Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kikimaruska
12. srp 2009

safira: je to jedno, jen ten letošní má mít tu ABS vrstvu...ted jsme koupili na zimu nový Eisbarchen....je suprový, stál stejně (byl vlastně o trochu levnější) a má zapínání uprostřed (Emitex má po stranách, tak co by ti víc vyhovovalo). ABS má po celém spodku, dírky na pásy samozřejmě též. Je nádherný a krásně vypadá v kočárku. Tento:
http://www.detskydum.cz/detail/eisbrchen-fusak-...

máme černý s šedým uvnitř....

kikimaruska
12. srp 2009

Jo a je o 10 cm kratší než Emitex...což je lepší do Teutonky, já ho musela ohrnovat-ten spodek u Emitexu...

jmisa
12. srp 2009

mě taška Teutonie nijak neuchvátila, tak jsem ji neobjednala, koupila jsem si v DM.

zuzana581
12. srp 2009

Mne na taške vadí, že sa nedá normálne zavrieť. Vlastne tam len preklopíte tú prebalovaciu podložku (ktorú som mimochodom použila asi dva krát a je mi nanič). Taška potom neni nijak chránená a zvrchu na bokoch sú normálne otvory. Stačí pichnúť ruku a vyberiete čokolvek. Proste mi tam chýba zips. Aby sa taška dala úplne zavrieť. Tie predné vrecká sú tam asi iba na ozdobu, lebo sú úplne prilahlé k taške, čo znamená, že ak tám dáte niečo široké, tak sa vyťahajú. Mäkký spodok. Žiadne vrecká na nápoje... A ja neviem. Proste používaním som zistila, že by som za ňu nedala ani 5 centov. A mne osobne je aj malá. Možno ani nie malá, ale má iba jedno vrecko vlastne a tam sa nedá dať všetko (plienky, vlhké utierky, peňaženka, telefon, foťák, pitie pre mňa, pre malú, pre malého, látková plienka, krém na zadok, dáždnik malý skladací).

simounah
12. srp 2009

Ahoj..chtěla bych se zeptat Michala, nebo někoho kdo Teutonie prodává zda je tohle důvod pro reklamaci :
jedná se mi o ty nacvakávací panty (háčky), nebo jak bych to napsala. Když sundávám korbu(sporťák) vždycky jsem povolila obě strany (zůstalo to jakoby odcvaklé) a nacvakla korbu. Teď když to odcvaknu - drží mi jen jedna strana, ta druhá nezůstane vůbec v té odcvaklé poloze, ale vrací se mi to zpět - prostě se to nezarazí, ale péruje to sem a tam. Vytahnout korbu jde v pohodě, ale podle mě to dřív takhle nedělávalo. Nacvaknout korbu tam jde, ale musím na to víc zatlačit. Je tohle důvod, abych kočár (konstrukci reklamovala?) ?? díky.
Nebo dělá tohle i někomu z vás?

michal_spuntik
12. srp 2009

Zuzana 581:
ahoj, to co popisuješ, je stará taška (tedy aby nedošlo k omylu, píšu o kabelce na rukojeť) - rozhodně to není kolekce 2009. Dneska je ta taška zcela přepracovaná, má samostatnou přebalovací podložku, vnitřní tašku na použité plínky, termoobal na lahev a spoustu kapes z toho 2 na zip. několik malých kapsiček na dudlíky a další drobnosti u horního okraje a několik úchytů na lahve (aby se nepřekotily a nevylily). Já s ní mám problém přesně opačný, je tam toho tolik, že bych pomalu potřeboval mapu abych se v ní rychle zorientoval 😉

Simounah:
tak jak to popisuješ mi to úplně přesný obraz nedává, ale je možné, že prasknul uvnitř takový malý (světle šedý) zobáček, který zajišťuje, aby po vycvaknutí se samovolně korba opět nezacvakla a ty jsi na střídačku neodemykala nejdřív jednu pak druhou a pak zas první stranu. Ale může to být i cokoli jiného ... kdybych měl ten kočáek možnost vidět, řeknu ti hned o co se jedná, takto střílím trochu od boku...

Michal

sarii
13. srp 2009

Ahoj...
s Teutonkou už ježdím pár měsíců a jsem celkem spokojená. Mám Spirita, jezdí výborně 😉 .
Vadí mně pár drobností. Třeba už zmiňovaná přebalovací taška. Po stranách má fakt mezery, takže v případě deště nevím, nevím ☹ . Velká je až až... když ji trochu víc naplním a je těžší, řidítka se hodně snadno naklápí... to taky není moc o.k.
Do košíku je horší přístupnost ☹ .

Sporťák nevím, ještě máme korbičku... Jinak, holky, dík za tip, kam přidělat obal s pláštěnkou 😉...

zuzana581
13. srp 2009

No MICHAL, tak to ma mrzí, že som si toto nezistila skôr ako som jú kúpila. Tá 2009 by sa mi asi páčila.

mayka
13. srp 2009

ahojte neviete kedy nabehnu na trh nove modely teutonie 2010? Ide mi oto ci nahodou nebude vypredaj modelov 2009 resp. neklesne trosikca ich cena. 😀

ywina
13. srp 2009

Ahoj...tak já jsem s přebalovací taškou 09 maximálně spokojená....jak píše Michal,je tam spousta kapsičeka mám tam i papíry od doktorů v takové tvrdé přihrádce na suchý zip...,vozím tam termosku a aspon 2 láhve a nemění tvar....taky se dá ten vnitřek vyndat a taška se vypere...a že není na zip??rychleji se dostanu k věcem.....je super.... 😀

martuli
13. srp 2009

S taskou mam stejne zkusenosti jako ywina, je vyborna, take v kapse na suchac mam veci od doktora 😉
Celkove jsem s kocarkem moc moc spokojena, tento tyden jsem koupili na Tario sitku a plastenku a jeste cekame na prodluzovaci nastavec a mame snad vse 😉

helenky
13. srp 2009

ahoj holky, zkouším ještě jednou...nebudete se v dohledné době některá/nebo někdo ve vašem okolí zbavovat adaptéru na autosedačku tario pro Teutiniii Spirit? Potřebovala bych ho v prosinci. Snažím se trochu snížit celkové náklady 🙂 Díky H

simounah
13. srp 2009

Ahoj, dávám odkaz na fotku, kde je náš prcek v 5.měsících v korbě fashion. Ještě docela v pohodě.
http://picasaweb.google.cz/Simonafotoalba/Tadik...

asianine
13. srp 2009

Ahojky a to je tam bez zimního fusaku a deky...tak to jsem zvědavá,jestli mi tam malá vydrží vůbec těch 5 měsíců.Termín máme příští týden.

Spirit máme už doma-čekali jsme 15 týdnů a to ještě nepřišlo všechno a je to už 17 týdnů..je to vůbec normální?? 20.dubna jsme jej objednali a do dnes ještě nemáme všechno 😢

katwind
13. srp 2009

simoun - je tam krásně, to mě zase uklidňuje🙂 I když já si přeci jen pro dobrý pocity objednala ten prodlužovací nástavec na sporťák 😉

katwind
13. srp 2009

a zimní fusak mám beránka - a je úžasný! Fakt nádhera!

marselitta
13. srp 2009

Ahojte kočky. Už aj ja sa pripájam do vašej diskusie, lebo týždeň mám doma kočík Teutoniu Cosmo. Malá má už skoro 5mesiacov a je to jej tretí kočík. Prvý sme mali Casualplay S4, veľmi sa mi páčil, teda aj páči, ale tá športová časť je dosť krátka, tak som ho radšej predala. Potom som si kúpila Concord Fusion, dosť veľký a priestranný kočík, ale strašné tvrdý a tie koliečka, no otras. Ako keby sme s ním jazdili niekoľko rokov. Potom som sa nakoniec dala prehovoriť na Cosmo, už len športovú časť, lebo ležiaca plocha ide do úplného ľahu. Moja Nelka mi spinká len na brušku, tak je pre ňu ako stvorený.
Chcem sa však opýtať, ktorá máte skúsenosť so športovou časťou, či sa Vám nezdá úzka a či dieťatku nezavadzia madlo, lebo sa mi zdá strašne blízko pri kolienkach.
Ďakujem za názor.

zeleny_cajik
13. srp 2009

simounah, vdaka za velavravne foto - asi objednam prerda len ten predlzovaci nastavec. Nas maly sa na svet chysta v oktobri, cizer v piatich mesiacoch bude zababuseny vo fusaku a to by som ho asi musela vyberat obuvakom 😅 nechapem, preco su tie korby stale mensie, ked su deti stale vacsie 🙄

editas
14. srp 2009

Ahoj Simoun, máte krásnýho prcka. Ten náš se nám narodí až v listopadu. Už se nemůžeme dočkat. Moc se mi líbí ty podložky do sporťáku. Kde se dají objednat? Takové vzory a barvy jsem nikde neviděla, ale je fakt, že jsem po nich zatím ani moc nepátrala. Moc hezky to oživí kočárek. Díky a mějte se krásně.

sorbona
14. srp 2009

Ahoj holky a hlavně Michale,
mám takový dotaz, nevím zda se to tu už řešilo, protože tuhle diskuzi čtu pravidelně, ale teď jsem druhý den z porodnice doma a v hlavě mám tak trochu prázdno. Přivezli jsme si domů Spirit samozřejmě jsem z něj uchvácená a už se těším až půjdeme na první procházku. Jen mám pocit, že jsem možná i tady četla, že v letošní kolekci se již adaptéry na autosedačku nemusí sundavat, když tam chci dát korbičku a naopak. Autosedačku mám Tario. Ale nějak jsme s manželem nepřišli jak na to, vypadá to, že když budu chtít dát jedno nebo druhé, musím adaptér sundat nebo nandat. Díky za odpověď.

lynn77
14. srp 2009

simounah, tak tu fotku jsem ani nemela radeji videt, protoze z toho predcasne porodim 😉 vzdyt se nam tam ten prcek pres zimu v zadnem pripade nemuze vejit i s fusakem 😅 ... jinak maly je uzasny 🙂

martuli
14. srp 2009

sorbona - ano, adapter musis sundat, mame ten samy kocarek ai autosedacku
Nemusi se sundavat adaptery na jine sedacky

jmisa
14. srp 2009

Nemusí se sundavat adaptér na Maxi Cosi.

editah222
14. srp 2009

Simounah - tak teď mi nezbývá než se ujišťovat, že holčičky jsou menší a ta moje se mi tam vejde i s fusakem. Prodlužovací část jsem totiž nekoupila (prý to nebude potřeba) a jestli se na ni čeká tak dlouho jak na kočár tak než ji dostanem tak už budeme malou vozit ve sporťáku 😀

kolca
14. srp 2009

kuk,
Edi já kupovala prodlužovací nástavec dodatečně a měli ho v Liberci naštěstí skladem zrovna

editah222
14. srp 2009

Oli - tak doufám, že se obchody v CR dostatečně zásobí prodlužovacíma nástavcema, abych si pak v lednu nemusela kupovat nový hluboký kočár. To by byla voda na manželův mlýn, od začátku totiž tvrdí, že korba Teutonie je moc malá 🙂

