Trojkombinace nebo všechno zvlášť? Jaký máte názor?

slamenka85
23. srp 2012

Maminky, někde jsem tu na foru četla, že kdyby se maminky mohly ještě jednou rozhodnout už nikdy by nekupovaly trojkombinaci?
Co vy? Jaký na to máte názor? Jaké kočárky vlastníte? Díky za odpovědi =)

veri25
23. srp 2012

my sme měli hluboký kočár a k tomu byla korbička na sporták....a sme spokojený.vajíčko sme měli do auta zvlášt...hluboký je stejně jen na chvilku, náš z něj brzy vyrostl a ted si hoví ve sportáku je vzdušnější na to léto 😀

evab.
23. srp 2012

Já mám trojkombinaci Jané Nomad a neměnila bych. Syn běžně jezdil v hluboké korbičce, ale pokud jsme jeli třeba na nákup nebo na náštěvu, tak jsem si na podvozek nacvakla vajíčko a nemuseli jsme tahat hlubokou korbu a ani s malým manipulovat. Z auta jsme ho dali rovnou na kočár i se sedačkou. Teď už je ve sporťáku a když někam jedem, tak vozíme ještě extra vajíčko a pokaždé ho přendaváme do sporťáku. Myslím si, že pokud někdo hodně cestuje, tak je ze začátku rozhodně pohodlněšjí mít trojkombinaci, člověk si musí rozmyslet, co chce všechno s kočárem podnikat a na co ho bude nejvíc potřebovat.

citun
23. srp 2012

My měli Camarelo Q10.Hluboký super,sporťák už jsme nepoužívali,koupila jsem si vysněnou trojkolku.Taky jsem na sporťák četla negativní recenze.Kdybych volila znovu,tak bych koupila zase trojkombinaci.Jak píše evab. miminko si v klidu může spinkat v autosedačce a vy s ním cestovat. 🙂 🙂
Určitě je to i finančně výhodnější. 😉

neslusanka
25. srp 2012

tak já tedy kombinace nedoporučuji. Je těžko totiž sehnat jak skvělou hlubokou korbu, tak skvělý sporťák k tomu. Těžko s jedním kombinovaným kočárkem vydržíte celé tři roky. Já si to tak koupila a bláhově jsem si myslela, že mám vystaráno. Podruhé už bych se nejdříve zaměřila na hlubokou korbu s podvozkem a vajíčko s adaptéry, aby se dalo na podvozek nacvaknout. A potom koupit nějaký dobrý sporťák zvlášť, dle potřeb a požadavků. U kombinací je totiž buď problém s malou hlubokou vaničkou, nebo že se potom sporťák nedá otočit oběma směry (a v půl roce chce snad každá maminka na dítě ještě vidět), nebo je sporťák příliš malý, úzký... A také většinou jsou tyto kočárky větší, těžší

lucenek
25. srp 2012

jedině trojkombinaci, je kompatibilní, takže není co řešit, ale u levných kočárů bych se bála kvality, takže dobrá trojkomb., která uspokojí tvé požadavky bude kolerm 15-20t
(peg perego GT3, Jane slalom, x lander...)

werunqa
26. srp 2012

@slamenka85
Ahoj driv jsme byla jednoznacne pro 3-kombinaci a tu jsme taky koupili..ale tedka zpetne bych asi koupila zvlast hlubokou a pak sportak.Chtela jsem vajicko, ktere se da pripevnit na podvozek kocarku a nakonec ho skoro nevyuzivame...auto taky nemame..takze vajicko prakticky zbytecne pro nas 😒

theiasofia
26. srp 2012

@slamenka85 Ahoj, já jsem živý příklad "všeho zvlášť", a to ještě "řešení za pochodu". Také jsem původně uvažovala o trojkombinaci a chtěla vajíčko nasazovací na podvozek. No ale kvůli určitým problémům a porodu před termínem to dopadlo jinak. Rodila jsem daleko od domova, takže jsme autosedačku koupili narychlo tam v second handu. Je značková, kvalitní, není kompatibilní s ničím a se spícím miminkem ji dáváme buď přímo do nákupního vozíku, nebo do kočárku (dovnitř do hluboké korbičky). Po návratu domů jsme urgentně potřebovali kočárek a jediný, který mi paní byla ochotna přivézt druhý den ke dveřím, byl také použitý, značkový, původně dost drahý, hluboká korba na podvozku se čtyřmi koly. Dá se dokoupit na tento podvozek sporťák, ale myslím, že půjdu rovnou do golfek. Takže já nevím, co je lepší, já to musela řešit takhle a jsem naprosto spokojená. Za poměrně malý peníz mám kvalitní sedačku, (až bude potřeba vysoká sedačka, tuhle pošlu samostatně dál), mám velmi kvalitní hluboký kočárek, malá tam má ještě dost místa, až bude sedět, dá se zvednout opora zad do dvou poloh a jsou tam i nějaké otvory na kšíry. A až příjde čas, tak tento taky nezávisle pošlu dál a pořídím něco velmi lehkého a skladného na sezení.

