Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

janka_pn
10. únor 2009

vie mi niekto, prosim , povedat aky je rozdiel medzi kolekciou 08 a 09? pri spirite? je cislo 3330 minulorcna kolekcia? dakujem velmi pekne

simounah
10. únor 2009

Snažila jsem se to znovu nafotit na různé způsoby (viz. moje album https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vRefe... ) .....tak buď se to vozí podle mě, že se to teda nechá na volno (což moc plandá), nebo se to nechá secvaklé mezi tou ležící plochou, když ji zvednu do sedu, ale to mi pak přijde právě divné....že jde celá ta plocha vidět (že ji nic nekryje)...ale asi to tak bude nakonec. Pokud bude sporťák zády k řídítkům, tak to zakryje taška, ale když si dám dítě, abych na něho viděla, tak právě půjde vidět ta ležící plocha z umělé hmoty Proto jsem se to snažila na jedné fotce sepnout sama, aby to nešlo vidět. Tak co si myslíte? A co na to Michal? Která varianta je správná? Michal má taky objednaný tento kočárek pro dítě - jak to budete vozit? Díky za názory....

kolca
10. únor 2009

Simounah tak už je mi to jasné, je to stejné jak o toho mého, akorát já mám navíc ty druky, ale když to je v sedu, tak je to secvaklé mezi tou ležící plochou.

grej
10. únor 2009

Kolca, jo tak. Tak to se omlouvám, to jsem nepochopila.

Teda Simounah - nafotila jsi to dokonale!! Je fakt, že já jsem teda tohle taky nezkoumala...Plandá to docela dost, to máš pravdu. Navíc já nemám korbu, budu mít jen vložnou tašku, tak to bude taky tak hodně koukat...
Zas je fakt, že jsem těch vystavených kočárů viděla dost a nikdy mě nezarazilo, že by to vypadalo nějak blbě. Tak snad to nebude taková hrůza...

lentilk.a
10. únor 2009

Aku ste kupili autosedacku? Ja sa neviem stale rozhodnut... Dakujem za pomoc. 😉

simounah
10. únor 2009

My máme na Teutonii Maxi-Cosi CabrioFix ( i se základnou Easyfix do auta.) Koupili jsme na MMB použité - vyšlo to o polovinu míň a vypadá to jako nové. 😉

kolca
10. únor 2009

Grej v pohodě, omluva netřeba 😉

grej
10. únor 2009

Lentilk.s - tak my jsme na tom úplně stejně jako simounah. Taky jsme koupili maxi cosi cabriofix s easyfix do auta a taky jsme koupili na mmb použitou 😉
Ale slyšela jsem, že ti Tario jsou dobrý a navíc jsou větší. Ale to jsem se dozvěděla až když jsme měli maxi cosi doma. Ono totiž na netu o Tariu moc nenajdeš.. Prý by o tom měli mluvit v tom dalším loskutákovi, tak zkus kouknout..

lentilk.a
10. únor 2009

Jej zienky dakujem. Lebo ta Tario je skoro raz tak draha ako Romer-ka a Romer je o kulilincek lepsia v testoch. Ale aj maxi cosi CabrioFix je fajn....a som na zaciatku. 😀

lentilk.a
10. únor 2009

No aj som rozhodnuta pre Spirit, uz ho chcem objednat...len neviem vybrat farbu.... 🙄 😝

katka1981
10. únor 2009

lentilk.a, presne aj ja. Skoda ze tam uz nie je ta zelenkava. Asi skoncime pri cervenej. A kupis cez eshop alebo v predajni? Mne radili sedacku Romer, vraj je naj. Hoci Tario sa mi paci viacej ale je strasne draha.

kape
10. únor 2009

Myslite, ze ked sa da nakliknut na spirit asutosedacka maxi cosi cabrio fix, ktora ide aj na quinny speedi, zeby sa dalo nakliknut na sportovu spiritku vanicku od quinnaka? Ak adaptery pri quinnaku su pre vanicku aj autosedacku tie iste? My mame quinnaka speediho a skusali sme sportovu cast a akosi mi nesedi, lebo uz nie je mozne po zalozeni sportovej verzie naklikavat na kociar autosedacku a tu by to so spiritom bolo asi skor mozne, kedze sa sportova verzia tiez naklikava.
A preco uz nie je ta krasna zelena? Ja som tiez o nej uvazovala.

jmisa
10. únor 2009

Kape, to nevím, každý kočárek má svoje adaptéry.

kape
10. únor 2009

To hej, ale ked pri Quinny su tie iste adaptery pre maxi cosi a aj vanicku, takze ci by nebolo mozne vyuzit adaptery co su pri spirit pre maxi cosi aj pre vanicku od Quinny. Neviem ci si ma pochopila.

michal_spuntik
10. únor 2009

Pro Janku: Spirit se skoro neliší. 3300 je letos 3600 a rozdíl je jen ve tvaru zámku nasazení korby a sporťáku na podvozek (ale je to plně zaměnitelné)
a ta letošní kolekce ve Fashion designech (mezi které 3600 patří) má větší průhled, který po zakrytí přehazovacím laclem vypadá jako postranní průhledy (nebo okénka) kolem hlavy prťouse.

Pro Kape: Tvar adaptérů i šířka od sebe samozřejmě musí na korbičku být také vhodné. nejsem si ale jistý, zda vedle adaptérů podé konstrukce bude dost místa. Nikdy mne nenapadlo to vyzkoušet, ale můžu se na to zítra ve Špuntíku mrknout (teda jestli nezapomenu tak, jako dnes na ty slíbené druky na boudičce - pokusím se polepšit 😉 )

Michal

michal_spuntik
10. únor 2009

Pro Janku: sorry samozřejmě platí že 3330 je stejná jako 3630 (a platí, co jsem psal výše) ten odstín zelené je skutečně shodný. (3330 je kolekce 2008 a 3630 je ten samý v kolekci 2009) Michal

michal_spuntik
10. únor 2009

Pro Lentilku i Katku: Tario je větší a s bází jde navíc polohovat (což u Maxi Cosi ani u Romeru nejde) výsledky v testech má skvělé. A v neděli ji uvidíte v Loskutákovi i s bází.
Není pravda, že je dvakrát draží, naopak s bází na něj máme cenu o bezmála 2.000 nižší nez Cabriofix s bází...
Michal

katka1981
10. únor 2009

Michal, kolko u vas stoji Tario? U nas v obchode stoji 7800 Sk a Romer okolo 4 mozno 4500 Sk. Takze musi byt Tario o dost drahsia. Ktoru by si kupil pre svoje dieta ty? A prosim Ta porovnaj mi ich do detailov, chceme kupit babatku to najlepsie. Nerozumiem tomu co je baza a naco to je. Prosim porovnaj mi Romer Baby-Safe plus a Tario od narodenia. Popripade mi porad najlepsiu sedacku na Teutoniu Spirit S 3. Velka vdaka.

lentilk.a
11. únor 2009

kati - baza je "ta vec", ten stojan, co si upevnis do auta a nechavas to tam a potom tam len nakliknes autosedacku (vajicko) ako taku. Je to ovela bezpecnejsie ako bez bazi (bez toho umelohmotneho spodku).

Vsetci tvrdia, ze Tario je vacsia ako Romerka, aj ja vyberam z tych dvoch ako ty.... Romerka v crash testoch skoncila o kulilincek lepsie ako Tario, ale fakt o malo. A sme na zaciatku. 😎

Kati - ja velmi do cervenej (aj ked sa mi veeelmi paci) nechcem ist, ja cakam chlapika.... A aku korbu (Fashion?) ste zatial vybrali? Kedy budete objednavat?

Pa, pekny dnik a Michal da 😉 kujeme.

denisab32
11. únor 2009

- zo zelených farebných prevedení sa nevyrába 3335, čo je taká jabĺčkovo zelená....momentáne sa vyrábajú 2 odtiene zelenej tmavšia "vojenská" 3630 a trošku svetlejšia 3635 http://www.teutonia.de/dessins/fashion-dessins....

- Katka v cene Romerky nemáš bázu, dá sa dokúpiť isofix BABY-SAFE ISOFIX Base http://www.britax-roemer.com/car-seats/baby-saf..., alebo je tam momentálne aj novinka bez isofixu s "nôžkou", ktorá sa opiera o podlahu BABY-SAFE Belted Base http://www.britax-roemer.com/car-seats/baby-saf...

- Romer s BABY-SAFE ISOFIX Base vychádza v testoch bezpečnosti na ++, čo je TOP-ka

denisab32
11. únor 2009

- čo sa týka ceny: tak Tario je cca 179 Eur (s 19% DPH) a Römer BABY-SAFE, Classicline 129 Eur (s 19% DPH), v ČR môže byť cena nižšia, majú tam nižšiu DPH na autosedačky

zuzana581
11. únor 2009

SIMOUNAH podla tých tvojích fotiek ja osobne usudzujem, že tá búda má nejaký úložný priestor a tým pádom sa nedá pripnúť, aby si si tam mohla dávať nejaké veci. Páči sa mi to tak ako to je, volne visiace, čo ty voláš plandá. Myslím, že to nie je žiadny problém a už vôbec nie estetický.

janka_pn
11. únor 2009

michal, dakujem velmi pekne, len ma to zmiatlo, lebo na nete som nasla obrazky kolekcie 08 a odtien sa od toho 3630 dost lisi, rovnako i sitie toho vnutrajska a este sa mi zdalo aj madlo vyssie a nema na nom nalepku "teutonia" 😉 . prosim ta, je kvalita potahu-latky ta ista?
a este ma zaujima ten system zmeny farby vnutra a slnecna clona 😕 akym sposobom sa to pripevnuje? da sa to aj doobjednat alebo to tak nasivaju priamo vo vyrobe? mam vela otazok 😝 , loskutaka si pozriem, lebo budem kupovat autosedacku, ale az od tych 9 kg, takze mam este cas 😀 . dakujeeeeem

tilly
11. únor 2009

to je sila, aj ja chcem nižšiu dph na autosedačky 😠

mizulienka
11. únor 2009

ahojte, rozmyslam nad kupou Tentonia kociaru, sportoveho a chcela by som sa spytat, nie je prilis uzky pre babatko? a celkovo nie je vam prilis tazky na nosenie? dakujem pekne, ocenim kazdu radu 🙂

mizulienka
11. únor 2009

ahojte dievcata, pozeram tu nemecku stranku na teutonia.de...ale nikde tam nevidim cenu, viete mi p rosim niekto poradit, kde to mozem najst? dik

lentilk.a
11. únor 2009

mizu - v ceskych korunach na www.teutonia.de - ked si zvolis Cesku republiku, hned na zaciatku

alebo skus www.babymarket.sk

denisab32
11. únor 2009

tilly skús napísať "ujovi" Ficovi 😀

zihu
11. únor 2009

holky, ja si nem uzu pomoct, porad tady zminujete stranku babymarket.sk ale kdyz si to otevru, zadne kocarky teutonia mi to nenabidne, i kdyz pisou, ze maji 3 sportovni.. delam neco blbe??? 🙄 ☹ 😅

denisab32
11. únor 2009

zihu nie, nič nerobíš zle, ale babymarket nepredáva Teutoniu cez e-shop len priamo v predajniach....