Odběr pupečníkové krve-Podolí. Zkušenosti?

nika110818
9. kvě 2021

Ahoj, prosim, mate nekdo osobni zkusenost s odberem pupecnikove krve v Podoli? Nemuzu na jejich strankach k tomu nic najit, ale mozna jen spatne koukam. Kazdopadne jsme porad v procesu rozhodovani - ctu ruzne protichudne nazory, co vam pomohlo rozhodnout se? Predem dekuji.

hezz17
9. kvě 2021

@nika110818 vetsina porodnic uz od toho ustoupila a odběry nedela. Rozhodne je to vic byznys nez medicina.

markis33
9. kvě 2021

Ja znám případ kdy to hodně pomohlo. My máme uloženo, jak krev tak Tkáň. Nehledala jsem to přes nemocnici, ale přes krevní banku (ja mám www.cekammiminko)

nika110818
autor
9. kvě 2021

@markis33 dekuji.

markis33
10. kvě 2021

@nika110818 není vůbec zač. Oni to mají pěkné popsané, když se zaregistrujes (není to zavazne) tak vola velice příjemná pani, všechno vysvětli a pak pošle ještě další informace.

missbufy
12. kvě 2021

Ja jsem v Podoli o odberu dostala informacni brozurku kolem 36. tydne pri zapisu do porodnice. Brozurka krasne napsana, vse uzasne, ale ty ceny... Takze za me jde spise o rozhodnuti kolik jste ochotni do toho investovat a neni to jenom jednorazova investice, za uskladneni se pravidelne musi platit. To si pamatuji z te brozury.

hezz17
12. kvě 2021

@missbufy my tomu rikali obchod se strachem.

nika110818
autor
12. kvě 2021

@hezz17 Ano, to sedi. Ja o tom nejsem stoprocentne presvedcena, jelikoz je hodne informaci o tom, ze to pak lze v budoucnu pouzit na minimum pripadu. ale presne se bojim, ze do toho nepujdem a pak v budoucnu si to budeme vycitat.

hezz17
12. kvě 2021

@nika110818 zjisti si, v jakych pripadech lze použít VLASTNI pupecnikovou krev. Jestli treba pri leukemii, to je takovej strasak, lze dat diteti jeho vlastni krev. Jestli uz ty zarodecne bunky nejsou taky "nemocne".

surikata131
12. kvě 2021

@nika110818 já jsem to zkoumala před porodem v r.2019, zjistila jsem, že je možnost využití úplně minimální, v ČR to snad nebylo využité vůbec (vlastni pupečníková krev) a spíš se od toho upouští. Materiálu může být málo, pokud je problém v genetice, tak už je to i v těch buňkách z pupečníkivé krve...nakonec jsem usoudila, že je asi lepší nechat dotepat pupečník, ať jde všechna krev miminku hned po porodu.

hezz17
12. kvě 2021

@surikata131 ano, to je dalsi věc. Ze se nesm8 nechat dotepat pupecnik.

nika110818
autor
12. kvě 2021

@surikata131 moc dekuji, to je pro mne zajimava informace. Muzu se zeptat, kde jste hledala tyto informace? Je mi uplne jasne, ze firma, ktera krev uskladnuje, rekne pravy opak.

hezz17
12. kvě 2021

@nika110818 schvalne se zkus zeptat, na ktere diagnozy se da vyuzit. A kdyz ti odepisi, tak se s námi prosim podel 🙂

markis33
12. kvě 2021

@hezz17 podívej se na tu stránku co jsem posílala výše, je tam příběh 2 leteho Honzíka co tonul a měl rozsáhlé poškození mozku. Krev mu aplikovali. Ten posun je hrozně vidět, jak mu pomohla. Je to rodina kterou znám. Jasné je to všechno ještě na začátku ale podle mě to budoucnost má, ne pro všechny…

surikata131
12. kvě 2021

@nika110818 to už si přesně nepamatuju, je to skoro 2 roky...nenašla jsem v té době žádné případy z ČR. Vím že se tomu věnoval Ústav hematologie a krevní transfuze, měli banku pupečníkové krve, kam věnovaly maminky zdarma, aby se mohla věnovat nemocným, ale myslím, že už od toho upouští

hezz17
12. kvě 2021

@markis33 cetla jsem to, je tam par zahranicnich pribehu a jeden! cesky. Kdy je pupecnikova krev mezi xy dalsimi způsoby lecby. Neni tam psano, ze se po ni stav zlepšíl. Spíš to vypada ze reaguje na hyperbaricke komory.

nika110818
autor
23. kvě 2021

Ahoj, vsem, pro vas, ktere to zaujima, nasla jsem tohle stanovisko, kde odbornici odber nepodporuji: https://www.hematology.cz/doporuceni/klinika-fi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru