• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klokanky na nošení dětí. Jaký máte názor?

10. května 2017 
Ještě by byla možnost si nosítko na týden půjčit z toho krámu co píšeš, ale nemám takovou důveru v to, že pokud bych nosítko vracela, že vrátí peníze. Dá se tomu věřit?
10. únor 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
řekla bych že ta manduca - aspoň podle obrázku - má stejnou nevýhodu jako to liliput nosítko - nemá odklopnou tu přední část. to ale určitě poradí holky, které ji mají, jak se s prtětem manipuluje. já si to odepnutí na becu nemůžu vynachválit, když v tom mám malého doma tak mu občas odepínám jednu stranu, když se chce hodně rozhlížet, a hlavně když se odepnou strany obě, tak se do toho malej dobře dává i vytahuje.
10. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
luuca my máme manducu a jsem naprosto spokojená, malou tam dám i spící, třeba když usne v autosedačce nebo ji naopak spící bez problémů vytáhnu, manipulace je ok. rozhodně koupě nelituju a používám ji každý den i na několik hodin. co se týče toho půjčení, nebála bych se toho. já ji teda objednávala bez předchozího vyzkoušení, ale taky jsem o půjčení přemýšlela, třeba na www.mamaja.cz pokud si ji půjčíš a potom koupíš, neúčtujou půjčovné, nevím jak v ostatních obchodech.
10. únor 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky

u manducy stačí odepnout popruhy, a přední část prostě spadne dolů a pak už můžete dělat co chcete..

jo to beco taky vypadá fajn, má to krásné vzorky.. :dizzy_face:
10. únor 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Meleri: Tak přesně tohle umí i mnou vybraný babybjorn!! Odepne se přední část a miminko se může například dát do postýlky, aniž by se vzbudilo......
11. únor 2010 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
janca - záleží na každej maminke čo si vyberie, predtým by si mala ale poriadne preštudovat klady a zápory kupovanej veci, ide predsa o zdravie jej babatka :wink:
Ja osobne mam doma Manducu, maximálne som s nou bola spokojná, využili sme ju celé leto a hlavne na lietanie po úradoch :slight_smile: Vyskúšali sme šátek, klokanky 2 druhy a malá v nich plakala jak o dušu....tak som sa dala nahovorit na Manducu a malá v nej bola veeelmi spokojná :slight_smile:
Takže možno na tvojom mieste by som si skúsila tvoje vytypované nosítko požičat a potom íst do toho :wink:
A ked ti možem poradit fakt nenos babatko takto http://littlehedgehog.co.nz/images/catalogue/Baby_Bjorn_Synergy_White_1.jpg, vždy by malo byt telíčkom a tváričkou k tebe
prvým rozdielom medzi manducou a baby bjorn je napr. v tom, že nosnost BB je do 12 kg, pričom Manducy až do 20 kg... takže aj to je jedna z výhod - a naposledy som nosila malú ked mala asi 11,5 kg a skoro vobec som ju necítila, takže rátam že to bude v poho aj ked priberie trošku viac
11. únor 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janco, nechci ti brát iluze, ale to mimčo se většinou stejně vzbudí, i kdybys ho tam dala rovnou s tím nosítkem...
11. únor 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já neříkám, že ne. Prostě jsem si vybrala tuhle klokanku a basta! Malýmu se v ní moc líbí a nikdo mi nevymluví můj názor. Pročítala jsem různé názory a ocenění a testy......než jsem vybrala tuhle klokanku...... Jsem se svým výběrem spokojená.
11. únor 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mohla si říct mám tu jednu fungl novou, já bych do ní ovšem svý dítě nikdy nedala.....ortoped na kyčlích nás před klokankama důrazně varoval a chválil šátky, beca, manducy,atd.
11. únor 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
janco

asi tě to moc nepotěšilo ty si něco koupíš a většina lidí ti řekne že je to špatný..ten babybjorn jsem jednou měla v ruce a je to z příjemného materiálu...jde tam vlastně jenom o to že to místo co je mezi nožičkama je dost úzké..ale jak tu už někdo šikovný psal když to třeba vyložíš nějakou látkou tak se prostor rozšíří a na kyčle to snad tak moc vliv nebude..
nevýhoda je že ty klokanky jsou fakt jenom na malé děti a tak jestli se ti nošení zalíbí tak pak musíš pořídit něco jiného..

