Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
27. únor 2013

@bbberta : tak snad není důvod, proč by se neměl vrátit opravený, nevím, co se mu stalo. Jinak rozhodování záleží na Vás, zda vyladit kočárek stávající nebo jít do nového. Filozofie výrobce je taková, že prostřednictvím systému Made for You ( dříve Fashion ), si můžete změnit vybavení, potah i doplňky u stávajícího kočárku a ten by také při normální běžné, ale pravidelné údržbě, měl vydržet tři děti po sobě. Takže je to spíš o tom, jestli chcete používat kočárek, na který jste zvyklá anebo zkusit zase nějakou jinou variantu. A asi každé dítě si určitě zaslouží to, co mu dopřejete...

teegreen
27. únor 2013

@micicka
@hojda
Ale veď to je super, že vám to bezplatne opravili, myslím si, že tým si robia dobré meno.
@mmacko
Teraz vyzerá tá sedačka vacsia, tak asi áno.

hojda
27. únor 2013

@teegreen To je sice fajn, ale okénko se hned prothne znovu....pokud něco třikrát reklamuješ tak se věc vrací.

mmacko
27. únor 2013

@babyrenka super, dakujem za odpoved. Takto som si aj myslela, ze to je.

teegreen
28. únor 2013

@hojda
No to je chybná interpretácia zákona, to by obchodníci skrachovali 😀, veď to by ľudia zneužívali, pokiaľ ja viem tak sa musí jednať o výrobnú vadu a je fajn, že ti to vymenili bez nejakých naťahovačiek, ja mám ešte dobrú skúsenosť so Stokke, tam tiež vyšli v ústrety, kamoška si chcela oprať rukávnik, zabudla naň, mala ho zamočený a kožušina jej pustila do látky, nebola to chyba výrobcu, ale i napriek tomu jej ho vymenili.

hojda
28. únor 2013

@teegreen Já taky kvůli prasklému okénku nevracím celý kočárek, jak říkám nedivila bych se tomu u kočárku za 5 tisíc, ale tohle je trošku jiná kategorie a pokud mi okénko praskne po dvou složení a narovnání, tak je asi někde prolém a asi byl, protože u novějších kočárku, už je to vyřešené jinak 😉 .

teegreen
28. únor 2013

@hojda
Hmm, tak my ho používame už druhú zimu a je úplne v poriadku 😉, ale je pravda, že keď mrzne tak striešku nesklápam

hojda
28. únor 2013

@teegreen V tom případně bych od tebe potřebovala návod, jak vyndat ležící dítě a nesklápět stříšku 😉 .Venku jí taky nesklápím, ale když přijdu domů, tak dítě nějak vyndat musím.Jediněho ho vytáhnout za nohy ven....... tomu říkám komfortní obsluha kočárku 😀 . A předpokládám, že už máš stejně ten novější druh potahů a u nich už ten problém není, já mám kočárek z roku 2009. Malého jsem dala do sporťáku v listopadu a seděl až v únoru, takže přes 3 měsíce v něm jen ležel a dírka se objevila velmi brzo.

teegreen
28. únor 2013

@hojda
😀 som si to predstavila, no my sme šporťák používali až keď sedel, netuším aká bola strieška vtedy...

hojda
28. únor 2013

@teegreen malej seděl pozdě až v 10 měsících to by se mi do hluboké nevešel

jennyska
1. bře 2013

MODRÝ KONÍK, ASMIRA TEAM, OZNAMUJE:

