Srovnání kočárků. Plusy a mínusy

kacenkag
11. dub 2010

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, kdo máte zkušenosti, plusy a mínusy těchto kočárků:
1. casualplay S4 2009
2. Maxi Cosi Mura 3
3. Concord Neo Travel set 2010
vím, že neseženu kočárek, který bude splňovat vše, ale například u té S4 je prý hrozně uzounká korbička a krátké sezení, Mura zase nemá brzdu (plánuju jezdit na bruslých), tak nevím, jestli se na bruslých bez ní obejdu a u condordu mi chybí nafukovací kolečka. Můžete mi prosím napsat jaká máte zkušenosti s těmito kočárky a poradit mi? děkuju moc už předem 🙂

kacenkag
autor
11. dub 2010

Opravdu nikdy nevlastníte nějaký z těchto kočárků? ☹ O té S4 vím asi nejvíc, zajímali by mě nejvíc info o tom Maxi Cosi Mura 3

vorllinka
11. dub 2010

kaci napíšu Ti, co o těch kočárcích vím (nevím) já.

S4 má kamarádka - je to po vzhledové stránce úžasný kočárek, ale ta velikost fakt nic moc. Nejen korbička je uzounká, ale i sporťák je docela malý. Záleží jestli plánuješ kupovat po určité době golfky. Myslím, že je to kočárek tak do roku. A vzhledem k tomu, že budeš mít mimčo v srpnu, tak ty v největší mrazy už ho budeš muset dát do sporťáku.. 😒

Maxi cosi mura 3 má druhá kamarádka 😅 - korbička je úúúžasně velká a je to pěkný kočárek. Jediné co mi na něm vadí je to madlo mezi nožičkama a nedá se k tomu dokoupit normální madlo 😒 Ale i ten sporťák je opravdu dost prostorný. Má nafukovací kolečka.Dle mého dobrý kočárek. Ale zase tobě by tam chyběla ta brzda ☹

No a concord neo to jsem ještě neviděla v provozu, ale zdá se mi to jako kočárek do města a do nákupních center..

O Jané slalom pro jsi nepřemýšlela? Má prostorný sporťák, ruční brzdu, nafukovací kolečka..

petula82
11. dub 2010

Holky,mrknite na tento,známá ho má a je s ním spokojená.
http://www.moje-miminko.cz/kombinovane-kocarky/...

vorllinka
11. dub 2010

petul tak ten by asi na brusle nebyl 😉 A vzhledově se mi moc nelíbí..

kacenkag
autor
11. dub 2010

jé vorllinko ahoj 🙂 na brusle čtyřkolka je prý blbá, nebo? a nevíte jestli ta ruční brzda je na ty brusle nutnost? nebo se bez ní obejdu?

xxksena
11. dub 2010

S4-je opravdu úzká.
maxi cosi - je těžký.
concord - je prý skvělý nejen do města.
ale vše mám zrpostředkované. 🙂

majkee.
11. dub 2010

Kačko, taky jsem s kočárkem jezdila na bruslích a taky mám srpnové dítko a mám S4. Brzda určitě není nutnost, přibržďovala jsem si s ní to ano, ale rozhodně jsem ji nepoužívala jako hlavní brzdící prvek. Taky bys mohla leťet přes kočár a to určitě není účel. Chce to určitě umět HODNĚ dobře bruslit, aby jsi mohla bruslit i s kočárkem. Ve výsledku jsem brzdila tak, že jsem si vytáhla brdící lanko z jednoho kolečka, a tudíž když jsem zmáčkla brzdu tak mi kočárek zatočil na jednu stranu a s ním i já.

Ad velikost korbičky a sporťáku) Já se obávám (a sama jsem to tak v těhotenství měla), že člověk má úplně mylné a zkreslené představy o tom, jakou velikost kočárku potřebuje. Ano, korba u S4 není žádná inglesina magnum, ale na druhou stranu dítě od 4 měsíců se prostě chce dívat na svět, tzn. v prosinci jsme jezdili se sklopenou stříškou, jinak by plakala. Až usnula, tak jsem ji dala nahoru. V březnu jsme šli do sporťáku a to už bylo jen tak tak s nervama, protože Emma se chtěla dívat, vyžadovala být v polosedě a hluboká korba pro ni byla za trest. Takže představa, že hluboká musí být co největší, aby se tam mimi vlezlo co nejdýl je prostě blbost, protože v ní mimi nebude chtít být.

