Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lucillienka
2. čer 2009

ahoj Tono....ja som si pred pár dňami kupila u vás teutonku a teraz ma napadlo, dá sa k nej doobjednať sieťka proti hmyzu ? ideme na dovču budúci týždeň, tak by sa hodila... 😅

tono_babymarket
2. čer 2009

Pre Aurreliu
Myslím, že sme sa stretli 🙂

Pre bambini alebo levčíkovci 😉
Majiteľ BM je muž 😉 . Teutonia je naozaj topka a Romer tiež 😉 . Žeby závisť?

tono_babymarket
2. čer 2009

Pre lucillienka
Cony čakáme tento týždeň, ale máme aj nejaké univerzálne, ak by sa to nestiho.

bolk
2. čer 2009

Navrhuji založení tématu "Prodejci kočárků Teutonia, dodací lhůty aj. " a tady to nechat pro názory, které se týkají vlastností kočárku. 🙂 😉 Na druhou stranu se tu zrovan sešlo dost kupujících a ne majitelek, takže jim asi obsah diskuze nevadí. Já už si taky trochu zvykla(ale jen trochu). Kočárek mám, jsem spokojená a žádný dotaz zatím nemám.
Jen že v jiných diskuzích o jiných kočárcích to není vůbec o diskuzi s prodejci, ale právě o předání zkušeností z terénu🙂.

tono_babymarket
2. čer 2009

Pre bolk
Súhlasím s tebou

lucillienka
2. čer 2009

super, by som sa zastavila pre clonu vo štvrtok - nemusí to byť práve teutonácka aj univerzálna keď sadne bude fajn 🙂) ďakujem Tono 🙂

katwind
2. čer 2009

bolk, souhlasím taky, já tu hledám především názory na kočárky a jejich jízdní vlastnosti, nikoliv naštvané maminky (které ovšem chápu)...
Takže se toho prosím někdo ujměte, založte a snad to takto bude sloužit všem 😉

Ke kočárkům - holky, co máte moskytiéru, slouží dobře? Jde tam dobře uchytit a nepřekáží nějak miminku?

lucillienka
2. čer 2009

ja som mala dnes premiérovú jazdu na mojej novej Teutonke Spirit a musím povedať, že som nadšená 🙂 hlavne viem porovnať s predchádzajúcim kočíkom (PegPerego Pliko 3) je teutonka normálny terénny voz, šla som po štrku, po tráve, po schodoch hore dole....a všetko ako po masle, s PP som bojovala ako lev aby som prešla cez taký štrk čo máme pred barákom a teraz s teutonkou to šlo super...tak sa teším, už by som ju nevymenila 🙂

ešte musím zohnať k nej moskytiéru, nebola v základnej výbave a až teraz som si uvedomila že ju budem potrebovať. Najbližšie chcem skúsiť keďže je brzda na teutonke, na korčule a s malým sa ísť prevetrať 🙂))

a mimochodom.....dnes mi na ulici na pešej zóne traja chlapi čo išli okolo povedali že aký štýlový kočík mám 🙂) potešilo...

lucillienka
2. čer 2009

a ešte aby som vás nasral....a 🙂)) ..... ja som išla na blind do obchodu a teutonku som si okamžite vzala domov 🙂

aurrelia
2. čer 2009

No aj si nemyslím, že by museli ísť do inej témy (predajcovia), lebo aj oni ti čo to poradia a myslím, že teraz to tu hádam už bude v pohode.akurát teraz bola taká vyhrotená situácia, ja myslím, že sa to určite ukľudní a vráti sa to tu do normálnych koľají. Lebo mnoho krát každá z nás bude potrebovať radu, čo a ako to ie s tým našim kočíkom a rada odborníka bude dobrá a je lepšie to mať pod jednou strechou ako to zháňať kade tade. Lebo mne nevadil doteraz ani jeden príspevok od Michala a verím, že aj Tono bude mať taký prístup ako on. Teda podľa všetkého mňa obsluhoval práve ona bol super.

Takže verím, že už to tu bude príjemné debatenie mamičiek a dobré rady od mamičiek i predajcov. 😉

ywina
2. čer 2009

Sari-taky jsme rodili o 6 týdnů dřív...snad mi z BM dají brzy vědět,kdy bude kočárek...

bambini
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bambini
2. čer 2009

Pre TONA:
Odkaz - ROMER autosedacky mame v ponuke...

zuzana581
2. čer 2009

Ahojte. Trošku to tu odlahčím ak dovolíte. Dnes sme boli druhýkrát vonku s našou Teutonkou. Prvý krát sme boli len v nemocke na jednom vyšetrení a muž hovoril, aby sme malého vzali len v autosedačke, ale ja som sa už nevedela dočkať, kedy ju naštartujem, tak som zobrala kočík. Išiel perfektne. No a teraz to už bolo naostro. Prechádzka ako má byť. Takže, kočík je neskutočne vymakaný. Ja som lepší ešte nekočíkovala. Okolo nášho domu teraz niečo kopú a každý chodník je neskutočne rozbitý. Kočár som držala jednou rukou, lebo druhej sa držala malá a aj cez tie rozbite chodníky a stále schádzanie z chodníka na cestu a naspäť to bola tak luxusná jazda pre malého, že nemala konkurenciu. Vôbec to nedrncalo a pekne kočík péroval. Ovládala som ho s úplnou lahkosťou a to opakujem jednou rukov. Na ihrisku som ho odparkovala a malý si sladko spinkal. No a v baráku ho musím vyniesť pár schodou k výťahu a potom zasa pár schodou zniesť, lebo nejaký inteligent dal výťahy na pol poschodie a aj to je celkom v pohode. Nie je ťažký ani na to aby som ho zdvihla a zniesla, ale krásne sa s ním dá zísť aj na zadných koliečkach. Jediné nepodstatné mínus pre mňa je, že zložený zaberá dosť miesta a aj keď máme kombi, tak je cez polku kufra. Ale to prežijem. Takže maminy ktoré ešte nie ste rozhodnuté, tak tento kočík vám vrelo odporúčam. 🙂

taita
2. čer 2009

Ahojte. Tak jsme si dnes privezli karu. Jsem nadsena. Nechala jsem si ji vynest do 4patra abych si ji poradne osahala a jeste jednou jsem nadsena. Nelituji niceho co jsem poridila. Uz se tesim az vyrazime ven. A hlavne uz muzu odjet na dovolenou. Takze Michale diky, diky, diky. Vim, ze za prodlouzeni doby dodani jste nemohli a delali jste co se dalo.

michal_spuntik
2. čer 2009

Pro Tona a Bambini:
pokud Bolk psala, že rady od profesionálů sem nepatří, ale mělo by se na to založit jiné téma, tak rozhodně sem nepatří nějaké vaše vzájemné antipatie a hádky, to si fakt řešte někde jinde. S tím vážně jděte někam do hospody.
K názoru Bolk:
Můj osobní názor a motiv byl a stále ještě je tento: jsem tu proto, abych poradil (nastavení brzd pokud nebrzdí trovnoměrně naposledy, rozměry jednotlivých typů kočárků, jejich vlastnosti funkční parametry, rozdíly mezi kolekcemi v různých letech atd.). Než jsem začal aktivně do této diskuze přispívat, nejprve jsem jí nějaký čas sledoval a velmi často jsem četl rady mezi maminkami, které byli buď neúplné nebo někdy i zcela mylné. Samozřejmě nic nemám proti tomu, aby si tu mezi sebou holky psaly své osobní zkušenosti a vůbec se do takových diskuzí nepouštím (vlastně trošku kecám, protože sám taky jezdím Teutonií a tak jsem i uživatelem tohoto kočárku - viz můj příspěvek o neúspěšném pokusu běžet s ním maraton)...
Myslím, že když ne na všechny vaše otázky, tak na jejich drtivou většinu znám odpověď a tak mi nedá, abych neodpovídal. Tím spíš, že tu je i početná komunita holek, které mají kočárek ode mne a tak jim vlastně mohu být v případě potřeby stále k dispozici.

PS: na to co píše Bambini (tedy podle všeho majitel www.bambini.sk) se celkem můžeme všichni vykašlat. To jsou opravdu žabomyší války. Pokud stručně okomentuji jeho názor na Teutonie tak: Peg Perego (mám na mysli GT3) je velmi nadprůměrný kočár, Inglesina je velmi nadprůměrný kočár (Magnum) i když to není "můj šálek čaje" své zákazníky vyznávající kvalitní klasiku si stále drží. Obě značky mám vedle teutonie i u nás, ale Teutonie je ať se to komu chce líbí nebo nelíbí v roce 2009 nejlepší. Příští rok samozřejmě může někdo jiný přijít s koncepcí, která Teutonii převálcuje. Pokud ano, tak na tom vydělají všichni a Teutonii to donutí vymýšlet něco, co je dostane zase na první místo. V tuto chvíli prostě vedou... a to říkám i při vědomí šílených dodacích lhůt, mizerných obchodních podmínek pro obchodníky a strašné náročnosti na logistiku pro ty, kteří se vám tyto kočárky snaží zajistit.
Pro mne by bylo daleko jednodušší Teutonii vynechat a nabízet právě třeba Perego GT3 (v jeho pár barvách a jedné řadě doplňků s dodáním do druhého dne) stejně tak Inglesinu, Jané (ve kterém jsem dlouhá léta byl na prvním místě v prodejích v ČR a jednalo se o několik tisíc prodaných kočárků), Casualplay S4, Maxi Cosi, Quinny a dalšími ... na všech se pracuje s lepšími maržemi, na všech se pracuje s pár barvami, na všech se pracuje s téměř nulovými dodacími lhůtami... no jo, jenže Teutonie je prostě lepší.

Michal

bubadlo27
2. čer 2009

Podla mna ma byt tato diskusia o kocikoch zn.Teutonia, pod. ako u dalsich znaciek 😉
Vase zabomysie vojny ako predajcov su uz fakt trapne a nie kazdy je ochotny ich citat 😠

je mi upne jedno ci zastupujete tu alebo inu firmu, ja som sa chcela docitat nieco o tejto znacke, ale za poslednych 10 stran som sa nic nedozvedela 😠

sice si kocik uz neplanujem kupit, ale kamoska ano a tak som chcela nieco vediet aj o tejto znacke, ale ked to nejde......

michal_spuntik
3. čer 2009

Ahoj Bubadlo,
na rozdíl od diskuzí o jiných kočárcích různých značek a typů, je v této diskuzi o Teutoniích o těchto kočárcích téměř vše od technických parametrů přes funkce jednotlivých typů, spolehlivost, jízdní vlastnosti, zkušenosti maminek (i tatínků 🙂 ), které s nimi jezdí. Berevné varianty, správně nakonfigurované doplňky, cenové hladiny sestav atd atd... stačí si to pročíst zpět.
Jak tak tu diskuzi zpětně pročítám (dal jsem si s tím tu práci), tak si myslím, že je to naopak vemi dobrý podklad k tomu, aby si maminka vybírající kočár mohla udělat názor na to, zda o Teutonii uvažovat a stijí jí za to čekat na něj dlouho, nebo zda o Teutonii naopak nestojí.
Dva pitomové ze Slovenska si tu mezi sebou vyřizují účty asi tak v deseti příspěvcích z posledních mnoha set, tak těch pár jejich příspěvků naštěstí není problém přeskočit. Koneckonců ten jediný, který provokuje, je zrovna od tebe z Trnavy (pokud to také nejsi ty pod jinou přezdívkou). Takže si to s ním můžeš jít vyřídit osobně 😉
Nicméně máš-li skutečný zájem něco se o těchto kočárcích dozvědět, tak si tuhle diskuzi pročti celou a co se nedozvíš, rád ti zodpovím v IP nebo i zde.
Nicméně zajímalo by mne co si o tom myslí další?
M.

editah222
3. čer 2009

Kdybych se rozhodovala mezi prodejci podle této diskuze tak nakoupím jedině u Michala, což jsem udělala. 😀
A to to mám do Babymarketu blíž.

Doufám, že se tato diskuze vrátí do původního stavu kdy si tu mamky radí (někdy možná neodborně) a Michal nabídne svůj úhled pohledu a rady (které bereme jako odborné 😉 ).

Tono a Bambini - běžte si pokecat někam jinam, nás to fakt nezajímá!!! Je mi naprosto šumák kdo je majitel jakého obchodu a který co prodává.

martuli
3. čer 2009

Dobre rano, myslim si, ze MIchal ma pravdu, tato diskuze mi moc pomohla, kdyz jsem vybirala kocarek a doufam ze i pomuze, kdyz mi s kocarkem neco nepujde

MIchale, patri mi tvuj velky dik

tono_babymarket
3. čer 2009

Dobré ránko,
som tu za rady a nie za hádky, ak chce niekto podiskutovať o niečom inom ako o technických veciach Teutonie, tak na to tu je IP.

Pre editah222
To fak ti stačí na rozhodnutie, kde kúpiš a aký kúpiš kočík diskusia 😕

zeleny_cajik
3. čer 2009

Michal, ja budem velmi rada, ak v tejto diskusii zostanes, pre teutonku som sa rozhodla prave po tom, co som si precitala tvoje prispevky a videla ptaka loskutaka 😀

Je smutne, ze uroven diskusie tak klesla. Vzajomne osocovanie predajcov sem naozaj nepatri, ale co sem podla mojho nazoru patri, su aj pretriasane problemy s dodavkami, aj to je dolezita informacia, aspon vieme, ze mame objednavat dostatocne v predstihu. A vazim si, ze ako predajca vies poradit objektivne, ochotne a k veci a to aj babam, ktore u Teba nenakupili...