na krosničky bacha vypadá to fajn ale lepší je to pro tatínky, dost z toho bolí záda, čím je dítě víc dál od tebe tím víc se namáháš..
11. únor 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani tak když jsi si tak jistá a spokojená tak proč pak tohle téma :sweat_smile: :grinning: :zipper_mouth:
11. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Zajímal mě názor jiných...... ale opravdu jen názor..... a ne výmluvy proč ho nekoupit.....
11. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
však já myslm, že to názory jsou .... holky jsou přesvědčené že je špatné a píšou ti své důvody proč, stejně jako ty jsi přesvědčná, že je dobré :wink: :dizzy_face:

a holky, co máte větší prťata, jak dlouho jste je nosily? my máme nosnost do 20 kg, ale nedovedu si představit, že bych ho pak ještě unesla :grinning: zatím má 7 kg a vůbec ho v tom necítím, ale zajímalo by mě, kdy už se asi tak pronese (no jak na mě bude těžkej, tak ho nafasuje táta :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )
11. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já vím.... názory to jsou. Prostě klokanku mi doporučila i doktorka a tak si myslím, že bude dobrá.... Ptala jsem se na šátek a ten prý neee. No a tak když klokanku, tak tu nejlepší možnou!!! Žádné chicco za 700kč.....
11. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fender,

malý má ted 9,5 kg a časem si člověk asi fakt zvykne. pak můžeš nosit na zádech, to už je pak jako těžší krosna, ale je to furt ok..jinak 20 kg měla moje neteř v 6 letech..:slight_smile:) takže pak už ty děti přibírají fakt pomalu....ale nosit se dá asi vždycky...kdo by to neměl rád že...i mi by se to líbilo kdyby mě ještě někdo ponosil... :grinning: ale to by musel být nějaký silák..

Janco

jak jsem ti psala problém je akorát v tom že to dítě tam visí za rozkrok..zezačátku je lehké tak to možná tak nevadí ale později už přibere a možná se ti do té klokanky ani nevleze. ale pak to můžeš úplně V POHODE prodat skoro za stejnou cenu a pořídit něco na větší dítě..
11. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
důkaz je že jsem málo použitou šátku prodala za úplně stejnou cenu..a to samé to nosítko CHICCO co jsme měli. takže o nosítka jakéhokoliv typu je strašný zájem...hodíš si inzerát a za chvíli to je pryč..a nebo to ještě využiješ pro druhé dítě.. :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
taky uvažujeme o koupi nosítka, ale bez vyzkoušení bych do toho nešla. Rozhodujeme se mezi Manducou a Becem, ale asi vyhraje Manduca a to kvůli ceně. Stejně si myslím, že každé mimčo je jiné a co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému. Každá chce pro svoje mimčo to nejlepší :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
pitomé je že se to hodně prodává na netu ale v běžném obchodě s dětským zbožím moc velký výběr není teda..
11. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jen já tu zmiňovanou klokanku mám a psala jsem jak ji trochu zergonomicnit a musím říct že mi v ním malej po této úpravě, zatím nikdy nebrečel. Když jsme byli v jeho třech měsících na dovolené, tak jsem měla sebou i manducu a řval nechtěl v ní být - přišlo mi že mu to ty nožičky tlačí do pro něj nepřirozeného úhlu. Takže každé mimčo je fakt jiné a já dala na to, jak se mu v čem líbí :slight_smile: Jinak jak jste psali že v tech ergo nositkach nelze nosit celem od sebe, ak zrovna vcera jsem se divala na USA weby (vybiram krosnicku) a měli tam ergo s dítětem posazeným opačně - ptala jsem se na to manželovi sestry a v jejim okoli nosi vsichni obracene. Ale samozřejmě souhlasím s výše uvedeným - nosit určo čelem k sobě, mě jinak malej i řve.
11. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sicinka - prosím dej sem odkaz na ten obrázek. Nezdá se mi, že by to bylo opravdu Ergo. Mám ho doma a není prostě fyzicky možné dítě umístit čelem dopředu bez rizika vykloubení nožiček.
11. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok večer se po tom kouknu prolezali jsme to moc ale bylo tam ergo carrier - ja nevim jak vypada ve skutečnosti měla jsem v ruce manducu a beco. Jinak ty deti pak sedi jako v klubicku a novy maji hodne od sebe (prislo mi to jako decka). Stálo to cca 100 dolaru.
11. únor 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
luuco, mankiw,

