Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

liv1
22. dub 2012

@michal_spuntik tak to sme my asi nejaká zvláštna rodina, keď vy máte odjazdené po smere a bez problémov a ešte tak dlho, a ja, môj manžel, moja mama, môj otec aj môj brat majú problém kočík "ukočírovať" akonáhle sa dostaneme do sklonu. Alebo Ste vy chodili len po celkom rovných cestách inak si to neviem vysvetliť...

@babyrenka my jazdíme od začiatku, stále pripútaní. Ten kočík je nestabilný, veď nech si ho všetky mamičky najprv vyskúšajú na nerovnom teréne. Nerozumiem tomu, prečo ho tak obhajujete, veď by sme si to my mamičky, ktoré s tým máme snáď najlepšie skúsenosti nevymýšľali 😒 . Akurát je pravda, že je to lepšie ak mám dcéru otočenú k sebe. Čo je ale vzhľadom k jej veku 20 mesiacov vcelku zvláštne, ale jej to vyhovuje a ja s tým nemám problém...

pett7
22. dub 2012

taky se přidávám k @liv1 , s dítětem po směru jízdy v sedu na nějakém sklonu je to hoodne náročné. Navíc mě z toho strašně bolí pravé rameno jak ho vyrovnávám, pokud je kočár aspoň v polosedu a ve směru jízdy tak už je to fajn.

miana
23. dub 2012

@pett7 Ten pocit mám taky, že ho musím pořád vyrovnávat (jako že má sklon jet trochu doleva...), myslela jsem, že by to vyřešilo seřízení kočárku v servisu. Jinak jsm s ním spkojená, ale teda jestli je nestabilní i po směru, tak mě to teda pěkně štve, vzhledem k tomu, jak je ten kočár drahý. Ještě jedna věc mi vadí, připadá mi, že ten nánožník je dost fórový, čekala bych teda lepší upevnění. Teď mě štve, že jsem nešla do Gessleinu. Chjo

pett7
23. dub 2012

@miana Já s dítětem čelem k sobě nemám problém, ale po směru jízdy mě to štve.
i Gesslein má své mouchy, taky se mi líbil ale přijdou mi ty kočáry divně nízko a takové velké. Nánožník je hrozný,nechápu jak ho můžou udělat ještě menší ab šel i na korbu 🤐 Gesslein ho má podobný a Hartan taky škoda, že ho nevymysleli jako na X-lander nebo Peg Perego..

miana
23. dub 2012

@pett7 Já mám právě ještě X-lander XA, tak přemýšlím, jestli ho teda mám prodat, nebo si ho raději nechat na větší dítě. Co myslíš?

mooncaa
23. dub 2012

@pett7 Po směru s ovládáním mám taky problém, ne, že by to bylo něco tragického, ale protisměru jede skoro sám a po směru jede znatelně hůř. Se stabilitou problém nemám.
Já bych ale jiný kočárek stejně nekoupila, protože ty jiné mají jiné mouchy, které bych už neskousla. Bohužel ideální kočár neexistuje.

michal_spuntik
23. dub 2012

Holky, mám pocit, že jsem asi téměř jediný, komu se se Spiritem jezdí (tedy jezdilo) výborně. Speciálně po směru jízdy to bylo vždy úplně pohodové. Když jsme malého posadili po směru jízdy, tak těžiště kočárku s dítětem je hodně k zadním kolům a tím pádem je Spirit naopak ještě stabilnější, než když dítě sedí proti směru jzdy. Je jasné, že na stranově nakloněné cestě kočárek, když má odemknuté přední kolečko, táhne směrem, kterým je cesta nakloněná. Lék je jednoduchý, stačí zamknout přední kolo. To samé ovšem platí u čtyřkolek také zatáčejí s odemknutými předními koly tam, kam je cesta nakloněná.
Pro Liv1: skutečně jsme se Spiritem odjezdili 2,5 roku a v terénu daleko více, než po rovných chodnících. Mé zkušenosti s ním jsou jen ty nejlepší.
Pro Mianu: Pokud kočárek zatáčí doleva, je možné seřídit ho pomocí šroubu na předním kolečku aby jel rovně. Ten šroub je na spodní straně v místech, kde zamykáte otočením přední kolo aby nezatáčelo. Chce to vzít středně velký plochý šroubovák, trošku si s tím pohrát a odzkoušet na rovině zda jste nastavení strefili správně - systémem pokus omyl i bez zkušeností nastavíte geometrii během pár minut a kočárek bude jezdit rovně.
Hezký večer všem, Michal

duracellka
23. dub 2012

@michal_spuntik Je mozne,ze nase Be You ma len 3polohy na chrbat?Mame model 2011 a da sanam to sklopit len na lah, skoro-lah a sed.Presne ta poloha na skoro-sed mi tam velmi chyba,alebo som to len zle nastavila?dakujem

