Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tina74
13. únor 2012

@lecijasek @mooncaa Díky, že jste sem napsaly své zkušenosti s nánožníkem. Možná je opravdu problém v tom, že je na všechny modely stejný a na BeYou prostě sedí hůř, jak psala @babyrenka.
Hodně ale pomůže otevření zipů...
Nedoléhání na boku jsem si taky všimla. Je to v pořádku, jen když je opěra na nožičky svěšená dolů. Když je sporťák vleže, bude tam táhnout.
@ja.na81 Mě napadá věcí! 😉 😉 Zkoušela jsem různé kombinace, i s vložnou taškou, všechno by fungovalo krásně, kdyby byl o něco málo delší... Jinak s kočárku jsem jinak taky naprosto nadšená a už se nemůžu dočkat, až v něm bude miminko a někam vyrazíme🙂
@michal_spuntik Jak dopadlo Vaše sobotní zkoumání? Ještě nánožník změřím a napíšu sem rozměry. Ušitý špatně asi nebude, jen prostě úplně nesedí...

pett7
13. únor 2012

@tina74 řekla bych že nesedí na žádný kočár.. bez fusaku to jde,ale i ty boky jsou strašně blbé. Jen nechápu proč by se neměl používat v zimě,když právě v zimě každý jezdí s nánožníkem.. čím déle s kočárem jezdím,tím víc věcí mi vadí ale asi bych neměnila snad jen za gesslein, ale i ten má blbý nánožník a nemá ruční brzdu a další mouchy..

satyyy
13. únor 2012

ja jsem na to stejne, taky cim vic ho pouzivam, tim vic veci mi vadi ... nanoznik uz taky nepouzivam, proste ho pres ten fusak a dite nedostanu ... do toho se mi malej do kocaru uz skoro nevejde, je sice trochu vetsi nez jine deti, ale ze mu bude v roce malej kocar, to jsem necekala ... ta bouda je proste nizko a ted, kdyz je oblecenj a ma fusak, tak mu boudu pres hlavu proste uz skoro nedostanu, tak mi i v tom mrazu čumí cely z kocaru ...
tu fotka jako dukaz ....

satyyy
13. únor 2012

taky mam ten černy kočár docela dost vyšisovanej, kamarádka co používa kocar stejne dlouho jako ja, tak ho á proti nám uplne černej, takze ten nas proti nemu vypada jako mnohem starsi :-/
s Michalem jsem to probirala, mam to zkusit jeste vyprat v nejakym "osvěžvači" barev, tak uvidim .. ale jsem na ten kočár ted tak naštvana, že se mi nechce nic 😀

pak bych se chtěla zeptat, jak moc se da madlo u Spirita sklopit dolu, kamoskam se prave da sklopit tolik, ze je jakoby pod kocarem, slopeny skoro az k te kontrukci (jestli jsem se vyjadrila tak, ze ej to srozumitelny) a to nam teda vubec nejde... takze kdyz to skladam do auta a chci tu rukojet skopit, aby to nejmin prekazela, tak nam to moc nejde... jen tak mirne dolu... envim, jestli to maji ruzne koracky jinak, ale s kamoskou mame stejny kocar ze stejneho roku a jde to kazdy uplne do jinych maximalnich poloh 😨

satyyy
13. únor 2012

a nakonec bych se chtela zeptat tech, co maji Spirita, jestli maji zkusenost s tim, ze se jim kocar s ditetem prevratil ... ja malyho teda skoro porad jeste vozim celem k sobe, proste si povidame ...
ale v obcas jsem ho uz vezla po smeru jizdy a uz dvakrat se mi malem prevratil ... proste kdyz je kolecko vytoceny na jednu stranu a od se nakloni na tu druhou, tak ten kocar proste leti... tak nevim, je mi jasny, ze trojkolka je proste min stabilni nez ctyrkolka, ale cekala bych ten kocar trochu stabilnejsi ... mate s tim nekdo zkusenosti?? diky

pett7
13. únor 2012

@satyyy čím větší dítě, tím horší ovládání jinak to ani nejde..je rozdíl vozit 3kg nebo 13kg. já po směru ani nejezdím, blbě se mi ovládá. na nerovnosti-díře v cestě jsem ho málem 2x vyklopila,chodníky jsou v pohodě chce to trochu cviku a není problém 🙂 už bych do 3 kolky znovu nešla, sice se krásně ovládá, ale s 2 dětma si to nedovedu představit..
Jinak teda mě praskly slídy na obou boudách, teď se chystám koupit další tak jsem zvědavá jestli tam dírky budou časem taky, a konstrukci mám celkem rozvrzanou,ale zase jsme využívali kočár hodně i když za ty peníze by to mělo něco vydržet..občas mi přijde, že levnější kočáry mají více vychytávek než teutonia třeba polohování nožiček, lepší bezpečnostní pásy...

