Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

dadka2
12. črc 2010

Na to já jsem moc velká konzerva☹, malej je oblečený od hlavy až k patě v modrém a všichni pořád, že máme krásnou holiččku, no s červeným kočárem už by to měl spečetěné........má prostě takové krásné oči s dlouhýma řasama......... ale je nádherná barva.

katherine27
12. črc 2010

Ahojte teutonáčky 😉 ,
nenašiel by sa niekto kto by na týždeň požičal adaptéry na Teutoniu Spirit pre autosedačku Romer Baby Safe Plus?
Ideme na Senecké jazerá od 17.7. do 24.7.10 a šikli by sa nám, kôli 7 dňom ich nechcem kupovať.
Ďakujem. 🙂

dadka2
12. črc 2010

Já mám bohužel autosedačku MC.

babyrenka
13. črc 2010

odpověď pro sixtine : je spousta lidí, kteří tříkolky nemusí a také jim vyhovuje přehazovatelná rukojeť. Proto nemusí být Mistral S špatnou volbou, protože je to v podstatě mimo území ČR nejprodávanější model Teutonie. U Mistralu S se provoz v lehčím terénu nebo po nerovnostech řeší tak, že se rukojeť přehodí na druhou stranu a kočárek jede většími zadními koly napřed, abyste na malé viděla, je možné otočit nástavbu kočárku směrem k sobě a kočárek pak nemá s jízdou žádný problém. Pokud se týká jízdy ve sněhu, pláště kol mají speciální složení, nelepí se na ně sníh a tím, že i ve sněhu můžete jet většími koly napřed, tak ona razí cestu a pro tažená menší kola tak cestu připraví. Sportovní sedačka je u všech modelů Teutonia stejně velká a stejně polohovatelná, oproti podvozkům na konstrukci typu A má pouze jiné uchycení.

sixtine
13. črc 2010

@babyrenka Dakujem velmi pekne za odpoved. Trafila si, ja trojkolky fakt nemusim a snazim sa im vyhnut. Zase bohvieaky teren my riesit nebudeme, skor ide o to pohodlne zvladnut zimu a prechadzky v dolinach a parkoch.

sixtine
13. črc 2010

Prosim, este ako sa Vam osvedcil fusak teutonia? Ten klasicky zimny (ani nie paperovy, ani jahnaci). Rada by som mala original, ale kedze je mozne kupit ho len na objednavku, nemam moznost ho vidiet, preto ma zaujimaju Vase skusenosti.

lucul
13. črc 2010

ahojte, tak aj my sme sa rozhodli pre teutoniu, ale chcela by som sa opytat k vanicke, je dostatocne velka na zimne dieta? a vleze mi tam klasicky fusak kozusinovy?

krpcek
13. črc 2010

sixtine ja mam original fusak all round a bola som s nim spokojna - malej v nom zima nebola a mozes si z neho urobit letny alebo ho cely rozipsovat a nam podlozku do kocika.

lucul zmesti sa ti tam uplne v pohode - ja som ho tam skusala. dlzka vanicky je az 74cm. 🙂

krpcek
13. črc 2010

sixtine, ale ovela lepsi sa mi zda fusak 2010!! praktickejsi na zapinanie - s tymto mojim som obcas mala trosku nervy, lebo som ho musela zapinat po bokoch a to sa s dietatom ktore uz sedi, robi trosku tazsie, 😝

lucul
14. črc 2010

krpcek dakujem, lebo ja som stale zvazovala kupit klasicky hlboky kocik, ale doma nepreslo hlavne kvoli praktickosti 😀

lodgermaniacka
17. črc 2010

Ahojte, chcem sa spytať či viete niekto o systeme AKSE, ktorý používa mercedes v ich autosedačkach na odpojenie airbagu spolujazdca, mal by tam byť nejaky magnet, alebo číp v autosedačke, ktoru ked položím na sedadlo spolujazdca tak sa airbag automaticky odpoji, maju to aj ROMER autosedačky?

krpcek
17. črc 2010

lodger o takom niecom neviem a pocujem to prvy raz. ale ved airbag sa da vypnut aj manualne. ked som vozila amlu vpredu, tak som si vzdy airbag manualne vypla a potom zapla.

lodgermaniacka
17. črc 2010

@krpcek ahoj, no, bolo to niekedy tak, že za priplatok vypinač airbagu, ale mm hovorili v mercedese že už to po novom nie je možne, neviem či len v mercedesoch alebo vo všetkych autach..vraj ked kupime romerku, ma tam nejaky číp a automaticky mi zasvieti kontrolka v aute že je airbag vypnuty, mne sa ale romerky moc nepačili, kupila som pred 2 tyždnami maxi cosi pebble a maleho budem musieť asi zase voziť vzadu 😖

krpcek
17. črc 2010

no to neni nic moc - celkovo maju mercedesi taketo "vymozenosti" ze platis aj za to, co v inych autach je normalne bez priplatku. Ja mam citroen C4, takze to normalne klucom vypnem.
neda sa to nejako domontovat?

lodgermaniacka
17. črc 2010

@krpcek praveže som dnes dostala nove auto, povedali priamo na predajni, že po novom to už nie je možne domontovať, ani mať to vo vybave a vraj tam môže isť len romerka s tym čipom 😕

krpcek
17. črc 2010

tak to je jaka blbost. 😠 dalsia vec, pre ktoru by som mercedes nechcela.
takze bud vymenit auto alebo autosedacku 😉 😀

dadka2
17. črc 2010

Tak to je tedy překvápko, co? Tak dlouho vybíráš autosedačku a nakonec je tu stejně háček....... Nám tu naší autosedačku vzali zpět a vybrala jsem si místo ní jinou, třeba by to taky šlo, ne? Jinak, myslím, že u té autosedačky byl v návodě seznam, do jakých aut je autosedačka vhodná i k uchycení dopředu, tak se mrkni jestli tam je i tvoje auto, pokud ano, tak by se to určitě dalo reklamovat u výrobce.

lodgermaniacka
17. črc 2010

@krpcek 😀 no, ved ak mi to potvrdia že je to naozaj tak, tak asi budem musieť kupovať romer, som nervozna ked mi maly vzadu palče

lodgermaniacka
17. črc 2010

@dadka2 pochybujem že by mi ju vymenili, no prinajhoršom opäť prerobim na pebble a kupim novu

enny3
17. črc 2010

Lodger- jak dlouho ji máš- do 14 dnů ji přece můžeš vrátit bez udání důvodu- alespoň teda v Čechách,u vás je to určitě podobné já se to kouknu do návodu k Römeru,já ji mám,ale nikdy jsem o tom čipu neslyšela,stejně voz dítě v zadu,ve předu to je hrozné místo!!!!! 😖

lodgermaniacka
18. črc 2010

@enny3 ale mi sme ju už používali, a asi to naozaj necham tak, som s pebble velmi spokojna, maly v nej skoro leží, nie je vôbec pokrutený, je aj dosť velka, aj velmi pohodlna, len ked s nim idem sama v aute a začne plakať tak som fakt nervozna

enny3
18. črc 2010

Jasně- myslela jsem,že ti zrovna přišla!!!Ale já bych ho dopředu stejně nedávala,zažila jsem autonehodu s úplně malinkým mimi a ještě,že bylo v zadu!!!!!!!!!!!!!!!! 😖 Akorát tě bude rozptylovat,jo a v tom Römeru prostě sedí- není tak do lehu jako MC- vždycky když mě to štvalo,tak jsem si pustila Crashtest Römeru a věděla jsem,že je stejně nejlepší! 😀

krpcek
18. črc 2010

@lodgermaniacka z toho placu som bola aj ja nervozna, takze som ju vozievala aj vpredu, ale velmi malo - ked som niekam sla radsej som si niekoho (vacsinou sestru alebo mamu) zobrala so sebou - ona sa vzdu venovala malej a ja vpredu soferovaniu. teraz je to uz celkom OK, dam jej dudulku a kuka von. 🙂

gilli
18. črc 2010

Ahoj, poradíte mi prosím někdo ohledně sporťáku? Máme Spirit a půlročního syna a ve vedrech jsme ho přemístili dočasně do sporťáku (v korbičce měl nedýchatelno), kde je v úplném lehu a s prodlužovacím nástavcem.
Moc se mi ale nezdají dvě věci - jednak mu pásy končí nahoře v úrovni hlavičky - dá se jejich výška nějak nastavovat? A hlavně - když trochu sklopím boudičku, tak se mu ta vnitřní látka z boudy nakrčí až na hlavičku - a to zdaleka nemá hlavičku úplně vzadu, ale právě v úrovni těch pásů a má jen cca 69 cm, takže si moc neumím představit, jak tam bude spát třeba za půl roku, za rok? 😖 Máte někdo zkušenost, co s tím? Dík moc 🙂

dadka2
18. črc 2010

Já jsem malému než seděl ty pásy vůbec nedávala, a teď je máme v pohodě i v leže, a to měří přes 80 cm. Ta vnitřní látka se krčí, na to tu už upozorňovala více lidí, prostě jí narovnám a je to.

dadka2
18. črc 2010

@logermaniacka My vraceli sedačku i po těch 14 dnech a taky používanou. Je to o vstřícnosti prodejce.

babyrenka
18. črc 2010

něco málo k autosedačkám : řada výrobců aut dlouho odmítala možnost vypnout airbag na straně spolujezdce kvůli autosedačce, aby následně po vyjmutí autosedačky nebyl spolujezdec ohrožen, pokud by se na opětovné zapnutí airbagu zapomnělo. Proto prémioví výrobci zavedli ten způsob, že autosedačka je opatřena čipem, nebo jiným zařízením, které po umístění autosedačky na sedadlo spolujezdce airbag samočinně odpojí a po sejmutí autosedačky ze sedadla jej opět automaticky zapojí. Tím je vyloučena chyba lidského faktoru a pokud uživatel používá autosedačku, která dokáže s tímto systémem komunikovat, nemusí se prakticky o nic starat. Je to v podstatě jenom o kompatibilitě jako u jiných elektronických zařízení a je třeba s tím vždy počítat předem, aby to všechno fungovalo.

gilli
18. črc 2010

@dadka2 - já mu pásy bohužel musím dávat, protože je hrozně akční a mám strach, že mi z kočárku vyskočí 🙂 sice ještě nesedí, ale mrská sebou a točí se na všechny strany...
takže větší dítě je tam v pohodě? když ho ale posunu výš, aby měl pásy nad rameny místo u hlavičky, bude hlavičkou ještě víc nacpaný v té sklopené boudičce... a tu látku jsem zkoušela narovnat, ale moc to nepomohlo... no ještě to zítra prozkoumám, dík.

dadka2
18. črc 2010

Až bude sedět, tak ty pásy nebude mít koncem úplně nad ramenem, bude mít ramínka níže. Takže hlavu nebude mít až úplně vzadu, to jedině až hodně velké dítě, třeba ve 3 letech. Já pásy nemám ani nějak moc přitažené, jsou volně, aby se mohl v kočárku pohybovat, jen když ho položím, tak se napnou.

lodgermaniacka
18. črc 2010

enny, krpcek, dadka, vdaka za rady, uvidim čo vymyslime 😉