Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lul
10. pro 2009

a ten overal v aute tiez len rozopnem ako ty, cize to je jedno, my by sme ten fusak nevyuzili, ked uz mame overal...

jasminet
10. pro 2009

ja prave ten overal vobec nerozopinam, iba ten fusak...

martina.rodina
10. pro 2009

Ahoj, mame 4. měsíc Teutonia Spirit S3, koupili jsme ho tady: http://www.babystyle.cz/kocarky-teutonia/kocark... a nedame na nej dopustit, hledali jsme kocarek, kterej by splnoval spoustu nasich pozadavku. Potrebovali jsme podvozek, ktery pujde pouzit s kvalitni autosedackou (Maxi Cosi, Romer, pripadne jinou), potrebovali jsme kocarek, ktery pujde pouzit i do drsnejsiho terenu, jezdime vetsinou po polich, preferovala jsem otocnou sportovni sedacku nebo prehazovaci rukojet (tu od Teutonie nabizi Mistral P nebo S) a chteli jsme urcite polohovatelnej sportak do lehu, protoze prcka vozime ve vlozne tasce. Nakonec jsme byli v BabyStyle vyzkouset podvozek a trikolka nas diky snadne ovladatelnosti presvedcila. Kocarek je oproti Casualplay kvalitneji zpracovany. U Jane nas odradila nemoznost otocit sportak proti smeru jizdy. JInak bychom asi Slalom volili take. Nakonec jsme velmi spokojeni, ikdyz investice nebyla mala a na kocarek jsme cekali 3 mesice, nez dorazil z Nemecka🙂 Ahoj M.

lul
10. pro 2009

jasminet myslela som, ze rozopnes fusak na autosedacke tak ako ja hruby overal 😉

anonymka2001
11. pro 2009

dobre sou casual play vintage....

mayla
11. pro 2009

Ahoj, potřebuji zjistit jednu věc. Mám Spirita 2009, potřebuji koupit autosedačku a nevím zda Tario nebo maxi cosi. Potřebuji vědět jak je to s adaptéry? Je možno je tam mít nacvaknuté zároveň i s hlubokou korbou nebo se musejí dát pokaždé pryč?

jmisa
11. pro 2009

Mayla, Maxi Cosi se tam nechávají, korbě nevadí. Ty další nevím. Některé je potřeba sundat, ale jestli zrovna ty od Taria nevím.

lodicka30
11. pro 2009

ahoj, chtěla jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi lambdou a cosmem. Mě se osobně líbí víc lambda, ale mám strach zda zvládne normální terén, městský park, nezpevněná cesta atd. Viděla jsem jinak s pevnou vložnou taškou a je to mnohem hezčí než korba fashion - je taková férová, možná bych uvažovala jen v když mám letní mimčo.

bajajka
11. pro 2009

Ahojte, pred tyzdnom som sa bola pozriet v Prahe v Spuntikovi a vyberala si farbu pre Tetonia Cosmo, ktory chceme kupit. Bohuzial vzorkovnik 2010 nebol este k dispozicii a z 2009 sa mi najviac paci farba 3455, ktoru uz ale nikde neviem zohnat. Vie mi niektora mamina, pripadne sam Michal, poradit, ci farba 3455 z kolekcie 2010 je ta ista ako 3455 2009? Na webe totiz tie farby vyzeraju uplne inak ako v skutocnosti a 3440 2010 mi tiez pripada podobna. Dakujem, cim skor mi poradite, tym lepsie, termin mam totiz o 10 tyzdnov, tak aby mi kocik stihol dorazit vcas 🙂

de7
11. pro 2009

JMISA-my máme Spirita,adaptréry MaxiCosi zůstávají pod korbičkou či sporťákem,ale na Tario se musí sundavat,je to konstrukce jako čtverec,taky jsme původně chtěli Tario sedačku,ale právě ten adaptér nás odradil,takhle jsem nacvakla a bylo vše rychlé,s pozdravem 🙂

mayla
11. pro 2009

Díky moc za info, pořídím teda sedačku maxi cosi.

