Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

marrakech
30. říj 2010

Ahoj, jezdim s kocarkem Cosmo 5 mesicu a posledni dobou zacalo zlobit predni kolecko. Kdyz jedu po hladkem povrchu (asfalt) tak je to v pohode. Jakmile ale vjedu na cokoliv jineho - napr. dlazdeny chodnik, zacne rachtat a mirne vrzat. Vsechna kolecka jsou promazana. Dela vam to kocarek taky? Nebo je to na reklamaci?

babyrenka
30. říj 2010

@marrakech : asi bude nejlepší se obrátit na svého prodejce, ten Vám zajistí opravu, takhle lze jen těžko radit, kde by mohl být problém.

kiwinka
31. říj 2010

caute baby 🙂
chcem sa Vas opytat na nazor Teutonia Mistral S, jednak, vanicku sme vyuzili asi 45 mesiacov a potom sa mi tam uz dcera jednoducho nezmestila takze je malá velmi! ale druha vec, ktoru chcem, sportova cast , nezda sa vam byt uzka?
chodim s viacerými maminkami s kocikmi von,, maju rozne kociky, aj "horsie" lacnejsie... le vsetky do jedneho maju sirsiu tu sportovu cast, ako je nasa teutonia 😒 😒 😒 rozmyslam nad predajom.. a kupou uz len sportoveho kocika samozrejme inej znacky.... viac menej, som sklamana,,lebo za tie peniaze?! nemala by byt ani jedna chyba...!

zuzasss
31. říj 2010

@marrakech Ahoj, já měla ten samý pocit jako ty. Také jsme promazali kolečka a nakonec jsem zjistila že o sebe rachtají adaptéry na autosedačku sklopené pod korbičkou. 🙂 Mělo to úplně stejný zvuk jako když rachtá kolečko. Jestli je tam máš také tak si to zkontroluj, já je měla trochu povolené, ale možná že to nebude stejné i u tvého kočárku! Pravda ale je že když je větší mokro tak mi jedno kolečko tak nějak vrže, s tím ale asi nic nenadělám. ☹

ivanek
31. říj 2010

Prosím, když se prodává zvlášť potah, je ten "sedák" jenom látka nebo je i s konstrukcí? Díky.

babyrenka
31. říj 2010

@ivanek : při objednávání v systému Fashion designu se při objednávání kočárku objednává zvlášť podvozek s holou konstrukcí sportovní sedačky a zvlášť potah střechy, potah sportovní sedačky a potah madla. Pokud si někdo chce objednat v tomto systému pouze části potahu, například u varianty pro druhé nebo další miminko, objednává si pouze textilní části a používá stávající konstrukci sportovní sedačky. To v současné době ve Fashion designu objednat lze, u barev Trend designu zatím ne.

ivanek
31. říj 2010

@babyrenka Moc děkuji, já si nebyla jistá, protože u dřívějších kolekcí se s potahem musela koupit i ta konstrukce (aspoň myslím 😉)

hehena
31. říj 2010

zdravím moc všechny teutoňačky...

pár fotek z ježdění pro @pajushka (nejdou mi vložit do IP, tak snad vám to tu nebude vadit)
je tam i fotka, kdy jsme měli ještě Cosmo - to byly Kubulovi 3. měsíce a pár dní... vaše miminko se narodí ve stejný termín, takže takhle podobně se budete moci vozit příští rok 🙂. krom toho je tam vidět i ten prodlužovací nástavec - za ten jsem byla vděčná od 6. měsíce a zvláště v 7. měsíci, kdy už na kolínkách hodně péroval a taky proto, že se nejdřív začal plazit dozadu...

gucci
1. lis 2010

čus babky, nedávno jsem tady psala o nové nálepce na rukojeť Spirita, kterou mám příšerně odřenou a chci moc poděkovat Michalovi a paní Šamlotové ze Špuntíka, protože mi jí obratem poslali poštou a já mám fakt radost 😵 😵 😵 , takže díky moc ještě jednou

gucci
1. lis 2010

@hehena hihi Lea takhle na břiše projezdila celé léto 🙂

erinbrock
1. lis 2010

ahojky mam dotaz asi na Michala nebo Babyrenku
mam cosmo 2009 a na jare cekame mimi...jaka je moznost vozeni starsiho ditete prave na cosmu? skateboard? pridavne sedatko? neco co jde na tento kocarek napasovat - to sedatko se mi libi nejvic...kocarek pro dvojcatka kupovat spise nechceme...verim, ze prcek uz bude pekne tapkat... 🙂
dekuji