Ahoj, jsem ráda, že diskuze Teutonia kočárky - rady, postupy, návody, zkušenosti, tipy ... se těší velké oblibě a je opravdu aktivní. Proto bych pro vás měla návrh na využití nové funkce MK, kterou jsou Zájmové skupiny. Lepší popis mám o nich ve svém fotoblogu v článku: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Vzhledem k tomu, že je diskuze na téma Teutonia kočárky stále aktivní a opravdu rozvinutá, možná by se i skupina těšila velkému zájmu. Komunikace ve skupinách je přehlednější, rychlejší a do budoucna budou skupiny stále vylepšovány
Pro založení skupiny je třeba 3 zakladatelů, kteří popíší, o co ve skupině jde a jaká má pravidla. Jak být dobrým zakladatelem/moderátorem, si můžete přečíst zde: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Kdyby Vás zajímaly třeba i jiné skupiny, kt. můžete na MK vytvořit, podívejte se klidně i na takový můj nástřel témat, které byste mohly založit a fungovat ve skupinách s ostatními, kdo mají stejný koníček, názor, zájem https://www.modrykonik.cz/diskuse/modrykonik-cz...
Fantazii se ale meze nekladou. Skupina může být jakákoli. Její založení provedete v záložce Fotoblogy, nalevo ve sloupci klik na Seznam skupin a tam: Vytvoř novou skupinu Díky pozvánkám můžete do skupiny pozvat i své přátelé, které by toto téma mohlo také zajímat...

Popis a pravidla skupiny můžete kdykoli měnit v Nastavení skupiny. Název skupiny však nikoli. Ten, jakmile ho jednou zadáte, je na MK již natrvalo

Mějte fajn den!
J.

mmacko
1. bře 2013

Maminky, co mate BE YOU, ako ste s nim spokojne (myslim sportak). PRE a PROTI?
Aku ma dlzku sedacky v lahu a aku sirku? Dakujem krasne

bikina
2. bře 2013

@mmacko Mam model 2012, teraz pouzivam stale na styl vanicky s predlzovacim dielom, co je mimochodom svetova vec a som velmi spokojna. Myslim, ze po 8 mesiacoch takmer bez vyhrad, asi by som opat volila rovnako...

bikina
2. bře 2013

Nevedela by mi nahodou niektora poradit - hladam vnutorny navlek na korbicku. V pripade bielej, ciernej a cervenej farby kludne aj z druhej ruky...

mmacko
3. bře 2013

@bikina dakujem pekne, ja som mala uz vela kocikov, ale teutonka je moj este nesplneny sen a tato Be you je uz konecne vymakana, tak snad budem spokojna. Ma mi prist do tyzdna.

scai
3. bře 2013

@hojda tu stříšku mám prasklou taky. Mě jí teda ani neopravili, jen na mé náklady by to šlo. Přitom se to stalo hned po první zimě a já vůbec tu stříšku nezklápěla jako ty. Já jsem dojela kočárem domů a malá většinou na chodbě ještě dospávala. Až pak jsem vytahovala. Nikdy jsem tam nic nedávala. Ale je to takový divný plast, jak píšeš, po opravě by se to udělalo hned znova. Ohýbá se furt jen v určitých místech a je jen otázkou času kdy praskne. A to já stříšku skoro nikdy nesklápěla.

hojda
3. bře 2013
hojda
3. bře 2013

@scai Mám stejnou zkušenost, už jak jsem vyndala z balíčku tu opravenou, tak bylo vidět, kde se to zase protrhne, prostě se to při tom složení, někde prolomit musí..... ☹

bikina
3. bře 2013

@hojda Perfektné! Vrelá vďaka, už som tam aj písala 🙂

micicka
3. bře 2013

Už nikdy viac teutónia!!!!
Od začiatku máme s kočíkom len samé problémy! Dnes som si bola opäť po reklamovaný kočík. Bola to už 4. a 5. reklamácia (teraz na dve rôzne závady). Vyjadrenie samozrejme ako vždy - mechanicky poškodené. Jednu závadu aj napriek tomu bezplatne opravili - teším sa.
Ale na krivý podvozok (celý podvozok je z uhla, skrížený) my napísali, že bol mechanicky vykriven!! Bože veď to by som ho musela hodiť z prvého poschodia a snáď by bolo aj jasne vidieť miesto nejakého nárazu!!
A ešte poznámka na záver - že stav podvozku zodpovedá dobe a spôsobu používania.

