Velikost korbičky, jaké jsou vaše zkušenosti?

ladyhacek
4. zář 2014

Ahojky prosím jaké jsou vaše zkušenosti s korbičkami do kolika měsíců jste používali?
Rozhoduji se mezi výběrem kočárku a vybírám i mezi rozměry 77 nebo pak 85? Je to sice jen pár cm, ale člověk neví kdy se budou hodit 🙂
Děkuji

blondynka400
4. zář 2014

@ladyhacek rozhodně ber těch 85. 77 je žalostně málo.... A jak dlouho, záleží jak je dítě "šikovné" a sedne si. Já u u jedné 8m, u druhé necelých 9m.

irennn
4. zář 2014

Ahojky,napíšu ti vlastní zkušenost...není důležitá pouze délka,ale i šířka korbičky....malého jsem měla na zimu,měla jsem kočárek quinny,ve dvou měsících ,když byl teple oblečený s fusakem,tak byl na šířku napasovaný v tenké nudli,ve které se nemohl pomalu ani hnout a hrozně řval...pak jsme koupili kočárek ROAN MARITA, velký prostorný houpák, ve kterém měl místa jako pro krále a jezdil v něm do 9 měsíců,teda už na bříšku a v kleku,protože ještě neseděl....teď máme zase zpátky quinnyho sporťák, ale za mě u druhého miminka budu zase volit hlubokou korbu co nejdelší a nejširší, ať tam má dítě co nejvíce místa

hojda
4. zář 2014

Já měla korbičku 74 a vydrželi jsem tam jednou 7 měsíců a jednou 8 měsíců, jak byl potřeba fusak, tak už se nevešli. .Ale měla jsem výhodu v tom, že sporťák šel úplně do vodorovná a přikoupením prodlužovacího dílu, vznikla megavelká ložná plocha. Každopádně, čím větší korbička tím lépe a pohodlnější, taky záleží, když se dítě narodí a kdy budete právě vytahovat ten fusak ( u nás to byl 2 x listopad) a jestli budete chtít být v korbičce i v tom fusaku.

majvik
4. zář 2014

souhlasím s @irennn - taky máme roan marita a jeho 82 cm je naprosto bezkonukrenčních🙂 Máme relativně malé mimčo, ale jak tak koukám kolem sebe co jsou miminka zhruba stejně staré, tak většinou už jezdí ve sporťácích a nám se k nohám ještě pořád vejde krabička s buchtama a hurá k babičce🙂 ale dej si také pozor jaký to je rozměr - někde píšou 85, ale myslí tím vnější rozměry korby a vevnitř to má třeba jenom 80 nebo tak...

radushka1
4. zář 2014

Já bych to na tvém místě až tak neřešila, dítko budeš mít jarní a na podzim už půjdete do sporťáku. Mě malá chvilku po půl roce už tak řádila v korbičce, že musela do sporťáku, aby nevypadla,byla zvědavá, chtěla pozorovat okolí, od 6,5 sama seděla, tak v pohodě úplně. Raději se dívej, aby ti šel sporťák polohovat do úplného lehu, ne všechny jdou.

irinka
4. zář 2014

Vzala bych větší. Já jsem měla malýho v hluboké korbě do roku...

ladyhacek
autor
5. zář 2014

moc vše děkuji. takže mám asi vybráno 🙂
(vnitřní rozměr hluboké korby - d/š/v 83/39/22 cm)