A sklidným svědomím můžu říct,že bych do něj šla znovu.
A za tu cenu je to do terénu určitě dobrá volba...Aspoň to pak člověku není tak líto,když se něco pokazí-Ťuk,ťuk,zatím se nestalo...

kikimaruska
9. únor 2009

My s Riderem taky spokojenost...a to by se ani neřeklo, že už je po dvou dětech a my jsme třetí...paní s ním zacházela moc dobře a ani kola nejsou sjetá, nešmajdají do stran (kamarádky Bebeto Joker byla hrůza...pořád jsem ho rvala aby jel rovně-na rovině jel pořád doprava...). A dost kočárkům zatáčí kolečko do strany - myslím tyhle typy...Toho jsem se bála při koupi, aby nešmajdal, a je to uplně v pohodě, jede krásně pořád rovně...

yanna.o
9. únor 2009

astrane, výstižné 😀 😀
já dneska jela s golfkama.. 😅 Už jsem myslela, že si na ně zvykám 😉 Člověk přivykne malému koši, vyprošťování kočárku apod. a když nezná nic jiného, je na pár much v podstatě spokojený 😉 Jela jsem po asfaltce!! ale takové staré lesní. Místy byla rozdrolená a porozbitá, ale žádná tragédie. No to byl rachot! Kolečka kmitala, že jsem o ně měla strach a ruce zas začaly bolet. Já bych řekla, že platí pravidlo, čím obyčejnější a lehčí golfky, tím namáhavější jízda. Musela jsem neustále mít napjaté svaly na rukou, kočár korigovat, občas přizvednout a nakopnout, fakt namáhavý. A to o nic nešlo.. Jinak ta asfaltka byla trochu oblá, ale nijak extra šikmá. Prostě klasika. A samozřejmě mě odaretovaná kola táhla ke straně, takže jsem pořád tlačila na rukojeti, aby to jelo rovně.

Já to s těmi otočnými koly vidím tak..
- čím menší, tím horší 😀
- na hrbolech se každou chvíli pootočí, takže směřují jinam (nejlepší je, když jedno ještě trochu jinam než to druhé). Člověk jede rovně, ale kola se chystají třeba doleva, takže ve skutečnosti nejede nikam, jen by si to přál 😀 A tak to musí vyprostit.
- na šikmé cestě pojedou tam, kam je tato cesta skloněná a tudíž je třeba neustále srovnávat jízdu (což je různě obtížné nebo snadné u různých typů kočárů). A těchto situací je mnohem víc než občasného přizvednutí čtyřkolky s pevnými koly 😉 Já jsem si například všimla, že s golfkami daleko více kličkuju. A ne proto, že bych chtěla. Jednak to k tomu svádí (zbytečně často) a jednak je to venku nutnost - musím je furt srovnávat.
- jde o to, že kočár nemá volant a kola se přizpůsobují terénu. Zkuste si někdy pustit volatn u auta 😅 😀 Jen by se tlačilo za zadek, ale nikdo by neřídil 😕 U kočárů je člověk místo motoru a tlačí za zadek a musí to zároveň uřídit. To je moje teorie o otočných kolech 😀 😀
- takže do terénu (ani menšího, natož do terénu typu yanna a astrane) fakt netřeba (naopak spíš škodí), veverky machrování při otáčení se kolem své osy neocení. Jezeďáci také ne, ale ani lidi ve městě, řekla bych.. 😀 . Jsou dobré, když se chci otočit v úzké uličce, jsou dobré do obchoďáku, mezi regály a na rovných západoevropských chodnících a silnicích 😎 Dají se použít ale i na těch českých. Jinak je dobré aretovat. To je o zvyku. Já tvrdila, že mi je na obtíž štelovat furt aretaci, ale golfky mě cvičí pěkně 😀 Jako viděla jsem ve městě maminku s Bugaboo, jak chodila na Újezdu po chodníku před hospodou 20 metrů tam a zpátky a vždy se tak efektně otočila.. 😅 Také si myslím, že se hodí u sporťáku pro batole. Kočár je pak přeci jen těžší a je to takové elegantnější řešení v běžných podmínkách (tedy vč. hrbolů).
Já jen tvrdím, že není pravda, že kočár bez otočných kol se nedá ovládat a maminka se děsně nadře. Pokud ho přizvednu jedním až třemi prsty, tak fakt nenadře 😉

yanna.o
9. únor 2009

To je pravda s těmi penězi za kočár. Čím je levnější, tím ho člověk míň šetří, víc si dovolí a je dost kočárků pod 10 tisíc, co jezdí v terénu a slouží ke spokojenosti celé rodiny. čím je kočár "designovější", tím míň s ním člověk chodí všude možně v různém počasí a víc ho kontroluje a hlídá, aby např. nevypadal blbě s ubahněnými koly 😉

Na Cortinu nás lanařil chlap v Daniele v Kolíně. Rozložil, složil, sklopil, vybalil moskytiéru. No čuměli jsme jak puci a málem jí koupili. 😅 To jsem ještě nechápala, co je proč na kočáru důležitý. On občas někdo plácne, že s ní nemá žádný problém ani na polní cestě. Ale já myslím, že každý tvrzení má svý hranice 😉 Ten kočár polní cestou projede. Nic víc.

kikimaruska
9. únor 2009

yanna.o - já měla připravené na léto golfky, neodpružené, zdvojená všechna kola...plastová. A po letošní zimě, kdy jsem se prodrápávala těžce i s teréňákem šli golfátka pryč...tady je neužiju 😅

yanna.o
9. únor 2009

kikimaruško, já je mám do zoo, do dětských koutků a když je nevyndám z kufru a neprohodím za kočár, tak s nima jedu.. Už jsem si dokonce začala i zvykat. Jenže stačí málo a dojem je fuč. Někdo, kdo se často přemísťuje MHD, je ale ocení. V davech tolik nepřekážejí. V kufru zaberou méně místa. Mezi regály se hodí. Malému se v nich teda dobře sedí, to musím uznat a máme je na takové rychlé nástupy a výstupy (Což je teď čím dál častější.), jsou už špinavý od botiček. My za sněhem jezdíme do hor. Tady je akorát před barákem na ulici rozježděné bláto. Takže s nimi ani nemůžu na procházku kolem domu. To je právě to.. nemůžu si jezdit, kam chci. Teď v zimě s rok a půl starým batoletem je to úplně o něčem jiném než minulou zimu s půlročním kojencem. Moc toho nenajezdíme. Jen se někam dopravíme. Vymetáme dětské koutky a tak. Kdyby napadl sníh, tak neprojedu. Když je ho víc, je to makačka i s tereňákem. Co tady v Praze byl prašan i mokrý, tak velká gumová kola jela jako nic. Na horách po zmrzlém sněhu je to samozřejmě taky v pohodě. Nejhorší je vyšší vrstva měkkého sněhu.

aniska
9. únor 2009

ahoj zeny suprova diskus!!! konecne nieco co vyzujieme aj my, lesne zvieratka;) fakt ocenujem a pripajam sa k nadsencom do deltimu-voyazgera, je uplne skvely, uplne no.1, a to som vyskusala asi 6 roznych kocarov(mala som doma, takze fakt oskusala;))teraz sakame druhe miminko, myslim, ze bude aj nan🙂 jedina nevyhoda- mam obrika(92 cm a 15 kg na roku) a na dlzku je len tak-tak, ked ma boticky, tak dokonca sa uz tlaci:(