Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

denisab32
26. únor 2009

.....ktoré ponúka Teutonka 😀....

gabika53
26. únor 2009

deniska, ja už nechceeeem skúšať, muž by ma už zabil 😀 otočnú mala sestra pri druhom bábenku quinny tú inú, bože čo už si nespomeniem....? 😲 ja som mala rakúske Hoco otočné na chvíľku, ale bolo ťažké☹...to je hrozné s tými kočíkmi, však? ja nemám nič proti teutonkám, lebo sú kvalitné, sama potvrdzujem 😉 momentálne som dala tému kočík do lietadla, len to ma trápi ☹ a ešte dačo, mne je teraz aj kilo navyše moc, ver mi, tak mám v hroznom stave chrbticu, preto mám aj toĺko kočíkov, lebo tie veĺké nenosím a neskladám a Plico 6,5kg je ešte v pohodke, ale do lietadla asi ťažké, veru, už hĺadám teraz len niečo mini a ľahučké, často som sama domka a nemá mi kto pomôcť.. 😔

denisab32
26. únor 2009

gabika
- prepáč, chcela by som ti veriť, ale bohužiaľ....raz má tvoje dieťatko 2,5 roka a potom odrazu 1,5 😕 ...

- Teutonka je u mňa 1, je to kočík, ktorý vydrží viac ako jedno, či dve detičky 😉
Pliko fajn, ale po 2 rokoch používania je cítiť na konštukcii, že už to nie je to, čo bolo...

- do lietadla sa dá ísť aj s TAKOm 😉

mimap
26. únor 2009

Holky, prosím co Solano?
Znám ho jej z obr. na netu a zdá se mi supr, jen mám strach z málo prostorné sedačky. Mám sporťák, ale potřebuju i nějaké pohotovostní vozítko na nákupy a rychlé přesuny a později, až mi malá ze sporťáku vyroste, tak abych golfky mohla používat jako hlavní kočár. Prosím poraďte, jestli Solano někdo zná. Díky!!!

gabika53
26. únor 2009

deniskaaaaa32 už som ti písala 🙂 mám 3deti, z toho 2 sú po sebe...malý má teraz 2,5roka a malá bude mať o pol roka rok a pol a letíme o 5mesiacov 🙂 chapando? no niekto má 1die´ta, ja 3 🙂 nezvyklé??? 😉 Plico je golfáč na nákupy a do auta, aby nazaberalo veĺa miesta 🙂

poletucha
26. únor 2009

denisab-ted jsem koukala na stranky teutonia.de a maj tam jako fashion korbu 2009 nabidku uplne jinych korb nez treba ta co mam v albu...tyhle se mi teda vubec nelibi, je v nich nejakej rozdil?

denisab32
26. únor 2009

gabika53
😉

poletucha
to čo máš u seba v albume je aktuálne na rok 2009, do autosedačky je peknučký originál fusačik od MC, a do kočíka má Tetutonka aj kožušinkové fusačiky, véééľmi teplučke 😉

franzovka
27. únor 2009

Michalovi - moc díky za Tvůj názor, ta stabilita je pro nás hodně důležitá, tak to uděláme tak, že to vyzkoušíme ne v obchodě s prázdným kočárkem, ale přímo s mimčem v terénu. Mám to štěstí, že ho právě kamarádky mají a další teď bude rodit a taky si objednala Teutonku. Tak uvidím. Ono totiž bydlení v horách a současně zdolávání schodů v městských nákupních centrech, kdy má mamča v kočárku kromě třeba 10 kg dítěte ještě stejně těžký nákup, bude asi to nejzásadnější, proč tohle řeším. Zatím se "tahám" jen s bříškem a prázdný kočárek v obchodě, to je paráda, ale za rok to tak nebude a při přívalech sněhu, které jsou u nás běžné, to bude test i pro Teutonku 😉

tilly
27. únor 2009

mimap, solano je super, ale v podstate platí to, čo som ti písala do IP o gesslein swift... možno ma niekto opraví, ale podľa mňa solano nie je moc vhodné na každodenné vozenie 7 mesačného mimi... okrem toho tam je to polohovanie ako na bugaboo, čiže polohuješ celú sedačku, nie chrbátik zvlášť, solano je úúúžasné pre chodiace dieťa, je dosť nízke, takže aj jedenapol ročné dieťa si tam vysadne samé, dobre vidí a tak, ale pre polročné dieťatko asi nie...