Stejně mylná představa je, že do sporťáku se musí vlézt mimi co nejdéle. Od roku a půl bude chtít mimi chodit a ty se budeš tahat se sporťákem. Myslím, že každá rozumná mamina postupem času půjde do golfek, protože pochopí, že sporťák je prostě vehikl, který s sebou bude zbytečně tahat. Sporťák od S4 je dobrý, jde až do lehu, včetně polohování nožek, byla jsem spokojená.

A nafukovací kolečka jsem dle mého názoru nutnost, zejména pokud chceš bruslit.

vorllinka
11. dub 2010

kaci já bych asi na brusle bez brzdy nešla. Ale třeba tu bude nějaká mamča, která má opačné zkušnosti 😉 Nebo mně ještě napadá Teutonia spirit nebo Teutonia cosmo s ruční brzdou 😉 Ale záleží co se ti líbí, nu.. Jo a nemyslím si, že by čtyřkolka byla na brusle blbá, když bude mít otočná přední kolečka 😉

kacenkag
autor
11. dub 2010

jé holky děkuju.......majkee: a ten sporťák u S4 jde úplně dát do lehu? to jsem nevěděla, takže má 3polohy? a k tomu sporťáku, vím že dítě pak už bude chodit, ale zase na druhou stranu si říkám, že když se bude někdy dýl, bude potřebovat kočár, třeba i na zdřímnutí, tak já nevím.....ty máš určo větší zkušenosti, já vím ještě prd, já si to jen představovala tak, že prostě když kupuju trojkombinaci, tak to prostě bude na celou dobu co bude dítko potřebovat kočár a vyhnu se všemu ostatnímu, i golfkám 😖

kacenkag
autor
11. dub 2010

Vorllinko: ten Jane sem na něj taky koukala, to je ten jak má vepředu jen jedno kolečko viď? ten se mi moc nelíbil 😒 kvůli tomu kolečku myslím, si pořád říkám, že tady jsou dvě, že je to stabilnější 😀

vorllinka
11. dub 2010

kaci jj, je to ten s jedním kolečkem 😉

kacenkag
autor
11. dub 2010

Vorllinko: a když si říkala, že tu Muru 3 má kamarádka, tam u toho jde dát ten sporťák do úplnýho lehu?

majkee.
11. dub 2010

kačko - u S4 nejsou žádné polohy. Je tam posuvný pásek, kterým si nastavíš přesně takovou polohu jakou chceš.

ad golfky) taky jsem si myslela, když jsem platila za kočár 25.000 že už žádný další kupovat nebudu, ale koupila jsem, prostě to fakt bylo nutné. Golfky už nejsou taková investice, my jsme koupili zánovní quinny zapp za 2000. Super na cestování, extra skladný do auta. Sporťák ti zabere půl kufru. Myslím, že vás to bude štvát. budete brát kočár jako pojistku, někam pojedete a pak zjistíte, že jste ho ani nevytáhli, a měli jste půlku kufru zabranou 😒 Když jde dítě do golfek, tak už spí většinou jenom 1x denně a obvykle jdeš na to spinkání domů. Máš to jediný čas pro sebe. Už to není jako s mimi, že bereš kočárek na spinkání ven. Alespoň můj názor. Možná, že to nějaká mamina tak dělá, ale my s emmi chodili dopolko, pak oběd, spinkat do postýlky a pak třeba zase ven, ale na spinkání do postýlky. Když byla mimi, tak to bylo naopak, na spinkání ven.

marooshka
11. dub 2010

ahoj,já mám únorový mimi a měla jsem S4 a byla jsem moc spokojená, jezdila jsem s korbičkou asi první dva měsíce, potom když bylo hezky jsme dost (skoro pořád) jezdili s autosedačkou prima, to je ta větší, kde mimi neni tak zlomený a může tam být delší dobu. Od července, tzn. od 5 ti měsíců jsem malýho vozila ve sporťáku. Dá se úplně položit, tak v pohodě i když ještě neseděl. Když byl malýmu rok, kočárek jsem prodala, ještě byl krásně zachovalý a koupila jsem si golfky. Takdy od casualplay. Nemůžu si na nic stěžovat.

vorllinka
11. dub 2010

kaci tak to nevím, ona zatím jezdí s korbičkou..

kacenkag
autor
11. dub 2010

čoveče holky, tak concord už jsme vyřadili, kvůli jízdě ve sněhu, prý to není nic moc a nemá přední nafukovací kolečka, tak nám zbývá S4 a Mura 3 😀 to je úspěch, to už jsou jen dva 😀 moc vám děkuju, ty vaši info mi moc pomáhají 😉