mooncaa
23. dub 2012

@michal_spuntik Michale teď se budu hádat, ale u sedícího dítěte je těžiště zhruba uprostřed sedací plochy a ta při poloze protisměrné je cca v místě jistícího mechanismu (to co cvakne, když se nasadí sedačka/korba) a to je blíže k zadním 2 kolům. Při posazení posměru je těžiště posunuto blíže k přednímu kolečku (zobáček ale bez jištění - nevím jak to popsat). Takže jednoduše z tohoto mi vychází, že lépe se jezdí protisměrně. Leda, že by ten zprohýbaný drát, co se nacvakává na podvozek byl ke konstrukci sedačky přivařen u každé verze trochu jinde. Já mám 2010.
To umístění sedačky docela chápu, těžko by pak šlo polohovat sedačku až do úplného lehu (hlava by byla víc pod madlem) a asi by těžiště nebylo úplně OK. Pro ležící dítko bych řekla, že těžiště je pro obě polohy stejné.

Jinak mi to docela vyhovuje, já Spirit vybrala, abych jezdila protisměrně, takže kdyby to bylo s tím těžištěm obráceně, tak bych nadávala. Dnes jsem trpěla s golfkama, jsem na dítko neviděla a jízdní vlastnosti, ač ve městě, nic moc. A dítko mi pořád sjíždělo dolů (ono teda samo schválně). Zlatej Spirit a to mám golfky jedny z nejlepších.

bikina
24. dub 2012

Na novom BeYou je strecha len dole a hore, alebo aj "medzi"? 😀 neviem, ci som sa spravne vyjadrila, ale snad sa to da pochopit 😕

babyrenka
24. dub 2012

@bikina : střechu lze u všech variant polohovat průběžně v plném rozsahu otevření kloubů, omezuje je v podstatě pouze tvar hrany bočnice sportovní sedačky. Takže dokud se konstrukce střechy neopře o bočnice, lze konstrukci střechy polohovat, což umožňuje překlápět střechu například od pozice prakticky vodorovně dozadu až k nohám dítěte. Sportovní sedačka BeYou má totiž možnost skládání pro lepší využitelnost zavazadlového prostoru tak, že střechu překlopíte směrem dopředu, stejně tak i se zádovou opěrkou i madlo a ze sedačky tak vznikne malý kompaktní balíček. Klouby pro polohování střechy jsou pro všechny varianty sedaček stejné.

michal_spuntik
24. dub 2012

@duracellka Ano je to tak, ale myslím, že ta čtvrtá poloha není nic důležitého (teď mě zase někdo "sežere" 🙂 )
Michal

michal_spuntik
24. dub 2012

@mooncaa ahoj, to máš pravdu netřeba se hádat.
Já jsem to myslel tak, že když je dítě po směru jízdy tak celek (kočárek plus dítě) má těžiště hodně k zadním kolům. To není jen o váze dítěte ( v té době může mít prcek řekněme 12-14Kg) takže váží zhruba stejně jako kočárek. Spirit sám za sebe má težiště u zadních kol a dole. Když se tyhle dvě "tělesa 🙂 " spojí do jednoho celku, tak protože mají podobnou hmotnost cca v polovině spojnice jejich těžišť je těžiště celku a to je bod, který je blíž k zadním kolům než k přednímu, není extrémně vysoko a proto je stabilní. ... to zase dostanu do nosu 🙂
Michal

michal_spuntik
24. dub 2012

@mooncaa ... ještě doplním ... a když dítě nesedí, ale leží, je to o to výraznější. Zatímco proti směru jízdy to stabilitu snižuje, tak po směru jízdy naopak je v lehu stabilita vyšší.
(omlouvám se všem, vím že to není moc přehledně vysvětleno 😉 )
M.

miana
24. dub 2012

@michal_spuntik A když se dítě předkloní? Jak říkám, mě na kočárku štve ,,jenom" to, že je to 3kolka.Nechápu, proč nemá Teutonie žádný podvozek, který by měl 2 tak velká přední kola, jako má Spirit. Takový kočár bych si ráda koupila a neměla výhrady. Spirit je fajn, ale prostě 3kolka nemůže být nikdy tak stabilní jako 4 kolka.

michal_spuntik
24. dub 2012

@miana Třikolka může být stejně stabilní jako čtyřkolka - stačí když jsou zadní kola dostatečně od sebe a přední kolo dostatečně vpředu. Proto také má Spirit v porovnání třeba s Cosmem o 6cm širší zadní kola (62 x 56 cm) a celkově je výrazně delší.
4 velká otočná kola mají zásadní problém v tom, že nemohou být tak vleká, aby se o sebe vzájemně zasekávala při otáčení kolem dokola. proto mají všechny 4kolky buď kola velkám, ale nezatáčejí nebo kola zatáčejí, ale musá být menší.

miana
24. dub 2012

@michal_spuntik Jojo, to zní logicky. Je pravda, že X-lander XA ta velká kola má,ale jak říkáte, je taky pěkně široký. Ale ymslím, že ani to by mi nevadilo. X.lander mám, Teutonku jsem pořídila ne kvůli tomu, že XA je široké, ale proto, že není odpružené a nejde otáčet sedačka. No prostě žádný kočár není a asi ani nemůže být ideál.

nanyska
24. dub 2012

@michal_spuntik Chtěla jsem se zeptat na to zamykání předního kola u Spirita? Nějak na to nemůžu přijít 😔 , můžete mi prosím poradit?
Jediné co mě zatím trochu rozčiluje a nevím kde je chyba, je potah na stříšce hluboké korby. Přijde mi, jako by byl nějak špatně ušitý a na konstrukci neseděl. Zkoušela jsem již sundat a znovu připevnit, ale je to pořád to stejné, je takový "zvlněný"...přeci jen za tolik peněz by člověk čekal, že i tato stránka bude perfektní...

imzadi
24. dub 2012

@nanyska mela jsem to taky tak, dokonce jsem tu boudu reklamovala ale reklamace nebyla uznana ... jak jinak 😝 a presne jak pises...za ty penize...me desne vytacelo to, ze ta striska boudy nema zadne mezipolohy a.ty postranni okenka, kapitola sama pro sebe...

nanyska
24. dub 2012

@imzadi Aha, no tak to nejsem jediná kdo to vidí...ale teda koukám, že nemá cenu to reklamovat 😒 . Já ho mám krátce, takže zatím s okénky zkušenost nemám a o těch polohách jsem tu už četla. No uvidím..ale je škoda, že takové poměrně jednoduché věci nejsou vychytané...

mooncaa
24. dub 2012

@michal_spuntik Dík za dovysvětlení, jsem ráda, že jsme se pochopili.

Já se stabilitou problém nemám, jsem za tříkolku ráda. Co se týče rozchodu kol, tak já teda v hodně místech projela tak tak, takže jsem ráda, že rozchod kol není větší.

Boudu na hlubokém kočárku jsem taky neměla úplně vypnutou, ale přišlo mi to normální. Nějakou mezipolohu bych taky ráda na boudě uvítala. Já jí teda v mezipoloze vozila, ale na nerovnostech padala.

Znovu bych šla možná do Be You, kvůli větší skladnosti kočárku.

Řekla bych, že se Teutonka snaží a mouchy postupně odchytává, škoda, že to nejde jako s upgrade software, bylo by hezké, kdyby šla nahrát nová verze kočárku. 😀

imzadi
24. dub 2012

@nanyska jo to mi povidej, ale to cloveku dojde az pri uzivani...no ja bych priste volila jiny kocar...ale tech penez mi je fakt lito :(

vodni
24. dub 2012

@ja.na81 Můžu se prosím zeptat - prodlužovací díl dorazil, ale bez návodu. Je mi to teda jasný kam to zacvaknout, ale má ten díl být položený na té sedačce (látce) nebo se to má nějak zasunout pod ni? Díky!

nanyska
24. dub 2012

@imzadi Uvidím no, pokud by nebyly jiné mouchy...Asi u každého kočáru je něco. Líbí se mi jak se lehce otáčí a na místě se pěkně vytočí...máme takový blbý vchod do domu přes dvoje dveře a čtyřkolku si neumím moc představit..

lucy222
24. dub 2012

@imzadi na druhe planujes jaky kocar? U nas T asi zustane - jsme s ni spokojeni 🙂

imzadi
24. dub 2012

@lucy222 budem muset asi poridit nejaky sourozenecky...navic T ani nedela pro cosmo takovy ten skejtik...uvidime...premejslim ho prodat ted, dokud je v zaruce a tak...mame nove golfky a sportak uz nevytahuju

lucy222
24. dub 2012

@imzadi my pokud prodame,tak prodame - pokud ne,tak zustane. Moc to neresim. Spis se ho nechci zbavovat za kazdou cenu - jsem za nej moc rada 🙂 a s tim skejtem jsem to tu uz cetla - to je fakt blby 😖

pett7
24. dub 2012

Dneska jsem zkoušela nastavit přední kolo Spiritu, vůbec mi to nešlo, ale nakonec se podařilo. Kočárek jede rovně a při zaaretovaném kole je i stabilnější na nakloněné ploše. Už skoro umím jezdit s dítětem po směru jízdy 🙂
Jinak těch 6 cm u Cosma proti spiritu jde poznat, u Cosma hodně kopu do kol..

ja.na81
24. dub 2012

@vodni ja ho teda mela polozeny na sedacce
🙂
pridavam foto (ale zas tak moc to videt neni, jak je vsechno hnede...)

babush
24. dub 2012

ahojte,
viete mi poradit, kde a ako sa da pouzit slnecnik na fashion korbicke? Vsade vidim slnecnik len na sportovej casti, a to viem, kde sa dava, ale je moznost slnecnika aj na korbe?
Dakujem za radu 😉