Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

valentovak
12. lis 2009

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, jaké zkušenosti máte s Teutonii SPirit S3 v terénu. Jde mi o les-kořeny, kameny.., polní cesty, ve městě "kočičáky"-kostky a tak. Chodím ráda do přírody a mám tento kočárek objednaný, tak se chci jen informovat, kdo má jaké zkušenosti..🙂 Klidně můžete psát sem i na IP. Moc děkuji za rady. 😉

erinbrock
12. lis 2009

nedockava4
ja bych ho na lednove miminko urcite nekupovala - mame ho doma a uz ted, jak je kolem nuly, dala jsem do kocarku fusak s berankem - ale teda moc maleho neoblikam, nema to rad - ma 4 mesice a 6,5kg - porad se do mininestu vejde - ale musela bych na nej davat jeste treba deku a to uz me prijde zbytecne - tak ho mam nainstalovany v autosedacce ve vajicku nastalo ted na prenaseni do auta idealni... 😎

krakulka
12. lis 2009

Pre Tona:
teraz ma zaskocila odpoved ohladom adapterov. 😕 Mame objednany Spirit S3 + adapter Romer. Autosedacku mame Romer BABY SAFE plus + Romer BABY-SAFE BELTED BASE. Bude mi postacovat len ten adapter ku kociku, alebo bude treba este volaco dokupit?

Dakujem za odpoved. 😉

nedockava4
12. lis 2009

erinbrock....dakujem za odpoved...hm, ja uz vobec neviem, ako to mam poriesit...asi si kupim Kaiser alebo Emitex...

erinbrock
12. lis 2009

ja se divala taky na kaiser, emitex a tu Ditu Angel a nevim - kvalita bude asi podobna, designove nejspis mezi kaiser a angel...jj je to drina...nakonec jsme fusak podedila, je s berankem, neda se odepnout spodni dil, neni omyvatelny, nema 5bodove zapinani a zatim staci - do korbicky rozhodne a jak pujdeme do sportaku, tak to teprve zacnu resit a treba uz bude jaro 🙂 jen mam strach, ze teda s fusakem a s tim, jak pribirame, budeme ve sportaku uz v lednu 🙂 ale tyhle fusaky jsou na sklade, takze doba dodani je v klidu

dubakm
12. lis 2009

kolca-díky za odkaz, kolečko nám dnes dorazilo ( tomu se řekne služby,klobouk dolu)
valentovak- taky bydlím v rázovitém kraji, spiritík mi zatím vším projel a to manžel vyberá zásadně akční procházky 😉 Samozřejmně, když je kořen, nebo jakákoliv překážka větší, tak přední kolečko trošku nadzvednu a zadní projdou v pohodě. Kočičáky 😀 , dlažební kostky jsou v pohodě.Přeji hodně šťastných kilometrů se spiritkem, je to můj veliký miláček a najlepší z mých dosavadních kočárů. Kdybych se ještě někdy měla rozhodovat o koupi kočáru, tak to bude jedine Teutonka.

dubakm
12. lis 2009

nedockava4- a budeš mít korbičku ? Do té se totiž kaiser síce změstí, ale vypadá tam doct nacpaně, já měla v korbičce Aesthetic a až do sportovní jsem dala Kaiser, tam vypadá úplně úžasně 😉

nedockava4
12. lis 2009

erinbrock....no, uvidim, ako to vyriesim ja....ale tak teda Mini nest nekupujem 🙂
dubakm...ano, mame "korbicku" 😉

erinbrock
12. lis 2009

nedockava4
stejne jak dubakm radim fusak s odepinacim spodkem, aby sel zmensit na novoska, navic by se treba pak dal zaroven vyuzit i do sedacky vajicka - do korbicky se velky fusak dava spatne, sice budete mit male mimi - ale ty rostou rychle a navic, kdyz se vic oblecou - at tam ma pekne pohodli - ty korbicky opravdu nejsou moc velke... 😉

valentovak
12. lis 2009

dubakm: ty máš ten starší typ Teutonie rok výroby do 2008,jak mají poruchové přední kolečko? Někam sis o něj psala, aby ti poslali nové, nebo jak si to vyřešila? Taky asi budeme mít ten samý problém, jak dlouho si na něj čekala? Je lehké ho vyndat a nasadit nové, zvládne to šikovný manžel?🙂 Díky za refenrece, tak to jsem na to taky zvědavá, jak to zvládneme..🙂 Hezký večer 😉

zeleny_cajik
12. lis 2009

ahojte, tak som si prave precitala o vyrobnej vade spiritu. mam mistral s a presne tento problem mam s lavym prednym koleckom, ked ideme po zamkovej dlaze ("macacie lavy"), zvykne sa mi zablokovat a zaseknut a netoci sa. pomaha, ze koliesko cele odmontujem a nasuniem naspat, ale je to otrava a stve ma to na takom drahom kociku. stalo sa mi to na tretej prechadzke prvykrat a odvtedy este dvakrat, vzdy na "macacej" dlazbe. velmi sa mi nechce do BM reklamovat, ved s cim budem jazdit, nahradny kocik nemam, ale asi budem musiet, lebo donekonecna sa mi nechce opravovat, hlavne nie v zime, dazdi a s dietatom v kociku 😒

inak som s kocikom celkom spokojna, aj ked to teda nie je taky zazrak, ako som cakala. niektore detaily su vyslovene nedomyslene, napr. nanoznik na korbu fashion - pripina sa suchym zipsom iba pod budickou, cize ked vam zafuka vietor, staci slabsi, nanoznik lieta a vobec nechrani dieta v kociku voci pocasiu 😠 pritom aj lacne polske kociky maju nanozniky uchytene lepsie 😠

a k velkosti korby fashion asi tolko - ked tam dam deku na spodok, na to maleho s fusakom, vela miesta nezostane, korba je podla mna na dnesne priemerne deti prilis plytka a prilis kratka, hlavne pre zimne babatka, predpokladam, ze na vianoce to budem musiet riesit uz sportakom a tym predlzovacim dielom, cize korba fasion bola v nasom pripade uplne zbytocna investicia, pokial cakate dietatko v zime, ani nad nou neuvazujte 😒

dubakm
13. lis 2009

valentovak: na tomhle odkazu jsem zadala výrobní číslo a pak už jsem jen vypsala adresu a kolečko po týdnu dorazilo http://spirit.teutonia.info/pages/en.php?lang=EN
Kolečko jde vyměnit lehce, to zvládnete- přišel s kolečkem i návod.

mayla
13. lis 2009

jsem asi jelito, ale kde najdu to seriove číslo?

delfi
13. lis 2009

zeleny cajik: s tou velikostí fasioh korby bych tak přísná nebyla. malej má teď 6kg a 62 cm, v korbě mám naspod flees deku, na to fusak a malej se mi tam zatím vejde. dokonce se mi do toho vejde i v kombinéze vel. 80 (čiže dost obří). pravda ten fusak je takovej načechranej, protože korbička je krátká, ale zatím v poho a nestěžuje se. a ohledně toho nánožníku, nám teda nelítá při větru, musíš to pořádně utáhnout, i když uznávám, že uchycení mohli vymyslet lepší u tak drahýho kočáku. osobně předpokládám že malýho budu do sporťáku s prodluž. nást. stěhovat kolem vánoc, možná i pozdějš...

valentovak
13. lis 2009

dubakm: Děkuji, je ta výměna bezplatná nebo si něco platila? Já jsem z Liberce a vím, že tady v Rence je přímo servis Teutonia, ale když říkáš, že to zlvádneme vyměnit i my, tak v tom nevidím problém. Sériové číso je v záručním listě,viď.🙂 Tak zatím a hezký den 😅

erinbrock
13. lis 2009

zel. cajik, deli
presne tak mame 4 mesice, 62cm a 6,5kg - jsme tam akorat - mame teply fusak a do nej maleho nejak neoblikam - myslim ze na vanoce uz taky pujde do sportaku a s tim jsem pocitala ze korbicka bude na pul roku - ted by uz ale mel prestavat tolik pribyvat, tak treba vydrzi dyl - takze zimni male miminka se tam urcite vejdou... 😉

mayla
13. lis 2009

Tak mám taky kolečko objednané, v záručáku jsem měla seriové číslo špatně opsané, jinak je i na kočárku na te tyčce co je připevněná brzda. je tam čárový kod, tak pod nim.