michal_spuntik
14. srp 2009

Ahoj vespolek 🙂
Ohledně připevnění Taria eventuelně Maxi Cosi na podvozek platí, že:
Tario má výhodu, že je větší, má pětibodové pásy, hodnocení bezpečnosti dle ADAC 1,2 (naprostá špička) a báze je za prvé za velmi dobrou cenu proti bázi MC a to speciálně pokud se koupí rovnou s Tariem a za druhé jde polohovat sed-leh což žádná jiná neumí. Nevýhodu má, že se musí nandavat/sundavat adaptér na podvozek kočárku (spirit, Cosmo atd...) a také se hůře nosí v ruce (ne ani tak kvůli hmotnosti, ale kvůli širokým ochranám proti bočnímu nárazu.
Maxi Cosi je přesně opačně než Tario - takže: lépe se nosí v ruce, nemusí se nandavat a sundavat adaptér na podvozek (ale může tam zůstat nastálo) Je však s bází citelně dražší, je menší (dítě z ní dříve vyrozste) a má "jen" tříbodové pásy. V testech je však také výborná...
Neumím říci která volba je lepší... asi každý najde to svoje...

A teď k velikosti korbičky:
to, co vidíte u Simounah v albu, se domnívám, že je naopak důkazem, že je ta korba dostatečně velká (už se těším jak mě budete bít 🙂 ).
Našemu Adamovi je dneska 5 měsíců a 10 dní a vejde se tam také naprosto pohodově i s fusakem (testoval jsem to). Je však natolik "vyspělý", že až bude potřeba přejít do sportovního kočárku, nemám s tím žádný problém. Přesto myslím, že ještě klidně velikostí korbička 8-10 týdnů vydrží než z ní prcek vyroste... No a teď už se na mě za můj kacířský názor pustit 😉

Michal

kolca
14. srp 2009

Edi přinejhorším Ti půjčím ten náš zelený, když to bude pod nánožníkem, tak by to třeba nebylo vidět 😉

akcull
14. srp 2009

Všechny moc zdravím,
k těm prodlužovacím nástavcům, já jsem si původně objednala béžový k barvě našeho kočárku, ale po 17. týdnu čekání jsem to vzdala a vzala si černý, protože ho měli v Liberci na skladě. Mám i čenou sluneční clonu, tak to docela ujde.🙂 V zimě to stejně není vidět pod tím nánožníkem. Ale ještě jednou tuto vychytávku tady musím pochválit, fakt super věcička!

Pro Michala,
znovu mé díky za radu, vše je promazáno a brzda funguje zase v pohodě.🙂

zuzka88
14. srp 2009

Ahojte, tak my sme dnes objednali predsalen teutonku 😀
Isla som si do BM pre Jane Nomad a odisli sme s Teutonia mIstral S, rucna brzda, vanicka ta pevna, vajicko Romer a este par doplnkov...presvihli sme 1000€ ale som uplne happy 😵
Je to sice vaha ale verim, ze sa klbom neprihorsi a budem moct kocik dvihat
Vanicka je o dost vacsia ako Jane, kolieska su super do terenu a zaruka 3 roky su 3 roky

Pre Tona:
ako som pisala, kupili sme dnes teutonku v BM...dnes sa nam u vas venoval kolega...najprv som bola sklamana, ze na nas "nevysiel rad" u teba 🙂 , mal si tou dobou inych zakaznikov, no musim podotknut, ze aj kolega bol velmi mily a ochotny a trpezlivo sa nam 2 hodiny!!!!! venoval aj ked nemal istotu, ze kocik kupime
zodpovedal, vsetky nase otazky aj 3x, vyskusali sme si vlozit kocik do auta, zlozil a rozlozil nam ho aspon 10x, porovnavali sme, rozmyslali, vymyslala som ako typicka zenska 😀
Kocik som si prvykrat omakala tento tyzden vo Viedni, bol za velmi dobru cenu ale niecoma tahalo k vam 🙂 a po dnesnej skusenosti som velmi rada, ze sme ho kupili u vas
Viem o dlhych dodacich lehotach a ratam s tym, preto ma potesilo, ze vajicka (kedze neni teutonia) mate skladom a bude na 100% a ze keby nahodou, poziciate nam kocik

Dufam, ze moj prispevok nikto nevymaze! myslim, ze tak ako tu ostavaju kritiky zasluzite si aby si baby precitali aj chvalu.. len tak dalej 😉

Tesim sa na nasu teutonku 😵