Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mata35
8. únor 2009
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

Koľko asi tak stojí SPIRIT, šporťák? A kde je najlacnejší?

stana888
8. únor 2009

Mata35: Spirit u nás v Liberci v Babyrence stojí 15000Kč. Nevím jestli ho mají někde lacinější,ale myslím že asi ne . Babyrenka je výhradním prodejcem u nás. Možná o něco lacinější je v Německu i když nevím při tom dnešním kurzu koruny??? 😒

mata35
8. únor 2009
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

A to bez korbičky? však?
Je to tvoj typ na kočík?

stana888
8. únor 2009

Korbička-ta pevná hluboká stojí 2800Kč+vnitřní vybavení(potah-vložka ,matrace) 1600Kč. Jinak já stále váhám mezi Mutsy Uban Next Rider a Teutonií spíš Cosmo než Spirit. Cosmo je úplná novinka-stejná konstrukce jako Spirit ,ale ne 3kola,vepředu 2menší kolečka. Já jsem ho na prodejně zkoušela a zdá se mi mnohem stabilnější než Spirit!A vzhledově moc pěkný,stejně jek Spirit! 🙂 Jinak Cosmo stojí 16000Kč 😒 no je to novinka ! ACH JO! 😖

katka1981
8. únor 2009

Neviete mi poradit nejaky nemecky eshop, tam su vraj teutonie lacnejsie. Vdaka.

denisab32
9. únor 2009

Katka, som rada, že ti aspoň trochu s výberom pomohli....

Nečuduj sa, že inde zvyknú predavačky zväčša utiecť, prax je taká, že mamičky väčinou prídu do predajní, predavačky potrápia, a potom pohľaduajú cez net o niečo lacnejšie...Tuším by mali takéto predajne požiadať o dodácie od štátu 😀 za poradenský servis, alebo fungovať ako e-shopy z garáží s minimálnymi nákladmi a potom by mohli pracovať aj s nižšou cenou...len kde by sme potom chodili tie kočíky obrzerať? 😉

Ešte jedna vec, ak kúpiš Teutonku cez e-shop záruka sa skracuje na 2 roky, čo je podľa mňa škoda.

zuzana581
9. únor 2009

DENISAB32 na jednej strane máš možno pravdu s tým poradenstvom, ale ja osobne si myslím, že to je dobrá reklama a tým pádom nebudú pracovníci a celkovo obchod stratoví, lebo tie mamičky, ktoré aj keď kočík nekúpia, tak budú chodiť pre iné veci a odporučia ten obchod ďalej. Súdim podla seba. Nekupujem síce kočík u vás, ale už som vás odporučila minimálne trom kamoškám a keď pôjdem niečo kupovať pre mimi, tak určite k vám, lebo fakt velká spokojnosť. 🙂

denisab32
9. únor 2009

Zuzanka, ja viem a som veľmi rada, že ste spokojná s obsluhou, chalani sa naozaj snažia,
len občas vidím aj druhú stránku a netýka sa to len nás, ale aj iných malinkých predajničiek, ktoré museli svoje prevádzky zatvoriť, práve kvôli nákladom a vznikajúcim e-shopom, predávali v nich veľmi milé tetušky, ktoré bohužiaľ vzhľadom na vek nemajú možnosť "integrovať sa do sveta počítačov"....je to nadlho, bohužiaľ veľmi do toho vidím, netýka sa ma to bytostne, ale aj tak mi je ich ľúto, veď tým maminkám sa niekedy venujú viac ako 3 hodiny...