jestli řešíte problém beco x manduca, záleží kdo bude u vás nosit :wink:
beco je prostě nádhera :dizzy_face: ovšem nedokážu si představit, že bych do něj navlíkla mého chlapa :sweat_smile: tak jsem si musela nechat zajít chuť (a ani netuším, jestli je děláno na "mužnou" hruď) takže z těchto důvodů u nás jednoznačně vyhrála manduca, celkem rychle se přenastaví na rozdílné postavy, zvětšit bederní pás o 30 čísel-žádný problém, stejně tak rychlé prodloužení ramenních popruhů z malé na vysokou postavu :slight_smile:
podobné by to mělo být u erga, ale tam se mi nechtělo pro tu chvilku dokupovat novorozeneckou vložku...
11. únor 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mno, u nas se Beco kupovalo specialne PRO chlapa (dostal ho k narozeninam :grinning: ), ale obcas v nem ponosim i ja a natahovani/zkracovani popruhu je uplne v pohode. A i pro chlapa se dalo vybrat nejake mene kriklave, bud vylozene cerne nebo my mame tohleto:

http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek_2/#115_-_s_Hutinkou_a_Rikinkou.JPG
11. únor 2010 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
zevino, majdulo: my máme tohle (vybíral ho manžel): http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3794882&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F :wink: A zkoušeli jsme oba a manželovi sedne dokonce líp než mně :astonished:
11. únor 2010 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vida Medvi...
jo a jeste jsem si vzpomnela, kdyz to manzel dostal, tak jsem ho jeste zatahla do Brany, at se podiva i na Ergo a Manducu, abychom pripadne mohli Beco vratit, kdyby se mu pozdavalo jine nositko... ale nechal si ho, prej proto, ze ma nejvic prezek, hejblatek a takovych chlapskych udelatek :slight_smile:
11. únor 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoky, dobrý :grinning: ale nesázela bych na to, že by náš táta rozdýchal jak vzory, tak cenu, proto jsem zůstala kapku při zemi a volila neutrál (já bych šla do červeného :wink: ) http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3796513#navigator
12. únor 2010 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
zevi: tatínkovi nosítko sluší :wink:
12. únor 2010 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nošení bude asi převážně moje záležitost, ale taťka taky není žádný velikán tak snad se do toho vejde taky :slight_smile: . No a vzory mají opravdu krásný. Já jsem si zatím vybrala oranžové se sovičkama. Doufám, že pak neřekne, že si to na sebe nenavlíkne. :fearful:
12. únor 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luuco, ver ze navlikne a rad :dizzy_face: Do satku se umotat nenechaji, ale jak to ma prezky, je to chlapska zalezitost :grinning:
12. únor 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
majdulo: je to tak, můj manžel se taky na šátek moc netvářil, ale Beco si hned dal na sebe :grinning:
12. únor 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek