Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

martuli
13. led 2009

Prosim, ktera uatosedacka jde pridelat na podvozek Teutonia?
Maxi cosi a Romer? Nebo jeste nejake jine?

denisab32
13. led 2009

martuli, je to rôzne:
- na dvojičkovský a Elegance žiadna
- na Lambdu Romer a Teutonia Tario
- ostatné umožňujú nakliknúť(s adaptérom) Maxi Cosi, Romer i Teutoniu Tario

svija
14. led 2009

Ahoj,
chtěla bych se poradit jaké máte zkušenosti s hlubokou korbou od teutonie? Přemýšlím o koupit Teutonie spirit S3 (trojkolka s ruční brzdou) s korbou Fashion. Ale ty korby na trojkolky mi přijdou takové mrňavé (a to vím, že teutonie je z těch větších). Jak dlouho vám prcek vydržel (vešel se) v hluboké korbě?
A je tu vůbec někdo, kdo má s Teutonií negativní zkušenost? Zatím čtu vesměs pozitivní ohlasy.

kolca
14. led 2009

ahojiky,
Svija já jsem měla na Jaroušku tu korbu Fashion. Byla jsem s ní spokojená, ale musíš počítat s tím, že se Ti tam pravděpodobně vejde opravdu jen do 6 měsíců. Nicméně si myslím, že to nevadí, pr sporťák jde skoro úplně do lehu.

albireo
14. led 2009

no, co sa tyka negativnych stranok Teutonie: napada ma zatial len toto: podvozok u Mistralu je velmi stabilny( kazdy den jazdim MHD:vlak/bus), ale ak by tu neboli vsetky prostriedky MHD nizkopodlazne, neviem ako by som kocik tahala hore dole po schodoch. je relativne tazky:-/
a potom jedna vec, ma prekvapila. chceli sme nasu korbu prenechat svagrovi a jeho partnerke pre ich babo. Lenze oni chceli trojkolku Spirit a v predajni im povedali,ze korba z Mistralu na Spirit nesedi.

klementina
14. led 2009

ako tu teraz citam, tak ma napadlo, my mame objednanu trojkolku, ale ked budem casto chodit mhd, tak sme mali zobrat asi radcsej stvorkolku nez trojkolku, alebo myslite ze je to jedno? na nas smer chodi nizkopodlozny autobus, ktory kocik sa lepsie naklada do nizkopodlaznych busov? trojkolka ci stvorkolka?

albireo
14. led 2009

klementina: mne sa zda, ze rozhodujuci nie je pocet prednych kolies,ale ich velkost🙂 a dolezite je, aby to predne koleso/sa drzalo smer ak nastupujes do dopravneho prostriedku alebo vychadzas na obrubnik.

klementina
14. led 2009

takze si ho treba nastavit tak, aby sa netocilo? a lepsie su vacsie ci mensie?

albireo
14. led 2009

vyskusas sama🙂 a co sa tyka velkosti koliesok: mistral S ich ma v predu male, vcera som vystupovala z vlaku,nenadvihla predne kolieska a kocik sa" zasekol "v strbine medzi podlahou vlaku a peronom. ak by tie predne kolesa boli aspon zaaretovane, nemusela som zdrzovat ludi,co chceli nastupovat.

svija
14. led 2009

Ze hluboká korba vyjde maximálně do půl roku s tím počítám, ale aby to nebylo ještě dřív 🙂 . Co jsem četla,tak třeba Quiny hluboké korby jsou hodně malé a bývají s tím problémy.

veronikahel
14. led 2009

baby a neviete, kde sa da kupit tento? alebo kolko stoji?? http://www.teutonia.de/produkte/elegance.html

grej
14. led 2009

Veronikahel - koukni sem:
www.kocarky-teutonia.cz
Tam je maj.

veronikahel
14. led 2009

grej dakujem 😉

kolca
14. led 2009

Svijo ty Quinny korby jsou menší. My teda Jáju dávali do sporťáku v pěti měsících, ale my máme obříka. Porodní váha 3,7kg a 52 cm. Ještě by se tam vešel s dekou, ale s fusakem pak už ne.

labutka
16. led 2009

veronika, my sme objednavali na www.babymarket.sk, maju predajnu v BA a este niekde..... ale neviem kde, kedze som z BA tak ma to nezaujimalo. 🙂

denisa diky za info, dufam ze bude stacit, ked si sedacku Romer vyzdvihneme zarovno s kocarom... ;)

klementina
16. led 2009

denis, mi hovorila kamoska, ze sa pytala v babymarkete vraj tie teutonie pridu uz nabuduci tyzden?

chasencha
16. led 2009

baby do babymarketu by som si zavolala po 4 tyzdnoch od objednavky,lebo mne zabudli zavolat...tak som zavolala ja a ze ahaaa hej mame ho tu pre vas mozete si pren prist 🙂

klementina
16. led 2009

to fakt? im tam ani nezavadzal? 😒

fialocka_007
16. led 2009

ahojte dievcata,
ja som uz z tych cien magor to naozaj u nas vychadza ten kociarik na 30 000Sk /sport.cast, vanicka, vajicko/ a v Cechach na toto TEUTONIA SET SPIRIT S3 HB 2009 + KORBA + NÁNOŽNÍK + CYBEX ATON S ADAPTÉREM na 22 800Kc???

denisab32
16. led 2009

Chasenda, myslím, že sa skôr nemohli dovolať, stáva sa to....