satyyy
13. únor 2012

@pett7 - tak me ta slida na boude vadi neskutecne, porad mu tam sviti slunicko, takze jsem na MMB objdnala takovou vec, co mam pres to "okynko" , je to mozna videt na te predchozi fotce a to doufam, ze mi to i trochu chrani, takze zatim mi nic neprasklo

tina74
13. únor 2012

@michal_spuntik Tak jsem to konečně přeměřila: délka nánožníku (měřeno uprostřed) je 38 cm + 11 cm lem. Připadá mi o těch 11 cm kratší - podle fotografií by měl nánožník dosahovat k boudičce a lem už jít kolmo nahoru, ale v našem případě lem tak tak sahá k boudičce.

lena29
13. únor 2012

@satyyy ahoj, můžu se zeptat, kolik měří malý? Chtěli jsme Teutonku kupovat právě z důvodu, že se malá už skoro nevejde do našeho sporťáku, je jí 18 měs. A jak koukám na tvojí fotku, tak to asi nemá cenu. 🙂 Díky

janinek
13. únor 2012

@babyrenka Diky, ja z netu nebyla schopna vykoukat ten rozdil a moc recenzi jsme nenasla. A nemam nikde moznost ho videt.

Nekde jsem cetla, ze se hur prehazuje sportak po a proti smeru jizdy, jak tam je ta prehazovaci rukojet, je to pravda?

A ta prehazovaci rukojet je tedy dobra do snehu nebo kdy by to clovek jeste vyuzil? Vadi na normalni jezdeni ta 'obracena' kola?

satyyy
13. únor 2012

@lena29 - maly mel v roce 85cm, ted uz ma asi o kousek vic ... jako verim, ze v lete se tam vejde, ted mu spis rostou nohy nez telo a nebude ten fusak, ale pristi zimu ho do kocaru nedostanu uz vubec ...

pett7
13. únor 2012

@lena29 podívej se na gesslein f 4 buggy ten je dost velký

lena29
13. únor 2012

@satyyy
@pett7 díky moc 😉

peko
13. únor 2012

@lena29 Leni Nelča má 78 cm a když jí dám na hlavu kapuci od bundy, tak přes ni boudičku taky už nepřetáhnu 😖 .... o tom Gessleinu F4 teď taky nějakou dobu přemýšlím

lena29
13. únor 2012

@peko ahojky, dlouho jsem tě nepotkala 🙂
díky, tak to na to jsme stejně, to je snad ten můj obyč moon větší. Jak se máte? 😉

pett7
13. únor 2012

@lena29 kamarádka z diskuze měla gesslein, ten byl malý tak koupili F4 a je spokojená. Gessleiny jsou trošku větší než Teutonka, a F4 je ještě větší taky jsem nad ním uvažovala 🙂

teradamko
13. únor 2012

@satyyy Nam sa prevratil v nom bratranec.... boli vacsi cca 2rocky. sedatko bolo otocene ku mne a ako tam sedel nebol oprety + kocikova taska tak kocil letel....
ja by som to trojkolky tiez viac nesla

makinamakina
14. únor 2012

Zdravím všechny a mám dotaz. Kdo máte Mistral S...do jakých poloh vám jde polohovat zádová opěrka u sporťáku? Začala jsem malého dávat do sporťáku, ale vůbec mi nevyhovuje ta mezipoloha a ta poslední je u mě úplně do 90st .☹...známá, co má Spirit tam má normálně i polohu do cca 45st. takovou hezkou mezipolohu. Já mám leh, mírňě, ale opravdu hodně mírně nakloněný leh, a pak těch 90stupňů. Děkuji moc za info.

pett7
14. únor 2012

@makinamakina mám sice spirit,ale ty polohy jsou asi stejné. Sed,pololeh a úplný leh. Škoda,že tam není ještě poloha mezi sedem a pololehem..

makinamakina
14. únor 2012

@pett7 záleží asi na verzi, ta známá má cca 2-3 roky starej a má tam těch 45st.....ach jo, tak oni asi dělali v dřívější variantě těch cca 45st, to je škoda, protože ta poloha mi opravdu hodně chybí, protože do těch 90 stupních, což je prostě jako židle, tam ho ještě rozhodně posadit nemůžu ☹

pett7
14. únor 2012

@makinamakina já mám 2009, do sedu bych šla až dítko sedí, kolem půl roku jsme jezdili v úplném lehu-ten je super,moc kočárků ho nemá nebo občas v pololehu. chyběl mi tam nějaký mírnější sed, ale přežili jsme i bez něj 🙂

scai
14. únor 2012

@makinamakina mě to právě taky nevyhovovalo. Teď už je malá velká sedí pěkně, ale okolo toho roku to byl děs ☹ ten pololeh je skoro leh a takhle být nechtěla. V tom sedu mi právě zase furt sjížděla dolů a byla tam zkroucená a to jsem jí tak co 5 minut furt dávala rovně...na prd ☹
Mě se dřív nezdály kočárky s těma měkkýma zádama (myslím quinny, joolz apod), teď bych je brala všemi deseti. Jenže zase prodat teu a koupit nový, to pěkně prodělám ☹
Na teutonce mi vadí teda víc věcí...
a k té stabilitě co se tu řešila. Taky jsem malou párkrát skoro převrhla. Přední kolo do něčeho zajede, já to samozřejmě nevidím, zatlačíma kočár už jde nastranu. Naštěstí jsem to vždy udržela. Ale až budu mít druhé dítě, a to třeba povedu za ruku, tak nevím nevím. Asi mi nezbyde nic jiného než jiný kočár ☹