hehena
1. lis 2010

@gucci Jakub právě taky 🙂 moc jsme si ten kočár takhle užili. netuším jestli tuhle možnost mají i jiný kočárky, každopádně jsem z teutonky nadšená 🙂

akcull
1. lis 2010

Já bych se taky ráda zeptala (Michal nebo Babyrenka) zda pokud si dokoupím potah z kolekce 2011, kde už je možnost nastavování pásů do různých výšek, tak jestli to půjde nasadit na starou konstrukci sportovní sedačky (kol 2008). Dívala jsem se dozadu na tu sedačku, jsou tam v tom plastu díry ve třech úrovních, ale nejsem si jistá, zda to bude pasovat...? A ještě mě napadlo na ten nový kočárek be you, jaký typ fashion korbičky se bude používat (pro spirita, cosmo atd. nebo pro mistral)?
Děkuji moc za odpovědi🙂

erinbrock
1. lis 2010

@hehena muzu se zeptat proc jste menili Cosmo za Spirita? jinak fotky super...prcek taky takhle jezdil...sitka je fakt super, byt malemu planda pres hlavu...ale nerika nic 😀 😀 😀 ja jsem moc spokojena...uz se tesim az vydelam zase korbicku...jsou to fakt bezva kocarky at uz si kazdy vybere ten ci ten 🙂

gucci
1. lis 2010

@hehena jj, já jsem taky fakt strašně nadšená, Lea má 10m a zatím nejdem ani do golfek, i když na jaře na ně asi řada příjde, ale Teutonky se jen tak nevzdám 😉

hehena
1. lis 2010

@erinbrock ERIN mno původně jsme koupili Cosmo s těmi nejmenšími koly a to byla velká chyba. možná, že s většími by to byla jiná jízda, ale každopádně jsou tu všude velký dlažební kostky a dost to drncalo a zvuk prapodivnej vydávalo... tudíž jsem usoudila, že by se hodil kočárek více do terénu... první kup byl dost ukvapenej, bže už jsem měla strach, že nestihneme dodání, taky paní v Malvíkovi nám moc neporadila, kdyby s námi byla diskutovala, asi bychom se rozhodli už tam pro Spirita... no a pro něj už jsme šli do Špuntíky, neb tam kupovaly dvě kamarádky, tudíž jsem měla dobrou referenci a přístup opravdu nebe a dudy, takže můžu jen chválit. no každopádně jízda se Spiritem mi přišla opravdu nesrovnatelná a nadšená jsem z něj pořád. nevím proč jsme tak trvala na 4kolce a nechala se odradit řečmi známých o stabilitě... i můj táta si trojkolku pochvaluje...

@gucci GUCCI a taky jste s touhle jízdou způsobovali poprask? kam jsme přišli, tak na nás najednou všichni hleděli... dokonce jsme šli Královskou zahradou na Pražský hrad a fotili si nás turisti 🙂)))) 😀 😅

gucci
1. lis 2010

@hehena jo jo přesně tak 😀 , za námi se taky každý ohlížel, koukali na nás jak na exoty 😀 a stejný poprask budí i Muff na rukojeti 😀

babyrenka
1. lis 2010

@erinbrock : ta varianta se sedátkem bude asi schůdnější. Originální stupátko - PickUp za Cosmo nejde připevnit a při použití neoriginálních by bylo třeba vyzkoušet, zda Vám za nástavbou kočárku pro miminko nechají pro dalšího pasažéra dostatek místa, aby se mohl pohodlně přepravovat. U sedátka pak musíte počítat s tím, že budete potřebovat neobvykle širší profil pro průjezd kočárku a volit cesty podobně jako maminky s kočárkem pro dvojčata.

babyrenka
1. lis 2010

@akcull : otvory v plastu zádové opěrky by měly souhlasit s otvory nových potahů kolekce pro rok 2011. V opačném případě by také využití možnosti objednat si jiný potah na další mrně ztratilo svoje opodstatnění, takže byste se neměla bát a s variantou objednání potahu nové kolekce na stávající konstrukci sportovní sedačky můžete počítat. Podle ujištění výrobce by na uchycení nástavby u nového BeYou měla pasovat varianta hluboké korby pro Spirit a Cosmo.

pajushka
2. lis 2010

@hehena
@gucci
Jé, no paráda 🙂 Jestli jste vy způsobovali takový poprask, jsem zvědavá, co u nás na maloměstě 😀 Holky, vy máte obě kolekci 2010?