Fialocka veď so SIPRITom sú podľa výrobcu kompatibilné len autosedačky MAXI-COSI, TEUTONIA TARIO a ROMER, tú čo máš ty v zostave, prepáč ale to je čínsky lacný výrobok - CYBEX

Cena zostavy TEUTONIA SPIRIT S3 HB 2009 + KORBA + NÁNOŽNÍK cca 22 200,- Sk a autosedačky sú od 3886,- Sk ... na porovnanie

fialocka_007
16. led 2009

Deniska v pohode, ved preto sa pytam ze uz som z toho na nervy. Taku zostavu som nasla na jednej ceskej stranke,preto som sa pytala. 🙂

tilly
17. led 2009

denisab a solano? koľko asi tak vychádza? a je do 20 kg?

ja som ho mala, dávnejšie, ale už si nepamätám, čo stál a či bol do 20 kg alebo do 15...

denisab32
17. led 2009

Tilly cca 190 Eur po zľave, v sezóne bude ešte -10 Eur. Konštrukcia je natoľko kvalitná, že sa môže používať pokiaľ sa tam dieťatko zmestí, platí však priama úmera medzi veľkosťou dieťaťa a jeho váhou, ja osobne si myslím, že to končí niekde pri 18-20 kg.

Nechceš radšuj malému namiesto kočíka elektrický traktor 😉 http://www.babymarket.sk/new.php?file=1117910.jpg

mikaeila
18. led 2009

Ahojte baby, aj ja sa rozhodujem teraz aky kočiarik si kúpim. Zaujala ma značka Teutonia. Bola som sa pozrieť na Teutoniu v BA v Babymarkete, ale zdali sa mi tam dosť vysoké ceny, tak som pátrala na nete. Objavila som poľské stránky Teutonie (www.teutonia.pl) aj s odkazmi na pár e-shopov v Poľsku napríklad :
www.prams.pl,
www.bobowozki.pl
www.malusin.pl
www.mamaija.pl
www.piotruspan.pl
www.tanimarket.pl
www.wozkidzieciece.pl,
mohli by ste mi prosím napísať či máte niekto skúsenosti s nakupovaním v týchto obchodoch, príp. nejaké iné info. Velmi pekne ďakujem.

denisab32
18. led 2009

Mikaeila, ceny na Slovensku sú porovanteľné s Rakúskom, či Nemeckom.

Ak budeš chcieť kupovať z Poľska, radšej choď osobne, zbytočne nákupom cez e-shop stratíš 1 rok bezplatného servisu, tada ak aj tam je záruka 3 roky.

labutka
18. led 2009

ja som bola v babymarkete veeeeeelmi spokojna... 🙂 nasa teutonia je uz niekde vo vyrobe. 🙂
denis a neplanujete aj Angelcare robit? ja by som chcela monitor dychu a vysielacky v jednom... alebo poradis nieco ine? (pardon ze odbocujem od temy...)

tilly
19. led 2009

ja to už pre môjho nechcem, mám gesslein swift, síce nie som moc spokojná, ale dotiahneme s ním ešte letnú dovolenku a potom ho predám... používam ho teraz tak raz do mesiaca na rýchly presun sem k nám do mesta, aj dnes ho vytiahnem...
suseda chce nejaký ľahučký športiačik...

xixi7
19. led 2009

Ahojte. Boli sme v Babyone v SCS a obzerali sme Teutoniu Fun System a predavac povedal, ze na pouzivanie autosedacky je potrebne prisrobovat adapter resp. 2 adaptery. Da sa potom plynule pouzivat hlboka vanicka a vajicko? Alebo ten adapter treba vzdy odsrobovavat?

kolca
19. led 2009

ahojky,
xixi u Spiritu se to odšroubovávat nemusí, myslím, že u Fun Systemu to bude stejné.

kvakynka
21. led 2009

ahoj xixi,
netreba to odstroubovat, ja mam objednany spirit s3 a ten adepter sa tam tak jednoducho zlozi nad nakupnu tasku 🙂
uz sa tesim na noveho tatosa, asi 6 v poradi ale prvy pre nase druhe baby 🙂, strasne dufam, ze mi bude vyhovovat - uz sa mi nechce menit ako pri Vandicke