Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

keila
17. zář 2010

@michal_spuntik děkuji. Takže pořád raději počítat s dřívějším objednáním.
Ještě se chci zeptat, pochopila jsem to správně, že tedy bude kolem toho listopadu ukončena stará kolekce a hned spuštěna nová. Souběžně tedy nebude ani chvíle objednat obojí? Myslím to jako tak, že bych počkala na ceny 2011 a dle toho se třeba rozhodla ještě pro 2010. Takto asi kalkulovat nepůjde, co? 😀

michal_spuntik
17. zář 2010

@keila ... no podle diskuze to vypadalo na paralelní souběh kolekcí necelý 1 měsíc, ale mám zkušenost, že to nám ani vám nikdo nezaručí.
Spíš bych počítal i s variantou, že přijde informace typu: stará kolekce končí, objednávejte rovnou již jen novou. Třeba to tak nebude, ale nespoléhal bych na to. A vzhledem k očekávanému prudkému nárůstu cen a minimální změny mezi kolekcemi 2010 x 2011 asi skladové zásoby všech, kdo Teutonii prodávají, tryskem zmizí (i když i v tom se samozřejmě můžu plést).

keila
17. zář 2010

@michal_spuntik je mi jasné, že ten souběh mi nikdo nezaručí. Už jsem rozhodnutá pro kolekci 2010, takže si holt budu muset pohnout a koncem října objednat. Sice budu muset objednat nějak v 19. týdnu těhotenství, ale zase se tím vyřeší to, že mi bude ukradená dlouhá dodací lhůta. 😀 Takže ještě jednou díky za veškeré informace, dost mi to pomohlo v rozhodování. 🙂

lodicka30
17. zář 2010

Koukala jsem na spuntik a je tam novinka v teutonii nevo mezi mistralem a cosmem. Kdyby mela nafukovaci kola tak bych do ni sla. Ja ji videla po 3 mesicich tak sjetou, kamaradka byla docela nastvana. Sice jsou pry do snehu, ale.....

lodicka30
17. zář 2010

Zadejte na seznamy ve svete teutonia.de. Na nemeckych strankach uz je kompletni kolekce 2011.

z.u.z.k.a.
17. zář 2010

ahojte, mame vajicko romer s isofixom a moja 4 mesacna dcerka sa v nom pocas jazdy autom prdklana do predu, proste jej pada hlavicka. mam iba ja tento problem, alebo ste sa s tym uz stretli? a este jedna vec co ma dost zarazila, je to, ze ked mam vajicko nakliknute na podvozku spirit tak je kocik velmi nestabilny, prekacuje sa dopredu, ani na chvilinku nemozem od kocika odist, pretoze sa bojim ze sa prekoti. 😠

lodgermaniacka
17. zář 2010

@z.u.z.k.a. baby par stran dozadu o tomto probleme pisali, že deti su skoro v sede a pada im hlavička dopredu, podkladaju sedačku niečím, len ktovie či to neznižuje bezpečnosť, preto som zvolila maxi cosi pebble, ta je super, maly v nej leží, a s tým prekacovanim som v šoku 😕

z.u.z.k.a.
17. zář 2010

@lodgermaniacka nemam cas sledovat celu diskusiu, ale aj ja som v soku,velmi nam bola sedacka,aj kocik vychvalovany,len mam pocit ze sa hovori iba o pozitivach a o negativach sa hovori iba v spojitosti s inymi znackami . a to podkladanie sedacky neprichadza do uvahy, kedze mame isofixovu bazu 😠 keby som toto vedela, tak si tento kocik a tuto autosedacku jednoznacne nekupime. z toho prekacovania sme v soku viaceri...

lodgermaniacka
17. zář 2010

@z.u.z.k.a. aj mne sa spirit prekacal, a vidiš, aj tak baby pišu že je to super kočík, a stabilny, asi sme potom niektore viac naročne alebo čo, neviem si to vysvetliť..

