Test na cukrovku v 24. týdnu. Máte zkušenost s odběrem krve z prstu?

veverkaterka1234
1. říj 2019

Dobry den,
dnes mi byl proveden test na tehotenstkou cukrovku odběrem krve z prstu (3x). Až dodatečně jsem se dozvěděla ze by se test měl provádět odběrem krve ze žíly. Bylo mi řečeno ze mi žily budou šetřit na další odběry krve. Mate někdo stejnou zkušenost? Dekuji 🙂

nazka
1. říj 2019

@veverkaterka1234 no tohle je přesně příklad, jak se to dělat nemá.. Výsledky nejsou vůbec relevantní

zelenoockaa
1. říj 2019

Bohužel je to špatně provedený test. Ale znovu bych nešla...

veronikava
1. říj 2019

Já jsem byla na testu cukrovky pár týdnů zpět, ale dělali mi odběry normálně ze žily🙂.. je teda pravda že modřiny jsem měla ještě 14 dní potom, ale bylo mi řečeno, že se to děla ze žil🙂.

hezz17
1. říj 2019

Bože můj. Kde to bylo?

leymea
1. říj 2019

Jako slysela jsem, ze nekde berou prvni odber z prstu a pak normalne ze zily, ale toto? 😀

nazka
1. říj 2019

@leymea ani první se nemá dělat z prstu.. Strašně to zkresluje

aktakd
1. říj 2019

@veverkaterka1234 Ja mam stejnou zkusenost, sla jsem na odber, vzali mi krev z prstu a hned mi to vyslo spatne. Rikam to na kontrole doktorce a ta se zhrozila, ze to tak nekdo dela a poslala me na to znovu do jine laboratore. Tam uz mi vyslo vse v poradku.
Me to hrozne prekvapilo, ja teda vubec netusila, ze je to spatne a vubec nechapu, jak to teda nekdo delat muze a uz vubec nechapu, ze takto v tom pripade podstupuje test hodne zen z Jihlavy a okoli a nikomu to nevadi.

nazka
1. říj 2019

@zelenoockaa já asi ano.. Cukrovka je hnus a riziko. Kamarádka v prvním těhotenství neměla a ve druhém ano, tak ani toto není vypovídající

nazka
1. říj 2019

@aktakd hrozný, co.. 😯

leymea
1. říj 2019

@nazka ano, ja vim 🙂

luckylee
1. říj 2019

Tak prosimte vypln tenhle dotaznik.
Dokud se nebude postupovat vsude stejne,tak jak se ma,tak je to celkem k nicemu.😑

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSewcSF...

zelenoockaa
1. říj 2019

@nazka Já třeba při prvním těhotenství nebyla vůbec, můj doktor to považoval za zbytečné a testy z krve jsem měla vždycky hodně nízko tak mě ani neposlali. No já si na to vzpomněla asi ve 33TT a už jsem nešla.

babanci
3. říj 2019

Když už to zavedli, měli by to mít alespoň všude správně.

fouskovi
3. říj 2019

Testy na cukrovku se musí dělat pouze že žili takhle je to neprukazne

viki999
3. říj 2019

@nazka já měla ogtt v 28tt negativní.. přesto následky stejné jako kdybych cukrovku měla.. takže asi tak..
Pokud budu někdy znova těhotná, tak na to nejdu, budu spíš trvat na sledování..

astyna88
11. říj 2019

Me rekli,ze pichnou z prstu a pokud bude vyssi hodnota,tak mi vezmou pote ze zily. I z prstu jsem mela hodne nizke (4,38), takze se slo normalnena test.

kacka1994
11. říj 2019

Mě brali taky všechno z prstu, já věděla že se to nemá a ptala jsem se, že to bude zkreslené, ale mají problém mi nabrat krev normálně, natož 3x a když nejsem moc zavodněná. řekli mi že tedy uvidíme jak vyjde první hodnota a pokud by byla vysoká (nebo u té hranice), pak by mi vzali znovu první odběr ze žíly (i ostatní). Výsledek první byl 4,3 a nepřesnosti tam mohou být o desetinu, takže jsem podstoupila celý test z prstu s tím, že jsem byla rozhodnutá to řešit i pokud by to vyšlo jen hraničně 🙂 Nakonec ale vše v pořádku, tak se zbytečně nestresuju.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru