Značka kočárku, doporučte

pilisecka
20. dub 2016

Maminky, můžete mi některá prosím doporučit konkrétní značku kočárku, který máte vyzkoušený nebo třeba o něm zatím jen uvažujete? Je toho na trhu taková spousta, že se v tom ztrácím. Chci vybrat kvalitní kočárek, který mi vydrží na obě děti a takový, se kterým nebudu každou chvíli řešit reklamaci. Co jsem si tak pročítala, tak ty reklamace jsou zejména na kolečka. Zase, když zvolím velká kola, tak si myslím, že se budou hůře ovládat ve sportovní verzi kočárku ☹ Nehledě na to, že tyto kola vypadají dobře jen v hluboké verzi. Podle čeho nejvíce se rozhodujete Vy? Děkuji moc za pomoc 🙂

anilopa
20. dub 2016

Ahoj, ja mela jasnou predstavu o kocarku - ctyrkolka, sportak na obe strany, barva cerna. A nakonec mam trikolku Easywalker Sky, barva silver hluboka korba a platinum sportak. Musim rict, ze se mi vubec na prvni pohled nelibil, ale manzel me presvedcil kvuli lehke vaze a kvalitnimu reseni podvozku. Vozim v nem ted druhe dite a servis jeste nebyl potreba. A to ma najezdeno uz opravdu hodne. Jeste pridam klady a zapory. Nejvetsim kladem je nizka vaha sportaku, navic je ohromny, mala tam mohla spat i ve 3 letech. Hluboka korba je taky velka. Na druhou stranu ma dost tvrde perovani, takze v terenu nebo na kostkach dite v hluboke korbe dost naklepes.

martiniquest
20. dub 2016

Koupili jsme Baby Design Dotty eco. Zatím je uskladněn u tchánovců, takže nebudu posuzovat, jaký je.
Jak jsem vybírala? Tak prvně jsem si určila, kolik peněz chceme do kočárku dát (nakonec jsme jej dostali, ale to na věci nic neměnilo, v našem případě byla hranice 15tis). Pak jsem si rozhodla, že chci 4 kolečka, a to tak, aby přední byla otočná, tedy žádný retro kočárek, protože budu primárně jezdit po městě a chci, aby to bylo komfortní. Pak jsem Si určila, že nechci plastovou hlubokou korbu. Ty kočárky jsou sice veliké, ale mně se hrozně nelíbí, je to takový ošklivý plastový koráb. A pak jsme zašli do velkého obchodu s kočárky (v našem případě Sam baby) a koukali, co se nám líbí designově a zároveň se ptali prodavačky, na které kočárky je nejméně reklamací. Vypadl z toho Baby design, konkrétně verze Luco comfort a Dotty. Porovnala jsem obě verze a zvolila Dotty. Nakonec jsem prošla spoustu recenzí a v Brně na veletrhu Pro dítě jsme ho koupili (nám byl koupen).
Chvílemi jsem zvažovala i kočárek Hartan, jenže nikdy ti nikdo nezaručí, že nebudeš mít vadný kus, a že ti sedne. Takže jsem to brala tak, že kdyby se s Dotty něco stalo, nebude mě to tak mrzet, když stál nějakých 11tis. (veletržní sleva), jako kdyby se něco stalo s Hartanem za 30. Stejně tak jsme si říkali, že sice kupujeme kočárek pro postupně dvě děti, ale kdyby neseděl, nebo se zničil nebo cokoli, koupíme nový a ani tak dohromady nezaplatíme víc než za Hartan. Podotýkám, že si můžeme dovolit koupit i kočárek za 40tis., ale já vždy vybírám na základě poměru cena-výkon, proto nakonec tak levný.

puresin
20. dub 2016

Teutonia. Nemci to umi. 🙂

lennus
20. dub 2016

Otázka je, kolik do toho chceš investovat. Mně se zalíbila německá zn. Teutonia, měli ho kamarádi a spokojení. Měli jsme vybraný typ Spirit, trojkolku, na místě se nám nakonec zalíbil typ Cosmo, který se hodí víc do města, má tenčí kola než jiné jejich typy, prostě vyloženě městský, ale projede i slabší terén. Koupili jsme v akci, mají je např. v Liberci Babyrenka, a byli jsme spokojení, teď čeká na další dítě a už používáme golfky. Stál tenkrát i s příslušenstvím 20tis. - hluboká korba plus sporťák, autosedačku jsme koupili Maxi Cosi, ale bylo třeba dokoupit adaptéry na kočárek. Takže za mě doporučuju, pokud ti nejde tolik o cenu. Měla jsem vybraný i stejný na bazaru, ale pak mi došlo, že reklamace se může hodit a má být i pro další dítě. My do toho pořídili ještě vozík na sport Chariot, který je právě dobrý do terénu (plus brusle, kolo a běh), takže Teutonii jsme měli vyloženě na dobré cesty. Mně přijde volba kočárku dost důležitá, protože člověk ho pořád někam tahá, i strká do auta, v našem případě často. Dnes je opravdu obrovské množství kočárků, tak věřím, že najdete ten ideální. Držím palce!
Pak se mi ještě líbí jiná německá zn. - Gesslein, nějak těm Němcům věřím. 😉
Švagrová měla levnější Runner, na pohled hezký, zdála se spokojená, kdybys chtěla vědět víc, můžu se jí zeptat.
Kdysi se mi líbil Casualplay, ale sporťák prý není tak velký.