pliko podľa mňa nemá 6,5 kila, má???

okrem toho, keby som si mala vyberať speedy a spirit... asi nie je o čom... na quinny celkovo som moc dobrého nepočula, ale čo poznám baby, čo mali speedy, tak skoro každá ho mala aspoň raz v oprave... a keď som mala zapp (a chcela som ho vymeniť), tak mi v jednom obchode (kde predávajú aj quinny) povedali, že to nie je moc kvalitný kočík, že sa zvykne lámať 😲 a odporučili mi gess (čo tiež podľa mňa nie je moc kvalitka...)

ono nájsť ten správny kočík je asi veda a žiadny kočík nie je dokonalý 😉 ani teutonia ani hartan 😅 čo sú moje naj naj naj naj naj značky

denisab32
27. únor 2009

tilly
mám podobný názor na solano i quinny...

pliko má cca 8,5 kg....je mi jasné o čo ide gabike53...myslím, že viacerým nám je zrejme, že ten kočík v rukách nedržala, takže ťažko môže porovnávať....

gabika53
27. únor 2009

deniskaaa, Teutoniu som držala, lebo som ju chcela 😉 ale Plico mám len na nákup, chcela som Jané, Quinny alebo Teutoniu alebo ešte aj GT3...quinny mám len na beh..asi tak 😉 a Teutonia na beh moc nebola...a dizajn sa mi moc nepozdáva tiež...hoci je fakt kvalitná, ....dokonca ani speedy nie je vyrobená pre behanie, existujú špeciálne kočíky pre korčule a beh, speedyho mám za polovičnú cenu, pretooooo 😉 😉 😉to je celé, ale asi by som si teraz /čo už samozrejme neprichádza do úvahy /asi Jané alebo niečo také...toť môj názor, to je všetko, to aby ste si nemysleli, že obhajujem, čo mám domka, to absolútne nie 😉 Plico mám len do auta a na nákup, možno kratšiu prechádzku, ale napr teraz ke´d bol vonku sneh, to je doma strčený, lebo s kolieskami by to nezvládol, samozrejme, ako každý jemu podobný kočík...tie kočíky čo mám domka tak tiež nie som na 100% spokojná, to teda sa mýliš Deni, ale aspoň sa nekazia..ale ako vravím, už by som pokukala po niečom inom, no nedá sa, mám čo mám, dojazdia a hotovo 🙂 ja kľudne poviem aj klady aj zápory o kočíku, napr speedy je primoc široký/asi kvôli stabilite/, a otvorený, AT4 je komfortná, superná, ale ťažká a velikánska, Plico je akurát tak ozaj len na nákup a krátku mestskú prechádzku 🙂 , ale už by som si ani to nekúpila, sú aj ľahšie a skladnejšie kočíky 😉

tilly
27. únor 2009

keď budem mať ešte jedno dieťa a bude mať tak rok a pol, tak si solano obstarám do auta, bolo to fakt super, ja som mala aj ten hrubokánsky nánožník... len to skladanie v piatich bodoch... ale zas sa to zložilo do takého malilinkého klbka...