slamenka85
autor
27. srp 2012

@werunqa Ahojky, já nad tímhle taky uvažuji a to ze stejného důvodu. Auto zatím nemáme.. Já to hlavně řeším odjezdem z porodnice, protože ať už pojedeme jakkoliv, třeba taxíkem vajíčko je nutnost. Narodíme se v prosinci/lednu a v tu dobu asi s vajíčkem jezdit nebudu a jinak ho využívat taky nebudu. Tak jsem si říkala, leda ho koupit v bazaru nebo si jej půjčit. Asi taky nejdřív půjdu do hluboké a na jaro koupím sporťak. I finančně mi to dost ulehčí. Teď ještě vybrat, v tom množství.. =)

slamenka85
autor
27. srp 2012

@theiasofia Děkuji za odpověď. Začínám uvažovat obdobně ;)

mitote
27. srp 2012

@slamenka85 pokud nemate auto, pak je mozna trojkombinace zbytecna, ale jsou trojkombinace, ktere muzes koupit bez vajicka... ja osobne jdu do drahe kvalitni trojkombinace, kamaradka s ni byla cele tri roky max spokojena, ale fakt je, ze potrebuji opravdu od kocaru vse, vajicko bude jezdit porad nekde, hluboka korba taky a sportak napodobne. Ono bohuzel je trojkombinace a trojkombinace. Od trojkombinace nove za 3 tisice nemuzes cekat zadne zazraky jako od trojkombinace za 25 tis, ten rozdil tam proste je prakticky ve vsem. Idealne udelat si seznam pozadavku, co chces, aby kocar mel nebo umel a pak podle toho hledat.

elana
27. srp 2012

@slamenka85 já jsem teda spokojená s trojkombinací a neměnila bych a znova koupila stejně. Mám Hartan Topline S, splňuje vše, co jsem od kočáru chtěla-má otočnou rukojeť plus jde sedačka rovnou i posadit na oba směry (já stále vozím a ještě dlouho, klidně do odkočárkování, chci vozit dítě čelem k sobě)-ta přehazovací rukojeť se hodí na rychlé otočení kvůli sluníčku nebo třeba na nějakém vystoupení, když chci, aby prcek koukal dopředu a viděl; korbička byla velká (nevypadala, ale stačila červen-únor), je to skvěle řiditelný kočár ve městě i držák do terénu (jdou dokoupit i velká přední kola), sporťák je velký, prostorný, polohovatelný do lehu, lze dokoupit adaptéry na hodně druhů autosedaček-vajíček (nekupovala jsem) takže jak tu někdo výše psal nevýhody trojkombinace, tak já říkám, že kdo hledá najde. Mínusem byla teda vyšší pořizovací cena (15000 v Německu-otázka je, zda se to při 3 kočárech zvlášť nenasčítá nakonec na mnohem víc) a to, že je kočár relativně těžký.

evab.
27. srp 2012

Souhlasím s tím, co napsala mitote. Je dobré si ujasnit, co všechno se od kočárku bude požadovat a podle toho vybírat. A nesouhlasím s názorem, že se s trojkombinací nedá vydržet celé 3 roky. Moje kamarádka je toho zářným příkladem, má stejný kočár co já a odvozila v něm obě svoje dět až do 3 leti. Já budu mít radši trochu větší sporťák, než aby se mi dítě mačkalo v malých golfkách (netvrdím, že jsou všechny malé, ale někdy žasnu, do čeho jsou maminy schopné děti posadit) a to i na úkor toho, že budu v autobusu zabírat víc místa 🙂

mitote
27. srp 2012

@evab. s tema golfkama jsi me nahrala... nedavno jsme sli, dite v golfkach, strasnych, byla to snad jen natazena latka bez niceho mezi trubkama, uzky, nepohodlny, maly.... dite rvalo jak tur a manzel prohlasil: Ja sedet v takovym kocaru, tak taky rvu 😅