mayka
12. pro 2009

ahojte , mate niektora kocik teutonia solano? uvazujem ze ho kupime. Ste spokojne?

dosa
12. pro 2009

ja som tu onoho casu sa tiez na nu pytala, ale nikto sa mi neozval. nakoniec som si ho kupila bez recenzii, aj tak by boli aj dobre aj zle, a som zatial spokojna. sice ho zatial pouzivam len s vajickom, ale na jar uz mozno budeme chodit len v kociku, bez vajicka. je to bugyna z tych tazsich a opierka nejde polohovat samostatne, ale sa polohuje cela sedacka 😉

mayka
12. pro 2009

dosa kde si ho kupila? v BM?

dosa
12. pro 2009

mayka poslala som ti IP

labutka
14. pro 2009

no neviem jak je to s tymi 12 tyzdnami na dodanie teutonky v babymarkete, ale ja uz 18 tyzdnov cakam na fusak. najlepsie je, ze uz druhy krat sa mi stalo, ze mi do telefonu povedia, ze mi to prezisia a zavolaju naspat a cakam a cakam a nic... 😒

ivkamuro
14. pro 2009

..labutka to nemyslis vazne??? 😒 aj ja mam objednany kocik a verim, dufam, ze v januari ho budem mat dodaný... ved vo februari rodim 😅

bbberta
14. pro 2009

tak jste me presvedcili, asi pujdeme taky do teutonie - spirit s3 - nazivo jsem tedy jeste nevidela, ale dle vasich ohlasu za to stoji🙂 jen jeste prosim ujisteni - na autosedajdu romer baby safe plus teda musim jeste dokoupit adaptery? ☹ kolik asi stoji?

michal: prosim, mohl byste mi sdelit, jake mate webove stranky? prip. aspon adresu a hlavne oteviraci dobu nadchazejici vikend?

mayka
14. pro 2009

solano sa uz nevyraba? Pozerala som oficialnu stranku teutonie a nenasla som ho tam. 😕

lul
14. pro 2009

mayka - nie si spokojna s gessleinom?

tono_babymarket
15. pro 2009

Pre labudka
V čase, keď si volala práve prišiel tovar z Nemecka a nestihli sme ho do záverečnej vyskladniť, takže ťa budeme informovať zajtra.
Bohužiaľ nevieme, kto robí v Nemecku škriatka, tvoj a myslím ešte sa to týka jedného zák., kt. čaká podobne, ostatné obj. chodia priebežne aj na fusaky max.12-13 t., ivkamuro nemaj obavu 😉 myslím, že to bude s dodávkami už len lepšie a kratšie.

Pre bbberta
Ak zvolíš verziu SHR, tak tie autosedačky ich už majú http://www.britax-roemer.com/car-seats/baby-saf... ....ak zvolíš baby safe plus http://www.britax-roemer.com/car-seats/baby-saf... , tak bude treba dokúpiť...
Kontakt pre ČR dovozca a servis http://www.kocarky-teutonia.cz/ , pre SR je to BM

Pre mayka
Aktuálna stránka výrobcu: http://www.teutonia.de/produkte/solano/misc/des...
Tento kočík sa nedá napolohovať úpne do ľahu, čiže použiteľný až od 6 mesiacov dieťa...

susik77
15. pro 2009

Ahojte, my sme boli cez vik. pozriet v obchode nazivo teutoniu spirit a pripada mi malinka ☹
jednak ta hlbka sedu a aj dlzka sedu-sice vyrobca udava 90 cm, ale to asi meral aj s tou castou kde sa sedi+kde ma mimco oprete nohy 😕 my sme merali tu cast od sedu po vrch korbicky a bolo to tusim len okolo 46 😖 merala som doma moju 2-rocnu dceru a ona ma od sedu hore tych 46 cm, takze by v sede mala striesku uplne na hlave 😒 takze ked bude mladsia tiez taka vysoka, vystaci nam teutonia tak do 1.5 roka mozno...
dost ma to mrzi, pretoze sa mi velmi paci ale chcem vyuzit sportak aspon do 2 rokov. vozite v tom niekto aj starsie deti? a vojdu sa vam?
Este sme to porovnavali-tie rozmery s inymi kocikmi a ta dlzka sedu je u teutonie mensia asi okolo 10-12 cm 😖

gabrielkap
15. pro 2009

susik, mame rovnaky problem 🙂 prave nad tym tiez rozmyslam..
precitala som vsetkych 93 stran, pozrela stranky na internete a zatial som rozhodnuta pre spirit, ale este som ho nevidela nazivo.. tesim sa ked si ho vyskusam..
tiez by som chcela kocik vyuzit aspon do 2 rokov, teda pokial bude dieta chciet byt v kociku 😀 podla niektorych fotiek co som tu videla, maju vacsie deti tu striesku fakt dost vysoko, tak napiste prosim svoje skusenosti, nech sa dobre rozhodneme 😉

gabrielkap
15. pro 2009

myslela som to tak ako susik, ze tu striesku maju nad hlavou 😉

mayka
15. pro 2009

lul, som spokojna, ale chcem este jeden kocik co budem nosit v aute. Nechce sa mi tento stale nakladat, lebo j tazky ale na nas teren v dedine je super. Chcela som nejaky kocik typu buggy a solano sa mi paci.

Tono, dakujem za info. Ja ten kocik chcem tak na leto a to uz budeme mat polroka. 😉 Mate ho na predajni? Asi sa skocim pozriet. Aj na neho plati ta dlha dodacia lehota? Co na neho hovoris ako odbornik?

mayka
15. pro 2009

Tono, ten solano sa vyraba len v 4 farbach? To som prekvapena teda... ☹

niki11
15. pro 2009

Tono, dobre rozumiem tomu, ze pri sedacke Romer Baby Safe plus SHR uz nepotrebujem vobec adapter na upevnenie na konstrukciu kocika? Lebo ja som ho objednala a na nic take ma neupozornili... Vdaka za odpoved.

labutka
15. pro 2009

tono, som fakt zvedava ci mi niekto zavola, vies ze nemam objednany len ten fusak ale aj muf na rukovat kocika; fakt som sklamana ze mi nikto nevie dat aspon vediet, ze - ano evidujeme ze to tak dlho trva, volali alebo pisali sme do nemecka a toto sme zistili. - ja som tiez robila sluzby zakaznikom, a ked sa nieco nestihlo nacas, aspon sme dali cloveku vediet, ze nanho nikdo nezabudol a ze vec je v takomto stave.
koncom roka ideme znova do tatier, dufam ze uz zo svojim fusakom. aj ked som pripravena aj na to, ze tuto zimu uz dokoncime s tym, co mam pozicany od kamosky..... 😒

len lutujem, ze ked mi v auguste ponukal michal spuntik ten muf, ze som si ho nezobrala. mohla som mat aspon ruky v teple.

marta.k
15. pro 2009

labutka je mi ta uprimne luto ked to tu citam, riesis to uz dost dlho a pride mi dost "nechutne" cakat na fusak skoro pol roka 😖 Ja by som si na tvojom mieste kupila nieco univerzalne a tento nech si strcia do regalu 😠

mirka285
16. pro 2009

nevie mi niekto povedat ci sa da v bb v Bratislave,alebo v bambini v trnave kupit teutonia aj s tymi farebnymi potahmi?a nemci reklamuju kolekciu 2010 ze si ju mozes farebne nakombinovat podla svojich predstav{striesku,madlo,sport.cast},bude to mozne aj u nas?dakujem za info