makinamakina
14. únor 2012

@scai děkuji za info, uvidíme tedy, jak se s tím popasujeme 🙂...jinak my máme 4 kola, takže stabilita super. Hlavně oceňuju velký a dobře přístupný košík. Uvidíme, jestli ještě najdeme nějaké mouchy na kočárku, zatím mi nic krom toho polohování nevadí, brzdu jsme se naučili seřídit a promazat sami, na sněhu jsme to velkýma kolama dopředu taky v pohodě zvládli 🙂..jinej kočárek bych kupovat nechtěla, už tak jsem výběru věnovala tolik času v těhotenství. Ale holt není žádnej kočárek dokonalej 🙂)

stannka
14. únor 2012

Ahojte, čítam si túto diskusiu, zapáčili sa mi kočíky Teutonia, rozhodla som sa, že by som chcela práve tento, ale tie posledné príspevky ma akosi odrádzajú ☹ . Predtým som na tento kočík čítala len samé chvály. Nemáte niektorá tú novú hlbokú korbu COMFORD? Mne sa zdá lepšia ako Fashion - zdá sa mi že má hrubšiu látku na strieške (teda zatiaľ len podľa fotiek)
Najviac sa mi zapáčil BeYou - vedeli by ste mi povedať vaše skúsenosti - ako sa s týmito kočíkmi chodí v zime (na snehu a ľade)? Trochu sa obávam či to nie je problém, keďže nemá nafukovacie kolieska. ďakujem

mooncaa
14. únor 2012

@makinamakina Tak, co se týče sedu, tak mi polohy naprosto vyhovují. Moje dítko často ani opřené není, bo by snad vyžadovalo ten úplný 90° sed (ten ani Teutonka nemá). Vyzkoušela jsem kočárek, co má místo sedu spíš pololeh a v něm se malé moc nelíbilo, to bylo vhodné tak akorát na usnutí (Jané Slalom). V sedu mi sjížděla jen v době, kdy ještě sama sedět neuměla, já jsem jí do té polohy dávala jen když jsem jí potřebovala na procházce nakrmit (to vleže nejde), v sedu jí jinak vozím jen od doby, kdy sedět uměla sama a bez problémů.

Ještě se vracím k nánožníku, asi si z gumy, nebo suchého zipu vyrobím redukci/prodloužení a vyřeším tím problém nemožnosti připnout nánožník v sedu. Vyzkoušela jsem rozepnout zipy a tím taky asi 1 cm naženu.

makinamakina
14. únor 2012

@mooncaa děkuji Mončo za pozitivní info, uvidíme, jak se to bude malému líbit, zatím nám postačují ty skoro ležící a ležící pozice, protože ještě nesedí 🙂

pett7
14. únor 2012

@stannka každý kočár má něco to si nevybereš 🙂 já plánuji další teutonku ale rozhodně čtyřkolku. comfort korba je zatím novinka, ale vypadá dobře

peko
14. únor 2012

@makinamakina taky máme Mistral S, rok 2010 a 3 pozice polohování sportovní sedačky nám docela vyhovovaly, i když je fakt, že ten sed je hodně ostrý a malá mi při sklopení opěrky nožek klouže dolů a nechce tak jezdit 😖

satyyy
14. únor 2012

ja teda s polohama nemam problem, leh super, to je bez debat, pak mame fakt pololeh, jezdila jsem tak dost, kdyz uz ho nebavilo jezdit v leze, nebo na brise a jeste nesedel, na brise by ho to teda bavilo, ale uz se prsote moc pohyboval a nejradsi by po brise vylezl ven ... i ted, kdyz ho chci poradne zachumlat, tak jezdime v tom pololehu a odtahnu trochu boudu, aby videl nahoru a chvili tak i vydrzi, sed je v pohode ...
stabilita trochu na prd, me ho Rob dokaze teda prevratit sam, kdyz kocar stoji a on se trochu vic vykloni a je kolecko zrovna natoceny na druhou stranu ... a teda minule jsem pujcila kocar svy sedmilety neteri, tolik ho chtela vozit a presne jak psala @scai, proste kolecko se zaseklo, ona se do kocaru oprela a malem ho prevratila, jeste ze jsem ho chytla ...
ale menit uz nebudu, stalo to dost, tim jak je vysisovanej bych ho ani moc dobre neprodala a trapit se zase s mouchama jinyho kocaru proste nechci, tak to s nim budu muset vydrzet i s dalsim ditetem 😀

stannka
14. únor 2012

@pett7 ďakujem za odpoveď. Tiež si myslím, že každý kočík má niečo pre aj proti. Zatiaľ som teda stále rozhodnutá pre teutonku, dúfam, že to neskôr neoľutujem. Sledujem teraz rôzne bazáre, či niekto akurát nepredáva. Aj keď asi tu novu korbu asi v bazári ešte zatiaľ nezoženiem...