lodgermaniacka
17. zář 2010

@z.u.z.k.a. a tiež nemam čas čitať celu diskusiu, ale riešili to v čase, ked som ja riešila autosedačku 🙂 tak som asi mala šťastie

editah222
17. zář 2010

@z.u.z.k.a. já mám teda autosedačku Tário a v autě je super, ale je fakt, že nakliknutí na kočár jsem využila asi jen 2x, protože kočár je pak vážně nestabilní. Teda je to OK pokud není nic dole v koši a neni na madle pověšená taška 🙂 Ale už jsem zjistila, že stejný problém má hodně kočárků. Takže na tandemový kočár nebudu vůbec ten nástavec na autosedačku kupovat.

mirka285
17. zář 2010

som uplne prekvapena co sa dozvedam 😕 😕 ja mam teda cosmo a autosedacku maxi cosi a uplne bez problemov vsetko...

sylvajs
17. zář 2010

Mám Cabriofix a na Spiritu ho vozím tak obden, s taškou, nákupem....nikdy žádný problém nebyl. Tak nevím....

z.u.z.k.a.
17. zář 2010

mala som moznost jazdit s trojkolou jane a so stabilitou sa to neda ani porovnat, jane sedelo perfektne, nikdy som nemala pocit ze by bol labilny, neprevazoval sa, mohla som na rucku nalozit aj 10 kg a nic... lutujem, ze sme teutoniu spirit kupili, momentalne v nom ani malu nevozim, pretoze vo vanicke mi uz nechce byt ( chce pozerat) - mimochodom mi velmi chybalo, ze sa vanicka nedala polohovat, a na sportovu cast je este malinka.

sylvajs
17. zář 2010

@z.u.z.k.a. já jsem měla na dceru Jané Slalom, teď na syna Spirit....jasně, že všechno je individuální, ale Spirit mi vyhovuje víc... je to asi fakt o lidech, stejně jako každému vyhovuje jiné auto a jiné oblečení....

z.u.z.k.a.
17. zář 2010

@sylvajs samozrejme, presne ako pises, kazdemu vyhovuje nieco ine,ale chcela som napisat aj moje skusenosti, pretoze keby som si ja nieco podobne precitala, urcite by som kupu zvazovala. ty nemas problem s prebazovanim sa kocika ked mas nakliknutu skrupinu?? akoze samozrejme ze sa ten kocik neprevrati sam od seba,ale je velmi labilny a prevratil by sa velmi lahko, dokonca ho vtedy nemoze kocikovat moja mala neter,

akcull
17. zář 2010

holky, to slyším poprvé, že by byl spirit nestabilní s autosedačkou... vlastní zkušenost s tím nemám, ale tak mě napadá, jestli se to třeba netýká té kolekce 2010, nedávno jsem obhlížela "nového" spirita v obchodě a moc mě nezaujal, sice je lepší přístup do košíku, ale jak má užší rukojeť, tak mi to přišlo takové divné, asi by se mi s ním hůř jezdilo (ale jde nejspíše o zvyk), jen mě tak napadlo, jestli to vylepšení podvozku pro kolekci 2010 nenarušilo nějak tu stabilitu kočárku
já mám 2008 a dítko si samo nalézá na kočárek nebo se na něho nějak věší a ten se ani nehne, nemluvím o tom,když najedu na nerovnost, tak to si samo musím dát pozor, tam hrozí překlopení....

sylvajs
17. zář 2010

@z.u.z.k.a. Ne, je to v pohodě....mám dvě starší děti (3,5 a 7 let), oba s kočárkem jezdí a v pohodě. Samozřejmě je teda hlídám, ale zvládají to v pohodě. Já sama jsem žádnou nestabilitu nepozorovala.....
Kolekci mám 2010.

z.u.z.k.a.
17. zář 2010

tak potom tomu nerozumiem... ja ale vravim iba o nestabilite kocika, ked mam nakliknutu autosedacku romer a nevsimla som si to iba ja, vraveli mi to vsetci, ktori jazdili s kocikom. ked som skusila dat sportovu cast,tak tam to uz bolo v pohode.