Takže vážené mamičky, po roku bežného používania kočíkov teutónia, je podvozok krivý!!!!

hojda
3. bře 2013

@micicka Tak to jste fakt měli smůlu na vadný kus. I když jsem u jedné maminky viděla u spirita, taky nějak pokřivený podvozek, máte taky spirita?

micicka
3. bře 2013

@hojda nie máme be you. myslím si, že ten podvozok čo nám dali nebol nový, teraz si dokonca myslím, že možno aj nejaký vadný kus, ktorý ale pustili k zákazníkovi.
ale nech sa na mňa teutónia nehnevá, je to teda že fakt drahý kočík a ja som ho kúpila preto, lebo som chcela mať kvalitu, ale toto!!!
je mi jasné, že sa môže stať aj niečo také, že proste sa neustriehne kvalita a do obehu sa dostane zlý kus, ale na ich mieste by som okmažite takýto podvozok vymenila za nový a ticho by som dúfala, že to zákazník nikomu nespomenie!!!

pett7
3. bře 2013

@micicka já zrovna nad be you uvažovala 😢 😢 ale jak to čtu tak asi zůstanu u spiritu a cosma 😒 cosmo je v zimě pěkně blbý kočár, ve sněhu se s ním nedá jezdit 😒

pett7
3. bře 2013

a k těm reklamacím popraskaly mi 2 boudy ze tří tak nevím kde je chyba.. a při reklamaci podvozku spiritu který při najíždění na obrubník křupe a málem se rozkládá mezi plastem a kovovou částí je to taky moje chyba užívání...

micicka
4. bře 2013

@pett7 neviem či je len model be you "ten zlý".... a vidím, že hádzanie viny na užívateľ, je asi taktika teutónie ☹

pett7
4. bře 2013

@micicka to je pravda, ale aspoň to většinou zadarmo opraví,i když to svedou na špatné užívání.. jsou výrobci co by od toho dali ruce pryč..měli by vydat stostránkový návod jak používat kočár 🙂

beruska.zuzanka
6. bře 2013

Ahojte mamičky, mám na vás skúsené používateľky Teutonia kočíkov pár otázok. Mám možnosť kúpiť Lambdu, cca 3-ročnú, vraj vo vynikajúcom stave, čo by som si teda osobne pozrela za 389€ v základnej výbave, teda konštrukcia, vanička, športiak, sieťka, nánožník a pláštenky. Je cena primeraná, čo sa týka veku kočíka, momentálne sa už myslím nevyrába tento model...

Plus ma zaujímajú skúsenosti s týmto modelom konkrétne, klady zápory, čo si všímať pri osobnej prehliadke, na čo sa opýtať....

Ďakujem všetkým 😉

Ešte ma zaujíma, je možné na slovensku, napríklad cez babymarket doobjednať príslušenstvo, ako kolieska napríklad? Oplatí sa to, teda na starší kočík nové kolesá?

hojda
6. bře 2013

@beruska.zuzanka Já viděla v inzerátu Lambdu z roku 2010 za 4500,- tisíce (hluboká korba, sporták, mininest, taška, slunečník, sluneční stříška, ale viděla jsem inzerátky za 17000,-. Myslím, že moc maminek tento model nemá. Je primárně určený pro vysoké rodiče.

marianas
7. bře 2013

Ahojte. Nechcete niekto predať, resp. vymeniť látku na športovú časť kočíka Teutonia, model Cosmo 2010? My máme červenú.

vanilka33
8. bře 2013

Ahojky, já ti za sebe doporučuji Jané ... Měla jsem tenhle kočárek s oběma dětma a nemůžu si ho vynachválit. Kupovala jsem ho přes net v obchodě Baby goods (www.babygoods.cz) a vydržel nám přes tři roky bez jediné závady ... Na dovolené jsem měla půjčený od kamarádky Casual Play S4 a ten se s Jané vůbec nedal srovnat ... ☹