gabika53
27. únor 2009

tá teutonka solano sa aj mne vcelku pozdáva, koľko má kg? 😉

gabika53
27. únor 2009

a ešte k tej váhe, vraj spirit má 14,4kg, speedi 11,5...to je skoro 3kg...no poviem vám, aj tých 11 je na mňa moc ☹ ke´d k tomu prirátate 15kg dieťa, nákup...prečo robia také ťažké kočíky ☹asi kvôli stabilite... 😖

gabika53
27. únor 2009

a posledný krát k spiritke...zabudla som napísať, mne sa zdala priúzka..inak stabilitu má aj sa s ňou dobre manipuluje, je kvalitná, dobré kolieska, myslím, že sa nekazí, vcelku dobre sa v nej sedí, ale mínusy: váha, úzka...aj rakúšania urobili Hoco úzke, škoda a to bol takmer nezničiteĺný kočík 😉

denisab32
27. únor 2009

gabika53
ty si fakt superžena, pri dvoch tak malinkých deťoch skoro celý deň na nete 😵 😉 alebo sa len snažíš znesistiť maminky, ktoré si kočík vybrali 😉

- kočík má vždy primeranú váhu tomu na čo a koľko má slúžiť...., SPIRIT vzhľadom na kvalitu a životnosť má zodpovedajúcu váhu 😉 a nikto to určite neľutuje 😉 ....úzky nie je vôbec, moja 4 ročná si doň v pohode ľahla 😉

- AT4 som mala, je to strašná opacha a tie vŕzgajúce kolieska, no katastrofa....a prepáč ,ale fakt si neviem predstaviť ten beh so SPEEDY 😀

Najlepšie je neveriť všetkému, čo sa tú píše a radšej sa na vlastné oči presvedčiť 😉 bohužiaľ sú aj neprajníci a závistlivci...

denisab32
27. únor 2009

gabika53
pridaj nejaké foto do albumu, nech sa tešíme s tebou aké máš krásne detváky 😉

kolca
27. únor 2009

ahojky,
holky k té váze - 15 kg je sice dost, ale při jízdě to vůbec nepocítím. Jediný co je náročný je nakládání do kufru 😀 , ale posilovna nezaškodí 😀

zuzana581
27. únor 2009

No ja sa musím pridať a zastať sa teutonie v tom, že to nie je absolútne úzky kočík. Moja malá má 4,5 roka a bola som kočík skúšať s ňou. V pohode sa tam zmestila. Akurát je už vysoká, tak je už prekážala búda, ale čo sa šírky kočíku týka, tak pohoda a na to, že má 18 kg, tak sa aj perfektne a lahko ovládal, keď v ňom sedela.

denisab32
27. únor 2009

zuzana581

- my tieto kočíky poznáme, takže vieme o čom hovoríme, ale ak budeš mať čas prečítaj si príspevky od gabiky53 a určite zistíš, že tu nie je všetko s "kostoným poriadkom"

- ten kočík je perfektný a nezmení to ani niekto, kto sa tu pred 2 dňami prihlásil pod "gabika53"

denisab32
27. únor 2009

s kostolným 😀

stana888
27. únor 2009

francovka: koukala jsem ,že jsi z Liberce a máš zřejmě i podobný termín porodu jako já!(9.7.09.) Řeším úplně stejný problém jako ty: SPIRIT nebo COSMO???? Mám 2 starší děti (10,14),které budou také s kočárkem často jezdit a proto také řeším tu stabilitu Spiritu,vzhledem k tomu ,že je to trojkolka. Ale zas Cosmo ty přední kolečka má malá,což mě vzhledem k terénu (a také sněhu) v Liberci trošičku odrazuje! 😒 Tak ti Vůbec nevím ,jak se rozhodnout!? 😨 Také jsem uvažovala o Mutsy,líbí se mi ta velká kola,ale Teutonia je asi lepší...?! 🙂 🙂

krpcek
27. únor 2009

ahojte. vcera som si bola vyzdvihnut kocik - Spirit a som nim uplne nadsena a unesena.
bola som fakt prekvapena ako lahko ide vsetko dole a hore - cele poobedie som sa s tym hrala. 😀 😀 😀 😀 naozaj som zatial nenasla nic co by mi nejako vadilo.
paci sa mi, ze vsetko sa da dat jednoducho dole a oprat - proste super kocik. 😀 😀 😀 som naozaj veeelmi spokojna.

dakujem deniske, ze ma naviedla do babymarketu a aj za info o kociku. 😉

denisab32
27. únor 2009

Ahoj "krpcek"

som rada, že si spokojná, Teutonka sa zatiaľ predáva na SK len tam, takže inak som ani nemohla...
Júj ty máš ten čierny, ten je prekrásny, môžeš sa potom vyhrať s doplnkami
😉 a malinkú vyoblikáááááť... 😉

krpcek
27. únor 2009

denis na to sa tesim aj ja. 🙂 🙂

gabika53
27. únor 2009

deniska, oki, dám sem nejaké fotočky a už sa toĺko nehnevajte, mne ten kočík príde strašne ´tažký a úzky pre staršie dieťa s fusakom🙂) 😉 v lete v pohode🙂 a nakladanie do auta je hrôza 🙂 sestra ho mala z Rakúska kupovaný z E-bay 🙂 ja som s ním nejazdila, len videla a nakladala...ja som mala rakúske Hoco a to bolo hrozné, skoro 14kg a muž mi ho kázal predať/ja som sa s ním nechcela pasovať ani on/ no to je všetko 🙂 s kostolným poriadkom neviem čo myslíš, ale dos´t ma zarazila tvoja nedôvera, ve´d ja ti nekážem kočík predať ani ho nehaním 🙂 písala som len svoje dojmy, ja by som bola najradčej, aby kočíky mali 3kilá, čo je nemožné u tak veĺkých 😉 no, idem dačo robi´t s fotečkami, akosi ti to nedá 🙂 nie, ja som na fóra chodila doteraz len ako čitateĺ, ale rada píšem svoje dojmy🙂 asi ti odfotím aj tie 3kočíky, čo mám domka, aby si konečne uverila 😀 😀 joj, mrzí ma to, ty silou mocou chceš aby som písala len klady 😉ale ja píšem fakt len osobné dojmy a skúsenosti, to nemusí samozrejme nikoho mrzie´t, nie? hlavne že si ty spokojná a hádam sa nedáš znechutiť 😉nejakou gabikou53, čo je tu registrovaná len 2dni 😉 ja tvrdím, ideálny kočík neexistuje, všade sú plusy a mínusy, nie 🙂 to mi dáš iste za pravdu, jooj, dúfam, že si sa neurazila, ja tu nejdem rozpútať kočíkovú vojnu 🙂sama som ešte naj kočík nikdy nemala/keby sa kvalita, dizajn a váha viac značiek spojila, možno 😉 tak papa, ja už o teutonke nemuknem a som rada, že sa tešíte, nie? 😉PS: asi tá čierna je najsamlepšia, keď teda ešte môžem jeden názor 😉

grettka
27. únor 2009

sesternica mala pre maleho solano, cca od jeho roka a pol, fakt ako golfky pre behave dieta uplne super, a co sa mne pacilo na nom najviac, ze super pruzil... akurat to polohovanie sedacky "vcelku" velmi nie... Ale maly bol v nom spokojny, obcas v kociku aj spaval.

denisab32
27. únor 2009

gabika53
- ja a hnevať sa 😀 neblázni, prečo???

- skús manželíka teda ukecať na Cosmo 😉 alebo aj to máš odskúšané 😉

A ešte raz k SPIRIT-u 1. nemôžeš chcieť od kočíka vhodného do terénu, aby mal 3 kg 😉 a priestoru je v ňom až, až.... 😎

gabika53
27. únor 2009

tak pár fotočiek je pridaných 😉 dnes je mužík domka a ja sem odbieham🙂 nestíham samo 😉 už plačká malá ☹ utekám...zatiaľ pa/potom vyhrabem ďalšie fotočky...jooj, tak manžel mi už nekúpi ani Tako 😀 ten cosmo je vraj fajn, nevidela som osobne 🙂

denisab32
27. únor 2009

gabika53
- 14 kg Hoco si vymenila za 14,6 kg AT4??? a vieš, že SPITIR je ľahši?

- ja znesiem kritiku, ale musí mať "pevné základy" 😉