Odběr pupečníkové krve. Co o tom víte? Jaký máte názor?

anniej
30. dub 2020

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala na názor nezaujatých 🤪😂 Přemýšlíme o odběru a uchování pupečníkové krve. Četla jsem spoustu pro a proti. Někde říkají, že je lepší nechat dotepat pupečník, někde zase, že je to dobrá věc. S centrem, které odběr provádí, jsme mluvili, samozřejmě samé plus. Nejde nám o cenu, i kdyby se to nevyužilo, což by byl nejlepší scénář, ale člověk prostě fakt neví a přivolávat nic tak nechci 😅
Zajímal by mě tedy váš pohled, co o tom víte, jaký máte názor... Děkujuuu ❤️

gryfis
30. dub 2020

Můj názor - nechat dotepat, tak jak je to přirozené.. ať má dítko rovnou to potřebné..

amelia000
30. dub 2020

@anniej no moj nazor je tiez nechat dotepat..pre nieco to priroda tak zariadila. Dieta v prvych chvilkach dycha aj plucami a aj kyslik este dostava cez pupocnik cize to ma ulahcene...podla mna pre tak male telicko ktore musi zvladnut prve nadychy je odlahcenie, ze sa nechava dotepat pupocnik. Samozrejme ze v centre ti povedia same plus. Ak ti nieco chcem predat tak ti nebudem hovorit o minusoch. 🙂

krupka3
30. dub 2020

Nechat dotepat!

cuky_ducky
31. črc 2020

Ahoj, ja som kedysi pracovala pre firmu, ktorá sa okrem iného venovala aj odberu a uchovaniu pupočníkovej krvi a tkáně pupočníku. Osobne v tom nevidím zásadný prínos, ani po rozhovore s x lekármi, s ktorými sme tehdy boli kolegovia. Na druhej strane nevieme, kde bude medicína o 10, 15 či 20 rokov a ak nemusíte riešiť financie, tak len "pre dobrý pocit" by som do toho pokojne šla. Keby sa (nedajbože) niekedy niečo stalo (tiež doležité vedieť, že kmeňové bunky obsažené v pupečníkovej krvi nie sú použiteľné pre všetky diagnózy, napr ani pri často zmiňovanej leukémii nie vždy) tak si nebudeš nič vyčítať.
Dotepání pupečníku - ok, ak je všetko v poriadku prečo nie, ale nebrala by som to tiež ako stigma a svaté písmo, že to za každú cenu musí byť inak nebude dieťatko zdravé. 🙂

anniej
autor
31. črc 2020

@cuky_ducky Díky za příspěvek. Malou máme už 3 měsíce na Světě, pro uchování krve jsme se nakonec nerozhodli. Taky jsme to řešili s několika odborníky, taky říkali, že za x let praxe se s tim nesetkali. Zatim... Chtěla jsem nechat dotepat, ale ani to bohužel nebylo po porodu možné. Máme i tak zdravou holčičku a věřím, že bude vše v pořádku i v širém budoucnu ☺️

cuky_ducky
1. srp 2020

@anniej Aje tak to som si neuvedomila, že pisem pozdě 🙂 každopádně gratulujem k zdravému miminku a prajem nech je to tak vždy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru