Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

martuli
10. čer 2009

sarianah - nemohu s tebou souhlasit, kamaradka ma 2,5 letou holcicku a ta chodi stale do Teutonie spat, normalne lezi ve sportaku a nema problem, ze by se nevesla

zajo79
10. čer 2009

sarianah, pliko je uzsi ako teutonky... pliko su golfky, tie mozes porovnavat z radu teutonie akurat tak zo solanom.. 😔

a ak aj nahodou nie, tak sirsi urcite nieje. 😠

Teutonku sice nemam, mam PP, ale pliko je uzke az strach. Kamoska do neho nemohla narvat malu vo fusaku...a to mala rok aj par mesiacov a nebola ziaden tucko.
Tak isto nadavalo sa niekde v temach na PP skate, ja ho mam, som s nim spokojna, nemozem ani slovo napisat zeby sa mi nepacil - len som prispela tym nazorom, ze skoda ze nikde v obchodoch kde som bola o teutonkach ani siru ani slychu, co trosku lutujem, mozno by som mala iny kocik a rovnako by som s nim bola spokojna.Kazda predavacka chvalila casualplay, pritom je to tazke hebedo, a ak by som ho mala nakladat a vykladat sama z auta, tak ho radsej hodim niekam do priekopy.
tak isto baby pisali ze do PP skate vacsie dieta nenarvu...co teda nechapem, priestoru tam je az az.

je sto ludi, sto chuti, kazdy si kupi to co sa mu predsa paci. Nieje tato tema o tom, ze sa mi paci iny kocik a ja budem vsetkych presviedcat,ze ten moj je naj...

A malokto vydrzi s jednym kocikom 2-3 roky...

tilly
10. čer 2009

tiež si nemyslím, že teutonka je dokonalá, každý má iné nároky

ale 2,5 ročné dieťa sa mi v nej vyspalo aj s fusakom a to nie je žiaden krpec, normálne dieťa normálneho vzrastu 😉

tono_babymarket
10. čer 2009

Pre sarianah
...Michal je tu hlavne za tatka a až potom za odborníka, ktorý svojho syna vozí práve v Teutonke....
...keďže ho vnímam ako človeka znalého s objektívnym prístupom (nie je dovozcom žiadnej značky, čiže nemá žiady dôvod preferovať ju) tak si nemyslím, že by svojmu synovi nedoprial Mercedes medzi kočíkmi, uznaj, že má asi lepší prehľad 😉 ako ty....
....nikto ti neberie tvoj názor, len tu zanelo niekoľko reálnych argumentov, ktoré vyvracajú tvoju teóriu...
....a ak si v niekom vyvolala pochybnosti, má možnosť ísť si prezrieť kočíky v skutočnosti....

sarianah
10. čer 2009

..suhlasim s nazorom na michala, ved nie raz tu uz dobre poradil..ale neuznavam, ze ma lepsi prehlad, len preto ze ma teutonku a vozi v nom svojho syna..ved kazde dieta je ine a predsa ako mama viem najlepsie co je dobre pre moje dieta, preto presviedcat, sveto-svete tvrdit ze nie je uzky, po tom ako som si ju sama vyskusala mi pripada pritiahnute za vlasy..fajn ze ma kocik s ktorym je spokojny, ale nie vsetky deti su rovnake, preto nie vsetkym musi vyhovovat.Mercedesom medzi kocikmi, aspon co sa podvozku tyka, je pre mna uplne iny typ kocika, je jedno aky, o tom je ina tema a ten fiat dokonale vystihuje teutonku, co sa velkosti tyka urcite..
Co je dobre, obhaji sa samo, co nie potrebuje obhajobu..
Tot vsjo z mojej strany.. maminy co sa rozhodujete, chodte si kocik vyskusat s babetkami, vtedy najlepsie uvidite ci vam vyhovuje, alebo nie..

sarianah
10. čer 2009

zajo
..nieje uzsi, mala som ich vedla seba, maleho som pichla do obidvoch a rozdiel bol vidno..
..k tej poslednej vete, kocik ktory sa mi paci som tu nespomenula ani naznakom a nikoho o nicom nepresviedcam, bavime sa tu cisto o prakticnosti kociku vid nazov temy..ako skoro majitelka som po odskusani napisala svoj nazor..

zajo79
10. čer 2009

ved ano, kolko ludi, tolko nazorov...takze pohoda.

A na vlastne kukuc treba vsetko pozriet,pomerat. Ved Ta nikto nekamenuje 😀

Mne sa najviac paci, klasika hlboky kocik, potom kupit nejake dobre golfky...no ale kedze takmer kazdy den sa musime nakladat a vykladat do auta a z auta, tak museli sme najst nieco funkcnejsie.

A ak by mohlo byt podla mna, menim kocik kazdy mesiac,lebo ja by som rada vyskusala vsetko... 😀 😀

katwind
10. čer 2009

zajo, souhlas, taky bych klidně prubla nějakých deset kočárků 😀

tono_babymarket
10. čer 2009

...tak, aby opäť nedošlo k nejakému nedorozumeniu zajo79 a sarianah....sarianah porovnávala SWITCH a zajo spomína klasické Pliko... a je tam nejaký rozdiel v cm

....A presne tak, Teutonky nepotrebujú obhajobu 😉 , pre mňa, Michala a x spokojných mamičiek je to Mercedes medzi kočíkmi, no pre teba môže byť Mercedosom niektorý iný, podstatné je, že budeš pokojná maminka, ktorá si bude čas strávený s Kristánkom užívať bez stresu a nervov s vedomím, že si vybrala malému to najlepšie...

zajo79
10. čer 2009

jaaaj, ja ze pliko jak pliko...sarianah, prepaaaac. 😝

este jedno dieta chceme, tak mozno na teutonku tatinka ukecam...xixiii, i ked on tvrdi,ze co mame, ze v tom odvozime este jedno...no iste, jak kebyze ma nepozna... 😀

ircatko
10. čer 2009

Ahoj lidičky,na doporučení kamarádky jsem nalezla tento web a pročítám vaše super příspěvky.jsem v 16tt a samozřejmě řeším kočárky."Zamilovala" jsem se do Teutonia Spirit S3 2009 a příští týden si jdu pořádně ošahat do Špuntíka 3koláček a 4koláček.Jenže někteří známí mi tvrdí,že kočárek není příliš velký (my jsme s manžele totiž čáry a tak se předpokládá,že budeme mít i mimčo čáru) 🙂...patří opravdu mezi ty menší?Díky moc 😉

tono_babymarket
10. čer 2009

Pre ircatko
...tak tomuto hovorím čistá provokácia 😀, po predchádzajúcich prípevkoch.... jasné, že je menší akoTako a im podobné poľské kočíky...odporúčam navštíviť Michala v Špuntíku, aby slová nezostali slovami a sama si sa presvedčila, že Teutonka je to pravé orechové....

ircatko
10. čer 2009

tono: 🙂,vím,že se tu mluvilo o šířce a délce golfáčku,ale jinak jsem tu neobjevila nic na korbičku,proto se ptám...Teutonka je moje srdcová záležitost a proto se raději optám,abych se ještě víc utvrdila 🙂

jmisa
10. čer 2009

Ircatko, pokud myslíš hlubokou korbu, tak je ta velikost zhruba stejná jako u obdobných kočárů - kombinací.

bibi78
10. čer 2009

ircatko, myslim, ze korbicka ma vnutorne rozmery asi 72x34 cm, je to taka klasika.

michal_spuntik
10. čer 2009

Ircatko, uvnitr korbicky je matrace a ta ma 74x36cm (jde vyndat vyprat a samozrejme take premerit). Sportovni sedacka ma delku 90-92cm (podle toho jak to zmeris) a sirku jsme probirali detailne dnes cely den 😝
Michal

zazit
11. čer 2009

jen jeste k doplneni - k teutonce se da priobjednat za par stovek tzv. prodluzovaci nastavec, ktery se da pridelat prave na sportacek - sportacek se polozi a jako by se uzavre tim prodluzovacim nastavcem a vznikne tak opravdu dlouha "jako korbicka", kam se ti mimi vejde dele - ja to taky resila, ja jsem prcek, ale manzilka jsem si vybrala skoro 2metrovyho a cekame chlapecka a chci, aby se mi jeste treba pristi rok z jara (pokud bude chladneji) vesel na lezaka ve fusaku do kocarku

nikanko
11. čer 2009

ahojte, a nemate skusenosti s teutoniou co je vyrobena v nemecku a co v polsku? je ta nejaky rozdiel? teda okrem ceny 😅

bibi78
11. čer 2009

nikanko,
prave vcera sme sa stretli so zastupcom Teutonie a vysvetlil nam label "Made in Germany": vsetky kociky su kompletizovane v Nemecku. V Polsku a inych okolitych krajinach, ktore ani sam nevedel pomenovat sa vyrabaju urcite casti, ako sitie latky atd. Ale ziadna Teutonka nie je vyrobena v Polsku. Cela konecna vyroba kocika je vykonana v Nemecku. Mozno Ti to este niekto vysvetli podrobnejsie 😉 .

nikanko
11. čer 2009

bibi potesila si ma, to mi staci. dakujem 🙂

michal_spuntik
11. čer 2009

Pro Bibi:

Ono to s původem Teutonie je trošku jinak a složitěji, než jak tě informoval tebou zmiňovaný zástupce v Německu, ale vysvětlení výrazně přesahuje rámec tohoto fóra. Jde o to, že Teutonie dnes už není německá značka (a s tím se právě německá část managementu nějak není schopna srovnat), ale patří amaričanům, kterým mj. patři i značka Graco. A tak se i Teutonia začíná více "globalizovat" a diverzifikovat výroba...
V každém případě platí, že kočárky prodávané v Německu, v ČR a na Slovensku jsou z Německa, vyráběné až na zakázku (proto také jsou jejich dodávky delší) a ty, které se prodávají v Polsku pocházejí z Polska.

Co se kvality týká se pravděpodobně mezi sebou neliší, ale mohu mluvit pouze za to s čím mám zkušenosti a to jsou kočárky které přicházejí z Německa. Ty jsou perfektní.

Rozdíl je také v tom, že v závislosti na zemi kde se kočárek koupí vstupují do platnosti záruční a servisní podmínky dle legislativy té které země, případně rozšířené daným výrobcem.
Konkrétně v ČR platí při prodeji v kamenném obchodě záruka 2 roky, ale Teutonií rozšířená na 3 a dále 30ti denní lhůta na vyřízení poruchy kočárku. Pro prodej přes internet Teutonia nechává záruku na zákonné normě a tou jsou 2 roky.
Pokud je třeba servis, potom u nás je nepsané - ale dodržované - pravidlo, že je vyřízen do 2 dnů a po dobu opravy dostane maminka k užívání jinou Teutonii zdarma.
Jak je to na v BM Slovensku určitě ví a napíše Tono, ale asi podobně jako u nás.
V Německu (podle informací, které jsem dostal) není žádná legislativní úprava na dobu vyřízení případné závady.
Jak je to pokud si kočárek doveze nebo objedná z Polska absolutně netuším...

Michal

michal_spuntik
11. čer 2009

... a ještě důležité doplnění ohledně servisních podmínek:

zastoupení Teutonie v jednotlivých zemích nepatří Teutonii, ale lokálním distributorům (byť napřímo smluvně vázaných s Teutonii) a tak se každé zastoupení stará jen o kočárky které šly jeho distribuční sítí. V praxi to znamená, že je potřeba uplatňovat záruku a žádat servis tam, kde byl kočárek zakoupen... Takže kdybych se rozkrájel, nejsem schopen vyřídit reklamaci kočárku koupenému v Polsku, v Německu nebo na slovensku... a Tono jakbysmet ne,ůže vyřizovat reklamce kočárků z Polska, Německa ani z ČR...

Jedním z důvodů proč je to tak nastavené, je snaha Teutonie udržet kvalitu prodeje a servisu a zamezit tomu, aby se do strategie maximální podpory zákazníků začaly vlamovat "garážové firmy", které časem dokážou zničit téměř každou značku, která si s nimi začne zahrávat... výsledkem je třeba to, jak dopadla v současné době Maxi Cosi - dříve špičková značka jen pro specializované a vyškolené , se dnes prodává naprosto bez servisu, pod cenou a bez služeb. Prodávají ji ti, kteří si tahají výprodeje, druhou jakost a podobně někde po Evropě nebo ještě hůř v Asii pokoutně sehnané a nabídnou je na internetu samozřejmě pod cenou. A protože po webu se nepozná co vlastně zákazník kupuje, tak cena je tím jediným měřítkem korektnosti ... což je úplně blbě... a výsledku na to doplatí vždy zákazník.
Maxi Cosi (tedy opět americká firma - tentokrát Dorel) pochopila, že to je cesta do pekel a už nějakou dobu se s tím snaží, zatím ovšem neúspěšně, bojovat. Už jsem několikrát dostal informaci (nevím zda pravdivou), že se zvažuje dokonce i umístění identifikačního čipu do každé originál autosedačky a následné důsledné bojkotování a právní stíhání všech falzifikátů, ale zatím se nic hmatatelného neděje. A současný stav je ten, že sám dovozce této značky bojuje cenou proti pokoutným garážovým firmám, stáhnul marže na svém zboží na minimum pro přežití, přestává dávat podporu značce (není ji z čeho platit) a pokud nenastane nějaká výrazná změna, tak se z Maxi Cosi stane časem druhořadý průměr - našlápnuto tím směrem už dnes rozhodně má... a to samozřejmě Teutonia nechce...
... končím s popisem, jak jsem říkal přesahuje to rámec tohoto fóra...

michal_spuntik
11. čer 2009

Pro nikanko:
pokud už si chceš koupit špičkový kočárek, tak doporučuji, kup si ho u sebe doma - tedy na Slovensku. Zajeď do BM a pochopíš proč...
Michal

ircatko
12. čer 2009

Díky všem..myslím tedy,že není se třeba bát,i když mimčo bude dlouhán 🙂))))...

Michal: šířka mi je jasná,neboj 🙂)))...pokud by bylo krom dlouhána i nadměrně široký,pořídíme rovnou tank 😎

michal_spuntik
12. čer 2009

Ircatko:
No, to je podobné jako když se jednomu mému známému (který už měl 2 děti) narodila trojčata. Komentoval to slovy "Jiný by se možná na mém místě šel zastřelit, ale já jdu koupit autobus" a šel a fakt ho koupil 😉

nikanko
12. čer 2009

michal dakujem za vysvetlenie, co je BM?

editah222
12. čer 2009

BM- baby market, obchod v Bratislavě 🙂

nikanko
12. čer 2009

dakujem 🙂

bibi78
12. čer 2009

Michal,
myslim, ze si lepsie informovany ako ten konkretny zastupca Teutonie - sam povedal, ze tam pracuje iba rok a stale sa uci a dozveda nieco nove...

Teraz odvediem pozornost od serioznych zalezitosti a prejdem opat k lezernejsim otazkam.
Chcem sa spytat, ci je slnecnik prakticka vec. Mne sa to ako doplnok nepaci, ak ma byt iba na paradu, tak to nie je moj styl, ale predavacky nam tvrdili, ze je to velmi dobra vec. Tu slnecnu striesku mi neodporucali z toho dovodu, ze kompletne zakryje dietatu vyhlad. Tak neviem... Pouzivate niektore maminy slnecnik alebo je strieska praktickejsim riesenim? Dakujem 😵

erinbrock
12. čer 2009

bibi: ja si taky myslim, ze slunecnik je jen na paradu - pokud ho budes pouzivat proti slunicku, tak stejne zakryje detatku vyhled (navic pri vetru nektere slunecniky mohou dite ohrozit - vypada to priserne, jak s nimi vitr mava - muj subjektivni nazor 😉 ) - myslim se, ze klasicka plenka nebo striska je urcite lepsi... a jeste az bude vetsi ksiltovka s paradnim ksiltem 🙂 😝 😉 - teutonky maji navic otocne sedacky nebo prehazovaci rukojet...