Sedí ve sporťáku křivě. Jak upevňujete kšíry, aby dítě sedělo rovně?

6. kvě 2021

Ahoj, jak upevňujete kšíry, aby vaše dítě sedělo rovně? Náš malý se pořád křiví jak paragraf a v kočárku je denně, tak si říkám, že to asi není dobře.

jaja01k
6. kvě 2021

Kolik mu je? Dobře to není, ale to nevyřeší kšíry.

amazonkajanik
6. kvě 2021

Jestli sedí křivě, není to tím, že sám ještě pořádně nesedí? Jestli je tomu tak, tak se mu ve sporťáku ničí záda a ksiry ničemu nepomohou ...měl by být max v pololehu ...

cilkat
6. kvě 2021

Kšíry drží dítě v kočárku, aby nevyskočilo/nevypadlo, ne v nějaké konkrétní pozici. Na to prostě nejsou dost napevno.
Pokud se kroutí furt, ale pokaždé jinak, tak je to ok - prostě sám ví, že sedět furt stejně je nezdravé a namáhavé. Pokud padá vždy do stejné pozice, shanějte fizioterapeuta, protože je něco svalově špatně a je třeba naposilovat správné svaly.
Ale jinak doporučuju klasické kšíry "na tělo" a položit na břicho v hluboké korbě - dítě uvidí, bude posilovat, bude si samo vybírat pro něj pohodlnou pozici... Obě moje děti tak jezdily do skoro deseti měsíců... Nevadí ani to, když už je jim kočárek těsný na délku, protože jak se snaží zvedat, tak se "zkrátí" (často pak jezdily prostě v kleče).

jjasmina
6. kvě 2021

@cilkat jj to je přesný, naše mala se nahyba doprava, doleva, ale jinak v pohodě, sleduje spíš jak se jede

autor
6. kvě 2021

@jaja01k rok a půl

lessika
6. kvě 2021

Syn ted rok, sedi krasne 3 mesice :D v kocarku je to ale hruza...naklani se, ruzne drndi do stran :D neresim to...kdybych ksirky stahla, bude rvat. V kocarku ale moc neni, vic nosim. Chodi, takze v kocaru se stejne snazi vyskocit :D

ninolleta
8. kvě 2021

Řešila jsem to zmenšovací vložkou, má vystlané boky, takže dítě pak nesjizdi ke stranám. Prodávají se více či méně vypolstrovane.

slunea
9. kvě 2021

Kšírkami od kočárku jsem poutala jen kolem nožek, ne přes ramena, aby mohli sedět sami rovně. Nebo jsem měla druhé kšírky na tělo, s těmi mi dcerka v kočárku spíš stála...