pilisecka
autor
20. dub 2016

@anilopa Děkuji moc...tříkolku ale nechci ani já a ani manžel...je pravda, že váha je pro mě taky celkem důležitá, jako asi pro hodně maminek. Na procházky budu jezdit spíše po lesních cestičkách, takže třikolku bych tam asi moc nevyužila 🙂 A kočárek sis kupovala přes internet nebo osobně na prodejně? To je další věc, nad kterou uvažuji...

pilisecka
autor
20. dub 2016

@martiniquest Děkuji moc..tak teď jsi na to kápla...já totiž prvě na Baby design koukala...zaujala mě práv ta cena +design+kvalita...Ale koukala jsem se přímo na Baby design Lupo Comfort...Můžu se zeptat, co Tě vedlo nakonec v tomto rozhodování k výherci, čili k Dotty? S tím veletrhem mě to ani nenapadlo...musím kouknout, jestli tady taky něco máme v okolí Ostravska...Kolik je tam tak asi procentuálně ta veletržní sleva? A koupili jste ho i s autosedačkou?

pilisecka
autor
20. dub 2016

@martiniquest Jinak teď mrkám na ten Dotty a ten teda je...čili těžká volba 🙂

svobodpetika
20. dub 2016

Za mě taky Easy walker, já mám sky, je super do terénu a se vším souhlasím s anilopa, kupovala jsem ho za účelem že už nechci kupovat žádné golfky a chci aby vydržel po celou dobu a nemusela bych hned hledat nějaký jiný 🙂

pilisecka
autor
20. dub 2016

@lennus Tééééda to je možností 😀 Jako jasně, co si budeme vykládat, německé výrobky obecně jsou ty nej a i já jim ráda důvěřuji...a souhlasím i s názorem, že je důležité vybrat si kvalitní kočárek...přece jen se nechce žádná maminka s ním otravovat tři roky, když je nekvalitní...ale cena
tis. je pro mě už teda moc :-/ Říkali jsme si s manželem, že tak max. do t .15 tis. a to je ta už hodně horní hranice 😒

martiniquest
20. dub 2016

@pilisecka Dotty vyhrál ze dvou důvodů - design - chtěla jsem béžový kočárek a Lupo Comfort mé tu béžovou takovou nijakou, takže máme Dotty eco 09, která je čučavá - na fotkách nic moc, v reálu je hezčí). Druhým důvodem bylo, že u sportovní verze, v místě kde má dítě nohy (potažmo boty), má Lupo Comfort látku, kdežto Dotty koženku, kterou v případě zašpinění velmi lehce setřu. Jsou to detaily ale jsem perfekcionista a nesnesla bych okopaný kočár, zároveň bych byla líná tu látku stále čistit.
Veletržní sleva byla tisícovka, což je docela příjemné. A taky jsme si ho hned odvezli, takže odpadaly nervy, že by třeba nebyl k dostání.
Autosedačku budeme kupovat Maxi Cosi. Sice to znamená zároveň koupi adaptérů na kočár, ale to mě netrápí. Chci kvalitní autosedačku, a to mi výrobce kočárků neposkytne.

martiniquest
20. dub 2016

@pilisecka Jinak, na Koníkovi je o Dotty celé vlákno diskuze, tak nakoukni:
https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/kocarek-baby-design-dotty-mate-ho/
Najdeš tam i reálné fotky některých barev.

tere001
20. dub 2016

Určitě Joolz.. Osvědčil se u několika mých kamarádek.. Kvalitní, celkem lehký, skvěle se ovládá, hodí se i do terénu a dobře se skládá a rozkládá.. Moje požadavky splňuje dokonale, jen je dražší... Na netu se dá koupit i trojkombinace za dobrou cenu plus jako dárek například autosedačka s adaptérama..Zkoušela jsem řídit kamarádky kočár, který stál cca 10-15 tis a musím říct, že jsem se pěkně navztekala... byl strašně těžký a složit ho a rozložit byl oříšek i pro mého přítele.. Takže já si radši připlatím, ale vím, že budu naprosto v klidu i když pojedu sama autem 😉

martiniquest
20. dub 2016

@tere001 Váha i ovladatelnost je velmi individuální. Nelze bagatelizovat, že všechny kočárky v cenové kategorii 10-15tis. jsou těžké a špatně se s nimi jezdí. Naopak, s naším se jelo velice lehce - zatím tedy vyzkoušeno cestou z výstaviště k autu (asi 20 min chůze) a bez problémů ho složím a naložím i já. Je potřeba si kočárek osahat a rozhodnout se podle svých preferencí a možností.

