Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jmisa
26. črc 2010

@cara.m
se zimním mimčem si hlavu nelámej, to se Ti tam vejde.
My dávali syna do sporťáku v lednu, takže v půl roce, už stejně v korbě nechtěl ležet, protože nic neviděl.

editah222
26. črc 2010

@cara.m Moje holčika se do korby vlezla do cca 7 měsiců i s fusakem (bunker lodger). Asi by se vešla i dýl, ale na korbu mi nepasovala sluneční clona 😉

jasminet
26. črc 2010

@cara.m este na konci 7 mesiaca s fusakom kaiser. a myslim, ze by tam aj dlhsie vydrzala. ale ty to podla mna nemusis riesit, ked mas januarove babo...

marku
26. črc 2010

@cara.m mimčo se ti do korby určo vejde 😉 i s fusakem.My jsme narození v březnu -fusak jsme používali 1,5 měsíce a to měl malý v té době 5,60kg 😀.... a z korbičky plánujem přejít v 5,5 měsících,ale z úplně jiného důvodu, než kvůli velikosti. Malý je prostě zvědaveček a neustále zvedá hlavičku , překuluje se a chce koukat prostě ven 😅 . takže jsem řekla, že ještě teda měsíc vydržíme a pak už přejdem z korby na sporťák.

Takže pokud budete mít maminky někdo zájem, tak cca po 20.8. budu prodávat korbičku 😉 , barva černá 4000 a vložka-meruňová 3625, kolekce 2010..bezvadný stav! foto pošlu na maila, tak klidně písněte 🙂

toltec
28. črc 2010

ahoj holky máte některá tu svělou barvu 3805 béžovou?
Jak se to udržuje?

akcull
28. črc 2010

toltec, já mám béžovou, ale starší kolekci, je to velmi podobné. na údržbu super, celé se to šupne do pračky a na 30 vypere a je zas jako nový. Mám do kočárku ještě vložky, takže je chráněný, nejvíc namáhané je to madlo, dá se ale taky svléknout a vyprat. Celý potah je takový, že se na něj moc nechytá špína a když je to něco menšího dá se jen otřít vlhkým hadříkem. ta béžová se hezky kombinuje s jinými barvičkami, je taková univerzální....🙂

dadka2
28. črc 2010

Měla jsem taky béžovou, ale na hluboké korbičce. Původně se mi moc nelíbila, ale pak jsem musela říct, že byla super. Pro holky i pro kluky, špína není vidět a na léto to není tmavý kočár, do kterého praží sluníčko. Takže u mě dobrý🙂

veselazu
29. črc 2010

ahojte lidičky,
prosím o radu, chci si pořídit sporťák se 4 kolečky, jaký je rozdíl mezi Teutonií Cosmo, Fun a Mistral? Všechny mají podobné podvozky, je některý výrazně lehčí a skladnější? Je tam kromě vzhledu podvozku nějaký rozdíl? děkuji moc

babyrenka
29. črc 2010

odpověď pro veselazu : Teutonia Cosmo vychází z podozku tříkolky Spirit S3 a je v podstatě nabídkou pro zarputilé odpůrce tříkolek. Rám je zhotoven z masivních hliníkových profilů, daní za čtyři kola je jejich menší velikost oproti tříkolce. Fun System je podvozek určený hlavně pro uživatele kočárků, kteří disponují omezeným zavazadlovým prostorem v autě ( krátká Fabia a podobné kompakty ) a potřebují do kufru složit podvozek naplocho a na něj ještě naložit zbytek kočárku. Proto má Fun zúženou zadní nápravu na 54 cm, tedy nejužší z Teutonií. Kola mají stejné rozměry jako u Cosma. Rám je ze subtilnějších profilů, kvůli zachování tuhosti ocelový, váha je stejná jako u Cosma. Mistral je klasická čtyřkolka s pevnými koly, otočná kola dostala varianta Mistral S. Oproti výše jmenovaným typům má jednu obrovskou přednost, je vybaven přehazovatelnou rukojetí a tak, když chcete změnit směr výhledu dítěte z kočárku, nemusíte otáčet sportovní sedačku, stačí přehodit rukojeť na druhou stranu kočárku. Jeho další výhodou je lepší průchodnost lehčím terénem, má totiž větší zadní kola se širším rozchodem, při jízdě po nerovnostech s většími koly napřed se menší kola tolik nezasekávají a poslušně sledují ta větší. Nevýhodou je trochu větší váha, to je daň za přehazovatelnou rukojeť. Ať již zvolíte kterýkoli typ, sportovní sedačka je vždy stejně velká a prostorná. To je ve zkratce asi vše.

veselazu
30. črc 2010

babyrenka: děkuji moc za vyčerpávající odpověd 😉 rozhodli jsme s pro Fun system.

helenky
31. črc 2010

ahoj, mám problém s předním kolečkem - po zaaretování se při provozu v členitějším terénu (les, polní cesta) samovolně "oddaretuje! - kolo se začne vytáčet, aniž by došlo k přetočení aretačního kolečka. dělá to dost paseku. Máte s tím někdo zkušenost + radu jak na to. Díky H

terak
31. črc 2010

Holky nebudete někdo prodávat spirita, nebo jakoukoli část na teutonky? Diky moc

babyrenka
31. črc 2010

odpověď pro helenky : spirit S3 je tříkolka s plně otočným předním kolm s aretací. Aretace je zde určena hlavně pro jízdu v blátě nebo hlubším sněhu. V ostaních případech, hlavně pak při jízdě po nerovnostech, kamení, v lese a podobně by mělo mít kolo možnost otáčet se kolem svislé osy. V případě nárazu na přední kolo se energie nárazu eliminuje pootočením vidlice předního kola. Ve Vašem případě již máte vytlačené lůžko pro aretační čep a aretace již nedrží. Teutonia má aretační čep uložený na pružinách, aby se v případě nárazu na zaaretované kolo nerozthla hlava pro uchycení vidlice předního kola a Vy jste v takovém případě nemusela donést kočárek bez předního kola v rukou domů. V případě nárazu tak čep automaticky vyjede vzhůru a aretované kolo odjistí. Když je už lůžko na vidlici pro tento čep vytlačené, zvětší se vůle pro aretační čep a ten se pak odjišťuje při stále menším zatížení. Vidlice se odjistí, otočí a pak se zase sama zajistí. Pochopitelně již dál drží stále méně. Teutonia umožňuje jednu bezplatnou výměnu poškozené vidlice, obraťte se na svého prodejce.

tinkalinka
1. srp 2010

@cara.m to záleží jak rychle ti miminko poroste my jsme narození koncem února takže je nám ted pět msíců a korbička je nám už malá kdyby měla být zima tak se nevejdem už dávno s fusakem...

gilli
1. srp 2010

Ahoj, prosím poraďte někdo ohledně polohování sporťáku - když jej dám do úplného lehu, tak nevím, jak nebo kde ho zafixovat, aby se nevracel zpět do sedu - stačí mi pak totiž jen trochu přitáhnout boudu a sedačka se tím sama zase sklápí do sedu. Nevím, jak to vysvětlit, ale přijde mi, že kočárek moc v lehu "nedrží" 😖
A taky se mi zdá, že "úplný leh" není úplně leh v rovině...? možná něco dělám špatně. Díky 🙂

pett7
1. srp 2010

myslím, že tov tom lehu zafixovat nejde, prostě se to jen sklopí.. úplný leh to není, ale ten nemám ani doma v postýlce a i v korbě jsem měla podloženou matraci aby byla hlava výš kdyby malý blinkal...

anetan
1. srp 2010

@gilli ahoj, aky mas sportak? ja mam spirit a ten ide uplne do roviny, zafixovat sa neda, ale pokial v nom je mala, tak ho dostatocne zatazi, aby sa nezdvihal, ked zaklapam budu 😉 ...

krpcek
1. srp 2010

@gilli ja mam tiez spirit a nikdy som nemala problem, ze by sa mi sam dvihal - pokial som nasila netahala budicku do predu. a mam ho v uplnej rovine. 🙂

pett7
1. srp 2010

tak já úplnou rovinu nemám ten zadek u boudy je zvedlý sice trošku, ale je.. možná to dělá ta bouda nevím

gilli
1. srp 2010

@pett7, @anetan, @krpcek - díky, mám Spirita, tak vidím, že je to asi normální 🙂 můj malý ho v lehu taky zatíží, ale je jen půlroční, zatím nemá moc váhu a sporťák má jen na leh když je vedro - to totiž korbičku nesnáší. Navíc v kočárku dost cestuje, takže se mi dneska stalo, že byl nasunutý vepředu a koukal ven, takže ta přední část nebyla dostatečně zatížená a když jsem zvedala boudu kvůli sluníčku, zvedla jsem i půlku sezení, resp. ležení 🙂

ywina
3. srp 2010

Ahoj-Tak mi jezdíme s Cosmem 14měsíců,a jsem s ním moc spokojená,krásně odpružený a super se s ním jezdí... 😀 Jen mám ted problém,že už mi tam malý nechce sedět,tak ho budu prodávat.Kdyby jste měla některá zájem,tak písněte.Sporták,taška,pláštěnka a nylonová pláštěnka zdarma,vložka,potah madla a clona... 😉 Cena je velmi pěkná...

terak
4. srp 2010

Ahoj, můžu vás poprosit o radu. Kupuji bazarovou korbičku teutonia z roku 2009. Bude předpokládám sedět i na podvozek 2010?

dadka2
4. srp 2010

Já bych řekla, že ano, ale nejlíp ti odpoví Michal Spuntik nebo Babyrenka.

ivanek
4. srp 2010

@terak určitě, já mám korbu 2009 a podvozek 2010

ivanek
4. srp 2010

@terak poslala jsem ti IP zprávu

toltec
4. srp 2010

ahoj holky!
tak já jsem majitelka dvou teutonek .
PRODÁVÁM!!!
S3, hluboká korba, sporťák, nánožníky, moskytiéra, autosedačka Tario s bází do auta, kdy nemusíte nasazovat pásy, ale jen zacvaknete, barva meruňka.
MISTRAL P, hluboká korba, sporťák, nánožníky, moskytiéry, original fusak teutonia gratis, barva béžová.
Více info do IP nebo na mejl zašlu! dejte vědět kamarádkám kdo by měl zájem. Jsou oba jako nové. Pořízeny 07/2010. Cena za S3 18.000 za Mistral 16.000. Byla jsem nerozhodná, tak jsem měla oba a nakonec ani moc nebyly potřeba.

babyrenka
6. srp 2010

odpověď pro terak : korby jsou v podstatě kompatibilní mezi modelovými roky 2007 až 2010. Jen je třeba znát, že se vyrábějí se dvěma typy uchycení. První je skupina s označením jedna, to jsou korby s uchycením pro podvozky Spirit, Fun system, Cosmo, Lambda a Pixxel, druhá skupina má ceníkové označení dvě a ty mají uchycení pro podvozky modelů Mistral P a Mistral S. Pokud tedy kupujete korbu bazarovou, je třeba vědět, pro který podvozek je určena. Nejjednodušší pro zjištění je pak to, že korby skupiny jedna mají uchycení do podvozku pod obrysem dna korby, korby skupiny dvě mají uchycení do podvozku po stranách vedle dna korby. Pokud tedy bude skupina korby odpovídat Vašemu podvozku, nebudete mít s jejím používáním žádný problém. U bazarové korby bych ještě zkontroloval, zda je deska dna neporušená. Občas se stává, že majitelé větších aut, do kterých nemusejí podvozek kočárku skládat a vejde se jim do kufru i s nástavbou, nesnímali korbu z podvozku a nakládali tam kočárek kompletně. Jednou rukou pak drželi sestavu za konec korby a občas se jim podařilo při zatlačení na zadní stranu korby dno korby zlomit. Takové poškození je neopravitelné a je potom nutno koupit korbu novou.

lodgermaniacka
8. srp 2010

neviete mi poradiť či existuje stranka, kde by som si mohla skusiť vkladať rôzne farby, ina strieška, ina sedačka a ine madlo, ako pozname napriklad tu tyrkysovo-čierno bielu kombinaciu? nemam predstavivosť a chcem si objednať kočík podla seba 🙂
trošku od veci, ale pekny je aj v žltej farbe 😵
http://www.dhd24.com/azl/index.php?anz_id=71648892

akcull
8. srp 2010

lodgermaniacka,
třeba tady mají konfigurátory http://www.kocarky-teutonia.cz/

ivanek
9. srp 2010

@lodgermaniacka já mám Cosmo v kombinaci hnědá + tyrkys, pokud by ti to pomohlo. Je to focené bez blesku, pro lepší představu barev, takže kvalita nic moc 😉