katka1981
9. únor 2009

Deniska, moze byt, ale ja asi dam na tu predajnu. Ja sa eshopov bojim, ak by som mala super cenu, mozno skusim eshop, je to o tom, ci si priplatim a budem bez stresu, alebo usetrim a budem nervozna. Moj pohlad. Ale u nas je to celkovo s predavackami, nech predavaju cokolvek aj v obchode pre zvierata, ide o ich pristup k praci, mnohi ludia si nevazia robotu, a lepsie by bolo robit to, co ich bavi, lebo potom pokazia zakaznikom den a aj stratia zakaznikov. Ja by som sa osobne za taky pristup k zakaznikovi hanbila. Ked som napr. robila promo akcie, tak ja som bola ako blazon aktivna a hned bol prazdny sklad, mna to bavilo. Ale je pravda, ze som to robila vzdy co akcia to tyzden a potom iny tovar. Nuz je to na nich, keby boli platene od obratu, od toho co predaju, urcite by sa viac snazili, ale ked im ide plat, ci predaju, alebo nie, tak kaslu nato a vykecavaju sa medzi sebou.

denisab32
9. únor 2009

Katka máš úpnú pravdu, súhlasím s tebou....

janka_pn
9. únor 2009

denisab, prosim ta, aka dlha je momentalne dodacia doba na teutonie spirit bez brzdy farby 3660? a kolko cca stoji? dako som si nezapamatala sumu, ktora mi bola povedana, dako po tej zlave 😅 , dakujem pekne, som do nej totiz zaluuubena 😵 😀 😅

denisab32
9. únor 2009

jéj písmenko mi ušlo 😀 , malo byť úplnú

Janka, ja ceny bohužiaľ neviem, odporúčam cinknúť do predajne, viem, že nejaké kočíky sú aj skladom, ale či aj bez brzdy, tak to netuším...dodacia doba 6 (+/- 2 týždne).

lentilk.a
9. únor 2009

denisa - mozem sa opytat, ze ak objednavam kocik, platim aj zalohu? A keby sa (nedajboze!!!) potom babenku nieco stalo, tak ako to funguje? Dakujem velmi pekne. 😉

krpcek
9. únor 2009

ahojte. ja som si spirit kupila v Babymarkete - bola som spokojna aj s pristupom predavacov, aj pri objednavani.
nad nejaky e-shopom som ani neromyslala, ani nad tym, ze by som si ho sla kupit do Ciech - jednoducho, chcem mat servis a poradenstvo po ruke.
trosku ma sice vytaca ta dodocia doba - uz je 7tt co som kocik objednala a nic, ale je mi jasne, ze Babymarket za to nemoze. som rada, ze ma nieco osvietilo a ze som ho objednala v dostatocnom predstihu, aj ked uz by som chcela trenovat v obyvacke 😀 😀 😀 😀

ozaj deniska nevies, kedy pridu dalsie teutonie?

zuzana581
9. únor 2009

No ja som si síce objednávala kočík z čiech, ale budem ho mať priamo z predajne, kam môžem aj ísť v prípade nejakej chyby alebo tak, ale čo sa týka eshopov, takých klasických, kde jednáte iba cez tel, či mail, tak také ja nelúbim vôbec a myslím, že vela ludí zdiela môj názor. Ešte tak nejaké oblečko pre mimi sa tam možno dá kúpiť, že na tom niet čo pokaziť, ale asi by som inak nič v eshope nekupovala. Istota je istota. A DENISKA presne viem o čom hovoríš. Je to tak.

beruska2x
9. únor 2009

holky ja objednavam z netu vse - elektroniku, spotrebice, parfemy, alkohol, obleceni, darky na vanoce, kocarek, vybaveni pro malyho snad vsechno, hracky... nikdy jsem s nicim problem nemela, chce to jen vyzkouset a pak uz nenakoupite jinak 😀 😉

denisab32
9. únor 2009

Tak beruska ja som bojko, ja objednávam cez net akourát oblečenie, aj to overenú značku. Aj sušičku sme radšej kúpili na Slovensku i keď cez nemecký e-shop bola lacnejšia o 200 Eur, nuž bála som sa reklamácie, občas sa stane že náhradný diel potom stojí 1/2 celkovej ceny tovaru 😖

Zuzka, ty si seriózny zákazník, a ak budeš predsalen potrebovať pomoc ozvi sa... 😉 a pozdrav pani Pichlovú 😉

zuzana581
9. únor 2009

No ja som ešte váš zákazník neni, ale určite budem. Inak už nejednám s pani Pichlovou. Ona mi dohodila ich predajňu v Zlíne aby som to mala bližšie pre prípadné reklamácie. Ale aj ona aj pani Hrdinová zo Zlína sú fakt milé a boli velmi ochotné. Takže budem mať moj vysnívaný Cosmo vo farbe 3355. Velmi sa teším. Dúfam, že nebudú žiadne komplikácie.

krpcek
9. únor 2009

zuzi mas IP. 😉

simounah
9. únor 2009

Kolca: tak jsem dneska zkoumala ten náš sporťák a opravdu tam nemůžu najít nic za co bych zahákla tu plandavou boudu vzadu (pokud je sporťák v sedě). Druky u síťky jsou to jo, ale tím je připlá ta síťka k té zadní ležící ploše. Ale ta látka z boudy nemá nikde nic - řádný druk, ani háčky na přichycení.

Tak nevím jestli třeba boudy Fashion mají jiný ten zadek než Trendy (tu máme my)...... možná by mohl poradit Michal ......... děkuji.
Už jsem říkala, že si tam snad našiju zespodu suché zipy sama....

Michale prosím Vás....jde ta látka u sporťáku vzadu (pokud je kočár v poloze na sedění) nějak uchytit, aby to neplandalo??? Máme Trendy boudu. Když se to dá naležení - je to jasné-to se napne a je to. Ale na to sedění to vzadu vlaje a nevím co s tím......z různých fotek vidím, že u Fashion (jednobarevných) boud to mají nějak uchycené-ty boudy jsou jinak ušité?? Díky moc za každou radu....

kolca
9. únor 2009

Simounah to je divný, já mám ty druky i na té látce.

simounah
9. únor 2009

Hmm, my na té látce nemáme právě nic ☹ , nebo jsem aspoň nic nenašla.... No počkám jestli k tomu bude něco vědět Michal...... ten by mohl vědět jestli se ty boudy nějak liší. Možná ty Trendy boudy to mají jiné, a nebo taky všechny z nové kolekce 2009. Třeba loni tam ještě druky byly a letos nejsou 😕

bolk
9. únor 2009

ahoj, já mám r.2006 a druky tam taky nemohu najít, jen na síťce 😢

kolca
9. únor 2009

holky tak fakt nevím, že by to fakt bylo jen na těch Fashion...

michal_spuntik
9. únor 2009

Ahoj Simounah, z hlavy to nevím. Mrknu na to ve Špuntíku a dám vědět.
Michal

simounah
10. únor 2009

Díky...Michale..

Jinak mi dnes psala i paní z obchodu kde jsme to kupovali tohle :
na sport.sedačce je druk, na ten se připne síťka a na ni se pak potah boudy jen přetáhne.Ten druk má ale funkci jen pro ležení,což u vás supluje ten látkový okraj pro podhrnutí.
Jinak bouda visí stejně u FAshion i klasik boudy.

Takže pokud to dobře chápu - bouda tam prostě bude plandat.....což mě teď teda hoooodně zklamalo,protože to vypadá pěkně blbě ☹ . Tohle teda podlě mě moc nedořešili 🙄 🙄 No nic budu muset našit zespodu nějaké suché zipy, nebo něco sama. V obchodě mě tohle nějak nenapadlo řešit (nějak jsem předpokládala, že to tam je)...příště už vím nooo. 😕 😨

kolca
10. únor 2009

Simounah ale tak to paní teda píše divně, pr mě tam ta bouda fakt nevisí, viz. foto 😕

grej
10. únor 2009

Kolca, ale ty máš podle mě právě tu druhou boudu než má Simounah. Já budu mít taky tu jinou než ty (nevím, která to je). A obávám se, že to tam fakt nejde přidělat...

kolca
10. únor 2009

Grej jojo to vím, ale ta paní jí psala, že ta bouda visí stejně u Fashion i Klasik boudy

kolca
10. únor 2009

Snad Michal dá vědět nebo poradí co a jak.