Jinak @hehena : jak píšeš o té tříkolce, já jsem ji teda nikdy nechtěla, jednak se mi nijak extra nelíbili a taky jsem byla sžita s tou blbou pověrou o nestabilitě apod. Po včerejším maratonu po obchodech s kočárky už i můj manžel naznal, že nic lepšího než Spirit fakt asi není 😀 (ale, jo tak možná je, ale na to fakt nemáme) 😀 Moje mamča vyšiluje už teď, jestli jsme normální kupovat tříkolku, že jak napadne sníh, nebude se s tím dát pořádně jezdit a já nevím co, ufffff 😕

hehena
2. lis 2010

@pajushka Pájo nech mamku klidně vyšilovat... některý věci prostě vysvětlit nejdou... každopádně mě nějak moc nenapadlo obávat se sněhu 🙂)))
jinak jj mám kolekci 2010

co holky? jak se jezdí se spiritem ve sněhu? 🙂

hehena
2. lis 2010

@gucci jo tak Muffa jsem chtěla, ale manža zase šílel, že to není třeba 🙂)) každopádně něco podobnýho prodává levnější i Emitex... nezkoumala jsi?

keila
2. lis 2010

@pajushka tak já teprve na Spirita čekám, ale moje ségra už s ním 2 měsíce brázdí a bezvadně se řídí i babičkám a dědečkům. Copak o to, naše mamka je moderní žena, ale fakt se dobře řídí i té druhé straně, která bych řekla, že už tak moderní není a je spíš zvyklá na čtyřkolky.

@hehena já jsem tu levnější verzi Muffa od Emitexu kupovala ségře a je to paráda. Stál 158,-Kč a udělá stejnou službu a je i pěkňoučký. A je to fakt paráda, když ségře vozím malýho, tak už si to beru a bodne to, přece jenom už je docela chladno.

Jinak co se týče sněhu, tak sice zkušenost ještě ségra nemá, ale tady jsem se dočetla, že je právě i do sněhu jeden z nejlepších. Uvidíme, co holky napíšou.

hehena
2. lis 2010

@keila no tak skvělá zpráva Keilo 🙂 tak koupím též návlek emitexový .))) 😵 😵 😵
na sníh jsem tedy zvědavá... teď se navíc opět stěhujeme a to do části, kde je docela zmasakrovaná silnice 🙂)) aúúú naštěstí jen krátkej úsek, ale sníh, džuzny atd. to bude parááááda 🙂)))) chůdě můj kočárečečínek kráááásnej 🙂))) 😀

tonko_babymarket
2. lis 2010

@hehena
skús pozrieť návlek, ktorý vyrába babyrenka http://www.babyrenka.cz/kocarky---prislusenstvi... je podľa mňa kvalitnejší a väčší 😉 a myslím, že ho majú aj na dvojičkovský kočík....

keila
2. lis 2010

@hehena @tonko_babymarket tak to mě se zrovna víc líbí ten emitex, že není na kočárku až tak humpolácký. Ještě tedy musím dodat, že ségra nemá ruční brzdu. Ale určitě to tam půjde i s tou brzdou, emitex to tam sám uvádí a i si myslím, že tam na to místo je. 😉

tonko_babymarket
2. lis 2010

@keila
ja mám asi väčšie ruky 😀 mne bol malý....ten od babyrenky sa viac približuje k originálu....

gucci
2. lis 2010

@pajushka já mám kolekci 2009 😉

@hehena muff je nejlepší doplněk k Teutonce co můžou prodávat 😵 , fakt boží, za nic bych ho nevyměnila

peko
2. lis 2010

@keila , @hehena - já jsem koupila ten návlek od Emitexu, taky mě zlákala cena, ale na kočárek s ruční brzdou (aspoň na Teutonku) mi nepřijde ideální, u té ruční brzdy se strašně špatně zapíná a jak píše Tonko, táhne na ruce ☹
jako do tohoto počasí to stačí, ale na zimu pořídím návlek buď od Babyrenky nebo originál od Teutonky

akcull
2. lis 2010

helena, tak to jsme na tom podobně, taky jsem původně nechtěla tříkolku a koupila cosmo, ale právě ve sněhu se s ním tam kde bydlím nedalo vůbec jezdit, strašně jsem se s ním nadřela a jednoho dne se dokonce zasekla v rozbředlém sněhu takovým způsobem, že jsem celou cestu zpátky musela s kočárem couvat, protože ty přední větší kolečka to zvládly, no a bylo rozhodnuto, vyměnila jsem ho za spirita, ten to zvláda v pohodě... (sníh, jízdu po lese....). Byl to fakt neskutečnej rozdíl a na tříkolku jsem si zvykla, už mi to ani nepřijde🙂