pilisecka
autor
20. dub 2016

@martiniquest Děkuji za tvé postřehy...jsem ráda, že uvádíš i ty detaily, protože i ty jsou velmi důležité 🙂 Na tu Dotty tedy kouknu... ale nevím jestli ji seženu k prohlédnutí i osobně tady u nás :-/

martiniquest
20. dub 2016

@pilisecka Dotty prodává Sam baby, koukám, že je i v Ostravě. Zavolej si na prodejnu a poptej se, zda je skladem. Pokud ne, vyražte na obhlídku do jiného města (Olomouc má velkou prodejnu). Je to sice otrava, ale je opravdu důležité kočárek vidět naživo, než ho objednáš. I když ty máš ještě spoustu času a mezitím ho najdeš určitě i v Ostravě.

pilisecka
autor
20. dub 2016

@martiniquest No dneska se chceme právě do toho SamBaby jet kouknout jen tak at máme představu, tak aspon uvidím co a jak 🙂 Já se raději jdu kouknout s předstihem, ať pak nemusím s velkým bříškem někde trajdat v tom horku 🙂

martiniquest
20. dub 2016

@pilisecka Chápu. Já to taky řešila hned na začátku. A kočárek máme koupený od 18tt 🙂 Ukecali jsme je, že nám napsali záruku až od 1.9. 😎

suzief
20. dub 2016

Mám Joolz Day z druhé ruky a jsem nadšená, teď si budud pořizovat Phil And Tedy sourozenecký. Pro mě je důležité design, praktičnost, ovladatelnost jednou rukou, možnost dokoupení doplňků ke kočárku a velká gumová kola vhodná všude, kočárek mi nevrze a vydrží všechno mozne

lenbenn
20. dub 2016

@pilisecka Urcite doporučuji Jane Crosswalk. Zatím tedy ceka, ale kočár jsem vybírala poctive sedm měsíců, načetla stovky recenzi, diskuzi, xkrat jela do Prahy si je osahat, vyzkoušet atd... .Jane je skladny, lehký, do terénu super a oproti jiný kočárkům má i sporťák bezvadný. Jen má menší košík. Což mne je jedno, pac jezdím autem. ....co se tyče nasazování a vysazování korbičky, tak uplna pohoda. U většiny jsem s tim zapasila , az me bolely ruce. . V Handy Praha nám ho ukázali atd.....opravdu stoji za to se na něj podívat 😉

cherris
20. dub 2016

Ahoj, já mám objednaný kočárek Junama Impulse Colours, je to prémiová značka od Taco, kterou udělali prý pro Německo, tak doufám že bude dobrý, protože je to na trhu poměrně nově a ještě je málo recenzí...

babanci
20. dub 2016

My kopeme za Gesslein. A řeknu Ti proč u nás zvítězil. Projede kde co,můžeš mít kola do města a dokoupit do terénu,všechno jsme si na něj vytunili sami,nechali jsme si vyrobit na míru,takže je přesně takový,jaký jsme si přáli, snadno se skládá,otáčí se rukojeť, může houpat a nemusí,lze to vypnout,má odvětrávací boudu pod zipem,odepneš snadno a rychle,má dvě výškové polohy a je vymakaný do nejmenších detailů,Němci jsou akurátní.Má jednu nevýhodu -je drahý.😀

sara84
20. dub 2016

Vse od Jane je super! Mame slaloma, neznicitelny a byt trojkolka, tak jsme projezdili Beskydy 🙂

katerina32
20. dub 2016

Jané nebo Britax😊

lennus
20. dub 2016

@babanci Gesslein se mi loni dost zalíbil, ale to už by mi u manžela neprošlo, máme schovanou Teutonii na druhé. 😀

hani1234
20. dub 2016

Cybex

petrapelech
20. dub 2016

Easy walker 😉

babanci
20. dub 2016

@lennus Ony jsou to drahé věci,no. My máme v plné výbavě,s autosedačkou,pytlem,náhradním podvozkem,moskytierou,přebalovací taškou a náhradním loopem za 38 tisíc.

lennus
20. dub 2016

@babanci Tak to je darda, náš stál dvacku a byl v akci a i tak jsem musela doma ukecávat chlapa. A myslela jsem, že Gesslein je tak do třicítky.
Je to fešák, ale když vidím, jak jsou ty naše kočárky zaprasané! 😀 😝 Hluboká korba ještě dobrý, ale sporťák teda víc a golfky teď úplně nejvíc. 😀

babanci
20. dub 2016

@lennusmy jsme si tam navymýšleli i pitomosti.😀 A je to eko kůže,snad budeme v pohodě otírat.😀 A vnitřky máme celkem 3,tak budeme prát.

babanci
20. dub 2016

@lennus Zatím stojí v obýváku,jsem babička a u mě je v úschově. Mimčo se mělo narodit v pátek a zatím se mu nechce.