zeleny_cajik
13. lis 2009

delfi, mam zimny fusak emitex, ked maleho do neho stiahnem, je fusak dost nacechrany a trci dohora, ten nanoznik by ho podla mna mal slpasnut a pritlacit na dieta, ale kedze sa neda uchytit, tak na tom lieta. teda, pokial nefuka, tak sedi - ale nedolieha uplne na okraje, je nadvihnuty fusakom... ale predvcerom, ako bolo tak hnusne, mi ho vietor veru dvihal. suchy zips alebo cvok stoji podla mna tak tri koruny aj s "montazou", nechapem, ze ho tam nedali, ved to je minimum. ked tvrdia, ze su bmw medzi kocikmi, mali na taku drobnost, ktora uzivatelsky komfort podla mna podstatne zvysi, mysliet.

nas maly ma 6 tyzdnov a 60 cm, 4,5 kg, ked bude takto rast dalej, fashion mame fakt do vianoc. nerozumiem, preco tu korbu neurobia o 5 cm dlhsiu. tieto rozmery by som cakala u cinskych kocikov, nie nemeckych, europske deti su predsa stale vacsie...

andreb
13. lis 2009

zeleny_cajik, ja by som to tiez nevidela tak tragicky, mala ma 6 mesiacov, bola este minuly tyzden v korbicke (67 cm, 7.1 kg), vo vetrovke a deke lodger wraper, co je dost hruba...napchala som ju tam dokonca aj vo fusaku Kaiser a ten sa neda ani skratit ako Emitex.
Inak k tej plastenke - tiez by som ocenila este jeden suchy zips v strede, mne to asi dva krat tiez odfuklo, potom som to zacala upevnovat tymi zipsami dalej - viac som plastenku napla do dlzky a uz neodfukovalo...
ja zas neviem poriadne upevnit tu plastenku na sportak, hlavne ked mam opierku na lah a ten drziak na nohy vodorovne...stale to je nejake uvolnene...do ktorej uchytky na strieske davate tie gumicky z nanoznika?

zuzkaprofant
13. lis 2009

dievcata to je ktore predne koleisko to male ci velke
lebo mne to velke dako huci akoby mi malo kazdu chvilu vypadnut nechapem co to moze byt

mam vkuse pocit ze mi odleti 😠

tono_babymarket
13. lis 2009

pre zeleny_cajik a andreb

...Kaiser je viac tvárnejší ako Emitex a práve to je dôvod, prečo ti Emitex vydvihuje nánožník...čiže osobne do korbičky (a nielen do nej) odporúčam viac typ Kaiser alebo jemu podobný, tu stačí vytvoriť okolo hlavičky kuklu a zospodu celý spodok odzipovať...

jara76
13. lis 2009

myslim si tiez to co zeleny cajik. Korba je mala. Malu som v necelych 5 mesiacoch dala do sportaku. A ten tiez nie je najvacsi.Kadeco mi tam zavadzia a je dost uzky. Je pravda ze aj 6 mesacne dieta narvete do korbicky fashion ale taky luxus akoze ruky si vytiahnut nad hlavicku alebo riadne sa v nej natiahnut si tam dovolit nemoze.Proste tam cuci s rukami pri tele a kuka 🙂 🙂 🙂 dost ma ten kocik sklamal na to kolko stal. problem s pristupom do kosika, brzdy mi skripali jak na starom horskom kole a este aj koliecko to ma vadne. No neviem neviem.........stal ako dovolenka do Chorvatska tazke pri buduce dietati pojdeme asi radsej do toho Chorvatska a kupime nieco normalnejsie 😎 😎 😀

erinbrock
13. lis 2009

jara76
to je nevyhoda Spiritu ten kosik - mam Cosmo a do kosiku pristup v pohode, kolecka zatim v poradku a brzdu manzel namazal
co se tyka korby, tak by klidne mohla byt vetsi o pet cisel na obe strany - ake potom by s ni byla horsi manipulace, takhle je to parada...skoro kazdy den vycvakavam a vynasim do schodu...
mam v obyvaku stary kocar, houpaci, na uspavani maleho doma a na to jak je stary, tak ta korba je jen delsi - tim vypada vetsi, ale na sirku o moc vetsi neni - tak o 2cm
mne prcek venku nastesti vetsinou jen spi 😀 , takze ze je omezeny v pohybu mu nijak nevadi, ted v zime stejne uz tak moc venku nejsme, max 2h. denne
sportak jde nastesti uplne do lehu a fusaky jsou dnes kvalitni... 😎
proste bud chce nekdo velky kocar a tezsi samozrejme nebo mensi na prenaseni, nakladani do auta...to je vec, kterou si musi clovek dopredu dobre ujasnit... 😉

editah222
14. lis 2009

Jezdím se Spiritem sice jen necelé 2 měsíce, ale už teď musím říct, že jsem moc spokojená. Jasně, že korba je docela malá, jenomže tak je tomu skoro u všech moderních kočárků. Teutonia to aspoň řeší tím prodlužovacím dílem, který doufám mají pořád skladem.

Vycvaknutí korby a nacvaknutí autosedačky je otázka vteřin, stejně jako nasazení autosedačky Tario do báze, chce to jen 2x vyzkoušet a pak to jde samo. Kočárek je lehký a bezvadně se sním manipuluje ve městě i na lesních cestách.

Co se týče "nákupního" košíků tak mi přijde velký dost, běžný nákup se mi tam normálně vleze a na velké nákupy jezdím autem, stejně jako většina z vás 😉

Nánožník mi ve větru nelítá ani když tam malou narvu s fusakem Bunker Lodger s teplou vložkou a ještě pod ni dám dečku, ale kdyby nastal nějaký problém jak vyroste, tak si tam prostě ten suchý zip došiju.

Jinak co se týče vychytávek tak Polar Bear je dokonalý, závidí mi ho snad všechny maminky v okolí 🙂 Taky mi přijde bezva textilní pláštěnka.

Mininest použivám jen do autosedačky a jsem s ním spokojená. Připadá mi lepší mít jeden fusak do kočárku a další do sedačky, nemusím nic předělávat a je to pohodlnější.

jara76
15. lis 2009

Problem nastal u nas az v 5 mesiaci nakolko mi malej nohy zacali trcat skoro z korby. Je sice dlhan ale....no a kosik nepouzivam len na nakup. Uz len taka vec ako lopta alebo kyblik na pieskovisko.Drzim ich v ruke a tlacim kocik nakolko ich do kosika nedam aj ked by sa tam zmestili. Len ta blba tycka tomu brani. Takze fakt ze nejde len o nakupy. |I ked brokolicu ci cuketu malej na prikrm tam tiez nevpracem. A tie sa snazim kupovat cerstve na trhovisku a nebrat ich v hypacoch|.
A verte ze hracky o chvilu budete bravat von a budete urcite nadavat ked ich tam nevpracete.Je to sice detail a mozno ine vlastnosti ho zastru ale nastve......mam vsak pocit ze novy model tento problem vyriesil. Ze je ten kosik polozeny nizsie a je tam lepsi pristup. 😉

jmisa
16. lis 2009

Tak my do půl roku v korbě nebudem určitě, protože malej má už teď 66 cm, takže kousek povyroste a jdem do sporťáku. Na druhou stranu, když si kupuju kočár, tak se podívám, jak má dlouhou korbu a pak mi přijde trochu mimo říkat, že je korba malá, přeci se nezmenšila. Navíc obdobné kočáry mají často korbu i menší. Když má člověk dlouhána, tak se s tím nedá nic dělat. V létě by mi tam vydržel dýl, ale teď s fusakem je smolík.
Včera jsem koukala na sporťák a nevidím v tom problém, jdem směrem ke mně, není ani moc odkrytý.
Popruhy jsem prostrkala na druhou stranu, nějak mě nenapadlo jiné řešení???