janahugo
17. zář 2010

@z.u.z.k.a. My mame to iste. Bola som taka nervozna z toho isofixu, ze sme ho dali prec. Mala bola v takej nepohodlnej polohe. Myslela som si, ze to mame zle namontovane, ale inak sa to neda. Inac podvozok s Romer sedackou mi nevadi. Nemam pocit nestability, iba si musim davat vacsi pozor pri nakliknuti. Neraz sa mi stalo, ze druha strana mi nazapadla a az ked sa mi akosi cudne hybal...

pett7
18. zář 2010

tak já mám maxi cosi, dřív využívanou hodně teď jdem do větší a problém nebyl nikdy je to stabilní dost a při jízdě nemám problém ani se sporťákem pokud blbe nenajedu na obrubník, ale to je moje chyba.. polohování hlavičky jsme vyřešili plínkou pod matraci 🙂

biela
18. zář 2010

ahojte,

mám možnosť kúpiť od kamarátky jeden rok používanú Teutoniu Cosmo, model roku 2009. čo som si naštudovala na internete sa mi veľmi páči... je to určite kočík kvalitný. niečo som prečítala aj v tejto diskusii, no nenašla som odpoveď na nejaké otázky čo mám, ak by bola niektorá maminka taká láskavá a našla si čas 😉 zaujímalo by ma, či je športová časť dosť veľká, aby sa v nej pohodlne vyspinkalo aj 1 alebo 1,5 ročné dieťa, totiž tá športová časť mi príde malá, napr.oproti Jané Nomad, ktorý tiež zvažujem. všade píšu, že športová časť je od 6 mesiacov, no nie je napísané dokedy, je tam nejaké váhové obmedzenie, napr.do 15 kg váhy dieťaťa?
ešte ma zaujíma, v čom dôležitom, okrem disajnu, sa líši model 2009 od modelu 2010.
ďakujem 🙂

luciferova
18. zář 2010

@biela ak ti dava dobru cenu, tak ber 😉 ja mam 10m dieta, miesta ma dost, este nedociahne ani na spodok opierky noh, stale ju mame hore. Kamoska v nom viezla 2roc dieta a odviezlo sa tiez. No take velke deti sa uz vozit velmi nechcu, ked uz tak v lahsich golfacoch 😉
Technicke udaje ti neviem povedat, ale to kamoskine vyse 2r dievcatko ma cca 15kg 😉

krpcek
18. zář 2010

@z.u.z.k.a. mozno ti kocik pride nestabilny preto, ze vanicka a vajicko ma ine rozmery a tym padom ma aj inde tazisko. ja za seba mozem povedat, ze som s tymto nikdy problem nemala. jedine, co ti mozem poradit, je, aby si si tasku dala nizsie k vajicku. 😉
romer vajicko - ja som romer pouzivala od narodenia asi do 2 mesiacov, potom sme ju vymenili za maxi cosi, lebo romer bola nepohodlna, mala tam viac sedela ako lezala presne ako ty pises, padala jej hlavicka dopredu. myslim, si ze je to vajicko pre vacsie dieta, nie pre uplne babatko.

kakucka
18. zář 2010

biela,
mam Cosmo 2009, jezdime uz rok, sportovni cast pouzivame od 8. mesice, maly ma ted 13,5 mesicu a se spanim neni problem, ma jeste spoustu mista. S kocarkem jsem nadmiru spokojena, mezi Cosmem 2009 a 2010 neni zadny rozdil, zmeny byly jen u Spiritu. Chane Nomad neznam, nemuzu porovnat, ale Teutonia je bezkonkurencni! Ja bych Cosmo brala hned!