Skoda, ze na Slovensku (zatial) nemame rovnako kultivovaneho obchodnika 😉 A propos - nechystas sa otvorit pobocku? 😉

tono_babymarket
3. čer 2009

Pre Michala neurážaj! a nerob zo seba svätého. Nemám dvôvod si tu s niekým riešiť nejaké vymyslené účty...Nie som majiteľ, na rozdiel od teba, ja som tu len za poradcu-odborníka a taktiež som tatko, ktorý má tiež bohaté skúsenosti skúsenosti. A aby som ukončil do os...ranie majiteľov, tak sú to skvelí ľudia, ktorý pre SR urobil veľa, hlavne sa im podarilo dostať túto skvelú značku na Slovensko. Bohužiaľ typická (hlavne) slovenská chorba - závisť urobila z tohto fóra nejaké fiktívne bojové pole. Už naozaj stačilo a dúfam, že aj ty Michal opäť budeš profesionálny a nebudeš si tu prihrievať polievočku!

tono_babymarket
3. čer 2009

Pre zeleny_cajik
Smem sa spýtať, čo znamená v tvojom poňatí kultivovaný obchodník?

zeleny_cajik
3. čer 2009

Tono, ak to chces vediet, poslem ti to do IP, toto forum je o inom.

tono_babymarket
3. čer 2009

Pre zeleny_cajik
OK.
Len som mal pocit, že by to zaujímalo aj ostatných. Nemyslím, že my Slováci sme horší 😉 ako ....Michal

bambini
3. čer 2009

V tomto s tebou TONO suhlasim, takisto sa pytam, co je to v Tvojom ponati kultivovany obchodnik....zaujmem k tomuto zaverecne stanovisko a viac sa k tomu vracat nebudem.
MICHAL, neurazaj obchodnikov, ktorych ani nepoznas! Dakujem!
TONO, ak si myslis, ze som sa do tohoto fora zapojila koli zavisti, tiez sa velmi mylis! Nikde som nehanila a ani netvrdila ze kociky TEUTONIA nie su kvalitne, len som povedala, ze nie su to jedine kvalitne kociky na SLOVENSKOM TRHU, ako ich tu predstavujete, nezavádzajte prosim zákazníkov, sú to len jedny z kvalitnejsich kocikov na trhu !!!
MICHAL, existuju aj kvalitne kociky - napr. GESSLEIN, ktore su rovnako kvalitne a vyrabaju vo viacerych farebnych prevedeniach ako TEUTONIA a myslim, ze je jedno, kolko farebnych prevedeni ma kocik, skor preferujem kvalitu kocikov, hlavne co sa tyka kvality konstrukcie, potahovych materialov a pod.
Podla coho ste usudili, ze kociky TEUTONIA su najlepsie? Ani jeden aj z tych najkvalitnejsich kocikov nie stopercenty, kazdy ma svoje klady a zapory a zalezi uz len na zakaznikovi,co na kociku preferuje.
Napr.vaha kocikov TEUTONIA tiez nie je najidealnejsia, niektori zakaznici preferuju lahsie kociky....ale uz to nebudem dalej rozvadzat....myslim, ze uz stacilo.

Ako kultivovany obchodnik Vam prajem vela spokojnych zakaznikov!

lucillienka
3. čer 2009

ja som v babymarkete kupovala už dvakrát kočík...a musím povedať že predajcovia sú tam skvelí....ochotne ukázali aj niekoľkokrát tú istú vec, poradili...keby bol len trošku zlý prístup určite by som sa na opätku otočila a išla kúpiť inam kočík...trebárs aj do čiech, nemám s tým problém....ale chalani sú tam veľmi zlatí , fundovaní a KULTIVOVANI 😠

zeleny_cajik
3. čer 2009

lucillienka, pisala som to pred par dnami - ano, v BM som mala dobru skusenost, chalan, co sa nam venoval, bol super. O to viac ma mrzi, ako sa BM prezentuje tu v diskusii.

editah222
3. čer 2009

Tony - na rozhodnutí co koupím mi jedna diskuze a názor nestačí, pročetla jsem jich hromady a taky si kočárek ošahala v reálu v terénu. Jestli jsem vybrala doře budu moc říct až po delším užívaní.
A koupila jsem v obchodě na který jsem slyšela jen dobré reference. Což se, bez urážky, o obchodech v Sk říct nedá (stačí pročíst tady).
Nikoho neurážím a nehaním, je to můj názor.

Já netvrdím, že Teutonie je zázrak mezi kočárky a je naporosto 100% spolehlivá, protože vlastní zkušenost nemám, ale je to kočár který jsem vybrala podle nejlepšího vědomí a svědomí.