Košík mi bohatě stačí, i tu brokolici tam v pohodě dám, ale mám tedy Fun system.

Jo a ručičky má náš malej stále vedle hlavy, spíš mu začíná adit že prd vidí ven, lupení mu pomalu opadalo, tak nad sebou vidí jen větve 😀

jara76
16. lis 2009

Lenze nakolko je cakacia doba na kocik minimalne 3 mesiace tak som ho objednavala v 6 mesiaci tehotenstva a to som fakt netusila ake dlhe dieta sa mi narodi.A najma ked ma mamina prve babatko tak fakt nevie posudit aka korba je mala a aka velka. Jasne ze to nie je problem len u Teutonie ale proste je to fakt divne ze clovek musi 5 mesacne dieta dat do sportaku.A to moja nemala ani 5. Ale s fusakom to proste uz do vanicky neslo. A zas existuju aj trosku vacsie a dlhsie deti. S tym by mohol trochu ten vyrobca ratat. Ja som zvykla malu kocikovat denne aj 5 hodin a nebolo jej to moc pohodlne ked sa nemohla absolutne natiahnut. A nech mi nikto nehovori ze sportak ked sa da do lahu je to iste ako korba. Hlavne v zime tam ovela viac taha a 5 mesacne babo este potrebuje trosku viac ochrany.

tono_babymarket
16. lis 2009

Pre jara76

Neviem prečo, ale mám z tvojich príspevkov zvláštny dojem....s 5 mesačným dieťaťom na ihrisko do pieskoviska 😕 ...nie si jedna z tých akože mamičiek (predajcov)...

Skús dať nejaké foto, pretože do košíka každej Teutonky sa brokolica zmestí a nielen tá 😀 ...keď si si vyberala kočík, tak si isto porovnávala,ak nie, skús sa pozrieť na koščky Peg Pérego alebo Jané...

Ak dáš šporťáčik naležato a kvalitný fusačik, tak je to to isté ako v korbičke...mnoho výrobcov pochopilo, že detičky sa rodia aj väčšie a preto začali robiť športové otočné sedačky až do ľahu, tak je to aj u Jané, ktoré majú oveľa menšiu vaničku ako Teutonka, aj oni majú v novej koleckii otočnú sedačku...

Jednoznačne opäť tvrdím, radšej raz vidieť ako 3xpočuť, nuž ľudia sme rôzny 😉

kleopatris
16. lis 2009

ahojte baby,
nechce sa mi citat uplne celu diskusiu, tak sa spytam konkretne. Mate niekto nejake negativne skusenosti s Teutoniou Elegance? Tie pozitivne vidim na prvy pohlad 🙂, ale su s nim aj nejake problemy? napriklad nehrdzavie konstrukcia? a zmesti sa v pohode aj do mensieho kufra od auta?
diky moc za info

erinbrock
16. lis 2009

jara76
jelikoz jsme kupovala drahy kocar, tak jsem si dost dobre dala dohromady pro a proti a ted rozhodne nenadavam - pokud jsou rodice dlouhani, mohou ocekavat, ze i mimco bude delsi, tak s tim maji pocitat a koupit radeji vetsi kocar...
jinak existuje rada tabulek jak cca deti prumerne rostou a ty korbicky u tehle kombinaci jsou na delku vesmes stejne a u teutonie je sportak opravdu pro nesedici mimi luxus...ja jsem s cosmem na vysost spokojena... 😉 🙂

kleopatris
elegance je nadherny kocarek - my jsme do nej nesli protoze jsem nechtela potom tak velky sportak a ze je tezky - na nadavani do auta, a myslim si ze do maleho kufru by mohl byt problem - ale zkusenost nemam
co se tyka korbicky tak je luxusni a to houpani parada...
hotl vyhral cosmo a na zahradu stary houpaci ctyrkolak 😀