hejdy00
27. srp 2012

Brzy budu toto dilema resit taky. Ale v dnesni dobe nastesti i kdyz chces koupit trojkombinaci ( budeme hodne cestovat), tak se nemusi kupovat velka kraksna, ktera mam 15 kg, maji i podstatne lehci kocarky.. viz JOOLZ a nebo JANE MUUM. To mam v planu ja. Protoze bydlime v patem patre bez vytahu. ( tak abych nesla nahoru bud jen vajicko nebo pripadne jen korbu. Takze za me trojkombinace jo,ale nejake rozumne vahove 🙂

evab.
27. srp 2012

@mitote Přesně tento typ golfek jsem měla na mysli. A že jich jezdí hodně... Každou chvíli je potkávám. Kolikrát mi přijdou jak pro panenky, přesně jak píšeš, jen látka mezi trubkama, dítě je tam skroucené, zapadlé, nohy se jim dřou o zem, hnus. Nechápu co jsou některé maminy schopné si koupit jen aby ušetřili trochu místa. Jinak si to totiž neumím vysvětlit. Ať si každý vozí svoje děti v čem chce, nechci tu nějak moralizovat, jen je mi těch dětiček líto. A myslím si, že to ani zdravotně nebude nic moc.

evab.
27. srp 2012

@hejdy00 Tak to páté patro bez výtahu teda nezávidim. Tam bohužel ani nejlehčí kočár nepomůže. Víme to každá co nosíme nákupy. Snad budete mít aspoň nějakou kočárkárnu, ono i jen to vajíčko se pronese. Nám týden nejezdil výtah a vynést to do 6 patra bylo lepší než jakékoli fitko.

mitote
27. srp 2012

@hejdy00 problem je, ze ty lehke trojkombinace jako je Jane Muum nebo jako me Bugaboo stoji od 15tis nahoru, ze 😉
@evab. ja to uprimne take nechapu a treba ani golfky v planu nemam...k cemu?

hejdy00
27. srp 2012

@evab. jj docela me to urdzuje v kondici a asi bude. Nastesti kocarkarnu dole mame 🙂 ale je to vyzva. Jen tydenni nakup tam dostat.
@mitote no v podstate zacinaji na 15 tis. ( coz mi zas prijde tak nejak akorat). Chtela bych aby ten kocarek neco vydrzel a idealne i 2 ditko . Jeste uvazuji o Brio Go. tak uvidime, co nam bude na zivo vyhovovat

sal80
27. srp 2012

@slamenka85 Já osobně jsem zastánce nejprve hlubokého kočárku a později sporťáku. Mám koupený Roan Maritu, kde sice je i sedačka, ale vím, že jí nepoužiju. Bylo to v ceně kočárku 😅

mitote
27. srp 2012

@hejdy00 no ja take chci kocar co vydrzi a pokud mozno i druhe ditko 😉

evab.
27. srp 2012

@hejdy00 Brio go je také pěkný, líbí se mi to zajímavé madlo, v krámu jsem z něj nemohla sundat ruce 🙂 Každopádně jestli budeš tahat korbu do patra, tak by se hodila spíš nějaká s madlem na přenášení. U této jsem si nevšimla jestli jí má.

slamenka85
autor
27. srp 2012

@hejdy00 taky bydlíme ve 4.patře bez výtahu ;D

hejdy00
28. srp 2012

@slamenka85 no tak vis o cem mluvim 🙂 nejak to musime zvladnout. Zrovna rekonstruujeme posledni 2 mistnosti, jsem rekla, ze se nestehuju ani nahodou. Konecne vsechno bude jak jsem to chtela ...
@evab. jo jo o tom dost uvazuji, zadne negativni reakce jsem na nej neslysela, tak uvidime. Musim si to jeste poradne okouknout nazivo

mates22
28. srp 2012

@slamenka85 přesně tak to je, na dcerku jsem měla kombinaci, na syna jsem podlehla recenzím a taky koupila kombinace(dorjan danny sport), byla jsem teda s vaničkou maximálně spokojená, ale sportovní korbičku jsem pak měla asi 2* a koupila sporťák, o 6 kg lehčí - Jané nomad. A já zrovna měla tu vaničku jednu z největších na trhu, ale jinak, klasický hluboký kočár má určitě více prostoru pro dítě. Takže teď už bych se zvyklat nedala a koupila bych hluboký zvlášť a nějaký dobrý sporťák zvlášť. A nebo Jané Nomad kombinaci, na tu bych se možná nalákat dala, protože ten sporťák je pak stejný a ten mi fakt hodně vyhovuje, jen jsem koupila zadní kola nafukovací.