Terénní kočárek, máte zkušenost?

barbarra
10. zář 2015

Máte někdo zkušenosti s kočárky do terénu? Jaká značka, model? Jsme zaryti turisti a i s kočárem bysme rádi sem tam vyrazili. Určitě by měl zvládat jizdu po polňačce nebo lesní cestě, nebýt moc těžký...Dík

janawei
11. zář 2015

Máme Buffalo od Bugaboo a zatím jsme nenarazili na terén, který by nezvládl. V říjnu se chystáme do Tater a ani tam nečekám žádné komplikace.

baya66
11. zář 2015

Já jsem si pořídila Inglesina Sofia. Má klasický houpací a odpružený podvozek (ERgo Bike / Comfort), nafukovací kola. Jsem spokojená, akorát korbička by mohla být ještě větší (máme rychle rostoucí miminko 😀 ). Stejný podvozek má taky Inglesina Magnum . Ale bohužel jsou to teda těžší kočárky... ☹
Sporťák mám zatím vyhlídlý Concord Wanderer.
Nejsem žádná velká turistka tedy, ale procházky po polních cestách jsou u nás pravidelné 🙂

akankeo
11. zář 2015

@barbarra no, ja teda budu v terenu spis nosit, ale poridila sem si i tak teutonii, ma velka kolecka je odpruzeny, takze pro mimco by to melo byt po tech nasich stezkach v pohode. Kupovala sem ale z druhe ruky, 30000 za kocar dat nehodlam, ale je to uz treti dite, tak mozna jiny pohled na svet 🙂, predchozi sem mela polsky s velkou korbou a velkyma nafukovacima kolama a taky slo projet leccos, jen v terenu se muselo zaaretovat predni dvoukolo, snih taky zvladal

akankeo
11. zář 2015

@baya66 taky mam dojem ze ty znackove kocarky maji minikorbicku, prave ten polsky co sem mela mel uvnitr skoro metr, ta teutonia je mnohem mensi a to rozmerove s dalsima znackovyma na tom neni moc spatne, nastesti jde udelat hangar i ze sportovni korbicky, tak snad bude mimco v pohode

antoinet
11. zář 2015

Tak to koukej především na podvozek a celkově konstrukci, je celkem jedno, jaká na tom bude korba. Lehký a pevný je hliník, je potřeba si kočárek vyzkoušet, ideálně venku a se zátěží, at víš, jak ti sedí, jestli ti vyhovuje velikost (třeba já jsem vyšší a BGB bych měla u kolen). K tlumení terénu přispívá pérování a nafukovací kola (kočárek lehce jede, může být i těžší a miminko neví o nerovnostech a ty se nenadřeš). Je to jako rozdíl horské kolo vs. silnička, nekoukala bych primárně na hmotnost.
Značky: dle ceny a preferencí, třeba já jsem spokojená s levným Takem (má obří nafukovací kola a pérování, ale je velké a méně skladné), superkvalitní, ale dražší dělá třeba Gesslein nebo Hartan.

rollinka
11. zář 2015

Moc doporučuji I COO Peak Air - má obrovskou hlubokou korbu a v terénu je bezkonkurenční, každý den s ním jezdíme lesem. Je to německá kvalita a ten kočárek očividně navrhl někdo kdo má děti a myslí prakticky a ještě je nádherný, je těžký, ale při jízdě to nepoznáte, dá se krásně řídit jednou rukou. Tu váhu pociťuji jen při dávání do auta.

pecora
11. zář 2015

Za me Hartan. Je sice drazsi ale kvalitni a do terenu super!

eliskaxox
11. zář 2015

Ja mam Concord wanderer a jsem moc spokojena. Ale pokud jste nejaky opravdu vetsi turiste a sportovci tak doporuci Baby jogger Summit. To je vylozene kocarek pro aktivni rodice

petrasipkova1
11. zář 2015

my máme taky I COO peak air a úžasný, jsem štastná, že jsem tak dobře vybrala, jezdíme lesem, polní cesty, po strništi, k domu máme cestu ze střešních tašek, projede všude. navíc ty zatáčecí přední kola, to je luxus. 😀

katynka83
14. zář 2015

Ahoj, vyzkoušela jsem postupně asi 10 různých kočárků, ten nejlepší do terénu je pro mě Teutonia Mistral P- klasický čtyřkolák, houpe, přehazovací rukojeť i sedačka, ruční brzda - jezdila jsem s ním i na bruslích, jsme také z vesnice, projel mi prakticky všechen terén, navíc nemá nafukovací kola, ale komorová (nějaká gumová hmota), takže se nemůže stát, že píchnem kolo někde v lese. Malá už je ve školce, tak ho už prodávám, kdyby byl zájem, koukněte ke mně 😉 .

teerulka
23. lis 2015

Máme levný kočárek Prampol Verona(z druhé ruky za 5 tis.), ale je skvělý a projel opravdu vše - cesty necesty. Má vysokou světlou výšku, nezavadí o žádný vystouplý kámen, kola jsem opravdu obrovská, malá mi v něm nelítá ani po hrbolatých cestách. Je to typ kočárku Roan Marita, ale oproti němu je ještě vyšší, korba delší, širší i hlubší, má reflexní prvky, je houpací, polohovací záda i rukojeť, odvětrávání boudy. Vzhledem k ceně ho nešetříme a užíváme dlouhých výletů a procházek a zatím nás opravdu nezklamal!

lucie_j
23. lis 2015

Do terénu x-lander X1, má nezávislé zavěšení všech kol a perfektní odpružení. Bohužel se již nevyrábí, ale dá se sehnat přes inzerát. Úplně stejný kočárek vyráběl i Hauck - sehnali jsme taky přes inzerát. Projede opravdu cokoliv.

saaralota
23. lis 2015

@barbarra Měli jsme peg perego GT3 a do terénu super, projel všechno - přes kořeny, v lese, polní cesty, sníh... navíc opravdu velký a pohodlný pro dítě, prostorný... teď ho mám na prodej a na druhé dítě chceme pořídit buď baby jogger city elite nebo summit - jsou skladnější a do terénu taky fajn a se dvěma dětmi by se nám už GT3 asi do kufru se všemi zavazadly na dovolenou nevešla 🙂. Je to super kočár, ale méně skladný 🙂.