biela
18. zář 2010

@kakucka ďakujem veľmi pekne za odpoveď. so športovou časťou som teda vyrozumená. a čo fashion korba? zmestí sa tam bábätko aj vo fusaku v zime? pýtam sa preto, lebo prvý syn sa mi narodil veľký, mal 55cm a ak aj dcérka bude taká veľká, či sa tam vôbec zmestí. čítala som, že dĺžka tej vaničky je 74 cm, je to dostačujúce?

akcull
18. zář 2010

biela, velikosti sedačky bych se nebála, na délku má 90 cm, i moje dvouleté dítko se tam natáhne (má 96 cm a 14 kg), jezdíme ale asi tak od roku a půl bez střechy, je nízko posazená, ale to nám neva, protože kočárek už na spinkání nepotřebujeme, spíš když bolí nožičky a už se nechce chodit
ještě je důležité, kde chceš s kočárkem jezdit, cosmo je spíše městský kočár, terén moc nezvládá, prý jsou na to lepší kolečka č. 60, já jsem měla 50 a byla to katastofa, občas jsem měla pocit, že se ty přední kolečka zlomí a to nebyl žádný náročný terén...
na druhou stranu je cosmo krásně skladné a lehoučké🙂

akcull
18. zář 2010

biela, i kdyby se do korbičky malá už nevešla, tak na teutonii je super ten prodlužovací díl na sportovní sedačku, když ho tam dáš tak si vlastně vytvoříš takovou velkou kobričku ze sporťáku (sporťák jde úplně do lehu, je dobře polstrovaný), takže toho se neboj, já měla původně jiný kočárek, korbičku měl jen 72 cm s fusakem se tam malá vešla do šesti měsíců, ale už to bylo jen tak tak, tak jsem pak pořídila sporťák od teutonie s tím prodlužovacím dílem a pohodička, jak na zimu, nepadal nám fusak a bylo to takové uzavřené, tak jsme využili i když bylo teplo... až pak dítko už sedí a chce se opírat o madlo, tak se ten prdlužovací díl odstraní a místo toho se tam dá madlo

tonko_babymarket
18. zář 2010

Na doplnenie informácií od Michala:
Z kolekcie 2011 vypadá Lambda.
Keďže so zrýchlenou koleciou (dodanie do 4t) v ČR a SR to nie je také jednoznačné, na Slovensku bude vytvorená BASIC LINE s okamžitým dodaním.
Tak ako Michal spomenul, dodacia doba v ČR i SR zostáva nezmenená - 30 pracovných dní od zadania do výroby, t.z.cca 12 týždňov.
Taktiež na Slovensku sa ďalší rok bude niesť s heslom - teutonia bližšie k Vám, t.z. od októbra 2009 ju nájdete v Trenčíne, Žiline, Nitre i Bratislave v predajniach predeti.sk
Nové kolekcie prinášajú káro nielen v teutonii, ale aj v iných značkách, taktiež tak žiadanú purpurovú farbu.
Vylepšený je aj fusak, ktorý je možno zipsom skrátiť alebo predĺžiť, z prenosných tašiek je možné vytvoriť letný fusak.
Nový model BeYou je veľmi zaujímavý a praktický, taktiež po zložení zaberá málo miesta, predpokladá sa, že na ČR a SR sa však nedostane skôr ako v máji 2011.
Nová kolekcia prinesie taktiež na SR predĺženú záruku garantovanú priamo autorizovaným servisom pre kočíky zakúpené na Slovensku registráciou výrobného čísla kočíka na teutonia.sk, čo urýchli riešenie prípadných problémov priamo cez autorizovaný servis, všetko bude včas uvedené na teutonia.sk.

brisalek
19. zář 2010

@biela ahoj obcas ctu diskuzi, teutonii jsem chtela, ale nakonec jsme koupili Geslein(za ty penize mam take vyhrady, ale rozhodne je velky). Malou jsem v roce -ma 78cm a 10,6kg zkousela do mistralu a na vysku by se tam uz nevesla tak a by mohla hezky spat v kocarku. ALe bohuzel myslim, ze krome toho gessleinu do zadneho jineho.